Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

BU DA BİZİM UĞURLU LİSTEMİZ OLSUN
Tarih: 29.Ocak .2009
İlk sıra benim.

Sweetbaby:21 Şubat ( 8.ay düşükten sonra- yumurta takibi 1- yaş.25 )
Ukla : 24 Şubat

mrb sende herhangi bi sorun belirledimi doktorda hemen ilk yumurta takibinde ilaç verdi. benim doktorum bu ay ilaçsız takip yapıcaz duruma göre tedavimizi şekillendiricez dedi.[/QUOTE]

bende kist vardı bundan 11 ay önce bende 1 kist oldu 10 cm druma gittik bebek istediğimizi söyledik bana ilaç verdi kist geçti, 3-4 ay normal yollardan devam edin denemeye dedi biz 9 ay kendimiz denedik geçen ay ben regl olmayınca bebek sandık kan testi yaptık çıkmadı dr a tekrar gittik meğer kistmiş ilaç verdi 5 günde eridi yumurtlama olmadığı için kist oluşuyor sende yumurtlama yapmaya yardımcı bi ilaç sanırım bu ona göre 5 şubatta durumuma bakacak sanırım.

kızlar oncelikle hepinize selamlar ins listeniz ugurlu olur ve hamis haberlerinizi alırız.
ben 18 ay denedim ve yumurta takibi yaptırdıgım ay kalabildim. sizlere nacizane onerilerim olacak. bence yumurta takibi gercekten cok ama cok onemli ama bunun yanında yumurta kaliteside cok onemli. kaliteli yumurta icin muhakkak beslenmenize dikkat edin klomen kullanmıyorsanız dogal kurler var onları deneyin ama herseyden onemlisi bu is sadece yumurtayla olmuyor. onu delecek guclu sperm lazım. her nekadar esinizde problem olmasada nekadarki bizlerin kaliteli yumise ihtiyacı varsa onlarında guclu sperme ihtiyacı var. kızlar kocisleri besleyin ne olursa olsun besleyin. onlara belli etmeden strese sokmadan aksamları fındık fıstık ceviz muz cok onemli.
heraksam 1 muz yese yine spermler guclenir. sutlu tatlı yapın tarcın dokun tarcın cok etkili sutte oyle. ayrıca caylarına demlerken 3-4 karanfil atın.
beslenme tarzınızı degistirin gerekirse. haftada 1 domates corbası -mercimek corbası-bulgur pilavı -lahana salatası. yani beslenmenin cok ama cok onemi var her iki taraf icin. umarım beni yanlıs anlamazsınız ben cok cabaladım ve bu degisimleri uyguladıktan sonra geldi melegim.

birde yumurta catladıktan sonra 3gun pespese iliski. zaten catladıgı gunu yakalarsanız devamındaki 2gunude degerlendirmeyi ihmal etmeyin. ben cok cektim kimsenin cekmesini istemiyorum ins tez zamanda gelir melekleriniz.

canım anlattıkların bana gerçekten umut oldu. belki bende senin gibi takip yaptırdığım bu ay hamile kalbilirim. umarım bi sorun çıkmaz da yumurta gelişimim de belki senin gibi hemen hamile kalırım. büyük umut oldu bana.eşim fındık muz delisi zaten bir de ender saraçın bir tarifi vardı o karışımı var ondan da yiyiyor ben de kuru incir-muz fındık. inşallah mutlu sonucu alırız. senin kaç yumurtan olmuştu. klomen mi kullanmıştın yoksa ilaçsız bir yumurta takibimiydi.

canım ben buay incir kuru yaptım. 6-7 inciri 2ye bolup ortaboy cezvede kaynattım 1 bardak yatmadan once 1 bardak sabah kalkınca ac karna iciodum yani tarifteki gibi yapmadım.bikac kezde kaynarken icine yarım havuc attım havuc catlatıyomus. adetimin 10.gununden itibaren hic ara vermeden gunasırı takibe gittim dogal takip yaptırmaktı amacım. yani yumurtam oluyomu catlıomu kistemi donusuyo bunu kontrol edecektim. ilk basta 6-7 tane yumurta oldu hatta ilacmı kullanıosun dedi dr incir suyu ictigimi soyleyemedim hayır dedim :) ama onlardan sadece 1 tanesi buyumeye devam etti digerleri kuculdu ve kayboldu. 19.gun gittigimde yumurtam hala catlamamıstı artık catlamaz gelen ay catlatma ignesi yapalım dediler. ama ben adet olana kadar kararlıydım yumurtamın akibetini gormeye:) ve catlamadıgı zaman hayıt kaynatıp ictim 20.gun aksamı kasıklarımda cok fena baskı oldu (19.gun 20mm di yumis) resmen canım yandı diyebilirim. ama 1-2 saat surdu sonra hayat normale dondu o geceyi degerlendirmistik. ertesi gun 21.gunumde kontrolde yumis yoktu sanki hamile kalmısım gibi sevindik benim organizmam yumurtayı gec catlatıomus yani gec yumurtluyormusum. yada incir kaliteli yumis olusturdu ama gec catladı aslında 32-33 gun surer periodlarım bazen degisir.
uzun lafin kısası :) 20-21-22 degerlendirdik Allahımda ol dedi ve 18aylık hasret sona erdi.

umudunuzu hic ama hic yitirmeyin. dogal tedaviler uygulayın kendinize. kendi basıma klomen cok ictim takip yaptırmadan ama ise yaramadı vakti deilmis demekki.

