Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Arkadaşım ek vitaminep umut var, post: 49322758, member: 743471"]Canım benim yalnız değilsin değiliz bunu hep diorum belki bu ay görünmez diğer ay görünüyor banada 2 yıl önce dr yunurta hücresi yok dedi sobra her ay görüldü Allah büyüktür ben şuan ek vitaminler alıyorum yediğime dikkat ediyorum dua ediyorum hep dua ..zaman zaman karamsarlığa kapılıyorum ama uzun süreli değil mücadele etmemiz lazim
Arkadasim ek vitamin hangilerini kulaniyorsun ben sigarada kullanıyorum mesala neler yiyip iciyorsun adeti m gecikti sanki birdaha adet olmuycam diye düşünüyorum bu aralar bende karamsarlık hat safada[/QUOTE]

Zihnin seni bu olumsuz dusuncelere cekiyor. Senin zihnin bu oyununa dusmemen lazim. Ben saglikliyim ve adet olacagim diye dusun hep,zihnine sen hakim ol,onunnsana hukmetmesine izin verme.
Sigara once senin sagligin icin zararli,zaten biliyorsun ama bu surecte icmemen daha faydali canim.
Baska bir sayfada adet gormeyen bir arkadas vardi. Spor ve beslenmeyle adeti yeniden gelmeye baslamis. Saglikli ve dogal beslenmek sart. Katkili gidalardan,kizartmalardan,asitli iceceklerden uzak durmak gerekli.

Canlar gunaydin....dün hayatımın neredeyse en zor gününü atlattim :KK43: ölümlerden döndüm resmn..sabaha karşı yoğun bi karın ağrısı,bulanti ve ateşle hastaneye koştuk gittik, acil Dr baktı ve bebeğin kalp atışları duyulmadı..sonra hemen doktorum geldi kontroller vs derken maalesef bebegimizin kalp atışları sonlanmış :KK43: hemen doğum servisine yatırıldım..17 haftalık olduğu için Dr kesinlikle ameliyat yapamayız suni sancı ile doğum olacak..bir suru ilaç verdiler ve başlandı sancı beklenmeye...3 kez ameliyathaneye alinmanacragmen bi turlu gerçekleşmedi doğum :KK43: :KK43: ağrı,sizi,ustune moralman yikilmislik perişan olduk eşim ve annemle...akşam 22.00 civariydi doğum gerçekleşti..hemen ameliyata alındim, içeride kalan plesanta vs ameliyat ile alındı... inanılmaz bir gündü..tarif etmemin imkanı yok yaşadığım üzüntü ve acıyı :KK43: su an hastaneden yazıyorum bugün cikacam sanırım ...melegimizi cennetine uğurlamak durumunda kaldık keşke her şey başka türlü olsaydı..yaşananlar cehennem gibiydi ...tahammülu çok zor :KK43: :KK43: Rabbim sabır, sağlık versin..

Ozelden merak edip yazan arkadaşlar Allah razı olsun tek tek yazmadım bugün umarım buradan görürsünüz..merak etmeyin hepinize döneceğim.iyi ki varsiniz, çok seviyorum hepinizi. .
Canımmm sabah gördüm mesajını yazdım yazdım sildim ne diyeceğimi bilemedim hatta dün akşam aklımdaydın yazıyım dedim acaba nasıl diye saat 2 gibi sabah yazarım dedim ama gece hep aklımdaydın :KK43: ne denir ki sana teselli olsun. Sadece Allah güç versin sabır versin sana sağlık versin bir an önce toparlan :KK43: dualarım seninle....... :KK43:

Benim tedavim başlamıştı yumurtalarim gelismemis 1 hafta sonra tekrar gel dedi belki sonradan gelişebilir dedi incir kürü ne başladım hayırlısı bakalim

Mutlaka yumurtanin cikacagi bir ay olacaktir,umudunu yitirme,sabirli ol canim. Beslenmeni kuvvetli sekilde yap,yapabiliyorsan spor yap,illa salona gitmen sart degil,evde hafif sekilde egzersiz yapabilirsin,yumurtalarin da hareketlenir. Insallah geriden gelen bir sürpriz yumisin vardir :)

Mutlaka yumurtanin cikacagi bir ay olacaktir,umudunu yitirme,sabirli ol canim. Beslenmeni kuvvetli sekilde yap,yapabiliyorsan spor yap,illa salona gitmen sart degil,evde hafif sekilde egzersiz yapabilirsin,yumurtalarin da hareketlenir. Insallah geriden gelen bir sürpriz yumisin vardir :)
Saolasin canim umudumu hiç yitirmedim Rabbim Kerim dur senin de gonlunce olsun adlarinizi bilmesemde dualarimdasiniz hepiniz. .

