Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Uzulmemek icin umitlenmek istemesek de her ay bir umut oluyor insanin icinde. Belki o ay bu aydir,pozitifi gordugumuz ay bu ay olur diye bekliyoruz ister istemez:)
İnşallah canım.. şirket doktoruna sordum kan testinde 3-5 günlükken bile çıkar dedi. bu hafta da bekliyim bakalım. ayrıca yumurtam çatladı mı çatlamadı mı onu bile bilmiyorum. :KK64::KK64::KK64:

Canım yumurta rezervin mi az benim gibi? yani tedavinin süreci nedir?
Evet canım az 2 yada 1 folukul gorunuyodu yalnız bir tanesi büyüdü yüksek dozla benimde yemedigim icmedigim kalmadı 3-4 yıldır bu sorunla uğraşıyorum FSH ta yüksek cuma kontrol var sabahları incir yiyorum çörekotu bal tarçın falan

Evet canım az 2 yada 1 folukul gorunuyodu yalnız bir tanesi büyüdü yüksek dozla benimde yemedigim icmedigim kalmadı 3-4 yıldır bu sorunla uğraşıyorum FSH ta yüksek cuma kontrol var sabahları incir yiyorum çörekotu bal tarçın falan
Benim de rezervim az :KK43: inşallah cuma günü kontrolün iyi geçer.
Benim de yemediğim kalmıyor, polenden incirden, baldan duyduüğum ne varsa deniyorum... Of offf...
:hamarat::kahve::dua:

İnşallah canım.. şirket doktoruna sordum kan testinde 3-5 günlükken bile çıkar dedi. bu hafta da bekliyim bakalım. ayrıca yumurtam çatladı mı çatlamadı mı onu bile bilmiyorum. :KK64::KK64::KK64:

3-5 gunlukken kanda cikiyorsa
Ben o hissi en çok geçen ay yaşamıştım sanırım o ay bu aydır diye çok umutlanmıştım nedense içimde bi his vardı ama yine olmadı :) İlk defa geçen ay çok üzüldüm gerçekten o herkesin bahsettiği hayal kırıklığını ileri boyutta yaşadım.. Regl olduğumda resmen bi bardak kırılma sesi fonda :KK70: O yüzden galiba artık pek umudum kalmadı planlarımı da değiştirdim.. tedavi sürecine girdiğimde umarım yine hayal kırıklığı yaşamam.. Umarım hiçbiriniz yaşamazsınız bundan sonra :)

Yeni tedaviye baslayinca o umut yine icinde olacaktir canim. Tedaviye baslayana kadar moral bozuk olsa da tedavi baslayinca insanin icine bi ısık doguyor sanki.
Planlarimi degistirdim derken tedaviyi birakmiyosun degil mi?

bende tüp tedavisindeyim bir yumurtam var

Hayırlısı olsun öncelikle. Meryem otuna tam da yumurtlama zamanımda meryem suresini okuduk, içi su dolu sürahiye koyduk, zaten ağaç gibi açılıyor, yarım bardak kadar suyunu içtim, sürahiye koymadan önce de küçük bir tutamını beze sarıp kolye yaptım takıyorum :)

Az önce en yakın arkadaşımdan kötü bi haber aldım.. Bugün OPU günüydü.. Tek yumurtası vardı 26 mm ve uyuttular ama alamamışlar :KK43: Offf neden böyle oluyo yaa :KK43:

Alamadıklarını hiç duymamıştım ya, tarifsiz bir üzüntü yaşamıştır gerçekten.. O kadar iğne, hormon, uyutuldu falan.. Nedenmiş acaba? Madem alamadılar, aşılama deneselermiş bari :KK43:

Dün opu yapılmıştı. 3 yumurtadan 1' i döllenmiş sadece, o bir yumurtanın da gelişiminden haberdar edeceklermiş beni yarın. 3 'e sevinirken 1'e düşmesi çok acı oldu benim için, 3 'ü de güzel ve olgun denilirken..
Belki İkiz olur diye hayal ederken, şimdi o 1 yumurtamın hayata tutunabilmesi için dua ediyorum....