ama dedigim gibi ben incir icerkende esime ceviz fınfık fıstık muz kabak cekirdegi. hepsini yedirdim cayla. cayınada karanfil attım ama ona hicbirsey demedim. cevizli tarcınlı kurabiyeler kekler yaptım kahvaltısına yani gercekten mucadele ettim o yuzden mucadele edin yılmayın.bu isler tek taraflı deil karsı tarafında biraz beslenmesi gerek

Son düzenleme:

canım ben şu an femana isimli bir ilaç kullanıyorum bu ilk ayım perşembe dr a gidicem, bende de yumurta çatlamıyor ve kist oluşuyor, ama bu her ay olmuyor neredeyse 6 ayda bir yaşıyorum bunu, çünkü adet olmadan yumurtlama günlerimde kasıklarımda şiddetli ağrı, değişik bir akıntı yaşarım, evleneli 3. kez kist olayını yaşadım adetim ne zaman geçse kist oluşuyor bende, şu an regliyim ilacı kullanıyorum dr sanırım yumurta ne zaman çatlayacak ona bakacak, ama sana bir sorum var ilaç kullanırken incir kürünü yapmışmıydın? birde adetin 1.günündemi başlıyordun incir kürüne:teytey:

slm arkadaşlar bende yumurta takibi yaptırıyorum adet tarihim 4 şubat umarım olmam benide yazın listeye yaşım 26.. bu yumurta takibinde 3. ayım nasipse olur bakalım...

harikasınız yaa
bu aralar eşimi besleme konusunda çok miskinleşmiştm
beni kendime getirdinizhihoyyytdelikafadulden

listeye beni de yazın kıslar
yaşım 23
bu ay klomen kullanıyorm,yanında menogon,puregon ve pregnly...

nasıl olcak bilmiyorum ama eşim çok ümitli

ikizlerimiz olcak deyip duruyo

offff

rabbim kucaklarımızı boş bırakma

bu arada arkadaşlar burda tecrübelisinizz takip konusunda

adetimin 3.günü dr çağırdı beni ama muayene etmedi yani direkt klomeni ve iğneleri nasıl kullancağımı anlattı ilaçlar bitince gitcekmişim

ama yumurtlama takibinde adetliyken yumurtalara bakılmıyo mu

yumurtalar fazla gelişirse???:1shok:

merhaba kızlar bende bu ay yumurta takibi yaptırdım.adetimin 13. günü gittim dr.a 1 önceki adetim 1,5 gün sürmüştü. özellikle 13 te gittim yumurtama baksın diye. baktı 3 tane yumurtan var ama 1 tanesi gelişmiş dedi15mm olmuştu sonra 15.gün tekrar gittim yumurtam 20mm olmuştu yarından itibaren 3 gün çalış 19.gün gel dedi (pregly iğne çok aradım ama bulamadım malesef) 19. gün gittiğimizde yumurtalıklar tertemizdi çatlamıştı yani şimdi günümü bekliyorum 7 şubat arkadaşlar 1.ayım takipte 29 yaşındayım

sanırım reglim 3-4.gunu baslamıstım net hatırlamıyorum. kuralına gore deil kafama gore yaptım ama yumurta catlayana kadar yaptım.

kedi79 ins gelistir melegin

Tarih: 30.Ocak .2009

Blue Eye: 4 Şubat ( yumurta takibi 3- yaş 26)
Reyyan86 : adet tarihini yaz canım ( yaş 23)

Tarih: 30.Ocak .2009

Kedi79: 7 Şubat ( 1.takip- yaş 29)

sanırım reglim 3-4.gunu baslamıstım net hatırlamıyorum. kuralına gore deil kafama gore yaptım ama yumurta catlayana kadar yaptım.

kedi79 ins gelistir melegin

baybymom bize tecrübelerin çok yardımcı olacak. umarım senin gibi biz de tedavi yıolunda çok uğraşmayıp hemen hamile kalırız.çok teşekkürler.

yumurta takibi yaptıran kızlar buraya listemize ekledim sizi.şimdi kocişimi besleme zamanı ona yemek hazırlıcam. daha sonra burdayım sohbetimize devam edip biraz sohbet edelim.

merhabalar 7 aydır bebek hasreti çekiyorum ve bu ay yumurtalık takibim başlıyor Hepimiz tez zamaNda meleklerine sağlıklı kucaklarımıza alırız ..
26 yaşındayım ..Listene beni eklersen sevinirim
İnan listeye inanarak yaparsan başarırız..Ben en erken gebelik belirtilerinde listeyi hazırlıyorum ve her geçen gün sayımız artıyor çünkü inançımız var
İnşallah başaracağızz......
bu arada adetimi soracaksın stresten ötürü düzensizleşmeye başladı o yüzden soru işreti koy canım ?????????
oooo kedi79 merhabalar canım

Son düzenleme:
Selam bende 3.5 yıllık evliyim ama ilk başlarda bir sürte korunduk tabi şimdi ovülasyon testi ile kendim takip ediyorum hepiniz için hayırlısı allahtan inşallah allah herkesin gönlüne göre versin benim yaş 23 son adet tarihi 15 ocak

Tarih: 31.Ocak .2009

Kedi79: 7 Şubat ( 1.takip- yaş 29)
Sweetbaby17: 15 şubat ( yaş 23)
Ceylan . adet tarihi ??????? ( yumurta takibi 1- yaş 26

canım en yakın zamanda inşallah hepimiz bebeişlerimize klavuşuruz.bakalım umarım bu yumurta takipleri bize uğur getirir.:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…