Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Fotografları yükleyebildim mi bilmiyorum ama bana az önce gelen tca şişemin metal kapağı erimiş resmen. Etrafını streç filmle sardıkları için biyere akmamış ama streç film yapış yapış olmuş ürün şişeden sızacak kadar kapagı delmiş yani
Daha önce burada okumuştum birininki daha böyle olmuş ve ona kullanmayın demişsiniz. Buyüzden kullanmayı düşünmüyorum ama bunu ben daha yeni aldım okadar da bekledim bi hafta umarım yenisini gönderirler ;(

Son düzenleme:

Şişenin kapağını açınca deliğin daha büyük olduğunu farkettim. Kapak kapalıyken okadar belli olmuyor. Metale böyle yapıyorsa cilde kimbilir ne yapar.
Kendilerine hemen mail attım. Durumu belirttim ve yenisini göndermelerini istedim. Bakalım ne diyecekler bekliyorum. Cevap gelince sizleri haberdar ederim

Selam Kızlar
bugun 8. günümdeyim burun -çene-dudak üstü soyulmalarım bıttı
yanaklarımın bugun pul pul oldugunu gördüm
alnım da herhangı bır değişiklik yok (geniştir alnım ) sanırım soyulmayacak

lady yanaklarımda soyulma bitince yüzümü sabunla yıkamaya ve eski rutin bakıma dönebilir miyim? :26:

yeni uygulamayı 1-1.5 ay sonra yapayım diyorum

merhaba, cildimin tca için uygun olup olmadığını nasıl test edebilirim? muhtemelen daha önce konuşulmuştur fakat çok vazla giri var, bakamadım :)

alın en son soyulan yer diye biliyorum, bende en son soyulmuştu

Gorenler yuzun parladi diyorlar valla:) lekelerde de hafifleme var gibi ama soyulma olurken yeni cikan akneler yuzunden tertemiz sayilmaz yuzum suanda:) cilt problemi olmayan bayanlarin bile yilda bir kez yapmasini tavsiye ederi valla

Şimdi bir konuda anlaşalım uçuk bir virüs sebepli çıkar yanlış hatırlamıyorsam uçuk virüsünün ismi herpes.
İlk defa uyguladığınız için her durumu tca ya bağlamanız normal bende aynı hisleri yaşamıştım
Küçük kahverengi noktaları anlayamadım doğrusu ama şunu söyleyebilirim tca lekelenmeye sebep olmaz

Rica ederim tatlım yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana
Lütfen gün ışığına ve lambalara maruz kalmayacak bir çekmece, dolap yada buzdolabında beklet kutusuyla.

Hoşgedin tatlım. Tca sadece lekelere sürülmez bütün uygulama yapmalısın. Tca cildini soydukça rengi yerine gelecek cildinin e lekelerde gitti mi

Gönderirler diye tahmin ediyorum firmaya bu resimleri eklediğin bir mail at güzelim ve doğru hatırlıyorsun lütfen bunu kullanma
Metal ve asitin birbirine böyle etkileri olması normal gözün korkmasın, tca sadece bizim cildimizdeki üst tabakayı kaldırıyor.

Tatlım bazen ilk uygulamalarda alın veya dudak üstünde soyulma olmayabiliyor. Bir sonraki uygulamanda soyulacaktır.
Eski rutin bakım derken? Unutma alkol, kolonya ve türevlerini içeren ürünler kullanmamalısın artık, kese, peeling de yasak ama türk kahvesi telvesiyle peeling yapabilirsin

merhaba, cildimin tca için uygun olup olmadığını nasıl test edebilirim? muhtemelen daha önce konuşulmuştur fakat çok vazla giri var, bakamadım :)

Tatlım böyle bir test durumu yok cildin ince yapıda değilse, roacutan gibi ilaçlarla tedavi görmediysen %15 tca kullanabilirsin.

