Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Merhaba KK'nın güzel bayanları... Ladyim ben iş değişikliği yaptığımdan ve çok yoğun olduğumdan çok giremiyorum. Aklımda da tca uygulaması var fakat bu iş yerimde soyulan bir yüzle gelip gidemem. Kurban bayramı tatili olan süreyi bu dönemi için kullanayım diyorum. Ten rengimi biliyorsun güzelce soyulmak istiyorum Ladyim biliyorum bu tek seferde olacak iş değil fakat benim özverili olduğumu da biliyorsun. Ona göre bir oran istiyorum. %25lik tca mı alsam? Oran fazla olur mu?

merhabalar,

sevgili lady subaru, bir süredir konularının takipçisiyim, yazılanları ilgiyle ve merakla okuyorum. tca kullanmak niyetinde olduğum için bu konuyu da takibe aldım ve onlarca sayfayı okudum ama gözlerimi pörtletmeden uygulamamı yapmak istediğim için sorularımı doğrudan sana yönelteyim dedim :)

öncelikle cildimi anlatayım sana, ben buğday tenliyim aslında ama yazdan çıktığımız için rengim hafifçe koyuldu. güneşlenmeyi sevmem pek ve koruyucu da kullanırım ama dışarıda gezerken bile rengimiz değişir ya hani, işte öyle bir koyulaşma. cildimin çok yağlı ve gözeneklerinin açık olması dışında pek fazla problemi yok. senin de kullandığın ve önerdiğin şu malum kozmetik firmasının ürünlerini severek kullanıyorum ben de. ha bir de, şu eczanelerdeki analizciler var ya, onlar renk düzensizliği olduğunu söylemişlerdi. işte hem o renk dalgalanmalarını düzeltmek hem de canlı, temiz ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için tca uygulaması yapmak istiyorum.

sorularıma gelince;

1- sanırım sen bana %20'lik asit önereceksin, peki bu uygulamayı sadece göz çevremiz ve dudaklarımızın kenarlarına değdirmeden yüzümüze mi yapabiliyoruz yoksa mesela sırtımdaki sivilce izlerine ya da boyun, göğüs dekoltesi gibi yerlere de uygulayabilir miyim?

2- yine aynı firmanın lavanta suyunu da almıştım, bu süreçte onu tonik olarak kullanmak istiyorum, nasıl kullanmamı önerirsin? saf şekilde mi kullanayım yoksa peeligimi desteklemek amacıyla belli bir oranda laktik asit karıştırarak mı uygulayayım? ayrıca laktik asitle birleştirildiğinde günlük olarak her yüz temizliğinden sonra mı kullanılıyor yoksa haftada birkaç akşam filan gibi mi kullanmalıyım?

şu anda aklıma ilk gelenler bunlar, unuttuklarım varsa sonra tekrar rahatsız ederim seni. eğer daha önce açıkladığın bazı noktaları tekrar sorduysam kusura bakma lütfen, ya dikkatimden kaçmıştır ya da yorgunluktan okuyamadığım sayfalarda kalmıştır. akşam eve geldikten sonra bir de saatlerce bilgisayar başında oturmayı kaldıramıyor bünye artık.

bütün hanımlara selamlar olsun, sana da şimdiden teşekkürler ve sevgiler lady... kestane kebap acele cevap :))

aaa bir diğer tca seansında olmaz o zaman :) korktum bi an tca neler yaptın yüzüme diye acaba soyulmaya başladığı anda mı güneş kremi sürsem ladyciğim:44:
Tca'yı uyguladığınız an nemlendiricinizi sürün sonra güneş koruyucuyu. Soyulma bittikten sonra değil yani, cilt tca ile buluştuktan hemen sonra başlanılmalı

Rica ederim tatlım olabiliyor bazen böyle
Kesinlikle 2. uygulama her zaman daha iyi oluyor

Tatlım ben hepinizin bütün uygulama yapması taraftarıyım.
%15 tca çok doğru tercih olmuş
1,5 dk içinde mutlaka 3 defa daha tca sürmeye gayret et, böylece başarılı uygulama yapmış olursun.
Gratis'in e vitaminini hiç denemedim, hatta acilen bi bakayım merak ettim şimdi

Elbette, az sonra atıyorum mesajı

Benim siparişlerimde hiç böyle olmamıştı:44:

Hoşgeldin kuzum çok özlettin yahu
Kurban bayramı cidden çok güzel fırsat ama bence %20'den şaşma. %25 çok sert gelir senin cildine.
%20 ile 1,5 dakika içinde 3 defa tca sürersin gayet başarılı bir uygulama olur
Face'den msj at bana ne yapacağını mutlaka bi konuşalım.

hoşgeldin.
1) Tatlım ben hep yüzüme uyguladım, vücutta uygulama tecrübem yok maalesef. (dudaklarına ve göz altlarına çok yaklaşmayacak şekilde yapabilirsin)

