Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Bir hafta once kontrole gittigmde doktorum bunlari kullan geldiginde kimyasal peeling yapalim demisti ama :/

Benimde bilgim yok, Lady'den aldığım bilgiye göre sana söylüyorum. Yinede dikkatli ol, Lady söylüyorsa bir sebebi vardır. Kendisi geldiği zaman, neden yapılmaması gerektiğini yazar. :KK34: Bence biraz daha dayan öyle yap. Yinede sen bilirsin.

Benimde bilgim yok, Lady'den aldığım bilgiye göre sana söylüyorum. Yinede dikkatli ol, Lady söylüyorsa bir sebebi vardır. Kendisi geldiği zaman, neden yapılmaması gerektiğini yazar. :KK34: Bence biraz daha dayan öyle yap. Yinede sen bilirsin.

Riske atmaya hic gerek yok hem aknelerim de kurusun tamamen ben oyle yapayim tesekukrler

lady merhaba yine ben :) yaz boyunca tca uygulaması yapmadım ve sanırım zamanı geldi aslında ekimde yapıcaktım ama uygulama sıklığımın çok olması için vakit kaybetmek istemediğimden ilk uygulamamı 27 eylül cuma akşamı yapıcam hem cumartesi pazar en kızarık olduğu zamanı evde geçirme açısından daha iyi olacağını düşünüyorum ben geçen kış %20 lik uyguladım 3 kere ama ilk 2 si senin tca dan değildi aldığımda malesefki yaz geldi ve uygulama yapamadım.şimdi %20 lik yapmak istiyorum yine çünkü benim gözenek şeklinde olan sivilce izlerim var ve cildim yağlı beyaz tenliyim ama yağdan dolayı cildim dayanıklı ve çabuk iyileşiyor umarım mart sonuna kadar bu izlerden kurtulabilirim mucize beklemiyorum ama en azından çok göze batmayacak kadar yüzeyselleştirebilirim izlerimi şimdiden ilgin için teşekkür ederim :)

kızlar bugun 4. günüm ve dün aksam burnun bıyıkla bırlesımı yerler pul pul oldugunu gördüm
sabah bıyık bölgem soyulmaya başladı burnum pütür pütür
dıger bölgeler de herhangıbır gelısme yok beklemedeyım

korkan arkadaslar lady nin dedikleri dışına çıkılmadıgı sürece sıkıntı olacagını düşünmüyorum
denemeden de inanmayacagınızı :KK52:

ter ıle ılgılı sporcu arkadasım ben çok terlerım ılk basta benı de korkutmustu ama yanma batma kızarma
hiçbirşey olmadı ,hissetmedim çok terledıgımde bol su ıle yıkadım yüzümü nazikçe

yüzüm çok gerilmedi daha çok gerileceğini düşünmüştüm

şu anda itibaren elime ve koluma sahip çıkmaya çalışıyorum

kızlar bugun 4. günüm ve dün aksam burnun bıyıkla bırlesımı yerler pul pul oldugunu gördüm

korkan arkadaslar lady nin dedikleri dışına çıkılmadıgı sürece sıkıntı olacagını düşünmüyorum

ter ıle ılgılı sporcu arkadasım ben çok terlerım ılk basta benı de korkutmustu ama yanma batma kızarma
hiçbirşey olmadı ,hissetmedim çok terledıgımde bol su ıle yıkadım yüzümü nazikçe

herseyin yolunda olduguna sevindim:) ah bi kargom gelse denicem gorcem de biraznonce aradim daha problem olmus yarin gelicekmis inss

bende Tca uygulamak istiyorum 10 yıllık güneş lekelerim var..cogunluk yanaklarda..%20 lik ilk defa olacak kasım gibi düşünüyorum..forumdaki herseyi takip ediyorum tavsiyeleri yorumları..benim aklıma takılan dudak üstü ve ceneye nasıl ne zaman sürüyoruz..ben önce yanaklar sonra alın en son burun çene diye planlıyorm.ne dersiniz..anladıgım kadarıyla leke kalma riski en cok dudak üstü ve cene..bi arkadasın resimlerini görünce sakal ve bıyık gibi bende böyle düşündüm..bilgilendirirseniz sevinirim kızlar:))

