Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Lady'cim merhaba TCA ile ilgili yazıyı ilgi ile takip ediyorum ve gerçekten seni tebrik etmek gerekir çünkü kişiye göre öneri yapabiliyorsun bu da senin profesyonelliğini gösterir :) Benim sormak istediğim yüzümde bir sıkıntım yok çok şükür sadece popomda sivilce gibi kabartılar ve nokta nokra kuru kabuklar var acaba bu formülünü popo bölgeme uygulasam mantıksız mı olur? veya başka bir şey önerebilir misin? Forumda bu başlığı bulamadım ne yazık ki

Çok teşekkürler şimdiden sevgilerimle kocaman öpüyorum.

merhabalar siz ne için kullanmıştınız tca uygulamasını? bende çukurluklar var küçük küçük acaba bu çukurluklar içinde kullanırsak başarılı sonuç alabilirmiyiz onu merak ediyorum ben

az önce ilk uygulamamı yapmış bulunuyorum ama şaşkınlık ve merak içerisindeyim.
şöyle ki; yaklaşık üç-dört dakika şişeyi salladım, sonra yuvarladığım pamuk parçasına tca'yı boca ederek yüzüme uygulamaya başladım. 1,5 dk. içerisinde üç kez daha pamuğu ıslatarak uygulamayı tekrarladım ve süre dolunca yüzümü yıkadım. şimdi sorun şu ki ben hiçbir şey hissetmedim!! yani beyazlamayı filan bırak ne yanma, batma, ne acı, hiçbir şey!
hani suyu zaten kurulamak istemeyeceksiniz bile, bırakın yüzünüzde kurusun diyorsunuz ya, valla ben yüzümü sadece suyla yıkamış gibiydim o yüzden nazikçe kuruladım, sonra ne olur ne olmaz diye bepanthene sürdüm.
şimdi de oturuyorum öyle. acaba bütün asiti pamuk mu emdi diyorum ama disk pamuk kullanmadım, ha pamuktan da damlamıyordu sürdüğümde ama şişenin üçte biri bitmiş en nihayetinde. yine de yüzümü öyle çok ıslak ıslak hissetmedim bütün çabama rağmen, az mı kullandım dersiniz? yoksa yüzde 15 düşük mü geldi bana? eğer bu uygulamam heba olduysa çok üzüleceğim, bütün bayram tatilini bunun için ayırmıştım

Malzemelerim gelddiii,bu sezonun ilk tca uygalamasını yarın sabah yapacağım. Bol şans bana

az önce uyandım, yok böyle bir şey arkadaş! yüzüm ışıl ışıl, yumuşacık, sanki asit değil gül suyu döktük, şaka gibi!
hayır cildimin hassasiyetini bilmesem devetabanı gibi suratım varmış diyeceğim de o da değil. %15'e bana mısın demedi şerbet niyetine içti, 20'ye 25'e meydan okurcasına, tövbe yarabbi ya..
bu ne vurdumduymazlık, bu ne adam sen de'cilik, asabım bozuldu sabah sabah. niye böyle olduğunu anlayan, bir fikri olan yok mu?

Malzemelerim gelddiii,bu sezonun ilk tca uygalamasını yarın sabah yapacağım. Bol şans bana

Bende bugün uygulamamı yaptım, az kaldığı için fazla süremedim. 15'lik tca kullandım yine, daha fazlasını zaten kullanmaya cesaret edemem. Bu yeterli benim için. 2 ay sonrada laktik veya glikoliğe geçerim.

Son düzenleme:
o kadar ortalığı velveleye verdim ama uygulama etkili olmuş galiba. bu sabah yüzümün gerginliğini hissettim, az önce de eşim burnumun kenarlarının pul pul olduğunu söyledi, oleeyyy :))) muhtemelen minik minik soyulacağım ama olsun, ilk sefer için yeterli, tecrübe etmiş oldum. bakalım yarın nasıl devam edecek, okuyan var mı bilmiyorum ama gelişmeleri yazacağım :)

