Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

nazey canım inşallah sonuç pozitiftir hiç belli olmaz bu işler mucizeler yaşanıyo inşallah sende o mucizeyi yaşayanlardan birisindir güzelim

merhaba kizlar bende size katilayim...
23 yasimdayim,2 yildir bebek istiyoruz,pcos hastasiyim,esimde sorun cikmadi...
bende gecen ay puregon ignesiyle bismillah dedim..bugün ignelerimin 38.günü...
17 subatta adet olmam gerekiyordu olmadim..haftada 2 kez doktora kontrole gidiyorum..dün sabah gittigimde 20 tane yumos olustugunu gördük,ama en büyügü 11mm.
ignenin dozunu artirdik ve takibe devam ediyoruz...

moral olsun diye size doktorumun bana anlattigini söyleyecegim..esindede kendindede sorun olan bir bayan(hayati boyunca 10-11 defa adet görmüs kendisi)ocak ayinda takibe baslamis..40.günü hamile kalmis,herkes cok sasirmis...
yani Rabbim ol diyince oluyor..moralleri yüksek tutmak gerekiyor...hepinize sevgiler..insallah hepimiz hamis kalicaz ben inaniyorum

inşallah canım hepimiz bigün anne olucaz aallahın izniyle tabi önce hayırlı sağlıklı ahlaklı evlatlar versin bize

sağol canım bilgilendirmen için. evet geçen ay yumurtam oluşmamıştı. bu ay iki tane olmuş ilaç kullanmıştım ama. bir de ben 8 ay önce kendiliğinden hamile kaldım ama düşük oldu.baklım. pko diyemeyiz senin için dedi. çünkü pcosluların fshı falan yüksek çıkıyomuş galiba. benim tahlillerim normal düzensizliğim ve diğer şikayetlerim de yok. dün kafam atakılanları sordum doktora. senin yumurtalıkların polikistikgörünümde dedi.pkoslularda 10 un üzerinde küçük küçük yumurta olurmuş ben de 3-4 taneydi. pcos sonradan olmaz 10 yaşında pcosluysan 50 yaşında da öylesindir bu genetik bişey ve çok yaygın bi durum dedi. senin dediğin gibi ilç ve iğneyle büyütmeye çalışıyolarmış. baklım. ben bu ay 50 mg klomeni 5 gün sabah akşam içtim. 2 yumurtam var dün 9-yada 10 günümdü 13 biri diğeri biraz dah ufak. ama daha iyi cevap vermeni bekliyodum ilaca dedi. bidahaki ay hem klomen hem iğne vurulacakmışım.inşallah yumurtam dahada büyür çatlar bebek olur ve gerek kalmaz inşşallah. salı yine randevum vr.

yumoşlarının boyu bu güne göre güzel canım onlar 14.güne kadar yeterli büyüklüğe de gelirler ama doktorunun iğneye hemen geçmesine anlam veremedim o iğneler okuduğum kadarıyla çok pahalı maddi açıdan büyük külfet önce hapın dozunu artırması ve sonuçları bide doz artmış olarak görmesi bi kaç ay da öle takip yapması daha yerinde olur diye düşünüyorum ben

burda 2 klomenle yumoşu olmayan ama doz artırınca birden fazla yumoşu gelişen biçok kişi var iğnelerden önce bence doktorundan hapın dozunu artırmasını iste canım ama maddi açıdan kaldırabilirim diyosan sana kalmış güzelim

ya canım bilemiyorum valal şey dedi istediğim ve beklediğim gibi olmadı dedi.hem ilacın dozunu artıracakmış hem de iğne yapılacakmış. yani yumurta sayısın artırmalıyız dedi. maddi açıdan kaldırabilirmiyim bilmiyorum çünkü nekadar olduklarını bilmiyorum. sen biliyomusun. canım sence salı gününe kadar büyüme ihtimali varmı yumurtamın.

canım inşallah yüzüni güldürür. bunlar göbekten yapılan yumurta geliştirici iğneler mi. ben de başlıcam sanırım bidahki ay.biraz anlatsana. kaça tane vuruluyosun.kendin mi vuruyosun,vurduruyosun mu. bir de fiyatlarını baya pahalı demişlerdi nasıl fiyatlar.

