Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

seewt babby canım yeni tarihim daha belli değil.1 haftadır yazamadım buraya.Ben daha adet olmadım.Dün test yaptım hemile de değilim.36 gün oldu hala yok.Bende bekliyorum artık.

seewt babby canım yeni tarihim daha belli değil.1 haftadır yazamadım buraya.Ben daha adet olmadım.Dün test yaptım hemile de değilim.36 gün oldu hala yok.Bende bekliyorum artık.

niye acaba canım ya. bi rahatsızlığın falan varmıydı. bi doktora git istersen.

niye acaba canım ya. bi rahatsızlığın falan varmıydı. bi doktora git istersen.

Başta da yazmıştım ya benim adetlerim 30 ile 35 gün arasında değişiyor.Bazen kırk günde geldiği bile olur.alıştım artık.LH hormonum normalden biraz yüksek.Overlerim polikistik.Daha ne olsun.Yıllardır ilaç tedavisi görüyordum hiç bir faydasını görmedim.Doktorda kabul etti artık.O zaman senin yapın böyle dedi.Bende bu ara bitkisel kürlere sardım.Birde böyle deneyeceğim.

Başta da yazmıştım ya benim adetlerim 30 ile 35 gün arasında değişiyor.Bazen kırk günde geldiği bile olur.alıştım artık.LH hormonum normalden biraz yüksek.Overlerim polikistik.Daha ne olsun.Yıllardır ilaç tedavisi görüyordum hiç bir faydasını görmedim.Doktorda kabul etti artık.O zaman senin yapın böyle dedi.Bende bu ara bitkisel kürlere sardım.Birde böyle deneyeceğim.

Canım Soğan kürü denemeni tavsiye ederim..Plokistin dendi 2 ay soğan suyu uyguladım ve Yumurta yapım folüküle dönmüş nasıl oldu anlamadım

benide listeye eklemenizi isticem bende pcos luyum. 1 yıl oldu evleneli korunmadım hiç ama olmadı. tedaviye yeni başlıyorum. şu an adet olmayı bekliyorum. olunca tarihini yazarım.mart ayında yumurta takibi yapılacak.

kızlar bir şey sormak istiyorum bilgisi olan varsa lütfen cevaplasın. rahim filmi çektireceğim adetten sonra. acaba akaplı olma htimali nedir. yani tüplerin kapaı olması sık karşılaşılan bir durummudur. kapalı çıkacak diye korkuyorumda.

kızlar ben adet oldum.sweetbaby canım sen 25 mart yaz ama ben yumurtlamaya göre değişirse söylerim.bu arada bu ay klomen kullanmıycam.klomensiz yumurta takibi yapılacak.

kızlar benim bu ayda olmadı 2. ayımdı klomende bu gidişle de olacağıda yok zaten her ay hüsran öle böle derken 7.ayda boşa gitti

benden geçti inşallah sizler hamişsinizdir

İSİM.......................TARİH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 23 şubat 2009)

serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Ceylan83.................28 Şubat....................26...................... .....2/ klomen
Yüzdeyüzakrep........???????.....................2 4............................2/ srophen

MART AYI LİSTESİ

Ebrusko1982.............1 Mart.....................???...................... .........?????
hulyaeyup.................3 Mart.....................26....................... .............1/Klomen+ovitrelle
Blue Eye................. 7 Mart ................... 26 ........................ .........4
Deniz588.................14 Mart....................23...................... ............2/ ilaçlı
Sweetbaby17 ......... 15 Mart....................23 ....................................1/ klomenli
Sweetbaby ..............17 Mart ..................25 ....................... .............1/ klomen
Reyyan86 ...............22 Mart .................. 23 .....................................3 / klomen+menogon
Ceylan ....................22 Mart ................... 26 ...................................1 / klomen
Ukla ..................... 25 Mart ......................30.......................... ....... ..2/ ilaçlı
Gizemx...................25 Mart.....................32..................... .................ilaçsız
Loveli......................27 Mart.....................31...................... ..... ........ 2/

BEKLEMEDE OLANLAR

A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?................... ........1 / klomen
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli
Bebişim52...............21 Şubat......................24 ............................1/ klomen
Nazey......................22 Şubat.....................24...................... ...1
Nesli ......................24 Şubat .................... 27 ........................ kararsız
Gul_tamer...............24 şubat......................23.................... ......klomen/ganophane

kızlar benim bu ayda olmadı 2. ayımdı klomende bu gidişle de olacağıda yok zaten her ay hüsran öle böle derken 7.ayda boşa gitti

benden geçti inşallah sizler hamişsinizdir

sıkma canını canım ya. bazı şeyleri engelleyemiyoruz ne yapalım elimizden gelen bu.Umarım en yakın zamanda Allah dileklerimizi gerçekleştirir. ben de cumartesi doktora gidicem 5 gün klomen kullandım bakalım işe yaramışmı büyüüşmü yumoşlarım cumartesi 10 günüm ama bugün akşam üstü kasıklarıma ara ara sancılar girmeye başladı neden acaba yumoşlarım büyüyo olabilir mi. sen 7 aydır mi istiyosun. daha erken canım ya canını sıkma. a.s.

