Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

1 ay hem sen dinlenirsin hem rahmin hazir hale gelir canim. Hemen bugun dondurma islemi mi yapilacak canim?

Evet hemen yapıyorlarmış, dondurma ve çözdürmede hiç bir kayıp olmadığını söylediler, umarım öyledir. Aklım yumurtacıklarımda kalıcak 1 ay boyunca :) fazla üşütmeseler bari :KK70:

Bakliyat,sebze,meyve,yesillikler hepsini tuketiyoruz ama et ve sut urunlerini kesmemiz mi lazim acaba,bi yerlerde yanlis mi yapiyoruz diye de dusunmuyor degilim.
Sadece ete sute dayali beslensek neyse de cok yonlu beslendigimiz icin bence kesmemeliyiz..onlar da lazim..mesela eti ,bol yesillik salatayla tuketiriz.tavuk yerine hindi gogus tuketiyoruz hindi hormon kabul etmezmis..

Evet hemen yapıyorlarmış, dondurma ve çözdürmede hiç bir kayıp olmadığını söylediler, umarım öyledir. Aklım yumurtacıklarımda kalıcak 1 ay boyunca :) fazla üşütmeseler bari :KK70:

Biz de en son tedavide opudan 1 gun sonra gezmeye cikmistik. Eve donusste merkezin onunden gecmistik ve pazar oldugu icin ogleden sonra kapaliydi merkez. Ben de aynisini dusunmustum,bebisim orda yalniz ve sogukta diye:)
Hasretiniz sadece 1 ay olsun insallah.

Sadece ete sute dayali beslensek neyse de cok yonlu beslendigimiz icin bence kesmemeliyiz..onlar da lazim..mesela eti ,bol yesillik salatayla tuketiriz.tavuk yerine hindi gogus tuketiyoruz hindi hormon kabul etmezmis..

Tavuk yemeyin diyorlar zaten. Evet biz de kisin bol yesillikli salata,ozellikle et ve balikla,yazin da coban salata tuketiriz. Hindi etinin de tadi guzeldi,begenmistim ben.

Canım FSH 32,4
Amh de 1'in altında denildi. Günlük 150 gr Gonal-f, menogon (1 toz 1 su) ve son 5 gün de ilaveten orgarutren diye bir iğne kullandım. Yüksek doz olduğunu söyledi doktorum.

Bana 375 doz bile vuruldu ama nerdeee 3 yumurta. Senin guzel buyumusler canim,masallah. Kalite icin tukettigin seyler var miydi?

Sagolasin:) ben ankaradayim yakinlarimda bir eczane getirtiyor depolardan..sabah istesem ogleden sonra getirir..ama zor bulunuyor hakikaten..bazi eczaneler tedarik edemiyor ya da iki uc gun sonra gelir diyor..cok olumlu gorusler var .icinde prospektusu var..cok detayli anlatmis..ph ve hareketlilik icin iyi oldugunu..insallah vesile olur..bizim hareketlilik dusuktu ocak gibi..bu ay masallah iyi cikti.cok kararsiz kaldim kullanimi kullanmiymi diye..ama asilama isleminde ve tup bebek islemlerinde kullanilan aletler icin de bu jel kullanilabiliyormus.madem oyle dedim son asilamamda kullanayim..onceki asilamalarda evde hep vardi ama hic kullanmamistim..hayirlisi bakalim..
Ben de Ankaradayım aslında eczaneler depodan getiriyosa sorun yok isterse 1 hafta sonra getirsin farketmez bana canım zaten önümüzdeki 2 ay korunma planım var :) Ama ben bilmiyodum eczaneden alabileceğimi iyi oldu çok sağol :) İnşallah vesile olur aşılamanın tutmasında da canım hayırlı haberlerini dört gözle bekliyorum :)

Son düzenleme:
Bana 375 doz bile vuruldu ama nerdeee 3 yumurta. Senin guzel buyumusler canim,masallah. Kalite icin tukettigin seyler var miydi?