726"]Arkadasim ek vitamin hangilerini kulaniyorsun ben sigarada kullanıyorum mesala neler yiyip iciyorsun adeti m gecikti sanki birdaha adet olmuycam diye düşünüyorum bu aralar bende karamsarlık hat safada[/QUOTE]

Zihnin seni bu olumsuz dusuncelere cekiyor. Senin zihnin bu oyununa dusmemen lazim. Ben saglikliyim ve adet olacagim diye dusun hep,zihnine sen hakim ol,onunnsana hukmetmesine izin verme.
Sigara once senin sagligin icin zararli,zaten biliyorsun ama bu surecte icmemen daha faydali canim.
Baska bir sayfada adet gormeyen bir arkadas vardi. Spor ve beslenmeyle adeti yeniden gelmeye baslamis. Saglikli ve dogal beslenmek sart. Katkili gidalardan,kizartmalardan,asitli iceceklerden uzak durmak gerekli.[/QUOTE]
Ben sizlerin sayesinde birazdaha iyiyim artik kendime bir şans vermeye karar verdim ilk isim sigarayı birakmak hiç bir zaman düzenli icmedigim ilaçları mı düzenli içecek sabah işe gutmeden yarım saat açık havada yürüyecek daha olumlu düşüncem rabime hergün sukredecem evet tıpta imkansız anne olmam ama ben rabbimden istiycem bir sitede çocuk sahibi olmak isteyenler her gün tövbe duası okumalı içten samimi ve olacağından şüphe etmeden Alaha dua etmeli duası geri cevrilmezmis Kayseri de ölen şehitleri mize Allah tan rahmet annelerinede sabırlar diliyorum tüm ülke olarak başımız sağ olsun bugün kimseyle gorusmedim Kayseri olayından yeni haberim oldu çok üzüldüm biz dogmamis çocuk larimiza bu kadar uzulurken sehit annelerini düşününce yüreğim sızlıyor hepinize hayırlı geceler

Rabbim acil şifalar versin tez zamanda inss sağlığınıza kavusursunuz çok geçmiş olsun

Canım sen, ben, burdaki tüm arkadaşlarımız.. Uzun zamandır anne olmak için çabalıyoruz, okuyoruz araştırıyoruz şehir şehir doktor doktor geziyoruz.. Farkında bile olmadan, umursamadan, önemsemeden hamile kalıp doğurup cahilce büyüten onca kadından bin kat daha fazla hak ediyoruz anne olmayı belki ama şans kader diye bir şey var.. Zengin-fakir, güzel-çirkin, zeki-normal, sağlıklı-sağlıksız vs vs bunlardan bir farkı yok bana göre çocuklu-çocuksuz olmanın.. Daha zengin daha güzel değiliz diye kendimizi yiyip bitiriyor muyuz? Hayır, bu yüzden milyonlarca sperm arasından bize şans olarak verilmiş bu güzel hayatı hak ettiği şekilde doya doya yaşamalıyız.. Olur da bir gün piyango bize de çıkarsa sevinir artık ona göre yaşamaya başlarız, çıkmazsa da delirmeyiz hayat devam eder..
Zor günler yaşıyoruz hepimiz zaten ülkenin hali ortada, bir de bu negatif sağlık umut durumlarıyla baş etmek gerçekten çok zor oluyor bizler için.. Yine de ne olursa olsun şükredip hayata dört elle sarılmalı devam etmeliyiz..Her şeyin başı sağlık..
İyi ki varsınız, yüzünü bile görmediğim adını bile bilmediğim insanlar için sevinip üzülmeyi, kardeş gibi olmayı öğrettiniz bana.. Her birinizden ayrı ayrı güç alıyorum varlığınızla. Size de Allahım her şeyin en iyisi en hayırlısını nasip etsin inşallahh...

Canim cok cok gecmis olsun. Cok zor gunler geciriyorsun ama inaniyorum ki bu gunler gececek,rabbim sana sabir verecek. Zaman en guzel ilac derler ya.. rabbim sana saglik versin oncelikle. Once sen iyi ol,rabbim hakkinda hayirli yazilar yazacak,ben inaniyorum.

Canım şu an ne yazacağımı inanki bilemiyorum. Biliyorum şu an çektiğin üzüntü ve acı tarif edilemez. Allah sana sabır ve güç versin. İnşallah tez zamanda bugünleri de geride bırakırsın. Rabbim inşallah tez zamanda sana meleğinin acısını unutturacak yeni bir bir melek nasip etsin.