Bence yanlış oranla başlıyorsun! cildinin tepkisini görmelisin bu yüzden %15 alıp uygulaman daha sağlıklı olur.
Düşündüğün sürme şekli gayet uygun, dudak üstü ilk uygulamada net soyulmayabilir ama 2. uygulamanda daha güzel soyulacaktır. Bende böyle olmuştu:KK34:

Yanaklarımda hafif akne izleri ve çukurları var tca işe yarar mı onları geçirmede ? cildim biraz ince ama sadece yanaklara uygulatsak bi problem olur mu acaba ?
Üzgünüm cilt yapısı ince olanlar uygulayamaz, bunu zaten konunun en başında yazmıştım. Size uygulayın gibi cesaret verici bir yorum da yazıp cildinizi riske etmek istemem:KK34:

Kızlar ben 4 gün %15 lik Tca uyguladım.3.günümde soyulmaya başladı.Şuan yüzümün %40 ı soyuk.Ama sanırım ben Tca yı yüzümde az tuttum.1,5 dkka diyorlar ben yüze sürüp 1,5 dkka değilde,yüzüme sürmeye basladıktan sonra 1,5 dkka sonra yıkadım.Yani hangisi doğru onuda bilmiyorum :) ama inanın ki korkulcak bişey yok.Sorularınuz olursa cevaplarım.Bu dakka konusunda bir bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir

Süreniz, sürmeye başladığınızda başlıyor. :KK16:

Bide kızlar bugun pikniğe gitcez denize.Yüzüm soyulma aşamasında denize girsem bir sorun olur mu?

Umarım denize girmeye kalkmamışsındır. Cilt uygulamadan sonra tuz, alkol ve türevleriyle muhatap edilmemeli..

Ben acikcasi korkuorm tca kullanmaya acnelys tretin gibi retionik asit iceren cildi soyma ozelligi olan kremleri kullansam ayni etkiyi alabilir miyim acaba

Acikcasi korkmamin sebebi su sanirim sporcuyum ve hergun duznli antrenman yapmam gerekio zaten cildim hassas olucak ve kabuklanmalar olucak surtunmeyle terle yuzumun faha kotu olmasi endiselendiriyor beni:/

Evet ama kabuklarin kendi kendine sotulmasi var bir de yolunmasi ve terle birlikte tahrisi var:/ cok soyulursa olmadi antremanlara ara veririm artik

Güzelim bu sorduğun soruların bir çoğunun cevabını biz değil cilt hekimi verebilir. Anlıyorum hepiniz kendinizce cevaplar arıyorsunuz ama bu şekilde olmaz. Senin yaptığın spor gereği tca peeling sana pek uygun değil. Neticede terliyorsun ve cilt tuz atıyor...

Lady mezoterapi işleminden sonra dr'la tesadüf karşılaştığımda bana lekenin çok koyulaştığını artık mezoterapi yerine kimyasal peeling yapacağını söyledi. bende senden aldığım bilgilerle ne kullanacaklarını sordum bana meyve asitleri toniği dedi yuzde kaç dedim yuzde yirmi otuz yetmiş falan dedi anlamadım dedim nasıl yani?

Valla hemen doadan %15 tca ve melissa kremi siparişi verdim geldi siparişlerim e vitamini evde vardı evigen onu değerlendireyim dedim ama sen e vitamini doadan al dersen hemen sipariş veririm yeniden. pazartesi yapacam artık hadi hayırlısı. evdeki güneş kremlerim: hamilton sensitive 30 faktör (lekeli ciltlere özel olduğu için soruyorum) ,50 faktör solente pigmente ve bir de semabed 50 faktör var.hangisini kullanayım?

Dudak üstüme de yapacağım bu arada malum sir ağda lekeleri var bıyık gibi duruyo.....

