Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Bitki cayi icmiyorum hic korkumdan..folik asit aliyorum..bir de ananas tutunmaya yardimci olur diye biliyorum 1 tane ananasi 4 gunde yedim hergun bir dilim daha da yemem madem sen oyle dedin..hastanede yarim saat yatirdilar..o gun evde de gun boyu dinlendim..ikinci gun dun daha az dinlenme halindeydim..bugun normal yasantima dondum diyebilirim..yrn yolculuk bile yapicam :-) agir kaldirmiyorum hic o kadar

Gez canim gez,kafan dagilir hem.
Uzanmaya calisma bir de bir yerlere.

Kızlaaaaaar,canlar nasılsınız? Kusura bakmayın, işin yoğunluğu eve pestil gibi gelme durumundan ve işyerinde internete filtre konulmasından bir türlü gelemedim ama aklım hep burada,Ne oldu,nasılsınız,bir gelişme var mı diye.
Ben bildiğiniz gibi 2 ay olacak işe başlayalı 2 gün sonra.Tedaviyi nadasa bıraktım,ruhum yoruldu...Bu arada tedaviden ve operasyonlardan sonra adetlerim sıklaşmıştı ya,çok şükür eski düzenine döndü.Annem ameliyat oldu,ona koşturdum...Bayağa uzak kaldım sizlerden ama çoooooooooooook özledim sizi.:KK36:

Bu hikayeleri okudukca nasil oluyor,olabilir mi boyle bisey diyorum. Ama oluyor demekki. Allahim bu mucizelerden bize de ver yarabbim. Tüp denemisler miydi ve bizim gibi rezerv azligi miydi canim?

Tüp denememişlerdi, pko vardı adet olamıyordu, yılda 2 veya 3 kez adet olabiliyordu onda da aşılama deniyorlardı, 4. aşılamada ikizleri oldu işte.

Ben de ananasi tutunmaya yardimci biliyorum. Hatta yemistim ama tutmadi ayri mesele:KK48:

D dstn33 B bursa_83 siz öyle deyince ananası araştırdım, valla her yerde farklı yazmışlar, kimi yerde tutunmaya yardımcı derken, kimi yerde de rahim kasılmasına yol açacağı için kanama yapabilir, dolayısıyla düşük yapma riski vardır diyor.. En iyisi yememek galiba. Nar için de öyle yazıyor, en sevdiğim 2 meyve de ananas ve nar :/ neyse hamile kalalım da yemeyiveririz :KK48:

Kızlaaaaaar,canlar nasılsınız? Kusura bakmayın, işin yoğunluğu eve pestil gibi gelme durumundan ve işyerinde internete filtre konulmasından bir türlü gelemedim ama aklım hep burada,Ne oldu,nasılsınız,bir gelişme var mı diye.
Ben bildiğiniz gibi 2 ay olacak işe başlayalı 2 gün sonra.Tedaviyi nadasa bıraktım,ruhum yoruldu...Bu arada tedaviden ve operasyonlardan sonra adetlerim sıklaşmıştı ya,çok şükür eski düzenine döndü.Annem ameliyat oldu,ona koşturdum...Bayağa uzak kaldım sizlerden ama çoooooooooooook özledim sizi.:KK36:

Iyiyiz canim sen nasilsin?
Annene gecmis olsun,allah sifa versin tez zamanda.adetlerin duzene girmesine sevindim.
Biz bildigin gibi mucadeleye devam. Mutlu haber veren yok daha aramizda malesef. Hepimiz vitaminlere,kürlere,ari sutu bal polene devam ediyoruz. Tedavisi devam eden arkadaslar var,asilama olup bekleyen arkadaslar var. Umutla devam ediyoruz iste:)

Tüp denememişlerdi, pko vardı adet olamıyordu, yılda 2 veya 3 kez adet olabiliyordu onda da aşılama deniyorlardı, 4. aşılamada ikizleri oldu işte.

Masallah ya,ne guzel:))
Umudumuzu hic kaybetmemeliyiz aslinda. Bazen olumsuz tedavilerden sonra moral bozuklugu oluyor ama boyle hikayeler duyunca ben olacagina inaniyorum.

