Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Cok sevindim canim ilacsiz olmana.
Cok degisik bir surec. Bir ay geliyor insallah adet olmam diyoruz,bir ay da geliyor allahim nolur bi adet olayim diyoruz:))
Genc kizken ozellikle yazin denize gidecgimiz zamanlarda adetim 7 gun surdugu icin sinir olurdum. Simdi ne kadar onemliymis adet olmak ve uzun surmesi diyorum. Allagin yarattigi hicbisey bosuna degil bu hayatta. Her seyin bir duzeni ve nedeni var bu yasamda,bazen biz goremesek de veya gec gorsek de.

Yaşım 38 olmuş ama üreme konusunda kendimi hiç ama geliştirememişim. 16 yaşında ne biliyorsam aynı kalmış bilgilerim. :p:olamaz: ama saç şekilleri, maykaj markaları, cilt bakımı vs vs gereksiz bir sürü konuda ne sorsalar uzman gibiyim ama adet döngüsü nasıl olur, yumurtlama nedir, kaç yumurta olur, azalır mı falan bi haber yaşamışım. artık nasıl bir cahillikse bu 38 yaşında, meğer ne önemliymiş bunlar.. :KK43:((

Ben de ikiz istiyorum ama bu ay da tek yumurtayla asadilar..teke de raziyiz :-)anacim beklemiyorlar ki bir tane 17 18ml gorunce basiyorlar catlatma ignesini..adetin 10.gunu asilandim..ne kadar erken..belki bir iki gun daha bekleseler bir tane daha olurdu..geriden gelenler de cok kucuk degildi cunku.kist olmasin diyeymiss cabalari..

Canim icerde bolunurler belki. Oyle oluyormus. Okumustum bi yerde. Iki tane transfer etmusler. Ikisi de tutmus. Sonra bir tanesi ikiye bolunmus ve ücüz olmus:)))

Yaşım 38 olmuş ama üreme konusunda kendimi hiç ama geliştirememişim. 16 yaşında ne biliyorsam aynı kalmış bilgilerim. :p:olamaz: ama saç şekilleri, maykaj markaları, cilt bakımı vs vs gereksiz bir sürü konuda ne sorsalar uzman gibiyim ama adet döngüsü nasıl olur, yumurtlama nedir, kaç yumurta olur, azalır mı falan bi haber yaşamışım. artık nasıl bir cahillikse bu 38 yaşında, meğer ne önemliymiş bunlar.. :KK43:((

Canim bu kadar detayli sekilde cok az kisi bilgi sahibidir bence. Basina gelince arastiriyor herkes. Ben de bu kadar detayli bilmiyordum gecen seneye kadar. Annem 58 yasinda uzman oldu fsh,amh konusunda:))
Bebek dusundukleri zaman bile hic doktora muayeneye gitmeden hamile kalan,bir kez bile smear testi yaptirmayan,dogum olsun olmasin senede bir kez muayeneye gitmeyen bir sürü kadin var.
Esimin kuzeni dogum yapti,bir kez bile folik asit icmemis,gereksiz bence diyor. Biz de aman sunu icelim aman bunu yiyelim diye pimpirikleniyoruZ.
Gerci doktora gittim evlendigimden beri de noldu,bir test bile yapmadan bisey yok bisey yok deyip yolladilar. Allahtan bir smear testi yapiyordu senede 1 defa,buna sükür:))

Insallllllah.
Karnima da yapistirsam mi diye dusundum ama vazgectim. Hamile kalan bikac kisi karnina da yapistirmis.
Bence tek yonlu yap..iki yanli yapma..vucut ne reaksiyon verir bilemeyiz.belki kel alaka olacak ama vikcs in hep tek yanli surulmesi onerilir..kalp krizi vs olmasin diye

Diğer son kalan yumurtamdan haber geldi bugün.. 1. kaliteymiş şükür Allahım..
İçim çok rahatladı, günlerdir kabuslarla uyanıyordum....
Embriyolog zaten 35 yaşın altında olduğum ve ilk tüp bebek denemem olduğu için 1'den fazla embryo transferi yapılamıyordu dedi. 35 yaşın üzerinde ve başarısız en az 2 tüp bebek tedavisi varsa 2'ye izin veriyorlarmış.

Ben de ikiz istiyorum ama bu ay da tek yumurtayla asadilar..teke de raziyiz :-)anacim beklemiyorlar ki bir tane 17 18ml gorunce basiyorlar catlatma ignesini..adetin 10.gunu asilandim..ne kadar erken..belki bir iki gun daha bekleseler bir tane daha olurdu..geriden gelenler de cok kucuk degildi cunku.kist olmasin diyeymiss cabalari..

Evet canım benim aşılamamda da öyle yapmışlardı, klomenden dolayı kistleşebilir diye. Ben aşılama sonrası dinlenmem gerektiğini bilmiyordum, yarım saate kalkıp işe gittim, hatta o gün gece 10'a kadar ayakta mesai kaldım üstüne. Allahtan sen işlemden sonra eve gidip dinlendin diye biliyorum.
Bir de sen her ihtimale karşı bitki çayı, vitamin harici ilaç falan kullanma bence. Ve rahim kasılmasına yol açan besinlerden uzak dur ( benim bildiğim ananas, nar vs) ne olur ne olmaz belki de tutmuştur..