Bu arada Doa jest yapıp birde papatya sabunu hediye yollamışlar kullanayım mı ?(tabii tca uygulaması bitince.)
senden haber bekliyorum .......

Meyve asitlerinin derecesi tca gibi asitlere göre daha değişik ve seyreltilmiş türevleri var. :KK34:

arkadaşlar daha önce yğzğm yağlı olduğu için vedirençli kalın bi cildim olduğu için %2o tca almıştım iki kez üstüste kullandığım için yanık lekesi olmuştu kaç yıl oldu tabi ben şimdi glikolik kullanmak istiyorum çalışan bi insan olarak aşırı soyulma oluyo cilt kahverengileşio insanlar soruyo çünkü ne olmuş diye bunu ve yanık riskini göze alarak glikolik kullanmak istiyorum yüzde 5o yeterli olurmu sizce cildim yağlı yüzde 70 kullanıp cildi soyulmayan bille varmış yağlı ciltler yani
?

Tatlım bak daha önce yine yüksek oran aldığın için sorun yaşamışsın ve hala yüksek oran alma peşindesin. Neden bu konuda ısrar ediyorsun? Diğer yorumlarıma göz atsaydın tca'yı ilk defa kullanacaklara hep %15 almaları gerektiğini, glikolik asit kullanmak isteyenlere de %10 ile başlayıp durumu değerlendirmeleri gerektiğini vurguladığımı görmüş olurdun..
Glikolik asit illa yüzü tca gibi soyacak diye bir kaide yoktur zaten..

kızlar ben dayanamadım dun yaptım
bır gun gecmesını bekledım
su ana kadar normal yaşantıyı etkıleyecek bır durumla karsılasmadım
yanlız burnum pırıl pırıl anlamadım:KK52: :KK52:sızde olmus muydu?
yuzumu sabunla yıkamaya cok alısmısım banyoya her girişimde yıkamayacaksın diyorum kendıme :KK37:

Benim tüm cildim pırıl pırıl oluyor ilk 2 gün sonra cilt üstünde ayrı tabaka varmış gibi buruşuyor bunu özellikle konuşurken gülerken fark edebiliyorsunuz:KK9: Hemen sonrası soyulma evresi zaten.

Ben daha uygulamadim tca yi ama hergun antreman yapmak zorundayim terlemeyle daha kotu olur diye korkuyorum siz nasil yaptiniz etkiledi mi yuzunuzu

Evet resmi gordum ve korktum nasil iyilesti die :/ iz kalmadiysa ve memnun kaldiysaniz cok guzel ben %15lik olanindan siparis ettim kabuk tutmayacak sekilde bekletmem gerekiyor ben dayanamam soyarim valla :) artk soyulma cok olursa da antreman yapmayiveririm bir hafta

Kabuk tutmayacak şekilde derken?
Güzelim bak bu tca bir asit ve cildi soyar ve soyması için cildin deri atması şarttır!
Şimdi baştan anlaşalım dayanamayıp soyarsan lütfen gelip ''ay ben soydum cildimde kızarıklık var, iz kaldı, leke kaldı yardım edin'' deme.
Çünkü benim yazdıklarımın dışında uygulama yapan kimseye yardım etmiyorum, yazılanların dışında hareket edebilecek kadar cesur davranıyorsanız kalanını da halledersiniz diye düşünüyorum :KK19:

Benim cildim de tedavi gormeme ragmen hala acik uclu ve yara seklinde olan sivilceler var bunlarin gecmesinde de etkiki olur mu yoksa daha mi kotu yapar acaba

Tca sivilceye sebep olan bakteriyi öldürmez, doğal olarak tedavi etmez. Tca sadece ölü deriden arındırıp lekeleri tedavi eder. :KK34:

Yok canım nie acayip gelsinki artık kadınlar heryerde sana başarılar diliyorm

Evet erkeklerden bile basariliyiz:) cok tesekkur ederim

Kızlar lütfen konu dışında mesaj yazmayalım, çünkü sohbet amaçlı değil başlığımız. Hem forum kuralları gereği yasaktır, hem tca hakkında araştırma yapan okuyan arkadaşlara fazla mesaj okutmamış oluruz. Direkt mesaj daha sağlıklı olur:KK54:

bugun 3. günüm henüz soyulma yok
kuytu köşeler de beklemedeyım :KK52:

gelişmeleri yazacagım

Soyulmaya saatler kala yani durumun:KK1:

