Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Kaç kez doktor bey yaş 35 dedim zaman aleyhime işliyor dedim yumurtlama var orta dedi folic verdi yolladı güya özel inş kalırsın kalamazsan 3.günü gel dedi hormon testi için yine

Kaç kez doktor bey yaş 35 dedim zaman aleyhime işliyor dedim yumurtlama var orta dedi folic verdi yolladı güya özel inş kalırsın kalamazsan 3.günü gel dedi hormon testi için yine
Canım ben de 35 im ama doktorlar 35i erken buluyolar bugün bana dediki mesela hormon testleriniz çok süper değil ama bizde testlerden daha önemli olan bişey varki muayene sırasındaki rahim durumunuz, yumurta olup olmaması ve yaş dedi.. Sizin de hepsi gayet iyi durumda dedi testleri fazla takmamakta fayda var dedi

Ben direk tüp bebeğe başladım. İlk kez adet görmeyince doktora gittim kasım ayıydı. Olabileceğini söyledi. Şubatta tekrar adet olmayınca yine gittim ve bütün hormın testlerimin yapılmasını istediğimi söyledim. İk ozaman tanıştım fsh ile. 12,20 çıkmıştı. Doktor durumun kritik olabileceğini rahim filmi çeltirmemi söyledi. Tabi bende ne alaka niye benim durumum kritik oluyormu diye düşündüm. Birkaç ay her adet döneminde farklı bir doktora gidip testleri tekrarlattım. Ondan sonraki aylarda hep normal çıktı fsh. Mayıs ayında bir doktor amh a da bakalım dedi. 0,93 geldi sonuç. Tüp bebek yaptırmam gerektiğini söyledi. Ben izmitte oturuyorum bu arada. Buradaki bir tüp bebek merkezine gittim. oradaki doktor muayenede amh a bakmaya gerek yok rezervinin düşük olduğu bellli zaman kaybetmeden tüp bebek yaptırmalısın dedi. Bu zamana kadar sorun bende olduğundan biz eşime hiç test yaptırmamıştık. Onunda spermiyogram yaptırması gerektiğini söyledi doktor. Ve eşimin sonucuda azospermi çıktı. Birkez daha çok olduk. Ve buradaki kocaeli üniversitesi hastanesine gittik tüp bebek raporu almak için. Bütün testler yenilendi. Ağustos ayında. Bu kez benim amh 0,06 fsh da 25 çıktı. Eşime tese yapıldı ve şükür sperm çıktı. Tüp bebek iğneleriyle bende sadece 2 yumurta oluştu ve toplandı. İkiside döllendi ve transfer edildi. Bugünde 2 kese gördük hayırlısıyla. Yani kaç tane yumurtanızın olduğu evet şansı arttırmak için öenmli ancak kaliteside çok önemkli Hepinizi okadar iyi anlıyorumki. sadece tek söyliyebileceğim üzülmekle ağlamakla zaman geçirmeyin ve umudunuzu kaybetmeyin. Her sonuca hazırlıklı olun ve dünyanın sonu olduğunu düşünmeyin. Yakınlarda olan varsa kocaeli üniversitesinin tüp bebek merkezini tavsiye ederim. :) Hepinizin kalbinden geçen sizin için hayırlı olan olur İnşallah :)

canım benim uzun uzun yazmışsın eline sağlık Allah sana çocuklarının çocuklarını da görmeyi nasip etsin inşallah :) Benim anladığım kadarıyla bu süreçlerin bazılarını atlatmadan tüp bebek olayına girmiyolar ilk testlerden sonra 7-8 ay sürmüş sizde de o süreçler.. henüz bende bir adet kesilmesi ya da teklemesi durumu olmadı Allah gecinden versin ama olucak diye nasıl korkuyorum anlatamam İnşallah gerek kalmaz ama kalırsa da inşallah senin gibi sonuçlar elde ederim.. Tekrar teşekkürler :)

Ben aslında biraz oyalandım. Ve sonrasında amh 0,06 gelince neden bukadar zaman kaybettim diyede kendime çok kızdım. Bizde eşim azospermi olduğundan zaten mecbur tüp bebek olacaktı. Ancak Çok düşük amh değerlerinde ve yüksek fsh larda zaman kaybetmemek gerek diye düşünüyorum. Her geçen zaman bizim aleyhimize işliyor. Bu sepeple gerçekten işini bilen bir doktorla ilerlemek en mantıklısı. Ben şuan ilk doktor beni neden tüp bebeğe yönlendirmedi diyorum. Ve piyasadaki birçok kadın doğumcu bizim durumumuzda olan insanlar için zaman kaybından başka birşey değil.

