Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Evet canım hem bana inan ağzıma tıka tıka hiç şans vermiyorum dedi hem aşılamaya başlayalım dedi. Pazartesi gideceğim Kutluhan bey yok ama Volkan Bey'le görüşeceğim ve bu sözü ona soracağım. Soru sormama müsade etmiyorlar ki inan bana onlardan ters tepki almadan cümleleri süslemeye çalışarak geveliyordun ancak. Engin bey tüp bebek Demişti ona gideceğim sanırım tekrar. Mustafa adet ile görüştüm değerlerim Değişti yumurta ölçüsü söyledim. kist var Değerler bununla değişebilir dedi rahim filmi çektir bana gönder dedi. Kafam iyice Alabora oldu. Tüp bebekte rahim filmi gerekiyordu ve kist fsh ve e2 de etkili mi acaba e2 26 iken şimdi 198 bu iyi bir sonuç mu ayrıca fsh 17 yani e2 den düşük. Inanın en zoru karar vermekmiş.

Merhaba Arkadaşlar... 4 Ay önce sürekli takip ediyordum bende bu sayfayı.. Uzun oldu bırakalı.. Monte Cristo Prensesi nerelerde... Eski yazıları okurken İllusive senin bu yazına takıldım canım... Eğer Kist varsa E2 değerin yükselir ve FSH baskılanır. Yani düşer... Reglinin ikinci günü E2 değeri 20 civarında olması beklenir. Yumurta büyüdükçe yani çatlamaya yakın her bir yumurta değeri için E2 200--250 arası olması gerekir. Yani 5 yumurtan varsa 1000-1250 civarında olması gerekir.. Ama dediğim gibi bu değer yumurta çatmasına yakın yada tüp bebekte yumurtaların toplanırken olması gereken değerler... Senin E2 değerin nezaman ölçüldü.. Eğer reglinin 2-3 günü ise kistin var canım..

Merhaba Arkadaşlar... 4 Ay önce sürekli takip ediyordum bende bu sayfayı.. Uzun oldu bırakalı.. Monte Cristo Prensesi nerelerde... Eski yazıları okurken İllusive senin bu yazına takıldım canım... Eğer Kist varsa E2 değerin yükselir ve FSH baskılanır. Yani düşer... Reglinin ikinci günü E2 değeri 20 civarında olması beklenir. Yumurta büyüdükçe yani çatlamaya yakın her bir yumurta değeri için E2 200--250 arası olması gerekir. Yani 5 yumurtan varsa 1000-1250 civarında olması gerekir.. Ama dediğim gibi bu değer yumurta çatmasına yakın yada tüp bebekte yumurtaların toplanırken olması gereken değerler... Senin E2 değerin nezaman ölçüldü.. Eğer reglinin 2-3 günü ise kistin var canım..
Canım cok sağol ilgin için. Ben erken menapoz teşhisi koyulduğu için 3,5 aydır adet olmuyordum ve 10 gün önce yapıldı o test ve adet değildim yapıldığında.
Şimdi adet oldum ama 1,5 gün sürdü dün gittim tekrar ultrasonda k2 yumurtan var 11 mm dedi ve bir tane kist var dedi. :KK43:

Canım cok sağol ilgin için. Ben erken menapoz teşhisi koyulduğu için 3,5 aydır adet olmuyordum ve 10 gün önce yapıldı o test ve adet değildim yapıldığında.
Şimdi adet oldum ama 1,5 gün sürdü dün gittim tekrar ultrasonda k2 yumurtan var 11 mm dedi ve bir tane kist var dedi. :KK43:
Bende aynı dertle boğuşuyorum canım.. 15 gün önce doğal tüp bebek tedavisi yaptırdım. 1 yumurtam alındı ama döllenmedi..
Şimdi regli olunca tekrar gideceğim.. AMH baktırdınmı hiçç..

Bende aynı dertle boğuşuyorum canım.. 15 gün önce doğal tüp bebek tedavisi yaptırdım. 1 yumurtam alındı ama döllenmedi..
Şimdi regli olunca tekrar gideceğim.. AMH baktırdınmı hiçç..
Canım senin yaşın kaç ve erken menepoz mu yoksa sadece yumurta rezervi azlığı mı?

benim AMH yerlerde 0.08 yani yok gibi bir değer.. :KK43: senin kaç canım?

