Yüzük aldım derken yalan mı söyledi?

Kimse illa 50 kişilik organizasyon yapsın demedi konu sahibine yalnız. Kavga ede ede evliliğe ikna etmiş(?), kavga ederek de yüzük aldırmış, o yüzüğü de sıradan bir çöp poşeti gibi eline verdi adam. Ben eşime arada bir markanın 50 kuruşluk abur cuburu var onu alıyorum, bizim için bir anlamı var, onu bile daha özenli, daha içten veriyorum. Ruhsuzluk, hissizlik, çabasızlık, isteksizlik adamın paçalarından akıyor konuda. Neye şükür duası edecek? Biraz hayattan beklentisi, kendine verdiği değeri olmalı insanın. E iyi aldatmıyor o zaman çiçek almasa da olur demeye gerek yok. Zaten onun olması gerekeni aldatmamak. Eline çiçek alması da hayatımı güzelleştirmesi. Emek verilen yemek tatlı olur. Aman nefes alsın yeter düşüncesi asıl abartılı olan. Bir çiçeğe, bir mum yakmaya değer görmeyen adamlarla evlenip mutlu oluyorsanız bir şey diyemem.

Anlatmak istediğimi anlamamişsiniz .Sadece bunları yapmıyor diye de adamı hemen hayatından çıkarmasın bi baksın demek istedim. Hayat sadece çiçek böcekten ibaret değil çiçeği teklifi yüzüğü yapan da kötü çıkabiliyor sonuçta .Ha bu arada ben teklifi ,yüzüğü beklemedim derken bunlar olmadı da demedim .Hatta gereğinden fazla bu tarz şeyleri yapan bir eşim var. Yüzükse yüzük doğumgünü kutlamaları,işyerine gelen çiçekler vs vs ama ben inanın okuluma eşim çiçek gonderdiginde herkesin içinde bu çiçeği alırken bir garip oldum utandım vs .Ben de konu sahibinin sevgilisi gibi öküz tabir edilenlerdenim.Bana kalsa her özel günde hediye almak kutlamalar yapmak çok da gerekli değil ama bu eşimi sevmediğim anlamına gelmiyor.Belki de yaşla alakalıdır bunlar eskiden böyle şeylere önem verirdim ama şimdi bu tip şeylerin geçici olduğunu önemli olan sevgi huzur ve yanında başını koyduğunda guvenebilecegin bir insanın varlığını bilmek .

Konu bu değil ki.
Sevgilinizin istediğini bildiğiniz bir şeyse yaparsınız.
Yani bu kadın bir senedir evlilik diyor. Ayrılacağım diyince yüzük diyor. E tamam güzel. Üç günlüğüne gelmiş 4 aydır görüşmüyorlarmış. Özlem var, kadının son konuşmadaki beklentisini isteğini biliyor. Bu öküzlük değil önemsememek. Sevmiyor olabilir bu tarz şeyleri. Ama sevdiğin insanın sürekli dile getirdiği bir isteği varsa, özlemin de varsa o gelmeden atla deve değil evi süslersin yüzüğü verirsin. Dolapta yüzük bekletip kadın yine dile getirince he dur veriyim demezsin. Diyorsan da bu önem vermediğini sallamadığını gösterir.

Benim anladığım kadarıyla yani adamın aklıyla düşündüğümde şunu sezdim. Yüzük 5 şubatta alınmış yüksek ihtimalle o sıralar ilk görüştüklerinde verecekti. Evliliği düşünüyordu. Ama onlar görüşemeden araya pandemi girdi. Girince adamın gerginliği falan olmuş konu sahibi de adama çok yürümüş adam da evlilik fikrinden aslında vazgeçmiş. Sonra konu sahibi ayrılınca kaybetmek istemedi ve yüzüğü söyledi fakat adam net değildi evlenme konusu da o yüzden de vermedi konu sahibi adamın evine gittiğinde. Konu sahibi konuyu açmasa da yüksek ihtimalle vermeyecekti emin olmayı bekleyecekti veya her ne ise. Söylenince de verdi kendini ispat etmek için gibi bir şey oldu

Her türlü tuhaf. İnşallah biz yanılalım
Yani yapacağı alt tarafı bir müzik açmak, ortamı loşlaştırmak, üç koca günde şu kadar şeyi en kütüğü yapar yani. Çok tuhaf. Aldığı yüzüğü vermek ister bir insan ya. Beklemez ya. Geldiği akşama hazırlar.

Valla düsündüm de banada yüzük almis kisiyle iyiki yanyana degildim. Yüzügü elime verse ilk etapta bende yelkenleri indirebilirdim öyle bir saflik vardir bende de.

