Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Canim benim gecen sene kasimda ilk tedavim kimyasal oldu. 1 adet donemi atladik ve ocakta yeniden tedavi olmustum.

Icin ne diyorsa onu yap bence. En dogruyu icindeki ses soyluyor. Eger 1 ay dinlenip sonra tedavi olmak icini daha cok rahatlatacaksa oyle yap.
Acibademe mi devam edeceksin?
Karnımın içi acıyor bazen .psikolojik mi ki diyorum sonuçta sakınıp duruyor kendimizi dinliyoruZ tüp bebek süreci boyunca yok yumurta toplama yok transfer. ama bedensel olarak da iyi olmama rağmen zaman zaman karnımın içi acıyor ve düşükten önce hiç bilmediğim bel ağrıları var. Bekleyeyim kendime geleyim

Canım aslında karar vermedim henüz.doktora tekrar tedaviyi sorunca 3 ay deneyin daha fazla beklemeyin dedi.anxak kalabalığından nefret ettim merkezin. Yani doktora bişey sorabilmek için sekreterlerin sorgusundan geçiyorsun;örneğin kimse sana dönmüyor sonuç ne diye.ya da sonucu görüşelim diye.dun de diğer tüp bebek tedavisi için en azından görüşme alayım dedim belki diğer tedaviye hazırlık için vitamin yazar durumu değerlendirir.sekreterya böyle şüpheyle sana bakıyor sorunun gerçek mi değil mi.oysaki diğer doktor (yumurta toplayan mümin bey) son hcg de konuşalım demişti ve ben tüp bebek dışında 9 kere hcg baktırdım acıbademde. Bu işin maliyeti Acıbadem'de 1000tlyi buldu yani başka bir özelde Doğum maliyeti kadar!!ve ben k hcg lere rağmen Sahin beyle görüşüp muayene etti diye yine 280 muayene ücreti verdim.yani bu muayenenin ücretli olmasını da anlıyorum ama eğer sıradan tüp bebek hastası değilsen (misal düşük basarısıxlık) arada kayboldun gittin.bu muayene ücretli olmasaydı bana asla bıçu kadar zaman ayırmazdı net biliyorum.acaba bütün tüp bebek süreçleri böyle mi. İnan sıtkım sıyrıldı tüp bevek olayından.acısından felan geçtim iğnelerin;maruz kaldığımız görmemezlikten.
İçin şişmiş ay.bi de öyle bi yoğunluk ki embriyolog da görüşücez transferde dedi ama o da yoktu.yani merkez Bursa için iyi ama fabrika!!!
Mesela embriyolarımla ilgili sorularımı soramadım 5.gun blast CE diyor raporda.bunu ben Yeni farkediyorum.
Yani aslında biraz dinlenebilirsem aklımda iyi laboratuvarı olan biyer bulma var ama hep İstanbul'da sanırım. Aklımda PGT de var çünkü

Kafalar karışık şimdilik :işsiz:

Sen toparlanabildin mi biraz hem bedensel hem ruhsal. İnsallah güzel huzurlu geçiyor bekleyiş zamanların Can'ım

Son düzenleme:
Gorustun mu herhangi bir merkezle?

Insallah tertemiz ciksin canim,benim de polip vardi sanirim,oyle hatirliyorum,1.5 sene once cekilmisti histereskopi,sanki oyle bir sey vardi,gecmis zaman unutmusum:işsiz:

Canim araştırıyorum merkez, henüz görüşmedik hiçbir yerle. Bugün farklı bir doktora da gittim,polip görünmüyor ama yine de yapalım içimiz rahat etsin dedi Yarın yapılacaktı histeroskopi ama eşim çok yoğun, yanımda olamayacaktı. Erteleyecegiz.
Sen biosteron ve omepa yi ne kadar süre kullanmistin canım?

Karnımın içi acıyor bazen .psikolojik mi ki diyorum sonuçta sakınıp duruyor kendimizi dinliyoruZ tüp bebek süreci boyunca yok yumurta toplama yok transfer. ama bedensel olarak da iyi olmama rağmen zaman zaman karnımın içi acıyor ve düşükten önce hiç bilmediğim bel ağrıları var. Bekleyeyim kendime geleyim

