Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

inşallah kuzum yaaaa, vallahi, yemin ederim hep dua ediyorum hepimiz için, senin için,gülgil için,derinmavi ve sonbaharım için...inşallah bir an önce hamiş kalalım hepimiz ve bu topiği hiç bırakmayalım, bu topik üzerinden beraber büyütelim bebişlerimizi
aynenn hamıle kalanlar hoop hemen eskı toıklerını unutup gıdıolar bız bırakmıcazz hıccc buraya o takvım yapıstırılacak .. en cok onu beklıormm burda cok hveslendım

aynenn hamıle kalanlar hoop hemen eskı toıklerını unutup gıdıolar bız bırakmıcazz hıccc buraya o takvım yapıstırılacak .. en cok onu beklıormm burda cok hveslendım
ben de pek hevesle izliyorum topiklerde takvim yapıştıranları

inşallah kuzum yaaaa, vallahi, yemin ederim hep dua ediyorum hepimiz için, senin için,gülbil için,derinmavi ve sonbaharım için...inşallah bir an önce hamiş kalalım hepimiz ve bu topiği hiç bırakmayalım, bu topik üzerinden beraber büyütelim bebişlerimizi
inşallah canım yaaa. ne güzel olur.

ben de biliyorum tatlım, ben de hepimiz için aynı şeyleri düşünüyorum, burada o kadar yakınız ki birb irimize, kardeşlerim gibi görüyorum sizi, çok seviyorum hepinizi, annemle konuşmadığım şeyleri yazışıyorum sizinle, ve siz de benimle :)
Aynen bende öyle. burda endişelerimizi, sevinçlerimizi herşeyimizi rahatça paylaşabiliyoruz.

kızlarrr hala gelmedi adet bu bekleyiş bile umut dolu, olsun gelse de , bu bile bi heyecan veriyor, gelecek mi, geldi mi, derken vakit geçip gidiyor :p

Adet gecikmesi

Adet kanamasının gerçekleşmemesi gebeliğin doğal bir sonucudur ve çoğu zaman hamileliğin ilk belirtisidir. Ancak her adet gecikmesi hamilelik anlamına gelmez. Stres, çeşitli hastalıklar, mevsim değişiklikleri, hormonal dengesizlikler de adet gecikmesine neden olabilir.

Adet gecikmesini takiben birkaç gün içerisinde kanda yapılan gebelik testleri (hcg) gebeliğin varlığı hakkında kesin bilgi verebilmektedir. İdrar testlerinde doğru sonucu alabilmek için, gecikmeden sonra yaklaşık bir hafta geçmesini beklemek gerekir.

İmplantasyon (Yerleşme) kanaması

Halk arasında üstüne görme olarak da bilinen implantasyon kanaması gebeliğin en erken belirtilerinden biridir. Döllenmiş yumurtanın rahim duvarına yerleşmesi sırasında meydana gelir ve döllenmenin ardından yaklaşık 6-12 gün sonra görülür. Kanama genellikle lekelenme şeklindedir ve birkaç gün sürer. Gerçekleşme zamanı adet döneminden bir hafta öncesinde olabileceği gibi tam olarak adet döneminizin başlangıç tarihlerine de denk gelebilir. Bu sebepten birçok kadın implantasyon kanamasını adet dönemiyle karıştırabilmektedir.

Yerleşme kanamasını adet kanamasından ayıran en önemli faktör kanamanın yoğunluğudur. Adet kanaması yerleşme kanamasına göre daha uzun sürer ve akış miktarı da daha fazladır. Yerleşme kanaması ise daha çok lekelenme şeklindedir ve genellikle açık pembe veya kahverengidir. Kimi zaman da kendini pembe renkli akıntı şeklinde gösterebilir. Eğer adet kanamanızın herhangi bir şekilde normalden farklı olduğunu hissediyorsanız, yoğunluğunda, süresinde bir değişiklik olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza başvurmanız ve gebelik testi yaptırmanız gerekmektedir.

