Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

ay canım içimi rahatlattın salı günü yaptıracağım biraz korkuyorum aslında biri gitmeli mi yalnız mı gittin bana ayrıntı ver arkadaşım tahlil yaptırdım bugün bakalım

annemle gittim beni yalnız bırakmamakiçin geldi ama gerek yok çünkü röntgen odasına radyasyon tehlikesi nedeniyle almıyorlar hiç korkma benim korkudan karnıma ağrılar saplanmıştı sadece tek nokta aletin yeni olmasına dikkat et reklam olmazsa ben gittiğim yeri söylerim Allah kolaylık versin eh valla şu veletler için neler yapıyoruz yaramazlar hala gelmiyorlar:emir_bebek:

İSİM.......................TARİH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 23 şubat 2009)

serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Yüzdeyüzakrep........???????.....................2 4............................2/ srophen

MART AYI LİSTESİ

Ebrusko1982.............1 Mart.....................???...................... .........?????
hulyaeyup.................3 Mart.....................26....................... .............1/Klomen+ovitrelle
Blue Eye................. 7 Mart ................... 26 ........................ .........4
Deniz588.................14 Mart....................23...................... ............2/ ilaçlı
Sweetbaby17 ......... 15 Mart....................23 ....................................1/ klomenli
Sweetbaby ..............17 Mart ..................25 ....................... .............1/ klomen
Reyyan86 ...............22 Mart .................. 23 .....................................3 / klomen+menogon
Ceylan ....................22 Mart ................... 26 ...................................1 / klomen
Ukla ..................... 25 Mart ......................30.......................... ....... ..2/ ilaçlı
Gizemx...................25 Mart.....................32..................... .................ilaçsız
Loveli......................27 Mart.....................31...................... ..... ........ 2/ilaçsız
Ceylan83................30 Mart....................26...................... .................3/ klomen

BEKLEMEDE OLANLAR

A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?................... ........1 / klomen
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli
Bebişim52...............21 Şubat......................24 ............................1/ klomen
Nazey......................22 Şubat.....................24...................... ...1
Nesli ......................24 Şubat .................... 27 ........................ kararsız
Gul_tamer...............24 şubat......................23.................... ......klomen/ganophane

30 mart canım yeni tarihim

canım ben de pko var demiştin.yani polikistik over sendromumu yoksa overlerin yani yumurtalıkların polikistik yani çok yumurtalımı. bana da doktorum overlerin polikistik görünümde dedi. daha önce topiklerde duymuştum bi rahatsızlık olduğunu. bu bi rahatsızlıkmı hayır dedi.kist falanmı var dedim hayır dedi. yani bi sorun yok dimi deyince yok olsa zaten tedaviye başlayamazdık dedi.sadece yumurta sayın çok dedi.araştırdım biraz polikistik over sendromu ile polikistik over farklı şeylermiş: makaleden alıntı bak.
"Polikistik over (PKO), ultrasonografide yumurtalıkların görünüşünü ifade eden bir tanımdır. Polikistik over sendromu ile karıştırılmamalıdır. Pekçok kadının ultrasonografik gürüntüsü polikisitk olabilir ancak hormonal değerler ve klinik tablo tamamen normal bulunur. Genel popülasyonda kadınların %20'sinde polikistik görünüşlü overler vardır. Polikistik over sendromu (PKOS) ise bir belirtiler grubudur ve hastalığı yani patolojiyi ifade eder. PKO ve PKOS iki farklı tanımdır."

yani seninki hangisi. çünkü rahatsızlık olan polikistik over sendromunda adet düzensizliği,kıllanam falan oluyomuş. bende yok,hep düzenli adet olurum.zaten hormon tahlillerim de temizdi. ama yine de kafama takılda haftasonu sorcam doktoruma.

kızlar çok heyecanlıyım. yarın sabah erken randevum var doktorla. baklaım yumoşlar ne durum da. gelirgelmez yazıcam size. ya yine büyümemişlerse napıcam. korkuyorum.

sweetbaby canım büyümüşlerdir merak etme yalnız benim anlamadığım bişiy var

senin klomensiz yumurtaların büyümüyomu tatlım geçen ay büyümemişti sanırım

doktorum bana pko olduğumu söyledi bendede sadece düzensizlik var ne kıllanma ne kilo başka bişiy yok

ama bu pko çok farklı bişiy yani düzenli adet görsen de yumurtaların oluşmayabiliyo yani ovulasyonsuz adet görebiliyosun kimisinde düzensizlikle erken farkettiriyo kendini işte bende olduğu gbi

dediğin gibi bizim yumurtalarımız var ama aynı anda birden fazla çok sayıda yumurta geliştiği için birbirine baskı yaparak tam anlamıyla döllenebilecek büyüklükte bir yumurta geliştiremiyoruz işte doktorlarda yumoşların büyümesini sağlamak için bize bu ilaçları veriyo yani eğer ilaçsız yumurtaların büyümüyosa ve pko görünümü var dediyle muhtemelen pkolusundur canım düzenli adet görmen her ay yumurtladığın anlamına gelmiyo maalesef tatlım takip ettirdiyssen de görmüşsündür ki hatırladığım kadarıyla yumurtlama problemin vardır ama korkma pko ile bebek sahibi olan çok insan var çok fazla kafana takma canım inşallah yarın güzel haberlerle gelirsin canım

