Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Canım aynı seyi ben de düşündüm, hatta bu ihtimali doktotumla paylaşmıştım öncesinde. Ama benim doğal (iğnesiz, ilaçsız) yolla gelişen yumurtalarımın tüp bebek yapmak için uygun olamayacağını söyledi, yani yine tedavi sürecini başlatmak gerekiyormuş bir sonraki aya. O da ayrı bir maliyet, uğraş :KK43:
Canım 3 yumurtan sağlıklı denmişti nasıl 1'e düşüyor bu yumurtalar anlamıyorum ben de :KK43: ama inşallah o kalan bir sağlıklı kalır canım.
Ayrıca tedavi olmadan kendiliğinden bir yumurta neden uygun olmuyor ki onuda anlamış değilim.

bu arkadaşıma bu ikinci defa oluyo ama diğer seferinde yumurta çok küçüktü ondan alamadım demişti, bu sefer 26 mm yumurtanın nesini alamadı ben de anlamadım, aşılama da yapmamışlar öylece göndermişler eve, kızın morali çok bozuktu bıraktım artık vazgeçtim bi daha yaptırmıycam dedi ama bilmiyorum fikri değişir mi :KK43:
Arkadaşın inşallah kendiliğinden hamile kalır... yani yumurtan büyüsün her şeyi yap et ve alınamasın.. bu çok daha üzücü tabi.. İnşallah kendiliğinden çatlar ve hamile kalır arkadaşın..

Gunaydin arkadaslar:KK49:
Günaydın Canım,

Bu sabaha da incirle arı sütü ile vitaminlerle başladım yine :p şu anda ada çayımı da içiyorum bir taraftan. Neredeyse yemekten çok takviye ile besleniyorum. Her yere koca çantamla gidiyorum :))
Değişik bir yaşam biçimim oldu şu 2 aylık sürede hala alışmaya çalışıyorum. o_O:rolleyes::KK71:

Canım aynı seyi ben de düşündüm, hatta bu ihtimali doktotumla paylaşmıştım öncesinde. Ama benim doğal (iğnesiz, ilaçsız) yolla gelişen yumurtalarımın tüp bebek yapmak için uygun olamayacağını söyledi, yani yine tedavi sürecini başlatmak gerekiyormuş bir sonraki aya. O da ayrı bir maliyet, uğraş :KK43:
Bildiğim kadarıyla sadece ilaç ve OPU parası ödeniyo canım eğer durumun müsaitse ihtimali ikiye katlaman senin için iyi olur bence tabi yine de sen bilirsin canım hayırlısı olsun

Her sabaha aşağıdaki dua ile başlıyorum.. Sizlere için de aşağıda paylaşırken okudum arkadaşlar..

"Fe hebli min ledünke veliyya yerisüni ve yerisü min ali Yakup. Yuhricüküm tiflen sümme li tebluğu eşüddekküm."
Anlamı; Bana senin tarafından bir evlat ihsan et ki bana varis olsun, Yakup hanedanının mirasçısı olsun.
"Vellezine yekulune Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a'yüniv vec'alna lil müttekiyne imama" Anlamı; Ve onlar Yüce Rabbimiz bize eşimizden ve soyumuzdan, göz aydınlığı olan çocuklar armağan et ve bizleri takva sahiplerine önder kıl

Yaz,tatil,gunes,gezmek,dolasmak,piknikler,deniz....
Bebis kendiliginden gelebilir:)
aynen canım biraz dinlenmek istiyorum :) tatile geçen yıl hamileliğimi öğrendiğimden 2 gün sonra gitmiştim bütün tatil uyuyarak geçirmiştim :KK70: Sonra bebeğimi kaybettim 9 haftalıkken :KK43: ama hep kafamda acaba tatilden mi yolculuktan mı vs. vs. diye kendimi yedim bitirdim.. Yne öyle olsun istemiyorum o yüzden tatilden döndükten sonra çalışmalarıma kaldığım yerden devam edicem hakkımızda hayırlısı :)