Kizlar moralim cok bozuk. Dun dr bi igne yazmisti. Cok pahalı bir igne. Hemşire buz akusune sarmıştı. Gidince hemen buzdolabına köy demişti. Bende dün gece gelince akkuyu koydum. Ama dalginlığıma gelmiş ilaç akünün yanında değilmiş. dışarıda kalmış. hastaneyi aradim kullanamazsin dediler. Onca para çöpe gitti. Recetesizde satılmıyor. Eşime desem çok kızar bana. Yedek bir ilaç daha var ama yine almam lazım. O kadar paraya yazık oldu hatam yüzünden. Ağlamak istiyorum :KK61:

Ne demiştik montecim menapoz yok. Menapozu otelemek var. seninkisi bence ya gecen ayki atilamayan adet kanin yada hamilelik belirtisi.
tatlım geçen ay atılamayan kan olduğunu sanmıyorum yazmıştım ya geçen ay adet dönemimde hayıta başlayınca 3.gün biten kanamam, 7.günün sonuna kadar uzadı ve ne varsa temizlendi rahimde... menopozu ben zaten kabul etmiyorum, biliyorsun lakin beden ne diyor onu dinlemeye çalışıyorum, öyle bir şey de olsa ilaca başlar süreci her türlü uzatmaya çalışırım kuzum, şimdi girmeyeceğim menopoza, bu konuda kesin kararlıyım :p

Kizlar moralim cok bozuk. Dun dr bi igne yazmisti. Cok pahalı bir igne. Hemşire buz akusune sarmıştı. Gidince hemen buzdolabına köy demişti. Bende dün gece gelince akkuyu koydum. Ama dalginlığıma gelmiş ilaç akünün yanında değilmiş. dışarıda kalmış. hastaneyi aradim kullanamazsin dediler. Onca para çöpe gitti. Recetesizde satılmıyor. Eşime desem çok kızar bana. Yedek bir ilaç daha var ama yine almam lazım. O kadar paraya yazık oldu hatam yüzünden. Ağlamak istiyorum :KK61:
ah kuzum bozma moralini, vardır bunda da bi hayır, aklımız başımızda değil ki bu dönem, her türlü hatayı yapabiliyoruz, cana geleceğine mala gelsin, sıkma canını lütfen :KK43:

ah kuzum bozma moralini, vardır bunda da bi hayır, aklımız başımızda değil ki bu dönem, her türlü hatayı yapabiliyoruz, cana geleceğine mala gelsin, sıkma canını lütfen :KK43:
Ama benimkisi çok kötü bir hata. Ilaccok pahalı çünkü. Eşime desem mi drmesrm mi bilmiyorum. şimdi avlama gidiyorum. Diğer yedek iğneyi hazirlattiracagim. Benim yapicam birsey değil. O saglikci.

tatlım geçen ay atılamayan kan olduğunu sanmıyorum yazmıştım ya geçen ay adet dönemimde hayıta başlayınca 3.gün biten kanamam, 7.günün sonuna kadar uzadı ve ne varsa temizlendi rahimde... menopozu ben zaten kabul etmiyorum, biliyorsun lakin beden ne diyor onu dinlemeye çalışıyorum, öyle bir şey de olsa ilaca başlar süreci her türlü uzatmaya çalışırım kuzum, şimdi girmeyeceğim menopoza, bu konuda kesin kararlıyım :p
O zaman hamissin:KK9:

Ama benimkisi çok kötü bir hata. Ilaccok pahalı çünkü. Eşime desem mi drmesrm mi bilmiyorum. şimdi avlama gidiyorum. Diğer yedek iğneyi hazirlattiracagim. Benim yapicam birsey değil. O saglikci.
bilemedim ki canım, ben bir şey gizlememe taraftarıyım aslına bakarsan ama eşini sen tanıyorsun, şayet çok büyük sıkıntı yaratacaksa eşin söyleme istersen iğneyi vuruldum önümüzdeki ay bi daha verdi falan deyip doktordan usulca tekrar isteyebilirsin doktora durumu gizliden anlatıp... bilemedim ki...

X