2)Tca sürecinde ve sonrasında laktik asit yada glikolik asit kullanmayın, zaten cilt ölü hücre atıyor hızlandırmayın süreci. Bu cildi zorlamak olur. Hatta tca soyulma süreci bittiğinde de kullanmayın bunları en az 2 ay. Lavanta suyu sürebilirsin ama cildine bu süreçte

Kısaca sadece tca uygulamanı yap ve keyfine bak. Buna paralel yağ bakımı yapmaya devam edebilirsin

az önce heyecanla tca siparişimi vereyim dedim, önümüzdeki bayram tatilinde hallederim, dönüşte işe giderken de rahat ederim diye ama yüzde 20'lik olandan kalmamış sitede ben de geciktirmemek için 15'lik olandan sipariş ettim, 25'liğin ilk seferde ağır gelmesinden çekindim açıkçası. ama sonradan da aklıma takıldı tabii, acaba diğerini mi alsaydım, tereddütte kaldım sen ne dersin lady?
ha bir de, konu dışı olacak ama ozon yağı görünmüyor sitede, artık satılmıyor mu biliyor musun?

Vallahi bende özlemişim O zaman bugün siparişimi geçeyim.%20lik tcamı,geçen yıldan biraz vardı içinde fakat ev taşınma olayında nerelere attım kim bilir..:26: Tcanın yanında ekstra önereceğin bir şey varsa bekliyorum canım bende..Son yazışmalarınızı maalesef okuyamadım. Faceden yazarım muhakkak.. Bak işte bu tca çok heyecanlandırıyor beni

Benimde daha hiç kullanamadığım tca'm dökülmüştü. Eski şişede çok az kalmış, onuda bayramda yaparım diye düşünüyorum. Sonrada laktik asitli tonik ve glikolik asit'e geçerim inşallah. Aralarında 1 ay bırakacağım tabii. :)

Kedim bence bayram tatili iyi bir fırsat çalışanlar için..Ben güzel güzel soyulmak istiyorum. Laktik asiti sevmedim de belki glikolik kullanırım. %20lik yok satışta %25liğini mi alsam?

Kedim bence bayram tatili iyi bir fırsat çalışanlar için..Ben güzel güzel soyulmak istiyorum. Laktik asiti sevmedim de belki glikolik kullanırım. %20lik yok satışta %25liğini mi alsam?

5'lik fark çok olabiliyor. Sonra yüzün kabuk kabuk kalmasın. Geçer ama ten rengin açık olduğu için daha fazla kızarırsın hatta kararırsın. Bende 15'lik bile fazla fazla etki ediyor.

5'lik fark çok olabiliyor. Sonra yüzün kabuk kabuk kalmasın. Geçer ama ten rengin açık olduğu için daha fazla kızarırsın hatta kararırsın. Bende 15'lik bile fazla fazla etki ediyor.

Evet kedim haklısın %25lik çok etki ediyor. Fakat %25liği aldığım vakit zamanı daraltırım,yüzümde kalma süresi az kalır diye düşündüm. Bir daha böyle uzun tatili nerede bulacağım. İş yerime yüzüm soyulurken gidemem. Birde sürekli krem vs. sürmek gerekiyor bu tatil bunun için ideal diye düşündüm.Mail attım firmaya bayramdan önce çıkarsa satışa alacağım yoksa %25liği deneyeyim diyorum. %15lik bende etki etmedi. %20lik ideal tam bana göre.

Lady renk bozukluğu olabileceğini, cildine ağır gelebileceğini söylüyor. Lady'ye danışmadan sipariş verme bence. :) Ara bir belki ellerinde kalmıştır 20'lik.

Lady renk bozukluğu olabileceğini, cildine ağır gelebileceğini söylüyor. Lady'ye danışmadan sipariş verme bence. :) Ara bir belki ellerinde kalmıştır 20'lik.

Evet Ladyim bu konuda hassas. Dur bir arayayım ya beklemekten iyidir.

gece gece aklıma takıldı, bu uygulamanın süresini ayarlarken tca'yı sürmeye başladığımız an mı saati çalıştırıyoruz yoksa tüm yüze sürer sürmez mi? saçma oldu belki ama bu saatte kafa duruyor bende, hem sormayayım da uykularım mı kaçsın? :))

%15 iyidir ilk defa yapacak olan ve beyaz tenli olan herkesin %15 kullanması en doğru oran olur.
Ozon yağını hiç bilemiyorum tatlım genelde sonbahar ve kış aylarında satıyorlardı, bi ara yada mail at bakalım ne diyecekler

Benim bu bayramda tca yapma planım suya düştü Kuzenime kız isteyip söz kesmeye gideceğiz canı sağ olsun

aaaaa bunu öğrendiğim çok çok iyi oldu :44: çok teşekkür ederim canım benim

Rica ederim

Sürmeye başladığımız an süre başlıyor tatlım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…