cok sagol bitanem..insallah hepimizin yüzü güler:Saruboceq:
evet canim göbekten vuruyorum ben,ismi puregon..günde 1 defa hep ayni saatte yapiyorum.dozunu her kontrolde duruma göre degistiriyoruz..37mgla basladim suan 100mg yapiyorum..kendim vuruyorum ve inan cok basit..acisiz..saati farketmiyor,ben her gün saat 13de yapiyorum..
canim ben yurtdisindayim,saglik sigortam karsiliyor ücretini..normalde 350euro civarinda sanirim ama ben her alisimda 10 euro ödüyorum..
sormak istediklerin olursa yardimci olmaya calisirima.s.

yani ilaca yeterli cevap verememiş bünyem. yani bi yumurta var dedi. bitane de daha küçük. belki ilça kullanmasanda bunu geliştirecektin. ilaç pek işe yaramamışl ddi. o yüzden sanırım vakit kaybetmeye gerek yok dedi.

cok sagol bitanem..insallah hepimizin yüzü güler:Saruboceq:
evet canim göbekten vuruyorum ben,ismi puregon..günde 1 defa hep ayni saatte yapiyorum.dozunu her kontrolde duruma göre degistiriyoruz..37mgla basladim suan 100mg yapiyorum..kendim vuruyorum ve inan cok basit..acisiz..saati farketmiyor,ben her gün saat 13de yapiyorum..
canim ben yurtdisindayim,saglik sigortam karsiliyor ücretini..normalde 350euro civarinda sanirim ama ben her alisimda 10 euro ödüyorum..
sormak istediklerin olursa yardimci olmaya calisirima.s.

kaç günde bir kontrole gidiyosun. doktormu dozunu ayrlıyo. bir iğnemi 350 euro .

inşallah canım hepimiz bigün anne olucaz aallahın izniyle tabi önce hayırlı sağlıklı ahlaklı evlatlar versin bize

yumoşlarının boyu bu güne göre güzel canım onlar 14.güne kadar yeterli büyüklüğe de gelirler ama doktorunun iğneye hemen geçmesine anlam veremedim o iğneler okuduğum kadarıyla çok pahalı maddi açıdan büyük külfet önce hapın dozunu artırması ve sonuçları bide doz artmış olarak görmesi bi kaç ay da öle takip yapması daha yerinde olur diye düşünüyorum ben

burda 2 klomenle yumoşu olmayan ama doz artırınca birden fazla yumoşu gelişen biçok kişi var iğnelerden önce bence doktorundan hapın dozunu artırmasını iste canım ama maddi açıdan kaldırabilirim diyosan sana kalmış güzelim

canim cok sagol..insallah teker teker meleklerimizi kucaklicaz:Saruboceq::1hug:

kaç günde bir kontrole gidiyosun. doktormu dozunu ayrlıyo. bir iğnemi 350 euro .

]canim mesela gecen hafta pazartesi gittim,yumoslar iyi durumda dedi,cuma tekrar gel dedi ve gittim..gelecek hafta sadece persembe günü gidecegim..bunu doktor duruma göre söylüyor yani belli olmuyor...
evet dozunu doktor yumoslarin büyüklügüne,sayisini göre ayarliyor...
ignelerin dozlari farkli..300lükler var,600lükler var,900lükler var..ona göre sanirim fiyatlar degisiyor..ben yalanim olmasin ama 900lügün fiyatini 350 olarak hatirliyorum...
sigortani türkiyedede ödüyor olmasi gerekCADIARZU

kızlar benimde yumurtalarım geç gelişiyodu bu ay ilk defa ilaç içtim ama yine geç gelişti doktor 15 ve 17 gün ilişki verdi bakalım bu ilaç işe yaradımı görücez.aslında doktor umutluydu inşallah allah yüzümüze bakar...

kızlar benimde yumurtalarım geç gelişiyodu bu ay ilk defa ilaç içtim ama yine geç gelişti doktor 15 ve 17 gün ilişki verdi bakalım bu ilaç işe yaradımı görücez.aslında doktor umutluydu inşallah allah yüzümüze bakar...

inşallah canım umudu yitirmrk yokk.a.s.

