Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

evet canım bencede pozitif düşün. kötüdüşününce olucakmı .ama belki pozitif düşününce olur.

ben 5 buçuk yıldır evliyim. O zamanlar hamile kalmıştım ancak okula da başlamıştım ve aldırmaya karar verdik.
Sonrasında ilaçsız korunduk. 2007 sonlarında denemelere başladık. Biraz sürdü Mart'da hamile kaldım, ikizdi fakat önce biri küçüldü, sonra da diğer embriyo bozuldu. Mayıs ortasında kürtaj yapıldı.
İkinci adet görüşümden bu yana deniyoruz ama olmadı hala. :sm_confused:

Geçen ay korku ve paranoyayla yüklü şekilde doktora gittim. "Her şey temiz ve sağlıklı görünüyor, denemeye devam edin" dedi.
Olacağını biliyorum hem zaman hem de zamanlama meselesi...
Ayrıca içimden bir ses diyor ki " yine Mart sonunda hamişliği müjdeleyeceksin Nesli"

telaş yapmak için 7 ay çok uzun bi zaman değil canım.doktormu istedi rahim filmini.herhangi bi sorun varmı eşinde ya da sende canım.

eşim sperm testi yaptırdı onun sonuç iyi çıktı ben de yumurtlayabiliyorum ama hamiş kalamadım bir sorun yokken hamile kalamayınca doktorda tüpler kapalımı acaba diye düşündü o yüzden bu ay da olmazsa rahim filmi çekelim dedi

merhaba ben size birşey sorucam eğer hamile kalırsam ultrasonda en erken nezaman belli oluyor

Merhaba arkadaşlar.Bende yumurta takibine bu ay başladım.2 yıllık evliyim 3 ay önce bıraktım korunmayı.İlk ay başarısız,ikinci ay bende pcos olduğu için soğan kürü denedim ve belki hamile kalırım düşük falan olur düşüncesi ile korunduk.Üçüncü ay yine başladık çalışmalara fakat yine olmadı.Adetimin 12.ci günü yani cuma günü yumurta sayımı yaptırmak için doktora gittim.Hiç yumurtam olmadığını söyledi.Bu ay klomen kullanmamı söyledi önümüzdeki ay bakalım ne olacak.Çok şaşkınım vede üzgünüm.1 tane bile yumurtam yokmuş.NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM.?Listeye benide eklermisiniz.Yaşım 24 tedavi olarak klomene başlıyorum.Allah yardımcımız olsun.

Merhaba arkadaşlar..Listenin en yaşlısı olacağım sanırım.2,5 yıllık evliyim 32 yaşındayım.Hiç gebelik oluşmadı bu ay yumurta takibi yapıyoruz ve klomen içtim bugün klomenin son günüydü.Doktora gittim adetin 9.günüydü henüz yumurta yok dedi.perşembeye tekrar çağırdı.Bakalım yumurtalar ne durumda olacak perşembeye?Bu arada ateş ölçümü de yapıyorum.
Adet tarihim:25 Şubat

İSİM.......................TARİH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 1 şubat 2009)
Blue Eye.................04 Şubat ................... 26 ........................ 3
A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli
Sweetbaby17 ......... 15 Şubat .....................23 ........................?
Sweetbaby ............21 Şubat ....................25 ....................... 1
Ceylan ....................22 Şubat ................... 26 ........................1
Ukla ..................... 24 Şubat .....................?...........................?
Reyyan86 ...............24 Şubat .....................23 ........................2 / klomen+menogon
Nesli ......................24 Şubat .................... 27 ........................ kararsız
serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Nazey.....................?????? .......................24.........................1 / klomen
Gizemx...................25 Şubat.....................32..........................1 / klomen