D dstn33 bir arkadaşımın aşılamada tek yumurtası vardı senin gibi, aşıladılar, sonrasında bilmeden 2. yumurta da büyümüş doğal yollarla. İlk aşılamada hamile olduğunu öğrendi, sonra 2. Kontrolünde de ikiz olduğunu... Baya şok olmuşlar, çünkü yıllarca denemişlerdi, mucize gerçekleşmiş, aşılama tutmuş, arkasından kendi yumurtası da tutmuş.. :) arkadaşım da hep ikiz diliyordu Allahtan.. Şimdi tatlı mı tatlı ikizleri var. Sen yine devam et bence çalışmalara arkadaki küçük yumişlerde çatlayabilir yani :KK66:

Diğer son kalan yumurtamdan haber geldi bugün.. 1. kaliteymiş şükür Allahım..
İçim çok rahatladı, günlerdir kabuslarla uyanıyordum....
Embriyolog zaten 35 yaşın altında olduğum ve ilk tüp bebek denemem olduğu için 1'den fazla embryo transferi yapılamıyordu dedi. 35 yaşın üzerinde ve başarısız en az 2 tüp bebek tedavisi varsa 2'ye izin veriyorlarmış.

35 yasin altinda en az 2 tup denemen varsa 3.de 2 tane koyan merkezler var canim.
Ben seni 35 diye hatirliyordum,o yuzden olabilir dedim dun.
Cok sevindim yumurtan icin. Insallah sana bebis olur.

35 yasin altinda en az 2 tup denemen varsa 3.de 2 tane koyan merkezler var canim.
Ben seni 35 diye hatirliyordum,o yuzden olabilir dedim dun.
Cok sevindim yumurtan icin. Insallah sana bebis olur.

Demekki klinikten kliniğe değişiyor, bi yolunu bulup 3'e kadar çıkabiliyorlar. 31' im ben bu arada. İnşallah allah kalbimize göre versin

D dstn33 bir arkadaşımın aşılamada tek yumurtası vardı senin gibi, aşıladılar, sonrasında bilmeden 2. yumurta da büyümüş doğal yollarla. İlk aşılamada hamile olduğunu öğrendi, sonra 2. Kontrolünde de ikiz olduğunu... Baya şok olmuşlar, çünkü yıllarca denemişlerdi, mucize gerçekleşmiş, aşılama tutmuş, arkasından kendi yumurtası da tutmuş.. :) arkadaşım da hep ikiz diliyordu Allahtan.. Şimdi tatlı mı tatlı ikizleri var. Sen yine devam et bence çalışmalara arkadaki küçük yumişlerde çatlayabilir yani :KK66:

Bu hikayeleri okudukca nasil oluyor,olabilir mi boyle bisey diyorum. Ama oluyor demekki. Allahim bu mucizelerden bize de ver yarabbim. Tüp denemisler miydi ve bizim gibi rezerv azligi miydi canim?

Evet canım benim aşılamamda da öyle yapmışlardı, klomenden dolayı kistleşebilir diye. Ben aşılama sonrası dinlenmem gerektiğini bilmiyordum, yarım saate kalkıp işe gittim, hatta o gün gece 10'a kadar ayakta mesai kaldım üstüne. Allahtan sen işlemden sonra eve gidip dinlendin diye biliyorum.
Bir de sen her ihtimale karşı bitki çayı, vitamin harici ilaç falan kullanma bence. Ve rahim kasılmasına yol açan besinlerden uzak dur ( benim bildiğim ananas, nar vs) ne olur ne olmaz belki de tutmuştur..
Bitki cayi icmiyorum hic korkumdan..folik asit aliyorum..bir de ananas tutunmaya yardimci olur diye biliyorum 1 tane ananasi 4 gunde yedim hergun bir dilim daha da yemem madem sen oyle dedin..hastanede yarim saat yatirdilar..o gun evde de gun boyu dinlendim..ikinci gun dun daha az dinlenme halindeydim..bugun normal yasantima dondum diyebilirim..yrn yolculuk bile yapicam :-) agir kaldirmiyorum hic o kadar

Ay ben tam moda girdim yazdiklarini okuyunca tutmazsa dibe vurusum bu sefer daha sert olacak:-)asilamadan sonraki gunden itibaren 12 gun gun asiri iliski olacak dediler..demek sonradan buyuyebilenler yuzunden...planli da zor oluyor ya bakalim ..

Bitki cayi icmiyorum hic korkumdan..folik asit aliyorum..bir de ananas tutunmaya yardimci olur diye biliyorum 1 tane ananasi 4 gunde yedim hergun bir dilim daha da yemem madem sen oyle dedin..hastanede yarim saat yatirdilar..o gun evde de gun boyu dinlendim..ikinci gun dun daha az dinlenme halindeydim..bugun normal yasantima dondum diyebilirim..yrn yolculuk bile yapicam :-) agir kaldirmiyorum hic o kadar

Ben de ananasi tutunmaya yardimci biliyorum. Hatta yemistim ama tutmadi ayri mesele:KK48:

X