Canım uzun süreden sonra ilk defa 3 yumurtam oluyor, rabbime şükür.. Hep maximum 2 olurdu, bazen de 1.
Çok şey kullandım, yedim içtim. Kuru incire doydum, hayıt suyu, bol bol kabak çekirdeği, polen-bal karışımı, solgar qenzim, avakado, ceviz, taze badem, keçiboynuzu, kuru kayısı, meryem otu (hacıdan geldi, mucizelerini çok duydum) üzerine meryem suresi okuduk suyunu içtim, istanbuldaydın galiba, böyle şeylere inanıyorsan yedek otum var verebilirim sana?
Bu arada bunların dışında pek de dikkat edemedim yediğime içtiğime, protein de karbonhidratta her şeyi yedim vakit bulamadığımdan :)

Ben de Ankaradayım aslında eczaneler depodan getiriyosa sorun yok isterse 1 hafta sonra getirsin farketmez bana canım zaten önümüzdeki 2 ay korunma planım var :) Ama ben bilmiyodum eczaneden alabileceğimi iyi oldu çok sağol :) İnşallah vesile olur aşılamanın tutmasında da canım hayırlı haberlerini dört gözle bekliyorum :)
Sagol canim. Ankaradaysan aslinda benim aldigim eczaneden istetebilirsin..burda eczane ismi vermek yasakmi bilmiyorum.aslinda numarasini mi yazsam..bahceli 4.caddenin milli kutuphaneye yakin olan ucunda..

Canım uzun süreden sonra ilk defa 3 yumurtam oluyor, rabbime şükür.. Hep maximum 2 olurdu, bazen de 1.
Çok şey kullandım, yedim içtim. Kuru incire doydum, hayıt suyu, bol bol kabak çekirdeği, polen-bal karışımı, solgar qenzim, avakado, ceviz, taze badem, keçiboynuzu, kuru kayısı, meryem otu (hacıdan geldi, mucizelerini çok duydum) üzerine meryem suresi okuduk suyunu içtim, istanbuldaydın galiba, böyle şeylere inanıyorsan yedek otum var verebilirim sana?
Bu arada bunların dışında pek de dikkat edemedim yediğime içtiğime, protein de karbonhidratta her şeyi yedim vakit bulamadığımdan :)

Bursadayim ben canim ama son tedavimi istanbulda oldum,orda olsaydim alirdim canim,cok sagol.
Solgar,avokado ve hayit disinda hepsini tuketiyorum ben de. Avokadoyu alayim diyorum diyorum unutuyorum.
Keciboynuzu özü aliyoruz eczaneden,esim de tuketiyor ben de.
Siyah kuru üzüm,ceviz,badem,findik yiyorum. Kabak cekirdegini yemesi acmasi zor diye pek yemiyorum,esim acsin ben de yeyim:KK48:
Insallah bir gun benim de 2. 3.yumurtam cikar.

Bursadayim ben canim ama son tedavimi istanbulda oldum,orda olsaydim alirdim canim,cok sagol.
Solgar,avokado ve hayit disinda hepsini tuketiyorum ben de. Avokadoyu alayim diyorum diyorum unutuyorum.
Keciboynuzu özü aliyoruz eczaneden,esim de tuketiyor ben de.
Siyah kuru üzüm,ceviz,badem,findik yiyorum. Kabak cekirdegini yemesi acmasi zor diye pek yemiyorum,esim acsin ben de yeyim:KK48:
Insallah bir gun benim de 2. 3.yumurtam cikar.

İnşallah canım dualarım seninle, bir sonraki denemenize kadar bir bakarsın kendiliğinden geliverir bebişiniz :) istanbulda yapabileceğim bir şey olursa lütfen söyle. Ne kadar süre ara vermen gerekiyor tedaviye? buarada yumurta takibi yaptırırsın herhalde yine?

İnşallah canım dualarım seninle, bir sonraki denemenize kadar bir bakarsın kendiliğinden geliverir bebişiniz :) istanbulda yapabileceğim bir şey olursa lütfen söyle. Ne kadar süre ara vermen gerekiyor tedaviye? buarada yumurta takibi yaptırırsın herhalde yine?

Doktorum negatiftn sonra hemen baslayalim dedi gecen hafta adetken. Ama daha yeni bittigi icin tedavi kendimi hazir hissetmedim. Doktor senin ara vermeden devam etmen lazim diyor,seneye bu yumurta da olmayabilir diyor. Adetim bir hafta once bitti.2 hafta sonra adet olacagim insallah,o zaman baslamayi düsünüyordum ama ramazan basliyor diye emin degilim yaptirmali miyim diye. Bir dahaki adetimi beklesem mi diyorum. Kararsizim. Bizim durumumuz farkli,rabbim affeder herhalde ama yine de icim rahat degil.
Bana hic yumurta takibi yapilmadi canim. Bu adetle gidip baktirayim diyordum ama kendimi iyi hissetmedim,canim da istemedi. Burda bi doktora sadece gidip kac yumurtam var diye baktiracaktim,bikac gun takip ettirecektim ama onu da yapmadim.
Insalllllah kendisi gelir bu nazli bebis.

X