Gorenler yuzun parladi diyorlar valla:) lekelerde de hafifleme var gibi ama soyulma olurken yeni cikan akneler yuzunden tertemiz sayilmaz yuzum suanda:) cilt problemi olmayan bayanlarin bile yilda bir kez yapmasini tavsiye ederi valla

Daha dur daha dur ne iltifatlar alacaksın. Lütfen o sivilcelerle oynama, cildini sebamed ile sabah ve gece temizlemeye devam et bir kaç güne kurur giderler. Ben yılda 2 defa yapacağım artık

Tatlım bazen ilk uygulamalarda alın veya dudak üstünde soyulma olmayabiliyor. Bir sonraki uygulamanda soyulacaktır.
Eski rutin bakım derken? Unutma alkol, kolonya ve türevlerini içeren ürünler kullanmamalısın artık, kese, peeling de yasak ama türk kahvesi telvesiyle peeling yapabilirsin

rutin derken sabun ıle yıkama -kil maskesi- sizin önerdiğiniz yağ karısımı gibi soyulma bıtınce hemen başlayabılır mıyım?
kese peeling e ne zaman başlayayım

valla lady cım çok saol kendime hiç bu kadar iyi bakmamıstım

Bende öyle yaptım zaten fotograflarla birlikte mail gönderdim. haftasonu olduğu için cevap veremediler sanırım yarın mutlaka haber verirler diye düşünüyorum.
ama korktum biraz yinede burda da paylaşıp sormak istedim tekrardan. Uzun zamandır buraları takip ediorum cesaretimi toplayıp sipariş verdim yanlış bişey yapmak istemiorum. inşallah yenisini gönderirler :26: İlgilendiğin için teşekkür ederim LadySubaru cum :)

Öncelikle bian konu dışına çıktığım için özür dilerim ikinci olarak bu sefer %15 sipariş ettim şeker siteden bayramda dışarı çıkmayı düşünmüyorm sanırım tca için en uygun zaman olacak benim için ve bu sefer daha tecrübeliyim bakalımyazıcam yine

doğru yere mi yazıyorum birazdan göreceğim...
2 yıl evvel lazerle cilt yenileme yaptırdım çillerim nedeniyle ancak doktor ayarlayamadı ve 15-20 gün feci bir suratla gezdikten sonra elmacık kemiklerimde ala şeklinde bir iz kaldı.çok koyu değil ancak belli oluyor beyz tenliyim denebilir. yıllardır güneşlenmiyorumda.
15 lik tca almayı düşünüyorum bir de evde e vitaminim var gratisten almıştım onu kullansam olur mu? sadece iz olan kısma mı süreyim .
sevgiler

lady sabura rica etsem bana ürünleri nereden temin edebilecegimi özel mesajla gonderebilirmisin ? doadan kullaniyormussun onları okudum ama telden takip ettiğim için tam anlamıyla yazılanları okuyamadim ben beyaz tenliyim yüzümde sivilce ve güneş lekeleri var minik minik tüm yüzümü kapladı sayilir ürünü satın aldığın yerin lnkini gönderisen sevinirim şimdiden teşekkürler

Selam arkadaşlar,
Ben de tca uygulamak istiyorum. Geçen sene yapmış olduğum tca dan sonra çene bölgemde oluşan lekem için özellikle. (Yanlış anlaşılmasın o leke benim hatamdan dolayı oluştu, eğer uygulamayı yapacaksanız çok çok dikkatli olun, ilk sayfada anlatılanlara harfiyen uyun) Ürünün siparişini verdim, elime ulaştı ancak kapağından sızmıştı. Bu durum galiba burada birinin daha başına gelmişti. Bence bu ürünün kapağı daha güvenlikli olmak zorunda, pet şişe kapakları gibi koruyucu halkası olmalıdır diye düşünüyorum. Laboratuvarda çalıştığımdan biliyorum ki; tüm kimyasal çözeltilerin şişelerinde güvenlik halkalı kapaklar kullanılır. Bu durumu firmaya bildirdim inşallah ilgilenirler.
Herkese pırıl pırıl ciltler...

Son düzenleme:
Doa markasinin sitesini buldum sipariş verdim ama 6 ekimde elimde olacakmış hemen uygulamak istiyorum umarım bayrama kadar soyulma biter

Kapağı erimiş bi şekilde elime ulaşan TCA için firmaya hemen mail atmıştım biliyorsunuz. Pazartesi günü sadece 'gönderiyoruz' diye mail atmışlar.Şaşırdım biraz ama ertesi sabah kargo kapımdaydı.

Yalnız şunu söylemek istiyorum sanırım metal kapaktan dolayı böyle bi problem oluyo. Yeni gelen ürünün kapağının tırtıklı olan yerinde cok küçük bi çizgi şeklinde delik oluşmuş ama diğeri gibi kocaman değil. Diğer kullanıcılarda da böyle sorunlar oluyo mu acaba merak ettim. Plastik kapak kullansalar daha iyi olur gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…