arkadaşım sağol annem uzakta kayınvalidemi alsam diyordum bakalım yormayayım istiyorum kimseyi eşim çalışıyor izin almasına gerek yok dedim ona söylesen de bebeğim ben adanada yaptıracağım üniversite hastanesinde senin kadar bana sabır göstermezler bekleyen bi sürü var ama içim rahatladı en azından acı olsa da bitiyor sonuçta değil mi ahhhh şu veletler bari hemen gelse o kadar çekmelerimize rağmen sevgiyle kal

beklemedekiler listesindekiler naptı acaba çok merak ediyorum ?? bitek nesli yi biliyorum uğurlu listeden o hamiş....

merhaba kizlar bende size katilayim...
23 yasimdayim,2 yildir bebek istiyoruz,pcos hastasiyim,esimde sorun cikmadi...
bende gecen ay puregon ignesiyle bismillah dedim..bugün ignelerimin 38.günü...
17 subatta adet olmam gerekiyordu olmadim..haftada 2 kez doktora kontrole gidiyorum..dün sabah gittigimde 20 tane yumos olustugunu gördük,ama en büyügü 11mm.
ignenin dozunu artirdik ve takibe devam ediyoruz...

moral olsun diye size doktorumun bana anlattigini söyleyecegim..esindede kendindede sorun olan bir bayan(hayati boyunca 10-11 defa adet görmüs kendisi)ocak ayinda takibe baslamis..40.günü hamile kalmis,herkes cok sasirmis...
yani Rabbim ol diyince oluyor..moralleri yüksek tutmak gerekiyor...hepinize sevgiler..insallah hepimiz hamis kalicaz ben inaniyorum

kızlar günaydın, bugün pazar kimsecikler gelmez sanırım,
bu ayki yumurta takibim tutmadı biliyorsunuz, cua adetimin 3.günü idi dr a gittik,
drum bu ay taki için ilaç vermedi adet bitince hemen rahim filmi çekelim dedi
tabi ben çok korkuyorum.. eşimden de sprm tahlili istedi dün hep hastane de idik,
eşime tahlil yapıldı bi öncekinde sprm sayısı 14 mlyn iken dün 7 milyon çıktı çok moralimiz bozuldu
7 mlyn olduğu için morfolisine bakmamışlar neyse eşim sonra ürolojiye gitti dopler istemiş dr maalesef
varikosel çıktı eşimde:KK43:( pzatesi hormon tahlilleri yapılacak ona göre belki ameliyat olacak bende perşembe yada cuma rahim filmi çektireceğim, bu ay bende umut yok umarım sizler başarırsınız....

Günaydın kızlar.Gerçi öğlen oldu ama bugün pazar ben geç kalktım ve kalkar kalkmaz sabah test yaptım.ikinci çizgiyi gördüm arkadaşlar ama birtürlü sevinemiyorum.Dr.bu ay hiç yumurtan yok demişti.nasıl oldu anlayamadım?Test yanıltıcımı acaba çok şaşkınım bilemezsiniz.Evde birtane daha test var.Biraz sonra onuda yapıcam.Yarın da kan testi yaptırcam ne varsa yarın çıkar artık.Allahım inşaallah mart ayı hepimize uğurlu gelir.:Saruboceq:Sonucu hemen yazarım.Şimdilik hoşçakalın.a.s.

sweetbaby canım büyümüşlerdir merak etme yalnız benim anlamadığım bişiy var

senin klomensiz yumurtaların büyümüyomu tatlım geçen ay büyümemişti sanırım

doktorum bana pko olduğumu söyledi bendede sadece düzensizlik var ne kıllanma ne kilo başka bişiy yok

ama bu pko çok farklı bişiy yani düzenli adet görsen de yumurtaların oluşmayabiliyo yani ovulasyonsuz adet görebiliyosun kimisinde düzensizlikle erken farkettiriyo kendini işte bende olduğu gbi

dediğin gibi bizim yumurtalarımız var ama aynı anda birden fazla çok sayıda yumurta geliştiği için birbirine baskı yaparak tam anlamıyla döllenebilecek büyüklükte bir yumurta geliştiremiyoruz işte doktorlarda yumoşların büyümesini sağlamak için bize bu ilaçları veriyo yani eğer ilaçsız yumurtaların büyümüyosa ve pko görünümü var dediyle muhtemelen pkolusundur canım düzenli adet görmen her ay yumurtladığın anlamına gelmiyo maalesef tatlım takip ettirdiyssen de görmüşsündür ki hatırladığım kadarıyla yumurtlama problemin vardır ama korkma pko ile bebek sahibi olan çok insan var çok fazla kafana takma canım inşallah yarın güzel haberlerle gelirsin canım