3-5 gunlukken kanda cikiyorsa

Yeni tedaviye baslayinca o umut yine icinde olacaktir canim. Tedaviye baslayana kadar moral bozuk olsa da tedavi baslayinca insanin icine bi ısık doguyor sanki.
Planlarimi degistirdim derken tedaviyi birakmiyosun degil mi?
Ben henüz tedavi olmuyorum canım kendi imkanlarımla deniyorum, ama bu aydan sonra 2 ay korunmayı düşünüyorum.. Ağustosta tekrar kendi imkanlarımla deniycem eylülde de doktora gitmeyi düşünüyorum

Alamadıklarını hiç duymamıştım ya, tarifsiz bir üzüntü yaşamıştır gerçekten.. O kadar iğne, hormon, uyutuldu falan.. Nedenmiş acaba? Madem alamadılar, aşılama deneselermiş bari :KK43:
bu arkadaşıma bu ikinci defa oluyo ama diğer seferinde yumurta çok küçüktü ondan alamadım demişti, bu sefer 26 mm yumurtanın nesini alamadı ben de anlamadım, aşılama da yapmamışlar öylece göndermişler eve, kızın morali çok bozuktu bıraktım artık vazgeçtim bi daha yaptırmıycam dedi ama bilmiyorum fikri değişir mi :KK43:

Dün opu yapılmıştı. 3 yumurtadan 1' i döllenmiş sadece, o bir yumurtanın da gelişiminden haberdar edeceklermiş beni yarın. 3 'e sevinirken 1'e düşmesi çok acı oldu benim için, 3 'ü de güzel ve olgun denilirken..
Belki İkiz olur diye hayal ederken, şimdi o 1 yumurtamın hayata tutunabilmesi için dua ediyorum....
Canım üzüldüm ama buna da şükür demekte fayda var umarım o 1 embriyo da sağlıklı bölünür.. Ama sana diğer ay transfer yapılacaktı diye hatırlıyorum bence doktorunla konuş diğer ay da yumurta toplasın 2 embriyodan az transferi kabul etme olasılığı olabildiğince yükseltmek istiyorum de bence

Canım üzüldüm ama buna da şükür demekte fayda var umarım o 1 embriyo da sağlıklı bölünür.. Ama sana diğer ay transfer yapılacaktı diye hatırlıyorum bence doktorunla konuş diğer ay da yumurta toplasın 2 embriyodan az transferi kabul etme olasılığı olabildiğince yükseltmek istiyorum de bence

Canım aynı seyi ben de düşündüm, hatta bu ihtimali doktotumla paylaşmıştım öncesinde. Ama benim doğal (iğnesiz, ilaçsız) yolla gelişen yumurtalarımın tüp bebek yapmak için uygun olamayacağını söyledi, yani yine tedavi sürecini başlatmak gerekiyormuş bir sonraki aya. O da ayrı bir maliyet, uğraş :KK43:

bu arkadaşıma bu ikinci defa oluyo ama diğer seferinde yumurta çok küçüktü ondan alamadım demişti, bu sefer 26 mm yumurtanın nesini alamadı ben de anlamadım, aşılama da yapmamışlar öylece göndermişler eve, kızın morali çok bozuktu bıraktım artık vazgeçtim bi daha yaptırmıycam dedi ama bilmiyorum fikri değişir mi :KK43:

Cok moral bozucu bir durum tabiki canim. Uzuldum arkadasin adina. Biraz kendini toplayinca tekrar deneyecektir bence. Vazgectim desen de o andaki uzuntunle ,bir iki ay gecince o uzuntu hafifleyince bir kere daha deneyelim deniyor genelde. Insallah bir an once kendini toparlar arkadasin.
Ayni doktorla mi yasadi bu iki durumu?

Canım aynı seyi ben de düşündüm, hatta bu ihtimali doktotumla paylaşmıştım öncesinde. Ama benim doğal (iğnesiz, ilaçsız) yolla gelişen yumurtalarımın tüp bebek yapmak için uygun olamayacağını söyledi, yani yine tedavi sürecini başlatmak gerekiyormuş bir sonraki aya. O da ayrı bir maliyet, uğraş :KK43:

Maliyeti bir sekilde hallederim diyosan,ugras kismi daha kolay be canim. Ikiz hayalin gerceklesebilir boylece.
Uzuldum diger ikisinin dollenmemesine ama bu da gidebilirdi o yuzden buna sükür canim. Insallah sana sımsıkı tutunacak.

X