]canim mesela gecen hafta pazartesi gittim,yumoslar iyi durumda dedi,cuma tekrar gel dedi ve gittim..gelecek hafta sadece persembe günü gidecegim..bunu doktor duruma göre söylüyor yani belli olmuyor...
evet dozunu doktor yumoslarin büyüklügüne,sayisini göre ayarliyor...
ignelerin dozlari farkli..300lükler var,600lükler var,900lükler var..ona göre sanirim fiyatlar degisiyor..ben yalanim olmasin ama 900lügün fiyatini 350 olarak hatirliyorum...
sigortani türkiyedede ödüyor olmasi gerekCADIARZU

canım çok teşekkürler. bilgin için ama ya tahminden dah çok yumurta gelişirse ozaman tedaviyi kesiyomu. çatlatma iğnesi falan yapıyomu ya da ilişkiye girmeyin falanmı diyo. mesele bazı arkadaşların yazısını okudum güzel gelişmiş 6-7 yumurta olunca çogul gebelik riskinden aşılamayı erteletmiş doktor. aöm ilişkiye girmeyin de demez sanırım. sonuçta hepsi döllenecek değil ya dimi. çünkü okadar para verip gidip gelince o yumoşların boşa gitmesini istemem ben.

canım çok teşekkürler. bilgin için ama ya tahminden dah çok yumurta gelişirse ozaman tedaviyi kesiyomu. çatlatma iğnesi falan yapıyomu ya da ilişkiye girmeyin falanmı diyo. mesele bazı arkadaşların yazısını okudum güzel gelişmiş 6-7 yumurta olunca çogul gebelik riskinden aşılamayı erteletmiş doktor. aöm ilişkiye girmeyin de demez sanırım. sonuçta hepsi döllenecek değil ya dimi. çünkü okadar para verip gidip gelince o yumoşların boşa gitmesini istemem ben.

rica ederim canim,bende inan cok tecrübesizim,ilk defa oluyor..
bende suan 20 tane gelismis yumurta var,tedavim devam ediyor ve doktor bunlari görünce inan benden daha cok sevindi..zaten bu tedavide olsun,asilama olsun hepsinde cogul gebelik riski var ve doktor baslarken bunu söylüyor..düsün ben belge bile imzaladim tedaviye baslarken"cogul gebelikte olsa kabul ediyorum"diye..
yumurtalarin hepsi döllenecek diye bisey yok sanirim,düsünsene 20 tanekafamçokkarıştı
rahat ol,hadi en fazla 3-4 tanesi döllenir..oda mechul zaten...
bende suana kadar iliskiye gir yada girme diye bisey söylemedi..normal hayatina devam et,sadece bir hamile gibi yasamaya özen göster dendi..yani beslenmeye dikkat etmeliymisim,cok fazla yorulmamaliymisim ve stresten kesinlikle uzak kalmaliymisim...
ben pcoslu oldugum icin benim erkeklik hormonlarimda yüksekti en basta,onun icinde kortizon iceren bir ilac ve ayrica glukofen(metformin)kullaniyorum..
tedaviye basladigimdada bunlarin yaninda folik plus almayada basladim..buda cok önemli..

bu arada bitanem,atlamisim özür diliyorum...
catlatma ignemi tedaviye baslarken aldim ben,simdi dolapta duruyor..cuma günü doktora bunu sordum..ona daha var dedi..yumurtalar belli bir olgunluga erisince ki sanirim bu 15-20mm arasi,o zaman catlatma ignesi vurup,düzenli iliski önerecek...yani su asamada sadece yumurtaliklar takip ediliyor..

çok teşekkür edrim canım bana çok yardımcı oldun.biraz uyumuşum kociş geldi yemek hazırlıcam. bu arada sana bi oru daha. hani salı günü gidicem ya. kaç mm olursa çatlatma iğnesi yağpalı der. bir de diylim ki 18 mmden biraz daha az iğne yapalım demezmi yani kendi haline bırakırmı. çünkü bazen o yumurtalar kendiliğinden üyümeye devam edip çatlamayınca kist oluyomuş. bir ayımı da kisti yok etmek için uğraşmak istemem. yapar dimi

kızlar günaydın, bugün pazar kimsecikler gelmez sanırım,
bu ayki yumurta takibim tutmadı biliyorsunuz, cua adetimin 3.günü idi dr a gittik,
drum bu ay taki için ilaç vermedi adet bitince hemen rahim filmi çekelim dedi
tabi ben çok korkuyorum.. eşimden de sprm tahlili istedi dün hep hastane de idik,
eşime tahlil yapıldı bi öncekinde sprm sayısı 14 mlyn iken dün 7 milyon çıktı çok moralimiz bozuldu
7 mlyn olduğu için morfolisine bakmamışlar neyse eşim sonra ürolojiye gitti dopler istemiş dr maalesef
varikosel çıktı eşimde:KK43:( pzatesi hormon tahlilleri yapılacak ona göre belki ameliyat olacak bende perşembe yada cuma rahim filmi çektireceğim, bu ay bende umut yok umarım sizler başarırsınız....