Cok gecmis olsun. Cektigin az seyler degil. Allah insallah yakinda seni mutlu eder. Biliyorum sevincin ardindan üzüntü iki kat acini fazlalasiyor.

no_name_ no_name_ çook geçmiş olsun . Şuan anlatılmaz bi durum. Allah sana sabır güç versin... :KK43: :KK43: :KK43:

Sözun bittigi yer tatlim. İnan bunun tesellisi nasil olur bilemedim İnsallah Rabbim bu aciy8 unutturacak daha buyuk acilardan korusun seni . Biran evvel toparlanman umidiyle canim Rabbim acil sifalar versin insallah bundada vardir bir hayir dwmwktwn baska birsey gelmiyor elim8zden maalesef :KK43:

Canımmm sabah gördüm mesajını yazdım yazdım sildim ne diyeceğimi bilemedim hatta dün akşam aklımdaydın yazıyım dedim acaba nasıl diye saat 2 gibi sabah yazarım dedim ama gece hep aklımdaydın :KK43: ne denir ki sana teselli olsun. Sadece Allah güç versin sabır versin sana sağlık versin bir an önce toparlan :KK43: dualarım seninle....... :KK43:

Canim kuzum gecmis olsun basin sağolsun hayirlisi boyleydi demekki Allah baska dert vermesin insallah cok üzüldüm

Canim arkadaslarim, Allah hepinizden razı olsun, atlatacagim inşallah..Bugün normal hayatıma fizikten de olsa geri döneceğim..İki gündür yatıyorum, ilaçlarımı kullanıyorum..Sabah uyanıp yeni güne başladıkça, yaşam devam ediyor..Zaman her şeyin ilacı, bu da geçecek illaki..

İyi ki varsiniz, çok çok teşekkür ederim desteğiniz için :KK43:

Canlar gunaydin....dün hayatımın neredeyse en zor gününü atlattim :KK43: ölümlerden döndüm resmn..sabaha karşı yoğun bi karın ağrısı,bulanti ve ateşle hastaneye koştuk gittik, acil Dr baktı ve bebeğin kalp atışları duyulmadı..sonra hemen doktorum geldi kontroller vs derken maalesef bebegimizin kalp atışları sonlanmış :KK43: hemen doğum servisine yatırıldım..17 haftalık olduğu için Dr kesinlikle ameliyat yapamayız suni sancı ile doğum olacak..bir suru ilaç verdiler ve başlandı sancı beklenmeye...3 kez ameliyathaneye alinmanacragmen bi turlu gerçekleşmedi doğum :KK43: :KK43: ağrı,sizi,ustune moralman yikilmislik perişan olduk eşim ve annemle...akşam 22.00 civariydi doğum gerçekleşti..hemen ameliyata alındim, içeride kalan plesanta vs ameliyat ile alındı... inanılmaz bir gündü..tarif etmemin imkanı yok yaşadığım üzüntü ve acıyı :KK43: su an hastaneden yazıyorum bugün cikacam sanırım ...melegimizi cennetine uğurlamak durumunda kaldık keşke her şey başka türlü olsaydı..yaşananlar cehennem gibiydi ...tahammülu çok zor :KK43: :KK43: Rabbim sabır, sağlık versin..

Ozelden merak edip yazan arkadaşlar Allah razı olsun tek tek yazmadım bugün umarım buradan görürsünüz..merak etmeyin hepinize döneceğim.iyi ki varsiniz, çok seviyorum hepinizi. .

Ne diyeceğimi bilemiyorum, sabah okudum ve tüm kalbimle o acıyı hissediyorum.. Üzülme demek, üzülmemek çok zor biliyorum, tarifsiz.. Düşüncesi bile acı veriyorken insana üstelik.

Şuan belki çok erken olacak ama bunun tam olarak nedenini bilmelisiniz. Zaten riskli miydi, servikal yetmezlik mi var? Çünkü allaha şükür ki hamile kalabiliyorsun ama tutunamıyor. Ceyda düvencinin yazısını okumuştum. Sonuncusu 5 aylıkken, 3 düşük yaptıktan sonra bu konunun üzerine gidiyor ve küçük bir ameliyatla bundan kurtulduğunu söylüyor. Tüm kalbimle dua ediyorum ve edeceğim senin için, Allahım bir daha yaşatmasın böyle acı. Tez zamanda tekrar yüzünü güldürsün.
Hepimiz biliyoruz ne kadar pozitif ve güçlü olduğunu, atlatacaksın arkadaşım..

Ne diyeceğimi bilemiyorum, sabah okudum ve tüm kalbimle o acıyı hissediyorum.. Üzülme demek, üzülmemek çok zor biliyorum, tarifsiz.. Düşüncesi bile acı veriyorken insana üstelik.