D dstn33 B bursa_83 siz öyle deyince ananası araştırdım, valla her yerde farklı yazmışlar, kimi yerde tutunmaya yardımcı derken, kimi yerde de rahim kasılmasına yol açacağı için kanama yapabilir, dolayısıyla düşük yapma riski vardır diyor.. En iyisi yememek galiba. Nar için de öyle yazıyor, en sevdiğim 2 meyve de ananas ve nar :/ neyse hamile kalalım da yemeyiveririz :KK48:

O zaman ben de yemem bir daha olumsuz yorumlar varsa. Aman canim hamile kalalim da onemli degil :)

B bursa_83 akupuntur düşünüyor musun? Belki ara verdiğin bu dönemde rahatlamak için gidersin.. Ben transferin hemen öncesinde gideyim diyorum rahatlamak için. Çok mucizelerini duyuyorum alternatif tıp'ın.

Iyiyiz canim sen nasilsin?
Annene gecmis olsun,allah sifa versin tez zamanda.adetlerin duzene girmesine sevindim.
Biz bildigin gibi mucadeleye devam. Mutlu haber veren yok daha aramizda malesef. Hepimiz vitaminlere,kürlere,ari sutu bal polene devam ediyoruz. Tedavisi devam eden arkadaslar var,asilama olup bekleyen arkadaslar var. Umutla devam ediyoruz iste:)
İnşallah iyi haberler vardır demiştim ama hepimiz için hayırlısı olsun her işte bir hayır var.Bende içmeye devam ediyorum kürlerimi ama kendimi rahat bıraktım artık. Bu tüp bebek tedavisi,histeroskopi,hsg ilaçlar vs vs çok yordu beni. İyi ki işe başladım, kafam dağıldı, takıntılarım azaldı. Çok yoruluyorum sadece Pazar günü izinliyim ama inan mutluyum. Hem birikim yapmakta gerekiyor, bu işler maddi yük getiriyor bayağa...
Annem hala hastanede yatıyor,bakalım gelecek hafta içi çıkacak inşallah. Annemle kalırken öyle dertler gördüm ki,kendi dertlerimi sevdim inan.Bazen sadece bırakmak gerekiyor.

Gebeligin ilerleyen zamanlari icin olumsuz olabilir..biz tutturmaya calisiyoruz..daha da yemem:-)

B bursa_83 akupuntur düşünüyor musun? Belki ara verdiğin bu dönemde rahatlamak için gidersin.. Ben transferin hemen öncesinde gideyim diyorum rahatlamak için. Çok mucizelerini duyuyorum alternatif tıp'ın.

Ben bikac ay once akupunkturu düşündüm ve gorusmeye gittim,konustum. Akupunkturun yaninda ayrica gida testi yaptiklarini,buna gore beslenme programi verdiklerini ve ayrica beraber calistiklari eczanenin yumurta kalitesini arttirici bitki caylari hazirlayacagini,sadece akupunkturla olmayacagini,bunun bir butun oldugunu ve besinlerle desteklenmesi gerektigini soyledi. Gida testi biraz pahali gelmisti. Sadece akupunktur yaptirsam diye dusundum ama ona da baslayim baslayim derken kaldi ama hala
aklimin bir kosesinde.

İnşallah iyi haberler vardır demiştim ama hepimiz için hayırlısı olsun her işte bir hayır var.Bende içmeye devam ediyorum kürlerimi ama kendimi rahat bıraktım artık. Bu tüp bebek tedavisi,histeroskopi,hsg ilaçlar vs vs çok yordu beni. İyi ki işe başladım, kafam dağıldı, takıntılarım azaldı. Çok yoruluyorum sadece Pazar günü izinliyim ama inan mutluyum. Hem birikim yapmakta gerekiyor, bu işler maddi yük getiriyor bayağa...
Annem hala hastanede yatıyor,bakalım gelecek hafta içi çıkacak inşallah. Annemle kalırken öyle dertler gördüm ki,kendi dertlerimi sevdim inan.Bazen sadece bırakmak gerekiyor.

Allah kimseye dermansiz dert vermesin. Daha buyuk dertler var tabiki. Bugunumuze sükür canim.
Yorucu sureclerden geciyoruz canim. Ise girmek kesinlikle kafani dagitman acisindan guzel. Hem de maddi olarak tedaviye hazirlik olur. Ben de calismayi cok istedim ama uzun sure ara vermek istemiyorum tedaviye. Calisirken izin almak kolay degil.
Insallah guzel haberler de verecegiz canim bir gun.

Tam Bıraktığın anda kendiliğinden olur inşallah. Annen içinde çok geçmiş olsun.

X