Formu oku oku oku sonun da karar verip siparişi verdim .. Bugunde elime ulaştı :)) Feslegen kreminide hediye göndermişler sağolsunlar :)) Faturama da minik bir not düşmüşler ' Tca yı iyice çalkalayın:)' diye :)İlk uygulamamı hem korkarak hem heycanla bir an önce yapmak istedim .. Ama çalkalamayı unuttum o heycandan birşey olmaz herhalde :18:Kronemetreyi çalıştırıp yüzüme sürmeye başladım.. Sürer sürmez kızarmaya ve yanmaya başladı .. Tekrar 1,5 dk dolana kadar tekrar üzerinden geçtim .. Baktım dkka dolmuş ve yanıyorum :) hemen kostum banyoya 5 Lt su harcamışımdır sanırım :)) neyse yıkama işleminden sonra peçete ile suyu aldım yüzümden .. Cildim iyice nemi çekene, kuruyana kadar bekledim .. Ev de bepantene krem olmadıgı için hediye gelen feslegen kremini sürdüm :) Şu an yüzüm yanmakta ve kaşınmakta Umarım işe yarar ve şu kış lekelerimden kurtulurum :) sonuçlar paylaşacagım sizlerle de :)

Hepinize iyi bayramlar hanımlar...

Güzel, pürüzsüz yanaklarınızdan öperim :)) Sevgiler...

bu arada cildimin son durumunu da aktarayım;

bugün tca uygulamamın dördüncü günü ve pul pul soyulmalar ağız ve burun kenarlarımda, çenemin ortasında minik minik de olsa devam ediyor. alnımda ve elmacık kemiklerimle yanaklarımda da hafif bir gerginlik hissediyorum ancak henüz soyulma emaresi yok.

yalnız şunu da itiraf etmek istiyorum, önceki yazdıklarımı okuduysanız hatırlarsınız ben %15'i ilk uyguladığımda hiçbir şey hissetmemiş ve acaba yanlış mı uyguladım diye düşünmüştüm.
belki pamuk çok emdi ve cildime nüfuz etmedi diyerek -şimdi subarucum bana çok kızacak biliyorum ama- ertesi akşam kısa bir uygulama daha yaptım. bu sefer kulak pamuğuna azıcık daha pamuk sararak şişeye daldırdım ve onu yüzümde gezdirdim, 40 saniye sonra da yıkadım. ha yine pek bir şey hissetmedim, ne yanma ne kızarıklık, çok hafif bir karıncalanma sadece. ama cildimin ıslandığından emin oldum en azından.

ayrıca her gün kalktığım gibi yüzümü suyla yıkayarak güneş koruyucumu sürmeyi ve gün içinde tekrarlamayı ihmal etmiyorum. ben solait 50 faktör aldım, hani o kırmızı olanını, yağlı cildim için hafif ve gayet rahat kullanıyorum. akşamları da evigen eklediğim melisa kremini sürüp yatıyorum. siparişime saf e vitamini eklemeyi unuttuğum için evigen kullanmak durumunda kaldım

işte böyleyken böyle hanımlar, tahmin ettiğim kadarıyla benim yüzüm böyle pul pul, ince ince atacak kendini. sanırım cildim 15'lik tca'ya yüksek tolerans gösterdi, bir dahaki sefere 20'lik almayı düşünüyorum. soyulma sürecini ara sıra anlatmaya devam ederim, bayram dönüşü lady'nin yorumlarını da merakla beklemekteyim :)

Kızlar 5 gün önce 2. %15'lik TCA mı yaptım.İyi hoş ama çok az soyuldu 2sindede çenem ve burnum ve burun kenarlarından başka yer soyulmadı.Neden böyle oldu acaba?25'lik mi alsam?Tenimde baya açık beyaz.25'lik kullananlar arkadaslar bi yazabilir mi?

canım, aynı zamanda yapmışız tca'yı, benim soyulmalarım da seninki gibi ama ben buğday tenliyim. yani bana hafif gelmiş olabilir %15 ama seni güzelce soyması gerekirdi aslında.
bence 15'ten 25'e atlamamalısın hemen, %5'lik artışın bile çok şey farkettirdiğini yazdılar burada, hem bak bayağı açık tenliymişsin. lady'nin teni de seninki gibi sanırım ve o da bir keresinde yanlışlıkla %25 uygulamıştı diye hatırlıyorum. geldiği zaman senin için en uygun öneriyi yapacaktır zaten, onun yazacaklarını bekle istersen. hem uygulamalarını bu tatile denk getirenlerle bayram dönüşü sonuçlarımızı da karşılaştırırız, deneyimlerimizi paylaşırız :)
öperim, sevgiler...

