Yüksek Derece Miyop Gözlerim - Çok Üzgünüm

10 yıl tıpta ki gelişmeler için uzun bir süre.Bizima ailede de miyop problemi var /: bende lens kullanıyorum.Napalım bizimde en büyük problemimiz bu olsun sakın üzülme şu an lens kullanabiliyorsun eminim ki 10 sene sonrasında da çözümler olacaktır.

Bence çok kötü durmuyo ki,dursa söylerdim valla:44:
Eyeliner,siyah göz kalemi falan çekersiniz gözünüzün altına bolca sürün,çok süper duruyo öyle.

canim sinek ucusmalari diye gecior.. oyle damlayla kremle gececek birsey degil.. doktorum hic bir zaman gitmez dedi,
yontemleri var ama pek onerilmiyor sanirim.. ve her zaman varlar gecici degiller hani bir gelip bir gitmiyorlar en iyi havaya bak bulutlara o zaman net anlarsin..

Oyy oyy hiç üzülme sen,ne uzaylısı yahu hiçte öyle değil.Sanırım bunu diyen kimseler daha yasını almamış kişiler.:)

Allah'a şükür gözlüklü de görebiliyorsun,bende miyopgillerdenim ve ailede yalnızca bende:) Gözlüğü çıkarınca herkes bana uzaylı gibi geliyor aksine.:)) Derecelerim seninki kadar yüksek olmasada anlamam için bu kadarı bile yeterli,sabah uyandıgında saati daha seçememek ne kötüdür bilirim yani.:) 2'lerdeyim tabi zaman geçtikçe benimde yasım gidecek ve daha da artacak çünkü hala ilerliyor. Ne yapalım,ölelim miiii,aman yaaa.. Daha lazere uygun muyum onuda bilmiyorum:) şeffaf lens+ gözlük kullanıyorum bende öyle böyle idare ediyorum,elimiz ayağımız tutuyor daha ne olsun..Sıkma senn güzel canını yalnız değilsiiinn!

Beterin beteri vardir..halimize sukretmek lazim..Allah ne diyor; Kulum sahip olduklarina sukrederse ben ona daha cok veririm..Bence kendinle barisk ol, kendini boyle sev..Seni sevenlerde seni boyle sevsin..Ve her zaman sukredecek sebepler bul..Aslinda sebep aramaya gerek bile yok..O kadar cok sey varki sukretmek icin..

canım şu an sana ne söylesek seni anlamadığımızı düşüneceksin, dışardan konuşmak kolay diyeceksin....ama ben yine de söyleyim..canım dua et, şükür et ki en büyük derdin bu olsun...rabbimin verdiğine isyan edilmez...şükür deyip sabredeceksin..
düşünsene hiç gözü görmeyenler var bu dünyada...keşke gözlüklerim şişe dibi gibi olsa da görebilseydim diyenler var...
rabbim daha beteriyle sınamasın..ama bukadar isyana varıcı konuşma..allah korusun daha kötüsü olabilir bu sefer pişman olursun..üstelik umutsuz vaka gibi konuşuyorsun..10 seneye kadar ne teknolojiler çıkar neler...
allah sıhhat versin... doğum konusunda da sezeryan olursun onu takma kafana...
ama çocuğunun böyle olması ihtimalini de allahtan başka kimse bilemez canım...
o zamana kadar neler çıkar ne tedaviler bulunur canım..miyopun tedavisi yok deme...nerden biliyorsun bundan birkaç yıl sonra inanması güç tedavilerin olmayacağını...
üç beş sene önce sorsalardı, bugünkü tedavilere inanabilirmiydik...
bukadar ümitsiz olma..rabbim yardımcın olsun canım...

benim gibi gözleri çok bozuk olan başka biri var mıdır acaba bu forumda :44:
birbirimizin halinden anlarız hiç değilse

Benimde cok yuksek astigmatim var miyop var ancak senin kadar degil veeee eger biliyorsan keratokonus diye bir hastaligim var bende lazer olamadim kornea inceliginden senin sise cami dedigin gozlugun bana kontak lensini verdiler oyle biseydiki yere dustugunde lens zipliyodu top gibi kullanamadim ve sol gozumun gorme orani % 5e dustu halka ameliyati oldum ancak benim hastaligim miyoptanda ciddi tamamen gorme kaybolunca kornea nakli olucam tabi genc bir donor bulunursa bu arada bende gozden dolayi sezeryan oldum ama dunyagoz istanbul atakoy subesinde prof akif hoca var bi gorun derim harika bi hoca

o hastalığı bugün öğrendim çok üzüldüm Allah yardımcın olsun arkadaşım
Dönor konusunda çok dertlenme bence benim amcama 3 kere nakil oldu valla 3 kere bulundu donör
göz tansiyonu olduğu var amcamda o yüzden nakiller tutmadı ama
donör bulunuyo yani onu demek istedim

Arkadaşlar destekleriniz için çok teşekür ederim !!

Saçlarım belime kadar benim saçlarımı açtım iki yanıma attım ve ne olduuu
Küçülen gözlerim yüzünden arka tarafta duvar görüneceğine saçlarım görünüyor
ve saçlarım camımın kalınlıgını bile yan taraflardan ört bas ediyor

yehuuu
saçım açık olduğumda çok sıkıntı olmayacak
iyi ki saçlarımı uzatmışım

ALLAH yardimcin olsun acil sifalar versin INSALLAH

Nerden çıkardım bilmiyorum ama ben senin kapalı olduğunu sanıyordum. Saçlarından bahsedince fark ettim öyle olmadığını.

evet o zaman değilsindir çünkü dediğin gibi onlarda birden yükselme oluyor

Bende gözlük kullanıyorum canım .
Çok zor oluyor bazen, özellikle banyodayken ama yapacak bir şey yok .
Benimde gözlerim küçük görünüyor ama haddinden fazla iri olduğu için normal miş gibi duruyor .
Sinirleniyorum bende ama yapacak bir şey yok ki .
Cidden, ya hiç göremeseydik .
Şükretmemiz lazım .

Bende miyopum o kadar yüksek değil ama ben lens takıyorum acaba lens takma ihtimaliniz yok mu?son derece rahat oluyor kışın buharlanmıyor,yağmurda ıslanmıyor:)bence bi lens araştırması yapın derim

Canim, miyopin ile ilgili mesaj atali cok zaman olmus ama hala buradan mesaj aliyorsan birseyler sormak istiyorum. Cok optum.

Retina incelmesi ile lensin ilgisi nedir acaba diye soracaktim. Retina gozun arkasi oluyor, lens korneanin uzetine oturuyor ve kornea incelmesine sebep olabiliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…