Bu konuda çok haklısın canım çok iyi bir hastanenin kadın doğum servisi bir arkadaşımı 3 yıl oyaladı mesela.. Ve tüp bebek yaptı ama tekrar düşürdü falan şimdi o konuda nasıl pişman anlatamam.. O arkadaşım zaten benim önümde çok ders verici bir örnekti.. O yüzden ben de 0,89 AMH ile (ki 6 ay önce bu 1,5 di ) eğer bana normal takılalım deneyin falan dese kavga edicektim doktorumla 3 ay ilaçlı süre verdi sonrası sanırım tüp bebek olur.. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun

Merhaba herkeze yeniden Hamile kalan arkadaşımıza rabbim hayırlısı ile kucağınada almayı nasip etsin ve darısı başımıza olsun inşallah :) forumda yeniyim ayrıca ilk kez bir forum sitesine üye oldum o sebeple cahilim biraz :) anlamaya çözmeye çalışıyorum BT denilen ne dir adet son ader tarihini filan mı yazıyorsunuz.

Canım bu konuda en iyisi devler. evet biraz meşakkatli oluyor ancak daha sistemli çalışıyorlar. Sana gereksiz hiçbir işlem yapmıyorlar. Eğer tüp bebek yaptıracaksan her halükarda rapor için başvuracaksın ve raporu devlet kurumları verebiliyor. Ve onların senden istedikleri şeyler oluyor. Bu sebeplede mesela ben ağustosta rapor için başvurdum kasımda ancak transferim oldu. Rahim filmi, smear testi, tahliller hem eşinden hem senden. Yani rapor şartlarını taşıyorsan ben sizlerin yerinde olsam bir yandan da bu sürece başlardım. Sonuçta birşey kaybetmezsiniz. Hatta zamandan kazanmış olursunuzç

BAT Beklenen adet tarihimiz canım Son adet tarihi SAT oluyo :)

İşte malesef ben o süreci sorduğumda şöyle bir cevap alıyorum devlet hastanesinde hem de kadın doğum servisinde ebe hemşire olan arkadaşımdan.. yakın zamada gebelik geçirmem yine gebelik geçirebileceğim anlamına geldiği için o rapor bana kolay kolay çıkmazmış

Anladım tşk ederim bilgilendirme için ama ben ilaçsız adet olmuyorum ki ayrıca dr umun söylediği tüp bebek şansım bile %1 ken normal yoldan hamile kalmak adet
BAT Beklenen adet tarihimiz canım Son adet tarihi SAT oluyo :)

im gecti aman hamilemiyim rüya ötesi bir şey olur heralde benim için ama yinede yazarım ilacın bitim adet tarihini

Kadın doğum servisleri bence yanıltabilir. Tüp bebek merkezi ile görüşmen daha doğru olabilir. Hemde gidip muayene olarak ve istedikleri tahlilleri yaptırarak. Bu şekilde daha sağlıklı olabilir. Yani başkalarının fikri değilde uygulamalı olarak görmüş olabilirsin.

tmm canım bunu hemen araştırıcam çok teşekkür ederim

en büyük kayıp ne yaptığını bilmeyen duygusuz kadın doğum uzmanlarının lakayıt tavrıyla kaybettiğimiz zaman.ege üniv. tüp bebek merkezi kesinlikle sizin çocugunuz olmaz evlat edinmeyi düşünün isterseniz diye gayet ruhsuz bir şekilde yüzümüze söylemesine rağmen.ben 38 fsh ile tüp bebek sahibi oldum

kızlar ne kaynatmışsınız haaa, bugüne rapor yetiştirmem gerekti, öğleyi buldu raporun tamamlanması, sunum vs derken bu saati buldu.az sonra işten çıkıp eve geçeceğim yazmadan gitmeyeyim dedim... hepinizi çook öpüyorum yarın bol sohbet edebilmek üzere şimdiden iyi akşamlar diliyorum

saol canım bu msjla bir nebzede olsa rahatladım ben yaşa takılmıştım

Süper Allah analı babalı büyütsün sağlıkla....

Kızlar bu poleni nasıl kullanmalıyız sarı toz değil ama top top gbi küçük kayınvalidesinin aldığı yerde adam tarif etmiş suyun içine atan dmis ama

Kızlar bu poleni nasıl kullanmalıyız sarı toz değil ama top top gbi küçük kayınvalidesinin aldığı yerde adam tarif etmiş suyun içine atan dmis ama
Ben 1 tatlı kaşığı ( tahta kasık olmalı ) o top top poleni agzima alıyorum üstüne de bir bardak su iciyorum sabahları yemekten yarım saat once

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…