İSİM.......................TARİH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 23 şubat 2009)

serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Yüzdeyüzakrep........???????.....................2 4............................2/ srophen

MART AYI LİSTESİ

Ebrusko1982.............1 Mart.....................???...................... .........?????
hulyaeyup.................3 Mart.....................26....................... .............1/Klomen+ovitrelle
Blue Eye................. 7 Mart ................... 26 ........................ .........4
Deniz588.................14 Mart....................23...................... ............2/ ilaçlı
Sweetbaby17 ......... 15 Mart....................23 ....................................1/ klomenli
Sweetbaby ..............17 Mart ..................25 ....................... .............1/ klomen
Reyyan86 ...............22 Mart .................. 23 .....................................3 / klomen+menogon
Ceylan ....................22 Mart ................... 26 ...................................1 / klomen
Ukla ..................... 25 Mart ......................30.......................... ....... ..2/ ilaçlı
Gizemx...................25 Mart.....................32..................... .................ilaçsız
Loveli......................27 Mart.....................31...................... ..... ........ 2/
Ceylan83................???????....................26...................... ...............3/ klomen

BEKLEMEDE OLANLAR

A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?................... ........1 / klomen
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli
Bebişim52...............21 Şubat......................24 ............................1/ klomen
Nazey......................22 Şubat.....................24...................... ...1
Nesli ......................24 Şubat .................... 27 ........................ kararsız
Gul_tamer...............24 şubat......................23.................... ......klomen/ganophane

evet canım o sancılar iyiye işaret yumoşların büyüyodur tatlımm

adetim tam gelsin öle vericem canım yeni tarihimi şuan tam belli değil

canım ben de pko var demiştin.yani polikistik over sendromumu yoksa overlerin yani yumurtalıkların polikistik yani çok yumurtalımı. bana da doktorum overlerin polikistik görünümde dedi. daha önce topiklerde duymuştum bi rahatsızlık olduğunu. bu bi rahatsızlıkmı hayır dedi.kist falanmı var dedim hayır dedi. yani bi sorun yok dimi deyince yok olsa zaten tedaviye başlayamazdık dedi.sadece yumurta sayın çok dedi.araştırdım biraz polikistik over sendromu ile polikistik over farklı şeylermiş: makaleden alıntı bak.
"Polikistik over (PKO), ultrasonografide yumurtalıkların görünüşünü ifade eden bir tanımdır. Polikistik over sendromu ile karıştırılmamalıdır. Pekçok kadının ultrasonografik gürüntüsü polikisitk olabilir ancak hormonal değerler ve klinik tablo tamamen normal bulunur. Genel popülasyonda kadınların %20'sinde polikistik görünüşlü overler vardır. Polikistik over sendromu (PKOS) ise bir belirtiler grubudur ve hastalığı yani patolojiyi ifade eder. PKO ve PKOS iki farklı tanımdır."

yani seninki hangisi. çünkü rahatsızlık olan polikistik over sendromunda adet düzensizliği,kıllanam falan oluyomuş. bende yok,hep düzenli adet olurum.zaten hormon tahlillerim de temizdi. ama yine de kafama takılda haftasonu sorcam doktoruma.

Canım Soğan kürü denemeni tavsiye ederim..Plokistin dendi 2 ay soğan suyu uyguladım ve Yumurta yapım folüküle dönmüş nasıl oldu anlamadım

Denedim canım yaa.İlk ay ilk defa ilaç kullanmadan günü gününe geldi.Sevinerek hemen doktora gittim sonuç overler yine polikistik.2.ci ay yine devam ettim ama yine faydası olmadı galiba 37 gün oldu hala yok.Şaşırdım artık ne yapacağımı?bekliyorum.

Günaydın En şirin Geleceğin Engüzel anne adayları ..
Şubatın son cuması umarım bu hayırlı günde bol bol hamile haberiyle seviniriz :hooray:

Günaydın En şirin Geleceğin Engüzel anne adayları ..
Şubatın son cuması umarım bu hayırlı günde bol bol hamile haberiyle seviniriz :hooray:

İnş. canım ya umarım herkes güzel haberler alır. bende merakla 10 martı bekliyorum bakalım sonuç ne?:sm_cool:

arkadaşlar daha dün rahim filmi çektirdim çektirdiğim yer çok güzeldi korktuğumu anlayınca önce oturup sohbet ettik sonra sürekli film boyunca ne yaptıklarını anlattılar ve normal jinekolojik muayene daha zor ve her ay adet zamanı daha fazla karın ağrısı çekiyoruz kanama hiç olmadı hatta tek tüpümde ilaç dağılmadı o yüzden basıncı arttırmak zorunda kaldılar ve açıldı buna rağmen herşey çok çok çok rahat oldu boşuna stres yapmışım mutlaka yaptırın benim gibi ufak bir tıkanıklık varsa işlem sırasında açılıyormuş eğer yaptırmasaydım boşuna uğraşacaktım doktor istemese bile siz hatırlatın doktorunuza korkmayın kızlar daha önünüzde doğum var

ay canım içimi rahatlattın salı günü yaptıracağım biraz korkuyorum aslında biri gitmeli mi yalnız mı gittin bana ayrıntı ver arkadaşım tahlil yaptırdım bugün bakalım

X