Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

doktorun yazmasına gerk yok herhalde anladığım kadarıyla
sigorta ödemiyor zaten canım... ben eczacıya sordum, folbiol 3 tl folic plus 40 tl idi, bana folbiolde folik asit daha fazla o sebeple hiç fazla para ödeme dedi, ben de folbiol aldım,sonra dr uma sordum iyi yapmışsın devam et dedi

evet cnm spermıogram yaptrdı begendı doktorr iyi dedi problem yok sıgara içiomusunzz dedı ıkımızde bıraktk dedım sımdı ıkınızın degerlerıde daha cok duzelmıstr dedı sıgarayı bıraktgmz ıcın ya bnm tek sıkıntı fsh ıydı yanı öle aman aman bı yukseklıkte yok yanı gebelık kazarada olsa nıyee olusmadı anlamıss degılım tüplerden korkuorm ondada sorun yok
canım şimdi bizim tüplerin biri yarı tıkanık gibi çıktı ya, olay şu imiş sol tüp tıkalıyken soldaki yumurta döllenirse döllenen embriyo rahme geçip tutunamadığı için adet zamanı atılıyormuş-bir nevi kimyasal gebelik gibi, sağ açıksa ve sağ taraftaki yumiş döllenirse direkt tüpe girip rahme yerleşip gebeliği oluşturuyormuş...o sebeple tek tüpü kapalı hastalarda aşılama yaparak tüpün açık olduğu taraftaki yumurtayı dölleyip kolay gebelik sağlıyorlarmış

günaydın kızlarrr baştan okudum yine neler yazmışsınız diye geç kaldım bugunde bende önceki sayfadaki konuya değinmek istiyorum bende hemşireyim ve malesef doktorlara güvenim 0 diyebilirim
aaa hemşire olduğunu söylesene daha önceden tatlım, oy ne güzel,aramızda sağlıkçı var :) bundan sonra tüm sorular sana :)

canım şimdi bizim tüplerin biri yarı tıkanık gibi çıktı ya, olay şu imiş sol tüp tıkalıyken soldaki yumurta döllenirse döllenen embriyo rahme geçip tutunamadığı için adet zamanı atılıyormuş-bir nevi kimyasal gebelik gibi, sağ açıksa ve sağ taraftaki yumiş döllenirse direkt tüpe girip rahme yerleşip gebeliği oluşturuyormuş...o sebeple tek tüpü kapalı hastalarda aşılama yaparak tüpün açık olduğu taraftaki yumurtayı dölleyip kolay gebelik sağlıyorlarmış
demekk bızım kıler hep soldan soldan geldı bakalımm sımdı neler olck yanı doktorn bana dedıgı bir tüp sagdakı tamamen acık onla bıle cocuk olur dedı ama pek olmuomus görduk :d

demekk bızım kıler hep soldan soldan geldı bakalımm sımdı neler olck yanı doktorn bana dedıgı bir tüp sagdakı tamamen acık onla bıle cocuk olur dedı ama pek olmuomus görduk :d
demekki geçen aylarda sağ tarafta yumiş gelişmedi belkide tatlım, ondan git dene,sabırlı ol diyorlar :)

demekki geçen aylarda sağ tarafta yumiş gelişmedi belkide tatlım, ondan git dene,sabırlı ol diyorlar :)
bak olay yavaş yavaş çözülmeye başlıyor.insan sorununun ne olduğunu tam olarak anlayabilse ona göre düşünüp ona göre uygulamalar yapacak da işte doktorların umursamazlığı

kız bugun yıen eltımın kuran kursunaa gtcm :KK70: maneviyata yönelmeye orda varya herkes dua ettı bana valla dua buyuk bırr zırh herseyden şaşarım ondan şaşmam yanı
burdaki dua topiklerine de katıl bence. ben katıldım. orda bir sürü hamişler var. sen onlara dua ediyorsun. onlarda sana dua ediveriyorlar.

evet cnm spermıogram yaptrdı begendı doktorr iyi dedi problem yok sıgara içiomusunzz dedı ıkımızde bıraktk dedım sımdı ıkınızın degerlerıde daha cok duzelmıstr dedı sıgarayı bıraktgmz ıcın ya bnm tek sıkıntı fsh ıydı yanı öle aman aman bı yukseklıkte yok yanı gebelık kazarada olsa nıyee olusmadı anlamıss degılım tüplerden korkuorm ondada sorun yok
Canım baa en son gittiğim doktor 1 yıl normal yolla denetiyorum hastalarıma dedi hatta ben 2 aydır çocuum olmuyo diyince bayaa bi güldü eğlendi benle.. Yani tabi benim durumum farklı 1 yılım yok ama senin olur daha vakti zamanı gelmemiştir bi sorun yoksa neden olmasın?? Bi de doktor bişey daha söyledi doğru zamanda karşılaşan en doğru yumurtayla en sağlıklı spermin birleşme ihtimalleri %20 dir dedi o yüzden endişelenicek bişey yok bence.. Valla benim rezerv sorunum olmasa akışına bırakırdım hiç takmazdım 1 yıl falan :)

X