Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Can'ım ben d3 e baktırmıştım düşük çıkmıştı ve b12 düşük gibi sınırdaydı içiyorum vitaminleri ama ne durumda hiç bilmiyorum su an , sen baktırdın mı hiç.?
Benimde düşük çıktı tatlim dvit 9 çıktı, Kaan bey 80 istiyor, b12 223 mu neydi, 800-1000 lerde istiyor.takviye aldım ben de bolca

Benimde düşük çıktı tatlim dvit 9 çıktı, Kaan bey 80 istiyor, b12 223 mu neydi, 800-1000 lerde istiyor.takviye aldım ben de bolca
Canım ben de alıyorum takviye ama ne kadar almalıyım ne kadar depo yapmalı vucut bilmiyorum alıyoruz ama karambole gibi..
Ben 10 gün önce psik. gitmiştim çok iyi geldi bana pro..ac yazdı en düşük 20 mg şurup kendini daha iyi hissedersen yumurtlamaya yardımcı olur dedi yapılan araştırmalarda bebeklerde bir etki görülmemiş o yüzden eğer hamilelik yaşarsan bırakırsın dedi. Bana iyi geldi etrafımdakilerde fark etti bendeki değişimi bu hafta da tatile çıkıyoruz inşallah stresten uzaklaşmak ve tatil iyi gelir bana...

geeelll vatandaş gelllll,

hey sen, oradaki, bebek sahibi olmaya çalışıyorsun değil mi? belki de yaşının geç olduğunu düşünüyorsun...belki de kariyer için yıllarca öteledin bebek sevdanı... yumurta kapıya geldi ve sendeki yumurta rezervi mi azaldı yoksa????fsh mı yüksek???? amh mi düşük??? yumurta rezervin bitmek üzere, menopoz lafları mı dolaşmaya başladı doktor görüşmelerinde....!!!!

dur, sakın panik yapma, yok öyle bir şey! gel takıl bize.... 10 ay boyunca denenmiş kürlerrr, vitamin takviyeleri, doktor tavsiyeleri, ne ararsan bu topikteeee....

biz başaracağız, buna inanıyoruz, sen de inanıyorsan bu topik tam sana göre

@monte cristo prensesi :))) bayıldım konunun ilk mesajına, aynı azim devam etmeli, hatırlatma yapmak amacıyla alıntılamak istedim :=))

Kızlar hepinize günaydın, güzel bir gün geçirelim inşallah...
Ben sabah kalktım içinde bir benim olmadığım macunumdan bir kaşık yedim, coenz haptan 1 adet attım ağzıma ve işe gelincede bir küçük arı sütü içerek ve 1 adet bies...teronla güne başladım... Hala sıraya koyamadım gitti şu takviyelerin sırasını kafam karışıyor
Şimdi türk kahvemi yapıp sevdiğim bir parçayı açıp yanında maalesef olmazsa olmazım bir sigara tüttürüp güne başlıyorum......

Arkadaslarim gunaydin.
D dstn33
illusive
no_name_
Tesekkur ederim canlar,iyiyim.
Bir gecis surecindeydim,ne yapmam gerektigine karar veremez durumdaydim. Hicbirinizin bu kadar cok tedaviye maruz kalmamanizi diliyorum. Kafa karisikliklarim vardi nasil bir yol izleyecegime dair. Ama bugun yeni bir gun basladi.
Mucadeleyi birakmayi zaten hic dusunmedim en umutsuz oldugum anlarda bile. yeni bir tedaviye baslarken,acaba dogru yerde miyim kaygisi olabiliyor tabiki ama yine de tedaviyi birakmadim.
Dun bir doktorla gorustum. 45dk.ya yakin (ilk defa) konustuk. Hemsire de cok cok anlayisli ve uzun uzun detayli anlatan birisi,cok sevdim.
Ilk once hemsire dosyami inceledi,notlar aldi,sorular sordu. Dosyami cok begendi,duzenli ve cok rahat anlayacagimiz sekilde ayarlamissiniz dedi.sonra doktorla gorustuk. Doktor da topragim cikti,o da bandirmaliymis. Cok rahat ve tatli bir kadin. O sirada hastasi cebinden aradi,arkadas gibi konustu. Inceledi dosyami. Zaten sana 2 defa igneli ve 2 defa da hapla denenmis ve hepsi de adetin 2.gunu baslamis dedi. Bizim burada farkli bisey denememiz gerek ve adetten once baslayip,rahmi hazirlayip,adette de ignelere baslamamiz gerek dedi. Ama hepsinden once vucudunu dinlendirmen ve desteklemen gerekir dedi. Biosteron,icinde omega 3 ve q10 olan bir vitamin ve cyclo progynova verdi. Bunlari 3 ay kullan ,sonra baslayalim dedi. Ama bundan 2.adetin gunu arayip gidecegim ve muayene edecek,kist ve miyom varsa tedaviden 1 ay once onlari temizleyip oyle baslayacak. Ben bitkisel seyler de denemek istiyorum,belki siz karsisiniz ama bunu da yapmak istiyorum dedim. Ben karsi degilim,sogan kuru incir kuru ,ne istersen yap dedi.
Simdiiiiiii gelelim bizim esimle kararimiza.
Bugun itibariyle hem vitamin ve diger yazdigim haplara basliyoruz. Bir yandan da bitkiselleri kullanmaya devam ediyoruz. 3 ay dolunca da tekrar bu doktora ve istanbulda cerrahpasada bir profesore gidiyoruz ve kararimizi verip baslariz diyoruz. Cerrahpasadaki hoca bana histereskopi yapan hoca ve o da biosteronu verdigi icin niye bunu kullandin demeyecek bir doktor. 3 ay sonra allah omur verir de ve hamile kalamazsam bir kararverip baslayacagiz. Bunlar b planlarimiz. Simdiden o kadar ileriyi dusunmek istemiyoruz ama b planimiz da hazir.
Suan onceligim vitaminler ve bitkiseller. 4 tedaviyi de bunlari kullanmadan yaptim ve tek yumurta cikti. Bir de bunlari kullanip denemekten zarar gelmez. Hem vucudum dinlenir ve hazirlanir,hem de biz bunlari denemedik demeyiz.
Bu arada amh 0.28 cikti. Bu tahlili yaptirdigim hastanedeki kadin dogumcu asla umutsuz olma,umutsuz bir vaka degilsin,sana en yakin ornek benim dedi. 0.01 ile 2 tane cocugu var ve normal yoldan. Hatta bu durumu ilk cocugunu dogurduktan sonra ogrenmis ve arkadasinin tez konusu olmus.