Şuan belki çok erken olacak ama bunun tam olarak nedenini bilmelisiniz. Zaten riskli miydi, servikal yetmezlik mi var? Çünkü allaha şükür ki hamile kalabiliyorsun ama tutunamıyor. Ceyda düvencinin yazısını okumuştum. Sonuncusu 5 aylıkken, 3 düşük yaptıktan sonra bu konunun üzerine gidiyor ve küçük bir ameliyatla bundan kurtulduğunu söylüyor. Tüm kalbimle dua ediyorum ve edeceğim senin için, Allahım bir daha yaşatmasın böyle acı. Tez zamanda tekrar yüzünü güldürsün.
Hepimiz biliyoruz ne kadar pozitif ve güçlü olduğunu, atlatacaksın arkadaşım..
Canim çok saol, sebebi biliniyor, hem Amerika'da fetal dna testi yapıldı hem amniyosentez, down sendromuna bağlı kalp anomalisi maalesef :KK43:

Atlatmaya çalışıyorum, biliyorum geçecek elbet..Sen nasılsın? Nasıl gidiyor hamislik? Rabbim sagsalim kucağına almayı nasip etsin inşallah

Canim çok saol, sebebi biliniyor, hem Amerika'da fetal dna testi yapıldı hem amniyosentez, down sendromuna bağlı kalp anomalisi maalesef :KK43:

Atlatmaya çalışıyorum, biliyorum geçecek elbet..Sen nasılsın? Nasıl gidiyor hamislik? Rabbim sagsalim kucağına almayı nasip etsin inşallah

Evet sen diyordun detaylı test yaptıracagız yurtdışında diye.. hayırlısı buymuş demekki canım...

İyi gidiyor canım 7.aydayız, 5'i geçtikten sonra derin bir nefes aldık, diyorum ya düşüncesi bile zor.. bir parçan, en değerlin oluveriyor çünkü. Allah sabır ve metanet versin başta sana ve eşine. Şükür ki sağlığınız yerinde size bir şey olmasın ki güç verin birbirinize..

Evet sen diyordun detaylı test yaptıracagız yurtdışında diye.. hayırlısı buymuş demekki canım...

İyi gidiyor canım 7.aydayız, 5'i geçtikten sonra derin bir nefes aldık, diyorum ya düşüncesi bile zor.. bir parçan, en değerlin oluveriyor çünkü. Allah sabır ve metanet versin başta sana ve eşine. Şükür ki sağlığınız yerinde size bir şey olmasın ki güç verin birbirinize..
Çok çok saol canim, Rabbim yanımdan,başımdan eksik etmesin en büyük destekçim eşim ve annem..Geçecek biliyorum bu sabah yeni bi hayata uyandım, çok zordu yaşadıklarımız geride bırakarak artık sevenlerimi uzmeyecegim, inanıyorum her şey güzel olacak :KK66: sen de hiç endişe edip üzme kendini, tadını çıkar güzel günlerin,Rabbim sağlıkla atlatsin inşallah, yeğenimize iyi bak annesiii :KK66:

726"]Arkadasim ek vitamin hangilerini kulaniyorsun ben sigarada kullanıyorum mesala neler yiyip iciyorsun adeti m gecikti sanki birdaha adet olmuycam diye düşünüyorum bu aralar bende karamsarlık hat safada

Baska bir sayfada adet gormeyen bir arkadas vardi. Spor ve beslenmeyle adeti yeniden gelmeye baslamis. Saglikli ve dogal beslenmek sart. Katkili gidalardan,kizartmalardan,asitli iceceklerden uzak durmak gerekli.[/QUOTE]
Ben sizlerin sayesinde birazdaha iyiyim artik kendime bir şans vermeye karar verdim ilk isim sigarayı birakmak hiç bir zaman düzenli icmedigim ilaçları mı düzenli içecek sabah işe gutmeden yarım saat açık havada yürüyecek daha olumlu düşüncem rabime hergün sukredecem evet tıpta imkansız anne olmam ama ben rabbimden istiycem bir sitede çocuk sahibi olmak isteyenler her gün tövbe duası okumalı içten samimi ve olacağından şüphe etmeden Alaha dua etmeli duası geri cevrilmezmis Kayseri de ölen şehitleri mize Allah tan rahmet annelerinede sabırlar diliyorum tüm ülke olarak başımız sağ olsun bugün kimseyle gorusmedim Kayseri olayından yeni haberim oldu çok üzüldüm biz dogmamis çocuk larimiza bu kadar uzulurken sehit annelerini düşününce yüreğim sızlıyor hepinize hayırlı geceler[/QUOTE]

Beterin beteri var derler ya canim,o insanlarin cektigi acinin yaninda bizimkiler daha hafif kaliyor. Cocugumuzun olmamasina uzuluyoruz tabiki ama o evladin kokusunu alip,buyutup yetistirip bu gencecik yasta topraga koyanlari gorunce de insan bir durup düsünüyor acaba cok mu uzuluyorum diye. Allahim hepimize hayirli yazilar yazsin.

Ilaclari duzenli icmek cok onemli canim. Her seyi tam anlamiyla yap,icin rahat etsin,ben elimden geleni yaptim cabami harcadim de,gerisi icin de zaten duani yapiyorsun. Takdir rabbimin:dua:

X