Ama sonra sinir stres ve degersizlik hissi birakirdi bende geriye. Cocuk da degiliz artik her seye inanalim sonucta. Sonra dirdir mod on baslasin.

Birkere yüzüklü foto atmak nedir?
Kardesim biz aptalmiyiz salakmiyiz anlamayacak miyiz sanki kimin bizi isteyip istemedigini.

Evlenmek isteyen adam ona göre hal tavir sergiler.
Bunu her kadin ayirt edebilir. Ben ettim sende etmissin ki adami sorgulamissin.

Umut kirintisi atar gibi yüzüklü foto nedir zaten?

Hadi vermis eline ama seninde aklina da gelmistir yani sonradan .. niye daha önce vermedi niye benim dile getirmemi bekledi diye degilmi?
Simdi sen masum hislerinle sevindin bize de o ruh haliyle cvp yazdin normaldir.

Ama bence silkelen kendine gel kendini bil.
Sana kendi gelen, sen söylemeden senin icin birseyler yapan sana deger verdigini belli eden birini hak ediyorsun hepimiz gibi.

Niye böyle muameleye layik görüyorsun ki kendini?
Senin baska kismetlerinde varmis sonucta.

Su düstügün duruma bak bi ..
Sen söyleyince yüzügü cikarmis ortaya.. ay neyse sinirleniyorum valla.

Sana fazla kizamiyorum ama karsinda ki adam belirsizlikler yasiyor haberin olsun.
Kimse kimsenin icini okuyamaz sen onun söyledikleriyle yola cikiyorsun sonucta ve az cok böyle kirintimsi icraatler ile o söylediklerini dogruluyor. Ama yok yani.. adamin icindenmi gelmiyor neyin kafasini yasiyor belli degil.

Ben böyle adamdan yüzük dahi alsam tatmin olmazdim. Hadi evlilik de olacak diyelim cidden aranizda .. ortada ondan yana belirgin birsey yok sevmiyor gibi yokmus gibi resmen. Böyle adami es olarak ne yapacaksin cilginlar gibi sevilmek varken?

Hic evlenmemek bile dahi iyidir bu durumda.
Yüzük sadece bir sembol. Sevildiginin bir ispatini ariyorsun sen.. ama icten ice biliyorsundur sevilmedigini. Sevse cok rahat dingin olurdun.
Sevilmeyen kadinin hareketleri bunlar yani sadece.

Sevgilini en iyi sen tanirsin.. sanirim mantik evliligi vs yapacak veya artik herneyse..

Ya bana da öyle geldi

Olayları özetleyen bir mesaj olmuş

evlenme teklif eden kişi için de çok anlamlı bir gün sonuçta. haliyle bir erkekte her gün bir kadına evlenme teklif etmiyor.
onun için de yeni bir hayatın başlangıcı, büyük heyecan.
bunu yansıtmak varken, en azından sevgilisinin hoşuna gidecek 1-2 hoşluk hazırlayıp teklif etmek varken bu şekilde hareket ediyorsa bu yılmışlıktır.
evliliğin de aynen böyle ruhsuz geçeceğinin göstergesidir.

Pırlanta olabilir çalınır diyede bankada kasaya koyabilir ...açıkçası kendine gel...buluyorsun bi sahtekar ,seviyorum diyor seni senden çok sevmesini bekliyorsun...otobüse bin doğru izmire dön...kendine gel...

Erkekler de çok hevesli ve heyecanlı oluyor bu işlerde. En azından düzgün bir teklif etmek istiyorlar. Yüzüğü alan adam verirken de ona göre bir ambiyans yapmak istiyor.
Ben ömrümde böyle teklif görmedim. Çok tuhaf. İncitici.
He dur vereyim diye teklif mi olur ya. Üç gündür dolaptan yüzüğü çıkarma hevesi olmaz mı insanda

burada bir sarmal var bence. konu sahibi zaten evlilik baskısı kurmuş. adam da bundan bunalmış. ve adamın aklına hep kavga anlarında evlilik geliyor.
yüzüğü aldığını da tartışma anında söylemiş. yüzüğü vermesi de tartışma anında.
bence hoş değil.
ha adam, madem sende aldın yüzüğü bu niyete, yola girdin, o zaman bari öküzlük etme. az özen.
hadi dışarıda bişi planlayamadın, evde kendi elinle bi makarna pişirip sofra kursan o bile bi usuldür.