teşekkürler canım.%20'lik var peki o nasıl olur?Çünkü 15'lik hep hafif soydu.Neyse birdahaki işleme 25 gün var ozamana bir karara varırız.Karşılaştırırız sonuçları.Öpüyorum :)

teşekkürler canım.%20'lik var peki o nasıl olur?Çünkü 15'lik hep hafif soydu.Neyse birdahaki işleme 25 gün var ozamana bir karara varırız.Karşılaştırırız sonuçları.Öpüyorum :)

rica ederim, ne demek dediğin gibi %20'lik konusunu sonra tartışalım, bir deneyimim olmadan sana tavsiyede bulunamam ben ama lady ve diğer arkadaşlar mesajını gördüklerinde yorum yapacaklardır mutlaka.
ama çok enteresan gerçekten, yeterli süre beklediğin ve bu sürede uygulamayı 3-4 kez daha tekrarladığın halde mi soyulman olmadı? teninin çok açık renk olduğunu söylemen kafamı karıştırıyor sadece, bu tip ciltler çok hassas olur genelde, yüksek asiti kaldırabilir mi bilemedim..
neyse, dediğim gibi sonra hep beraber tartışırız, yapılacak yorumları ben de merak ediyorum. şimdi bayramın da tatilin de keyfini çıkarıp dinlenmeye bakalım.
bu arada, bayram diye tatlılara da çok gömülmeyelim kızlar. biliyorsunuz şeker de cildimiz için pek faydalı bir arkadaş değil, kilo konusuna hiç değinmiyorum bile :))

Bende bugün uygulamamı yaptım, az kaldığı için fazla süremedim. 15'lik tca kullandım yine, daha fazlasını zaten kullanmaya cesaret edemem. Bu yeterli benim için. 2 ay sonrada laktik veya glikoliğe geçerim.

Umduğum gibi gitmedi işler kızım hastaydı tatilin ilk gününden beri onunla uğraşıyorum. Bugün yapacağım şimdi biraz sonra... Sen belkide soyulma aşamasına gelmiştirsin Kedim.. Umarım her ikimizde umduğumuz gibi oluruz. Şimdi bir kez daha ilk sayfadaki yazıyı okuyayım.. Kolay gelsin bana

hayır canım 2 3 kez uygulamadım ama yeteri kadar bekledim.Yani bu 2.yapışım.Geçen ay yapmıştım bide.Belli yerler soyuluyor.Buarada tatlı konusunda kendime hiç hakim olamam nerde görsem abanırım :)

arkadaşlar merhaba. benim evitamini karıştırdığım feslğen kremim küflenmiş çok kötü kokuyor.anlamadım yüzüme sürdüm öyle bir sivilce kalktı ki yüzüm... böyle bişi olabilir mi e vitamini bozulur mu? dışardaydı buzdolabına koymamıştım.hıı ne dersiniz???

e vıtamını degıl de krem bozulmus olabılır ben yaşamadım ama okumustum feslegen kremının bozuldugunu .Katkı maddesı koymadıkları ıcın cabuk bozuluyor dıye yazmıstı lady 3 ay ıcerısınde tüketilmeli yazıldıgını hatırlıyorum
bu yuzden ben kremın hepsıne E vıtamını koymadım başka bır kapta 2-3 haftalık yetecek kadar yapıyorum bıttıkce yenılıyorum
kalanı normal el-vucut kremı olarak evdekilerle bırlıkte kullanıyoruz (açılanı çabuk tüketmek için)
ama sağ olsun aldıgımız yer hediye olarak sürekli krem gönderdiği için acmadıklarımı dolapta saklıyorum

kızlar yüzülme konusunda bence ilk yapışa göre çok şey bekliyoruz
minik minik soyulmalar bence normal %15 lık yeterlı .Oran artıkca rısk de artacaktır

cildimde cok buyuk sorun yok ve hassas bır cılde sahıbım
ben de yapalı 3-4 hafta oldu havalarında ani soyulmasından mı yoksa tca dan mı bılmıyorum cıldım ozellıkle soyulan bölgeler (alnım soyulmamıstı) normalden fazla kurudu gun ıcerısınde ekstra nemlendırme ıhtıyacı duyuyorum

tam sonucu görmek ıcın nisan ayına kadar 2-3 kez yapmak gerekir diye düşünmekteyim

lady nın yönlendirmelerini bekleyelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…