Cok moral bozucu bir durum tabiki canim. Uzuldum arkadasin adina. Biraz kendini toplayinca tekrar deneyecektir bence. Vazgectim desen de o andaki uzuntunle ,bir iki ay gecince o uzuntu hafifleyince bir kere daha deneyelim deniyor genelde. Insallah bir an once kendini toparlar arkadasin.
Ayni doktorla mi yasadi bu iki durumu?
İnşallah öyle olur canım :) Evt aynı doktorla yaşadı fsh2 nin de tedavi olduğu yerde şu ikiz profflar :KK66: Ama ilk tedavisinde tek embriyo tutmuştu 8 haftalıkken gelişimi durdu alındı.. O yüzden hala orda devam etmek istiyo ama açıkçası ben de o merkeze fsh nin de tedavisinden sonra biraz cephe aldım.. Bi gün tedavi olmam gerekirse kesinlikle oraya gitmek istemiyorum

Arkadaşın inşallah kendiliğinden hamile kalır... yani yumurtan büyüsün her şeyi yap et ve alınamasın.. bu çok daha üzücü tabi.. İnşallah kendiliğinden çatlar ve hamile kalır arkadaşın..
İnşallah zaten morali kötü diye çok üstüne gitmedim ama dün kendiniz deneyin diye de hatırlatmayı ihmal etmedim.. İnşallah olur :KK43:

Günaydın Canım,

Bu sabaha da incirle arı sütü ile vitaminlerle başladım yine :p şu anda ada çayımı da içiyorum bir taraftan. Neredeyse yemekten çok takviye ile besleniyorum. Her yere koca çantamla gidiyorum :))
Değişik bir yaşam biçimim oldu şu 2 aylık sürede hala alışmaya çalışıyorum. o_O:rolleyes::KK71:
Valla ben su zorlu surece girdigim zamanlarin basinda saf saf 3 gun adacayi icip 3 gun bal tarcin corek otu yapip degerlerimin duzelecegini saniyordum..ama son bir aydir hergun sutle yulaf tuketiyorum.her gun esimle beraber 5 6 ceviz;10 badem;bir avuc kaju yaninda portakal suyu tuketiyoruz..esiminn degerleri acik acik ara duzeldi..ben gecen ay yuksek klomene ragmen 13.gun asilandim.ve adetin 2.gunu baslamistim ilaca.bu ay adetin 3.gun basladim igneye 10.gun oldu asilamam.sonuc ne olir bilemem ama takviyeler cok onemli.yulaf dogurganligi artiriyormus bu arada oyle duydum

aynen canım biraz dinlenmek istiyorum :) tatile geçen yıl hamileliğimi öğrendiğimden 2 gün sonra gitmiştim bütün tatil uyuyarak geçirmiştim :KK70: Sonra bebeğimi kaybettim 9 haftalıkken :KK43: ama hep kafamda acaba tatilden mi yolculuktan mı vs. vs. diye kendimi yedim bitirdim.. Yne öyle olsun istemiyorum o yüzden tatilden döndükten sonra çalışmalarıma kaldığım yerden devam edicem hakkımızda hayırlısı :)

Bilmiyordum canim ,insallah bir daha boyle bir aci yasamazsin.
Canim bu dusunceleri yasaman dogal,acaba gitmese miydim,dinlese miydim gibi sorular gelir aklina ama ben cok yakin arkadasimin olayima sahit oldum,tutunacaksa her halükarda tutunuyor canim. Arkadasim 2 sene denediler kendileri,olmadi,olmuyor diye kabullendiler ve tatile cikalim dediler. Kafayi dagitiriz dediler. Neyse gittiler. Butun tatil boyunca havuz,deniz,atlamis ziplamis. Gece muzikler danslar.. nasilsa kafa dagitmaya geldik diye costukca cosmus. Dönüste bir de dugune gitmis,yine hoplamaya ziplamaya halaya devam:)
Bir suru de agri kesici hap icmis. Sonradan ogreniyor ki adeti gelmeyince hamile. Suanda da 1 yasinda kizi. O bebis oraya tutunacaksa her halükarda tutunuyor canim. Eger dusecekse de istersenn 9 ay yat yine düser. O yuzden kendini uzmemeye calis.
Rabbim insallah en dogru zamanda hayirlisiyla saglikla nasip etsin sana da bize de.