Nasil guveniyorsunuz boyle kişilere de kalkıp okadar km yol alıp yanina geliyorsun birde kalmaya evlenecek olan beklemez canm bukadar ısrarcı olma sende demekki istemiyor

Herkes evlilik teklifi için plan program yapamıyor, loş ışıklar yemek çiçek vs odun adamlar için çok uzak tamam hepsini anlarım. Hiç bir incelik yapmasa bile siz oraya gider gitmez ilk günkü yemekte ya da yakınlaştığınız ilk anda siz sormadan o yüzük ortaya çıkmalıydı. Son gün sizin sormanızla tüzüğü veriyor sormasanız hala oyalayacak. Sırada aile tanışmaları var, bakalım onun için kaç yıl bekleyeceksiniz? Bir yıl içinde nikah günü aldınız aldınız yoksa daha çok oyalar bu adam sizi

Yazdıklarınız benim evlenme teklifimi anımsattı bana :) Biz bu sürece evlenme teklifi olmadan girmiştik. Söze bir hafta kala, alyanslarımızı ve benim sözde giyeceğim kıyafeti almak için dışarı çıkmıştık. Bütün gün perişan olduk yorgunluktan. Biraz dinlenelim diye sahile oturduk, orada evlenme teklif etmişti :)) Adam yüzüğü almış, evlenme teklif etmeye karar verene kadar bizim yıldönümümüz geçti, romantik yemekler yendi, onun doğum günü geçti.. Hepsinde yüzük yanındaymış ama bi türlü cesaret edememiş.. Dedim neyin cesareti allah aşkına, söz tarihi bilmem ne hepsi belirlenmiş, aileler tanışmış.. düğün yeri bile düşünmeye başlamışız.. nedir yani bu korku :)))

Neyse sevindim adınıza, bundan sonrası sizin için hayırlı olur umarım :)

Kızlar bu konu çok ilgi çekti. O kadar olumsuz yorumlar var ki inanın siteye girip okumaya korkuyorum. Üzülüyorum çünkü. Ama her olumsuz yorum da değerli benim için. Haklısınız. Hiç içime sinmedi böyle. Yüzüğü takmak mutlu falan etmedi yani. Yani ben o an ne yapsaydım bilmiyorum. Yalan soyledigine o kadar ikna olmuştum ki gerçekten yüzüğü çıkarıp gelince şok oldum ve yalancı olmadığı için sevindim aslında. Ama sonradan düşündükçe gerçekten kötü bir evlilik teklifi aldığımın farkındayım. Böyle zorla teklif almış gibi oldu. Ama beni o hale getiren o oldu inanın. Hem telefonda yüzük aldığını söyleyip hem 4 gün yanında olmama rağmen teklif yapmadı. Neden yapmadı diye düşünüyorum. Benden hemen önce yazan arkadaşın eşi gibi cesaret mi edemedi diyorum, daha farklı yapmayı planlıyordu da ben kızınca ortaya çıkarmak zorunda mı kaldı... yani kafamda deli sorular.. sadece verirken şunları söyledi: bu zamana kadar sana layık güzel bir şeyler yapmak istedim ama bazi sebeplerden dolayi bir türlü yapamadım ve ertelemek zorunda kaldım. Ama ben gerçekten seninle evlenmek istiyorum...acaba diyorum o 4 gün içinde de o planlarını yapamayacaktı da ondan mı vermedi ben olay çıkarınca çıkarmak zorunda kaldı.. yani bunu bilemiyorum.. sana değer vermeyen bir adam falan diyenler var ama inanın öyle bir şey hissetseydim çoktan ayrılırdım. Benim bu adamdan ayrilamama sebeplerimden biri de gerçekten bana karşı çok ilgili olması. Uzaktayız ama neredeyse her saatini benimle geçiriyor gibi. Arıyor mesaj atıyor ne yaptığımı merak ediyor vs. Gün içerisinde bitmeyen bir ilgisi var ve bu 1.5 yıldır böyle. Romantik bi adam değil ama sevdiğini düşünüyorum. Evlilik kaygılarını inanın ben de çözemedim. Değişik bir psikoloji. Evlenmeyecegim demiyor evlenicez ama ne acelen var kafasında gibi... ben ne yapayım kızlar artık bu yüzüğü böyle almış oldum. Yani şu saatten sonra ne yapabilirim? Yüzüğü geri versem almaz. Bu konuları tekrar konuşsam olay iyice bayacak gibi. Ama konusmasam benim de içime sinmedi. Gerçekten kötü bir durumdayım malesef... tavsiyelerinize açığım...

Bak bu arkadaş sana olayların perde arkasını anlatmış.Bana da durum böyle gibi geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…