Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

tabi canım geçen ayki ile niye kıyaslıyorsun, sanki geçen ay hamileydin de belirtiler doğru çıktı :p

bende de hiç belirti kalmadı, regl geliyor kesin..ay hamiş olsam hepinize, hangi duayı isterseniz sabah akşam okuyacam vallahi, bi hamiş olsam...ahhh ahhh
burda forumlarda var. hz ibrahimin duası hergün 4 kişiye 400 kez okunuyor. liste yaptılar. ben ona katıldım.

kızlar bugun pırasa ve mercımek corbası yaptım dün eşime gelırken pırasa al dedım sasırdın sen ve pırasa dedı emınmısın hıc yemezdım de yapmazdımdaa sımdı malum dengeli beslenıyoruz

bence yinede eşinin çok üzerine gitme. hamile kalmada streste çok önemli bir faktör nihayetinde tatlım. bende önceki aylarda senin gibiydim. ama artık akışına bıraktım.
bn bu ay cok rahattım aslında fsh falan umrumda degıl bnm derdım spermler artık hahahaha :KK70: eşime taktımm ben kafayı yoksa bı derdım yokdu bu ay fos gecerse önmzdeki ay bırseyler yedırıp ıcırmek lazm ya bu eskıler macun fln yapıomus nasl oluo o

bn bu ay cok rahattım aslında fsh falan umrumda degıl bnm derdım spermler artık hahahaha :KK70: eşime taktımm ben kafayı yoksa bı derdım yokdu bu ay fos gecerse önmzdeki ay bırseyler yedırıp ıcırmek lazm ya bu eskıler macun fln yapıomus nasl oluo o
bal zencefil, fındık, muz, incir, çikolata, lahana, maydanoz, antepfıstığı, kırmızıve yeşil acı biber, istiridye, roka, sarmısak, tarçın, yulaf cinsel isteği artıran besinlermiş.

bal zencefil, fındık, muz, incir, çikolata, lahana, maydanoz, antepfıstığı, kırmızıve yeşil acı biber, istiridye, roka, sarmısak, tarçın, yulaf cinsel isteği artıran besinlermiş.
hımm bu ay hepsını alayım yedıryım kocişime keske eskıden hazırlanan koca karı macunlarından olsa da yedırsem

kızlar doktora soru sormuştum cevaplamış :

hocam merhaba, 38 yaşındayım geçen ay hormon testi sonuçlarıma göre fsh 23,6 çıktı ve doktorum cylo kullanmamı söyledi, fakat adet düzensizliğim yok, 10 yaşımdan beri her ay 27 günde bir reglim gelir, doktorum adetimin 3.günü ultrasonda yumurtalıklarıma bakıp hamile kalmama bir engel olmadığını söylemişti, hemen ertesi gün hormon testi sonucuna göre bu değerle tüp bebek bile yapamayacağımı, değerimi düşürmem gerektiğini söyledi.

ben de ilaçla düşebilecekse ve sabit değilse bu değer, hormon ilacı kullanacağıma bitkisel kürler ile düşürmeye çalışırım diyerek ilaca başlamadım.

sorum şu:
-bu fsh değeri bir şekilde düşer mi ve düşerse normal yoldan gebelik olabilir mi?
-her ay düzenli adet gören ve hiç bir şekilde menopoz belirtisi yaşamayan birine 1 seferlik yapılan fsh testi ile kesin gebelik gerçekleşmez tanısı konabilir mi?
-adetleri düzenli olan biri cylo kullanmalı mı?

şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim

cevap şu şekilde:
Merhabalar :Yumurtalık rezerv tayininde kullanılan en hassas metodlar ;ultrasonografi ile ıle sag ve sol yumurtalıktakı antral follıkul(3-9mm capındakı yumurta kesecıklerını saymak) sayımı yapmak ve kanda AMH (antımullerıen hormon ) bakmaktır. fsh hormon duzeylerı de yumurtalık rezervını gosteren bır dıger hormondur. fsh düzeylerı 10 mlU/ml nin üstüne cıktıkca over rezerv azalmasına işaret etmektedir.Bu baglamda 38 yaşında olmanız ve fsh hormon duzeyınızin 23.6 olması nedenı ıle zaman sızın ıcın oldukça onem kazanmaktadır. Gebelık elde etmemız sızden yumurta almamıza ve embrıo olusumuna baglıdır. Bu bağlamda adetınızın 2. veya 3. günü gelmenız halınde yapılacak usg ıle sag ve sol yumurtalıktakı antral follıkul (yumurta kesecıklerı)varlıgına gore tedavıye baslanıp baslanamıyacagı veya antral folıkul varlıgına gore tedavıye baslar isek gebelık oranı ve eve canlı bebek ıle gıtme oranı % kac olucagı sorularına yanıt bulacaksınız.
0533 580 14 81 nolu telefondan bızımle temas kurarak randevu alıp gelebılırsınız. Bol sans dılerım.

bu benim şapşik doktor, test sonuçlarından önce ultrasonda yumurtalara bakmıştı, ben de buna ben niye hamile kalamıyorum günlerimi tutturamıyorum diye sormuştum rahme bakarken o da bana kalırsın merak etme, bir sıkıntı yok demişti...madem yumi yok bende bu baktığında olmadığını gördüğü halde mi bana bu cümleleri kurdu, yoksa folikülleri gördü ama ertesi gün test sonucuna göre mi bebeğin olmaz dedi anlamadım ben

X