Bir hafta once kontrole gittigmde doktorum bunlari kullan geldiginde kimyasal peeling yapalim demisti ama :/

Doktorunun kullanacağı ile muhtemelen bizlerin kullandıkları farklı bu yüzden ben saf tca kullanan herkesin bu tarz krem soyucu ilaçları kullanmayı bıraktıktan en az 2-3 aydan önce yapmamasını söylüyorum. Neticede o krem soyucularda etken maddeler var ve vücuttan öyle çabuk atılmıyorlar, riske etme.

lady merhaba yine ben :) yaz boyunca tca uygulaması yapmadım ve sanırım zamanı geldi aslında ekimde yapıcaktım ama uygulama sıklığımın çok olması için vakit kaybetmek istemediğimden ilk uygulamamı 27 eylül cuma akşamı yapıcam hem cumartesi pazar en kızarık olduğu zamanı evde geçirme açısından daha iyi olacağını düşünüyorum ben geçen kış %20 lik uyguladım 3 kere ama ilk 2 si senin tca dan değildi aldığımda malesefki yaz geldi ve uygulama yapamadım.şimdi %20 lik yapmak istiyorum yine çünkü benim gözenek şeklinde olan sivilce izlerim var ve cildim yağlı beyaz tenliyim ama yağdan dolayı cildim dayanıklı ve çabuk iyileşiyor umarım mart sonuna kadar bu izlerden kurtulabilirim mucize beklemiyorum ama en azından çok göze batmayacak kadar yüzeyselleştirebilirim izlerimi şimdiden ilgin için teşekkür ederim :)

Tatlım cildin beyaz ve ben sana %15 in en uygunu olduğunu düşünüyorum. Matematiksel olarak bizlere %15 ile %20 arası çok fark yok gibi görünebilir ama emin olun konu asit oranlarıysa bu böyle değil... Ve benim önerdiğim tca'da 20lik sert oran. Lütfen önce %15 lik al kullan bitir istediğin sonucu alamazsan %20'ye geç:KK54:

Lady senden haber bekliyorum hadi lütfen cevap yaz artık......:KK52::KK50:

Geldim kuzum.. :KK54:

Aynen eline koluna sahip çık ki kızarmadan tahriş etmeden tamamla süreci:KK54:

Lady mezoterapi işleminden sonra dr'la tesadüf karşılaştığımda bana lekenin çok koyulaştığını artık mezoterapi yerine kimyasal peeling yapacağını söyledi. bende senden aldığım bilgilerle ne kullanacaklarını sordum bana meyve asitleri toniği dedi yuzde kaç dedim yuzde yirmi otuz yetmiş falan dedi anlamadım dedim nasıl yani?

Valla hemen doadan %15 tca ve melissa kremi siparişi verdim geldi siparişlerim e vitamini evde vardı evigen onu değerlendireyim dedim ama sen e vitamini doadan al dersen hemen sipariş veririm yeniden. pazartesi yapacam artık hadi hayırlısı. evdeki güneş kremlerim: hamilton sensitive 30 faktör (lekeli ciltlere özel olduğu için soruyorum) ,50 faktör solente pigmente ve bir de semabed 50 faktör var.hangisini kullanayım?

Dudak üstüme de yapacağım bu arada malum sir ağda lekeleri var bıyık gibi duruyo.....

Bu arada Doa jest yapıp birde papatya sabunu hediye yollamışlar kullanayım mı ?(tabii tca uygulaması bitince.)
senden haber bekliyorum .......