arkadaşım üzülmevarikoselden sonra hamile kalırsın abimde vardı 3 ay sonra yengem hamile idi

çok teşekkür edrim canım bana çok yardımcı oldun.biraz uyumuşum kociş geldi yemek hazırlıcam. bu arada sana bi oru daha. hani salı günü gidicem ya. kaç mm olursa çatlatma iğnesi yağpalı der. bir de diylim ki 18 mmden biraz daha az iğne yapalım demezmi yani kendi haline bırakırmı. çünkü bazen o yumurtalar kendiliğinden üyümeye devam edip çatlamayınca kist oluyomuş. bir ayımı da kisti yok etmek için uğraşmak istemem. yapar dimi

ne demek canim,bildiklerimi elbette paylasirim:1hug:
canim sana direk 18mmden az yada cok,yapariz-yapamayiz demez...bunu hormon tahlilleriylede desteklemesi gerekiyor..cünkü biliyorsunki yumoslarla hormonlar birebir alakali..yani tüm degerler birarada bir sonuca ulasinca zaten igneni yapar..
icini rahat tut tatlim...

nazey inanmıyorum canım inşallah hamilesindir. sonucu hemen bize bildir. nasıl hiç yumurtan yok dedi doktor. ilaç kullanmışmıydın. seninde mi yumurtaların polikistik. hadi ilk hamişimiz olacaksın. çabuk bidah test yap baa.s.a.s.a.s.kalım.

Canım ben hiç ilaç kullanmadım.Korunmayı bıraktıktan sonra 3 ay denedik olmadı.Sonra doktora gittim.Adetin 13.günü gelmemi istedi. Haftasonuna denk geldiği için 12.günü gittim.O gün 30 ocaktı.Bana bu ay hiç yumurtan yok dedi ve klomen yazdı.Bidahaki adet gördüğümde kullanmamı söyledi.Bende şubatta bidaha adet görmedim.Geçen hafta test yaptımnegatifti.Bugün ikinci çizgiyi gördüm.Ama hala inanamıyorum.Hiç yumurta yokken nasıl olur acaba sonramı yumurtlama oldu?Aklım alamdı hiç.Şimdi evde değilim 2.ci testi daha yapamadım.Yapınca haber veririm.İnşaallah bu ay hepimiz hamile kalırız.

sweetbaby, hamile yazabilirsin bana. Umarım bu sefer aksilik çıkmadan kavuşabiliriz meleğimize. Hepinizi öpüyorum..

İSİM.......................TARİH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 02 Mart 2009)

MART AYI LİSTESİ

Ebrusko1982.............1 Mart.....................???...................... .........?????
hulyaeyup.................3 Mart.....................26....................... .............1/Klomen+ovitrelle
Blue Eye................. 7 Mart ................... 26 ........................ .........4
Deniz588.................14 Mart....................23...................... ............2/ ilaçlı
Sweetbaby17 ......... 15 Mart....................23 ....................................1/ klomenli
Sweetbaby ..............17 Mart ..................25 ....................... .............1/ klomen
Reyyan86 ...............22 Mart .................. 23 .....................................3 / klomen+menogon
Ceylan ....................22 Mart ................... 26 ...................................1 / klomen
Ukla ..................... 25 Mart ......................30.......................... ....... ..2/ ilaçlı
Gizemx...................25 Mart.....................32..................... .................ilaçsız
Loveli......................27 Mart.....................31...................... ..... ........ 2/ilaçsız
Ceylan83................30 Mart....................26...................... .................3/ klomen
Yüzdeyüzakrep........???????.....................2 4............................2/ srophen

BEKLEMEDE OLANLAR

A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?................... ........1 / klomen
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli
Bebişim52...............21 Şubat......................24 ............................1/ klomen
Nazey......................22 Şubat.....................24...................... ...1
Gul_tamer...............24 şubat......................23.................... ......klomen/ganophane
serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3

:CüvCüv:Hamişlerimiz:CüvCüv:

Nesli ..................27.................( 2009 şubat hamilesi):hooray::nazar:

X