Canım aslında karar vermedim henüz.doktora tekrar tedaviyi sorunca 3 ay deneyin daha fazla beklemeyin dedi.anxak kalabalığından nefret ettim merkezin. Yani doktora bişey sorabilmek için sekreterlerin sorgusundan geçiyorsun;örneğin kimse sana dönmüyor sonuç ne diye.ya da sonucu görüşelim diye.dun de diğer tüp bebek tedavisi için en azından görüşme alayım dedim belki diğer tedaviye hazırlık için vitamin yazar durumu değerlendirir.sekreterya böyle şüpheyle sana bakıyor sorunun gerçek mi değil mi.oysaki diğer doktor (yumurta toplayan mümin bey) son hcg de konuşalım demişti ve ben tüp bebek dışında 9 kere hcg baktırdım acıbademde. Bu işin maliyeti Acıbadem'de 1000tlyi buldu yani başka bir özelde Doğum maliyeti kadar!!ve ben k hcg lere rağmen Sahin beyle görüşüp muayene etti diye yine 280 muayene ücreti verdim.yani bu muayenenin ücretli olmasını da anlıyorum ama eğer sıradan tüp bebek hastası değilsen (misal düşük basarısıxlık) arada kayboldun gittin.bu muayene ücretli olmasaydı bana asla bıçu kadar zaman ayırmazdı net biliyorum.acaba bütün tüp bebek süreçleri böyle mi. İnan sıtkım sıyrıldı tüp bevek olayından.acısından felan geçtim iğnelerin;maruz kaldığımız görmemezlikten.
İçin şişmiş ay.bi de öyle bi yoğunluk ki embriyolog da görüşücez transferde dedi ama o da yoktu.yani merkez Bursa için iyi ama fabrika!!!
Mesela embriyolarımla ilgili sorularımı soramadım 5.gun blast CE diyor raporda.bunu ben Yeni farkediyorum.
Yani aslında biraz dinlenebilirsem aklımda iyi laboratuvarı olan biyer bulma var ama hep İstanbul'da sanırım. Aklımda PGT de var çünkü

Kafalar karışık şimdilik :işsiz:

Sen toparlanabildin mi biraz hem bedensel hem ruhsal. İnsallah güzel huzurlu geçiyor bekleyiş zamanların Can'ım

Suanda kafanin karisik olmasi normal tabi canim. Bir sonraki deneme icin insan daha cok düşünüyor dogal olarak. Kafaya takilan seyler de olunca baska yere mi gitsem dusuncesi oluyor. Birkac ay kendine zaman verdiginde daha net karar veriyor insan.
Ben de istanbulda boyle yogun bir merkezde tedavi oldum ve su yazdiklarinin cogunu yasadim.
Istanbula gidip gelme imkanin ve aklinda olan merkezler varsa git bence. Laboratuvari cok iyi olan merkezlerde istedigin testi de yaptirma sansin olur.
Belki de dogal yoldan olur,hic belli olmaz:KK66:

Ben iyiyim canim,gribim gecti cok sukur ama bel agrisi var biraz. Olsun ama raziyim.
Ruhsal olarak da mutluluk,heyecan,tedirginlik hepsi var. Ilk 3 ay onemli ya,hayirlisiyla ve saglikla tamamlayalim diye dua ediyorum.

Canim araştırıyorum merkez, henüz görüşmedik hiçbir yerle. Bugün farklı bir doktora da gittim,polip görünmüyor ama yine de yapalım içimiz rahat etsin dedi Yarın yapılacaktı histeroskopi ama eşim çok yoğun, yanımda olamayacaktı. Erteleyecegiz.
Sen biosteron ve omepa yi ne kadar süre kullanmistin canım?

Biosteronu 2.5 ay,omepayi 4 ay ictim canim.
Tedaviye basladigimiz gun biraktirdi doktor biosteronu. Test sonucuma bir hafta kala omepa bitmisti,hemsireye alayim mi dedim,gerek yok dedi,ben de bir daha icmedim.

Biosteronu 2.5 ay,omepayi 4 ay ictim canim.
Tedaviye basladigimiz gun biraktirdi doktor biosteronu. Test sonucuma bir hafta kala omepa bitmisti,hemsireye alayim mi dedim,gerek yok dedi,ben de bir daha icmedim.
Adetliyken de içmek gerekiyor değil mi ikisini de?

Evet evet canim,baslayinca hic ara vermedim,adetken de ictim.
Canım tedaviye başlarken fsh e2 bakıldı mı? Bakıldıysa kaçtı değerlerin?
Adetin 2.günü kontrole gittim 4 folikül var ama fsh 25 diye erteleyelim tedaviyi dedi doktorum. Daha önce yüksekken devam etmiştik aklım karıştı biraz bugün..

Adetin 2.günü kontrole gittim 4 folikül var ama fsh 25 diye erteleyelim tedaviyi dedi doktorum. Daha önce yüksekken devam etmiştik aklım karıştı biraz bugün..

Canim tahliller yapilmisti ama bakildi mi bilmiyorum. Sonuclari beklemeden eve gelmistim,sonuclar cikinca bir sorun yok demislerdi ama hastaneye gittigimde de almayi unuttum. Sistemden bakar soylerim canim.
4 folikül cok guzel canim ama iste doktor erteleyelim deyince de bir sey denmiyor:işsiz:

Canim folikul sayın çok iyi ama bence doktorun tedaviyi ertelemekle çok iyi etmiş. Çünkü fsh 20 nin uzerindeyken tedaviye başlandığında folikuller tedaviye cevap verse bile içleri boş çıkıyor. Aynı durum benim başıma gelmişti. Fsh im o civarlardaydi. Doktorum tedaviyi deneyelim demişti. folikullerim hep boş çıkmıştı o ay.