Iste boyle canlar.
Mucadele bizden,takdir rabbimden. Rabbim ol derse olur.
Suan kafam net. Karisik degilim. Umutsuz asla degilim. Olacagina inaniyorum. Ve bugun itibariyle kendimi bakima almis bulunuyorum. Akupunkturuma da haftada 1 ,bazen 2 gidiyorum. Yapabileceklerim bunlar.

Bebegim geliyor,inaniyorum.

Canım günaydın, kararın hayırlı olsun çok güzel olmuş en azından kafan rahatlamıştır. 0.01 ile hamile kalan bayan bana da umut oldu.

Bana verdikleri ilaçları sana vermişler aynısını bies.. günde kaç tane önerdiler?

hoşgeldin tatlım, merak ettik, özledik seni.... kararın süpper, tam benim senin için hayal ettiğim, geçen aylarda kendim için uyguladığım gibi..hayırlı,uğurlu, bebikli olsun inşallah..ben kararına katılıyorum ... inan bana faydasını göreceksin...

günaydın fıstıkkk ve günaydın topiğimizin tatlışlarııı, herkes iyidir umarımmm.....

ben nihayet sıraya koyabildim, sabah uyanınca aç karna inofolic, sonra kahvaltı ve duphaston, öğleye doğru supradyn, öğleden sonra koenzim, omega3, akşam duphaston, yatarken melatoninnn :)

hahaha bunu yeni yazdım daha, ara ara değiştiriyorum giriş sayfamızı

Evet canim arada yumurta takibine gittigim doktorun hikayesi bu.
Dunku hemsire de bu doktor da ayni seyi soyledi. Ben zaten buna inaniyorum. Bizden ote bir guc var,biz sadece vesileyiz,rabbim ol derse olur dediler. Buna hep inandim zaten,suan daha cok inaniyorum.
Tesekkur ederim canim,insallah kararimiz hayirlara vesile olur.
Gunde 3 defa verdi canim biost... adli ilaci.

:))) seyyar eczane gibi dolaşıyorum zaten sürekli bir hap yutma modundayım :) artık içeride neler oluyor nasıl etki ediyor bilemiyorum.. Hamiş kalırsak bebeğimiz bu vitaminlerle doğduğu gibi yürümeye başlayacaktır herhalde :)

Sagol canim. Ne yazacagimi bilemedigim icin bisey yazmadim 3 gundur ama dun gece kararimizi verdik,esimle konustuk,en kotu karar bile kararsizliktan iyidir derler ya,ben hayirli bir karar oldugunu dusunuyorum ve kararsizliktan kurtulmak insani rahatlatiyor.
Insallah hepimiz icin hayirli,saglikli gunler geliyor. Inaniyorum.

Canım sen zaten bilinçlisin, inançlısın, evet 4 kere denedin ama daha yaşın genç amh değerin yerlerde değil rabbim ol desin yeterki.. Bak bu sürede vucudun yenilenecek, ruhun dinlenecek bie...ron zaten 3 ayda fayda ediyor diğer tüm takviyeler gibi, bakarsın kendiliğinden yaşarsın hamileliği tedaviye bile gerek kalmaz inşallah.. Beraber atlatacağız bu zamanları, destek olacağız, birimiz hamilelik yaşayacak illa ki ve umut olacağız birbirimize..

Sagol canim benim. Sizin desteginizi biliyorum ve onemsiyorum bunu.
Dogal yoldan olma ihtimalini de gozardi etmek istemiyorum. O yuzden bu doktora karar verme kismini b planimiz olarak belirledik. Bu surecte insalllllah hayirla ve saglikla kendisi gelir bebisimiz,umudum var. Bu duyguyu hepimizin yasayacagina inaniyorum. Rabbim buyuktur.

Hosgeldin iyi ki geldin coook merak ettim seni..cama yapistim valla senden bir haber almak icin sayfaya gircem diye..internet skntili
Ama icim acildii yazdiklarini okuyunca..nasil bir yol izleyecegini bilmek insanin omuzundaki yuku aliyor...guzel haberler gelecek yakindaaaaaaaaa...Patlaticaz bombalariii

Cok sagol canim. Seviyorum sizi
Dondum geldim canim. Kafam daha net suanda. Kesinlikle karar vermek ve uygulamaya baslamak insani rahatlatiyor.

Bugun sogan kurune ve diger ilaclara basliyorum. Bunlara karar verip baslamak bile sanki basarmaya yaklasmisim hissi veriyor. Kendimi daha iyi ve enerjik hissediyorum.

Hepimizin basaracagina inaniyorum ben. Birbirimize destek oldukca da daha fazla inaniyorum buna.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…