Dediğim gibi senin yaptırdığın işlem hakkında net bilgim olmadığı için tca ile ters düşer mi diye net fikre sahip olamıyorum.
%15 almışsın en doğru oranı almışsın, yap bakalım süreci gözlemleyelim.
E vitamininin safını alman en mantıklısı, evigende 1 ampul sadece %6 tokoferol içeriyor:KK34:
Tüm cildine eşit sürmeyi unutma tca'yı ve 1,5 dk içinde en az 3 defa tca sürmelisin cildine.
Sebamed kullanmanı tavsiye ederim.
Uygulaman bitince gece yatmadan önce cildini papatya sabununla yıka, bastırmadan kurulşa ve nemlendiricini sür uyu:KK16:

Merhaba ben doktorda tca yaptırdım bugün 5. Günüm çene tamamen soyuldu şimdi yanakların soyulmasını bekliyorum. Bazı küçük yerler daha soyulmaya hazır değilken yarıldı yada yıkarken falan küçük açıldı azcık kızarıklıklar var bazı yerlernde ama elimle soymadım. Geçermi acaba? Bide heryeri kahverengi oldu ama alnım aynı renk sadece gergin ve kırışıyo 5. Gün oldu ama yarılma soyulma falan yok soyulur dime?

Merhaba ben doktorda tca yaptırdım bugün 5. Günüm çene tamamen soyuldu şimdi yanakların soyulmasını bekliyorum. Bazı küçük yerler daha soyulmaya hazır değilken yarıldı yada yıkarken falan küçük açıldı azcık kızarıklıklar var bazı yerlernde ama elimle soymadım. Geçermi acaba? Bide heryeri kahverengi oldu ama alnım aynı renk sadece gergin ve kırışıyo 5. Gün oldu ama yarılma soyulma falan yok soyulur dime?

Doktorların kullandığı kimyasal peeling çözeltileri bizlerin kullandığından farklı, genelde farklı birleşimlerden oluşuyor. Bu sebeple yorum yapamam yapsam bile doğru olmaz. En sağlıklısı bunu doktorunla konuşman:KK34:

geçen salı tca %15 lik peeling yaptım ilk defa hiç evden çıkmadım, 3. gün soyulmaya başladı soyulma bitmeden bıyık bölgem ve çenemde uçuk çıktı birde küçük kahverengi bir kaç nokta :KK20: nedeni ne olabilir, tüm uyarılara uydum güneş koruyucu da kullandım beyaz tenliyim ikinci seansta da olur mu acaba :18:

hiii siparişi vermiştim!!! %20 lik ama mail attım %15 likle değiştirilmesini rica ettim yani değiştirilmesede sorun değil %15 lik alıp %20 liği bekletirim dediğin gibi %20 liği daha sonra kullanırım dursun bi kenarda :) bütün kışı yarı kabuklu bir yüzle geçiricek olsamda bu sefer her ayı kış bitene kadar en iyi şekilde değerlendiricem sabırla ve umutla bize destek verdiğin için çok teşekkür ederim herkese fondotensiz günler dilerim :)

merhaba layd ciğim
kadınlar kulubünü uzun zamandır takip ediyodum bende üye olup sizlere katılamaya karar verdim .
şimdi 30 yaşımda olmama rağmen şu sivilce ve izlerinde kurtulamadım .ergenliğimde ciddi bi sivilce problemi yaşamama rağmen hala devam eden sivilce ve leke problemim var .cildimde beyaz tenli olduğum için buda beni çok rahatsız ediyo .

artık kullanmadığım krem denemediğim yöntem kalmadı.( aslında işe yaramadığın görüp pes edenlerdenim). bu konuda araştırmalarımda vaz geçmiş değilim :KK34: tca uygulamasın gördüm denemek için doa dan şip. verdim.

yüzümde sivilcede oluşan delikyada çukur yok,silvilceleri çurcalamam dan dolayı oluşan lekere var.beyaz tenli olmama rağmen yüzüm daha koyu rengi(sarınırım lekelerden ve güneşte direk yüzümüz maruz kalıyo)TCA YI SADECE LEKELEREMİ SÜRSEK YOKSA YÜZÜN TAMAMINA MI ?

hepinize güzel günler diliyorum:KK1:

X