İnşallah öyle olur canım :) Evt aynı doktorla yaşadı fsh2 nin de tedavi olduğu yerde şu ikiz profflar :KK66: Ama ilk tedavisinde tek embriyo tutmuştu 8 haftalıkken gelişimi durdu alındı.. O yüzden hala orda devam etmek istiyo ama açıkçası ben de o merkeze fsh nin de tedavisinden sonra biraz cephe aldım.. Bi gün tedavi olmam gerekirse kesinlikle oraya gitmek istemiyorum
Ankarada baskent hastanesine hulusi bulent zeyneloglu cok oneriliyor..bana etlik zubeydedeki doktorum hakan yaraliyi oneriyor..aslinda etlik zubeyde hn in tup bebek merkezini de onerdi.ama buz rapor alamayacagimiz icin ozeli de bir alternatif olarak sundu.bakalim nolcak

Evet burda konusulurken duymustum ikizleri.
Ay canim bilmiyorum ya,bizim yumurtalarimiz mi cok kalitesiz de doktor da embriyolog da bisey yapamiyor,cozemedim. Embriyolog kismi da onemli tabiki ama yumurta veya sperm kotuyse onlar ne yapabilir,bunu bilemiyorum.

Canım 3 yumurtan sağlıklı denmişti nasıl 1'e düşüyor bu yumurtalar anlamıyorum ben de :KK43: ama inşallah o kalan bir sağlıklı kalır canım.
Ayrıca tedavi olmadan kendiliğinden bir yumurta neden uygun olmuyor ki onuda anlamış değilim.

Ben de anlamadım, telefonda konuşamadım nutkum tutuldu hiç beklemiyordum, ağlamaya başladım direk. Yarın aradıklarında detaylı öğreneceğim durumu. Benim fsh değerim çok yüksek olduğu için yumurtam hormon almadan tedaviye uygun olamıyor anlarığım kadarıyla.

Bilmiyordum canim ,insallah bir daha boyle bir aci yasamazsin.
Canim bu dusunceleri yasaman dogal,acaba gitmese miydim,dinlese miydim gibi sorular gelir aklina ama ben cok yakin arkadasimin olayima sahit oldum,tutunacaksa her halükarda tutunuyor canim. Arkadasim 2 sene denediler kendileri,olmadi,olmuyor diye kabullendiler ve tatile cikalim dediler. Kafayi dagitiriz dediler. Neyse gittiler. Butun tatil boyunca havuz,deniz,atlamis ziplamis. Gece muzikler danslar.. nasilsa kafa dagitmaya geldik diye costukca cosmus. Dönüste bir de dugune gitmis,yine hoplamaya ziplamaya halaya devam:)
Bir suru de agri kesici hap icmis. Sonradan ogreniyor ki adeti gelmeyince hamile. Suanda da 1 yasinda kizi. O bebis oraya tutunacaksa her halükarda tutunuyor canim. Eger dusecekse de istersenn 9 ay yat yine düser. O yuzden kendini uzmemeye calis.
Rabbim insallah en dogru zamanda hayirlisiyla saglikla nasip etsin sana da bize de.
Amin canım Allah kimseye zor şeyler yaşatmasın.. Çok haklısın aynen doktorum da öyle söyledi ama işte insan zihni bazen mantığın dışına çıkabiliyo acıdan mıdır nedir inanki bi ara bilmeden yediğim demet demet maydonozları bile suçlayıp ağladım üzüldüm :) Ama çok haklısın Allah yazmış olsa o bebek mutlaka yaşardı kısmeti o kadarmış demekki bu hayatta.. İnsanlar çok daha büyük acılar yaşıyo buna da şükür.. İnşallah hepimize hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin Allah'ım :KK33::KK33:

Ankarada baskent hastanesine hulusi bulent zeyneloglu cok oneriliyor..bana etlik zubeydedeki doktorum hakan yaraliyi oneriyor..aslinda etlik zubeyde hn in tup bebek merkezini de onerdi.ama buz rapor alamayacagimiz icin ozeli de bir alternatif olarak sundu.bakalim nolcak
Hakan Bey in adı bi ara bi skandala karışmıştı ama o sonra noldu bilmiyorum ben de çok iyi olduğunu duymuştum canım zamanı geldiğinde kapsamlı bi araştırmaya giricem.. Sen aşılamanı nerde yaptırmıştın canım?

Evet burda konusulurken duymustum ikizleri.
Ay canim bilmiyorum ya,bizim yumurtalarimiz mi cok kalitesiz de doktor da embriyolog da bisey yapamiyor,cozemedim. Embriyolog kismi da onemli tabiki ama yumurta veya sperm kotuyse onlar ne yapabilir,bunu bilemiyorum.
Tabi mutlaka biraz da şans işi ama nedense bu ara tüp bebek merkezlerine güvenim hiç kalmadı okuduğum, duyduğum olumsuz şeylerden dolayı.. sanki hep bi ticari kaynak olarak görüyolar bizi gibi düşünüyorum :KK43: Bu güvensizlikle napcam bilmiyorum :KK43:

Bildiğim kadarıyla sadece ilaç ve OPU parası ödeniyo canım eğer durumun müsaitse ihtimali ikiye katlaman senin için iyi olur bence tabi yine de sen bilirsin canım hayırlısı olsun

Opu + ilaçlar canım. Benim sadece ilaçlar 2bin'i bulmuştu. Zamanında rapor almadım, nasılsa olur demiştim. Rapor nasıl alıyorsunuz ne zamana çıkar, hangi evraklar gerekiyor acaba?
Sabrın yanında mali durumun da iyi olması gerekiyor çünki.

Tabi mutlaka biraz da şans işi ama nedense bu ara tüp bebek merkezlerine güvenim hiç kalmadı okuduğum, duyduğum olumsuz şeylerden dolayı.. sanki hep bi ticari kaynak olarak görüyolar bizi gibi düşünüyorum :KK43: Bu güvensizlikle napcam bilmiyorum :KK43:

Canim benim gittigim gorustugum tum merkezlerde gordugum su ki tedaviler de ayni ilaclar da ayni. Biri gonal veriyor biri menopur,hapla yapilacaksa ya klomen ya femara. Ondan sonrasi ayni zaten. Sadece gittigin merkez ve gordugun yuzler isimler farkli.ben suanda su durumdayim. Yumurta 1 tane zaten. Onu nasil kaliteli yapabilirim. Yoksa tutacaksa zaten her yerde tutar.
Tabiki oralar bir yandan da ticari yerler. Ay sonunda odenecek maaslar,sigortalar,faturalar var.
Bize ne diyorlarsa ona guvenmek zorundayiz. Illaki bir doktora ve merkeze guveneceksin. Embriyon kaliteli diyecekse inanacaksin,4 hucreli derse inanacaksin,yumurtaniz iyi degil derse inanacaksin. Baska care yok. Allahtan hayirlisini isteyecegiz ve vicdanli insanlara denk getir diyecegiz.

Opu + ilaçlar canım. Benim sadece ilaçlar 2bin'i bulmuştu. Zamanında rapor almadım, nasılsa olur demiştim. Rapor nasıl alıyorsunuz ne zamana çıkar, hangi evraklar gerekiyor acaba?
Sabrın yanında mali durumun da iyi olması gerekiyor çünki.
canım raporu hiç bilmiyorum ama gitmiş olduğun merkezin anlaşmalı eczanesi yok mu? Çünkü benim arkadaşım anlaşmalı eczaneden %60 indirimle alıyo ilacı merkeze kadar getiriyolardı bugüne kadar yapılan 4 tedavisinde de 1000 TL den daha az ilaç parası ödedi.. Bi sorsan gittiğin merkeze?

X