Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Çok zor bir süreç yaşamışsın Can'ım Ama eminim o çesur kararının Rabbim katında mükafatı elbet vardır.

Kızlar günaydın bugün doktora gidiyorum adetin 2. Günü yumurta görecek mi bakalım görse de e2 yükselecekmi ne olacak bilmiyorum. Bir tarafım gitme bırak diyor bir tarafım mücadeleye devam diyor ama yumurta yok denmesi veya 1 tanecik bile olsa gelişmemesinin korkuyorum

Can'ım bende Amh düşüklüğü ile ilgili konuları okuyorum sonra o kişilerin Profillerine bakıyorum ve hamile kalmışlar mı anlamaya çalışıyorum ve hamile kaldılarsa müthiş seviyoniyorum bende... Umut arıyoruz hepimiz işte.

"hak şerleri hayr eyler ârif anı seyreyler zan etme ki gayreyler mevlâ görelim neyler.neylerse güzel eyler.."

Rabbim güzel yazılar yazsın bize...

Canim mucedeleyi birakmak yok.
Malesef korkunun ecele faydasi yok arkadasim. Insan hepsine alisiyor. Su tup bebek surecinde bos cikmasi durumunu yasamamistim,onu da yasadim,sanki hayallarim baslamadan bitmis gibi hissettim. Opudan sonra ayni odada biri daha vardi. Kendimize geldikten sonra yukari cikiyorduk eslerimizin yanina. O kadina git hemen gitmeyin deyince bi kotu oldum,duydugum 'yumurtalar bos cikti' cumlesinin ruya olmadigini anladim. Kendimi o ortamdan dislanmis,basarisiz hissettim. 1 tane bile olsa yumurta dollenince yine bi umudum oluyordu.

Cok zor bunlari yasamak ama istiyorsak o nazli bebisleri gayret gosterecegiz. Emin ol canim hicbir sey yapmak istemiyor ama kendimi zorluyorum,motive etmeye calisiyorum. Sen de birakma lutfen. Mucadeleye devam.
Gelecek o bebisler

Haklısın Can'ım anestezide Nasıl duydun bu cümleyi inan senin her yazısında içim cız ediyor çünkü anlıyorum ne yaşadığını ve mücadelene hayran kalıyorum ve yazdıklarını inan hepsini düşünüyorum bunların bana cumartesi gittiğim doktor rahim filmini göstermek için bir iki yumurta ile gebelik elde edilmesi %2 şans dedi . Bende başaran arkadaşlardan örnek verdim oda bana "biz mucizeleri örnek almıyoruz" dedi. Doktorlar bu konuda haklı tabi ama o küçük umut dalı da çıtt kırılıyor böyle duydukça. Bugün gideceğim inşallah bir önceki tedavide gittiğim yere yine dilerim e2 normal yükselir ve 1 yumurta da olsa sağlıklı çıkar.

Canim sen sadece doktorla tedavi kismini konus. Yok o mucizeleri ornek almiyoruz kisimlarini falan duymamazliktan gel. Onlar bizim dalimiz,dedigin gibi. Baskasinin kirmasina izin verme. Ha sen diyosan ki ben yoruldum,artik cocuk istemiyorum tamam buna saygi duyarim bisey demem. Ama bu yuzde oranlarini kimse bilemez. Biz bu bebegi istiyosak kim ne derse desin devam edecegiz.
2 ay bekledim,kendimi maddi manevi hazirladim,umutlandim ama bos cikti. Uzulmuyor muyum,tabiki cok uzuluyorum. Ama tedaviyi birakmaya da ne ben raziyim ne de esim.
2 gunde dogurganlikla ilgili okudugum kitabi bitirdim ve kendimce bir yol cizdim ve o yoldan gidecegim.beslenmeye agirlik verecgim. Yapabileceklerimi yapacagim gerisi takdiri ilahi.
Vazgecme sen de.

Amin inşaallah canım. Dün benim fsh ya tekrar bakıldı. Şimdiye kadarki en yüksek değer çıktı 33. Neden böyle oldu bilmiyorum. Çok moralim bozuk. 21. Gün progesterona bakılacak galiba. Tatilde orda burda çok dikkat edemiyorum beslenmeme. Bir de fakülteden rapor alacağız hormonları çok etkilemek de istemiyorum kendi haline biraktim, doğru mu yaptım bilmiyorum. raporu alinca tedaviye baslayacagiz, bu arada benim tatilim bitecek, nasıl olacak onu da bilmiyorum.

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/fsh-ve-amh-degerleri.832117/

Senin yaşın daha çok küçük asla tedaviyi bırakma ben başından beri söylüyorum doğru beslenme ve kalite arttırıcı gıdalar tüket Can'ım hormonlarını etkileyecek şeylerden kaçın bu arada. Ayrıca yeni tedavinde sürekli e2 ye baktır derim çünkü bu oradaki yumurtlar Hakkı'nda bilgi veriyor.
Evet pes etmiyorum tabi ama işte nebilyim kafa bi gidiyo bi geliyo deneyeceğim Allah'ın izniyle bakalım ne olacak..

Canım kitabın adı ne?

Gonderdigini okuyacagim canim.

Mucizemi bilmiyorum ama benimde döllenen tek yumurtam vardı tuttu allaha şükür, %2 nedir ya? O oran tamamen kendi yorumu olmuş bence. Lütfen moralini bozma, hepimiz tek embryo ile dünyaya geldik sonuçta.

Mucizemi bilmiyorum ama benimde döllenen tek yumurtam vardı tuttu allaha şükür, %2 nedir ya? O oran tamamen kendi yorumu olmuş bence. Lütfen moralini bozma, hepimiz tek embryo ile dünyaya geldik sonuçta.

Hepimiz 1 yumurta 1 spermiz. Yuzdeleri takmayalim. Dedigin gibi canim sen de nir embriyoyla basardin ve bize en guzel ornek ve moral kaynagisin.

Sağol canım, çok ilgimi çekti sipariş verdim ben de.

Rica ederim canim. Bana da annem almisti 4 5 ay once ama hepsini bir anda okuyamamistim. Yumurtalar bos cikinca artik zamani geldi dedim ve 2 gunde bitirdim. Kendimce aklimda biseyler olusturdum beslenme uzerine.
Yazari yurtdisinda unlu bir dogum kocuymus. Saglikli beslenmenin cok onemli oldugunu,akupunkturun faydalarini,hafif egzersiz yapmanin ve psikolojik olarak rahatlamanin cok onemli oldugunu yaziyor.

Bugdayi kestim,sut ve sut urunlerini cok azalttim. Karaciger detoksu yapacagim bir de. Alinca zaten kitapta goreceksin sen de bunlari.
Mesela kalp,bobrek ve karaciger fertilite icin cok onemliymis.
Iste yeni bitirdigim icin tam olarak neler yapacagimi belirleyemedim. Bir liste yapacagim kendime. Burdan da paylasirim zaten.
Insallah faydasini goruruz canim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…