sağol canım bilgilendirmen için. evet geçen ay yumurtam oluşmamıştı. bu ay iki tane olmuş ilaç kullanmıştım ama. bir de ben 8 ay önce kendiliğinden hamile kaldım ama düşük oldu.baklım. pko diyemeyiz senin için dedi. çünkü pcosluların fshı falan yüksek çıkıyomuş galiba. benim tahlillerim normal düzensizliğim ve diğer şikayetlerim de yok. dün kafam atakılanları sordum doktora. senin yumurtalıkların polikistikgörünümde dedi.pkoslularda 10 un üzerinde küçük küçük yumurta olurmuş ben de 3-4 taneydi. pcos sonradan olmaz 10 yaşında pcosluysan 50 yaşında da öylesindir bu genetik bişey ve çok yaygın bi durum dedi. senin dediğin gibi ilç ve iğneyle büyütmeye çalışıyolarmış. baklım. ben bu ay 50 mg klomeni 5 gün sabah akşam içtim. 2 yumurtam var dün 9-yada 10 günümdü 13 biri diğeri biraz dah ufak. ama daha iyi cevap vermeni bekliyodum ilaca dedi. bidahaki ay hem klomen hem iğne vurulacakmışım.inşallah yumurtam dahada büyür çatlar bebek olur ve gerek kalmaz inşşallah. salı yine randevum vr.

merhaba kizlar bende size katilayim...
23 yasimdayim,2 yildir bebek istiyoruz,pcos hastasiyim,esimde sorun cikmadi...
bende gecen ay puregon ignesiyle bismillah dedim..bugün ignelerimin 38.günü...
17 subatta adet olmam gerekiyordu olmadim..haftada 2 kez doktora kontrole gidiyorum..dün sabah gittigimde 20 tane yumos olustugunu gördük,ama en büyügü 11mm.
ignenin dozunu artirdik ve takibe devam ediyoruz...

moral olsun diye size doktorumun bana anlattigini söyleyecegim..esindede kendindede sorun olan bir bayan(hayati boyunca 10-11 defa adet görmüs kendisi)ocak ayinda takibe baslamis..40.günü hamile kalmis,herkes cok sasirmis...
yani Rabbim ol diyince oluyor..moralleri yüksek tutmak gerekiyor...hepinize sevgiler..insallah hepimiz hamis kalicaz ben inaniyorum

canım inşallah yüzüni güldürür. bunlar göbekten yapılan yumurta geliştirici iğneler mi. ben de başlıcam sanırım bidahki ay.biraz anlatsana. kaça tane vuruluyosun.kendin mi vuruyosun,vurduruyosun mu. bir de fiyatlarını baya pahalı demişlerdi nasıl fiyatlar.

kızlar günaydın, bugün pazar kimsecikler gelmez sanırım,
bu ayki yumurta takibim tutmadı biliyorsunuz, cua adetimin 3.günü idi dr a gittik,
drum bu ay taki için ilaç vermedi adet bitince hemen rahim filmi çekelim dedi
tabi ben çok korkuyorum.. eşimden de sprm tahlili istedi dün hep hastane de idik,
eşime tahlil yapıldı bi öncekinde sprm sayısı 14 mlyn iken dün 7 milyon çıktı çok moralimiz bozuldu
7 mlyn olduğu için morfolisine bakmamışlar neyse eşim sonra ürolojiye gitti dopler istemiş dr maalesef
varikosel çıktı eşimde:KK43:( pzatesi hormon tahlilleri yapılacak ona göre belki ameliyat olacak bende perşembe yada cuma rahim filmi çektireceğim, bu ay bende umut yok umarım sizler başarırsınız....

canım üzülme bak öğrendiğiniz nekadar iyi olmuş.öğrendiniz ve çaresine bakıcaksınız. öğrenemeseniz boşuna bi bekleyiş olacaktı. bunu çabucak öğrendiğiniz için kendini şanslı saymalısın.

Günaydın kızlar.Gerçi öğlen oldu ama bugün pazar ben geç kalktım ve kalkar kalkmaz sabah test yaptım.ikinci çizgiyi gördüm arkadaşlar ama birtürlü sevinemiyorum.Dr.bu ay hiç yumurtan yok demişti.nasıl oldu anlayamadım?Test yanıltıcımı acaba çok şaşkınım bilemezsiniz.Evde birtane daha test var.Biraz sonra onuda yapıcam.Yarın da kan testi yaptırcam ne varsa yarın çıkar artık.Allahım inşaallah mart ayı hepimize uğurlu gelir.:Saruboceq:Sonucu hemen yazarım.Şimdilik hoşçakalın.a.s.

nazey inanmıyorum canım inşallah hamilesindir. sonucu hemen bize bildir. nasıl hiç yumurtan yok dedi doktor. ilaç kullanmışmıydın. seninde mi yumurtaların polikistik. hadi ilk hamişimiz olacaksın. çabuk bidah test yap baa.s.a.s.a.s.kalım.

X