B bursa_83 canım seninle amh miz aynıydı. sen okuduğumuz kitaptaki beslenme şekillerine de dikkat etmistin tedavi sürecinde değil mi? Ben şu an su içmek, hazır paketli ürünler tüketmemek dışında pek dikkat edemiyorum maalesef:KK43:( Genel olarak beslenme tarzın nasıldı? Çok yazdık konustuk burada ama vaktin olursa tekrar yazar mısın? :)

B bursa_83 canım seninle amh miz aynıydı. sen okuduğumuz kitaptaki beslenme şekillerine de dikkat etmistin tedavi sürecinde değil mi? Ben şu an su içmek, hazır paketli ürünler tüketmemek dışında pek dikkat edemiyorum maalesef:KK43:( Genel olarak beslenme tarzın nasıldı? Çok yazdık konustuk burada ama vaktin olursa tekrar yazar mısın? :)

Yazarim canim tabiki:)

Sabah kahvaltida 2 haslanmis yumurta,peynir,zeytin,bal,tereyagi,recel,roka tukettim. Beyaz ekmegi biraktim. Daha cok cavdar ekmegi yedim. Aksam yemeginde 1 dilim ekmek yedigim icin sabah kahvaltida yedim ekmegi,en fazla 4 dilim. Cay icmedim. Normalde de cay,kahve sevmedigim icin sekeri tuketmiyorum,yiyeceklerdeki dogal seker yetiyor.

Kahvaltidan en az 2 saat sonra hepsinden 4-5 tane olmak uzere ceviz,cig badem,findik,cig kabak cekirdegi yedim. Protein acisindan cok onemliymis bunlar.

Bunun uzerinden 1 -2 saat gectikten sonra mevsim meyvelerinden yedim. 1 portakal,birkac mandalina veya 2 elma veya 1 muz,sevdigin ne varsa.

Aksam yemeginde de mutlaka tencere yemegi yedim. Yemegin yanina mutlaka bol yesillikli,marullu rokali havuclu salata yedim,arada sirada uzerine ton baligi ekledim,10 gunde veya 15 gunde 1-2 defa. Icinde yuksek miktarda civa var,o yuzden dikkatli yemek lazimmis.

Haftada 1 balik yedim. Uskumru,sardalya,somon gibi yagli baliklari yemeliyiz ama ben hamsiden vazgecemedim ve her hafta yedim,firinda yaptik ama.

Bunlarin disinda kizartmayi cok nadir yeriz. Yemekleri mutlaka ,kizartma haric,gercek zeytintagiyla yaptim. Salatada da mutlaka zeytinyagi yedim. Gunde 3 litre su ictim mutlaka. Az su icmek yumurtaliklari susuz birakirmis,kitapta yaziyordu yine.

Asla yemediklerim : fast food,mayali hamur isleri(ozellikle disarda satilan pogaca,simit vs.),asitli icecekler,nescafe,paketlenmis kek,biskuvi,salam,sosis,tavuk(6 aydir yemiyorum),marketlerdeki buzdolaplarindaki kizartilmaya hazir gidalar,turşu(prolaktinden dolayi).

Ayrica her sabah 1 tatli kasigi ari sutu bal polen yedim. 2.5 ay her gun 1 yemek kasigi corekotu yagim ictim ac karna.
Yine prolaktinden dolayi inciri cok tuketemedim ama arada yedim.

Disardaki hazir gidalari hic yemedim,hep evde yaptim yedim. Islenmis ve paketli gidalarin vücudumuza zarar verdigini dusunuyorum.

Sut ve sut urunlerine gelince canim, 2.5aylik hazirlik doneminde sütü,peyniri kestim ben. Kitapta da bugday ve sut urunlerini azaltin yaziyor. Bazi kisilerin bunyesinde sut olumsuz etki gosterir ve gebe kalmayi engellermis. Ben peyniri,sutu ve yogurdu aşiri yerdim,cok seviyorum cunku ama bunu da azaltayim dedim. Hazirlik doneminde tuketmedim ama tedaviye baslayinca yine basladim tuketmeye. Tedaviye basladigimdan beri kahvaltida her gun 1 bardak sut,peynir,aksamlari da 1 kase yogurt tuketmeye baslamistim,suan daha fazla tuketiyorum tabi.

Aklima gelenler olursa ekleme yaparim canim:)

Merhaba
Acaba hangi kitaptan bahsediyorsunyz
Paylaşır mısınız sakıncası yoksa
:KK69:

Kitabin bircoguna uydum. Calistigin icin mi zorlaniyorsun canim? Calisırken uymak kolay olmayabilir tabi,haklisin.

X