Neslicim sen iki kez hamile kalmışsın. bence kısa zamanda tekrar hamile kalıcaksındır. blki stres yapmışsındır ondan gecikmiştir. umarım bu ay hepimiz hamile kalırız.:lepi:

iyi ozaman canım enazından yapılınca içiniz rahatlamış olur. sonuçta dokto iyisini bilir benim de yumurta takibine rağmen 3-4 ay içinde hamile kalamazsam bana da çektirecek.

merhaba ben size birşey sorucam eğer hamile kalırsam ultrasonda en erken nezaman belli oluyor

canım önce kese görüncek kese göründükten yaklaşık 1 hafta 10 gün sonra da kalp atışları ile bebeğini görüyosun umarım dileğini gerçekleştirebilirsin.a.s.

üzülme canım ya. klomenle yumurtaları çoğaltıyolar zaten değil mi. baklım ben de çarşamba günü gidicem 2. randevuma ne dicek merak ediyorum. zaten bu yumurta takiplerini, bi sorun varmı varsa çözüm bulalım diye yaptırıyoruz. umarım sonuçlarımız güzel olur.kaydirigubbakcemile3

Arkadaşlar burda yazılan tarih adet tarihimi,yoksa yumurta takibine başladığımız tarihmi?

Son düzenleme:

9. günü oluşması için erkendir belki. doktor çağırdıysa tekrar demekki oluşma şansı hala var.kaygılanma bence. stres de sebep olabilir.kaydirigubbakcemile3

Sweetbaby Sen benden daha tecrübelisin sanırım.Bişiy sorcam herkeste adetin 13.cü günü bakıldığında yumurtlama olurmuki?Benim adetlerim 30 yada 35 gün arasında değişiyor.Bende yumurtlama dahamı geç oluyor acaba.Aslında bunu doktoruma sormam gerekirdi ama hiç yumurtan yok diyince ben tabii dondum kaldım.Soracağım hiçbirşeyi soramadım.

merhaba hanımlar bende yumurta takibine başlıyorum adetimi bekliyorum bugün yarın olur ve klomene benzer s ile başlayan hap kullanıcam adet 5. günü ve 10. günü doktor kontrolüm var ondan sonra belirlenecek duruma göre asılamam olacak

bu arada önceki sayfalarda eşinizi besleyin demişsiniz aklıma bişi takıldı mesela asılamaya kadar bosalırlar bunlar beslenen sipermler ölür demi onun için sıkı beslenmesini asılamaya 5 gün kala boşalmıyolarya ozaman daha agırlık vermek daha iyi olmasmı bizimki zatı 90 kilo zatı yemesi yerindede öle dikkat etmiyo ne olursa gibisinden şimdi eşim öküz gibi olcana ben beslenmesini bosalmadıgı zaman siperm biriktirirken muzlarla ballarla sütlerle fındık fıstıklarla karanfiller tarcınlarla beslim demi :)))))))) anam 50 kiloyum herif yanımda badigart gibi duruyo :))))))))))) buseferde gücüm yetmes kıs ezilirim alimallahh hehehhe :))

benide yazın listeye baslıcam hapım elimde adeti bekliyom :))))))) hepimizde hamiş kalırız insallah

canım malesef ben de pek tecrübeli değilim. bu ay yeni başladık yumurta takibine. adetin 3.günü başladık. o gün solda 3-4 adet folikül gözüküyo dedi sanırım folikül yumurta adayları. ama 2. randevum çarşamba günü bakıcaz durum ne, ama benimde soracağım sorular var mesela her ay her kadında bir yumurtamı ouşur gibi. ama sen 35 günde falan adet görüyosan belki geç oluşuyodur. ben 27-28 günde adet görüyorum. sen telaş yapma, strese girmeki herşey yolunda gitsin.:1rolleyes:

umarım herşeyin hayırlısı olur evet besle tabi eşini.ama listeye eklemek için adet tarihini ve kaçıncı takibin olduğunu yazmalısın.aman sen faza kilo alma hamiş olunca zaten yeteri kadar alıcaksınnnsırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…