Canım senin yaşın kaç ve erken menepoz mu yoksa sadece yumurta rezervi azlığı mı?

benim AMH yerlerde 0.08 yani yok gibi bir değer.. :KK43: senin kaç canım?

Yaş 38 muayenelerde 1-2 bazen 3 yumurta çıkıyor.. İlk tedavimi Acıbadem Bülent Traş ta oldum.. 3 yumurta ile başlandı. Yumurtalar büyümedi..
İkinci tedavime Aret Kamarda başladım.. 1 yumurta ile başladım toplandı döllenmedi. geçen ay.. Şimdi regli olmayı bekliyorum tekrar gideceğim.. Benimde Amh 0,22

Yaş 38 muayenelerde 1-2 bazen 3 yumurta çıkıyor.. İlk tedavimi Acıbadem Bülent Traş ta oldum.. 3 yumurta ile başlandı. Yumurtalar büyümedi..
İkinci tedavime Aret Kamarda başladım.. 1 yumurta ile başladım toplandı döllenmedi. geçen ay.. Şimdi regli olmayı bekliyorum tekrar gideceğim.. Benimde Amh 0,22
:KK43: inşallah bir an önce olumlu sonuçlar alırsın canım. ben de aret beyden 29'una randevu aldım ama pek ümidim kalmıyor zaman geçtikçe :KK43:

Yine aret beye mi gideceksin canim

:KK43: inşallah bir an önce olumlu sonuçlar alırsın canım. ben de aret beyden 29'una randevu aldım ama pek ümidim kalmıyor zaman geçtikçe :KK43:

Hayir umitsiz olmak yok canim. Olacak diye inandiracagiz kendimizi. Motive olmaya calisacagiz. Canim benim bir arkadas 4 ay ust uste hic adet atlamadan yaptirdi yine olmadi.
Zaman kaybi diye dusunme ve zaman gectikce telaslaniyorum dedikce beynine de boyle mesaj yolluyosun. Vücut da daha cok panikliyor acaba adet olamayacak miyim diye.
Biz istedigimizi yapalim yine de eger o ay tedaviye baslamak nasip degilse olmuyor. Mutlaka bisey cikiyor.

Merhaba arkadaşlar Çoktandır giremedim. Son durumlar ne acaba. ? Üsendim geçmiş sayfaları okumaya

Malesef kimsede pozitif sonuc yok canim.
Kimimiz adet olmayi bekliyoruz,kimimiz asilama sonucuni bekliyoruz. Kimimiz belki kendiliginden olur diye bekliyoruz. Aslinda kimimiz degil,herkeste bu istek var. Kendisi gelse artik diye:)
Sende ne var ne yok?

Sagol canım.. İnşallah hakkımımzda hayırlısı olur.. Bende 1 hafta içinde reglli olcam.. Regli olunca arayın 2-3 güne randevu vereceğiz dediler..

Çok haklısın arkadaşım ama inan sosyal paylaşım sitelerine bile giremiyorum arkadaşlarım çocuklarıyla resim koydukça acaba bende bunu yaşayacak mıyım diyorum.
Doktorlara gidiyorum evet kimsenin elinde sihirli değnek yok fakat başarı oranı verdiklerinde bu beni daha çok yıpratıyor.
Neticede bu süreç hem sabır açısından hem manevi açıdan maddi ve bedenen yıpratıcı bir süreç. Bilgi edindikçe kafası karışıyor insanın. Hangi doktor iyi ve ilgili bunu anlamak için bile uzun bir süre gerekiyor.
Sonunda bilsem ki anne olacağım iki dağ arasında yatıp beklemeye razıyım ama Rabbim böyle nasip etmiş diyorum. Üzülüyorum, içimde fırtınalar kopuyor, kimse olmadığı zaman ancak ağlıyorum ve azcık rahatlıyorum.
Karmakarışık hisler yaratıyor insanda bu durum bir taraftan umut hep var bir taraftan olmazsa da tevekkül etmeliyim diye diye günler geçiyor.
Eğer kist olmasaydı başlayacaktım ama dediğin gibi bunda da vardır bir hayır. :dua:

Malesef kimsede pozitif sonuc yok canim.
Kimimiz adet olmayi bekliyoruz,kimimiz asilama sonucuni bekliyoruz. Kimimiz belki kendiliginden olur diye bekliyoruz. Aslinda kimimiz degil,herkeste bu istek var. Kendisi gelse artik diye:)
Sende ne var ne yok?
Hayırlısı olsun canim. Bende de pozitif haber yok

X