Yüksek Derece Miyop Gözlerim - Çok Üzgünüm

Lens kullanma konusunda böyle bir limit süre yok. Ben de 12 derece miyopum ve 36 yıldır sorunsuz lens kullanıyorum .Evet lensler ömür boyu kullanılamıyor doğru ama böyle bir kesin süre de belirlenemiyor Ayrıca inceltilmiş camlar sayesinde gözlük takıp görebiliyoruz Ya hiç göremeseydik?Bana da çok odaklı lens ameliyatı önerdi doktor Ancak gözlük takmam gerekse de katarakt olana kadar ameliyat olmayı düşünmüyorum

haklisin galiba en iyisi alismak..

Bende goruyorum canim malesef..
Lazer ameliyatının retina ile ilgisi yok O operasyon kornea yi düzeltiyor ve bir miktar inceltiyor .yani retina si değil korneasi ince olanlar bu ameliyatı olamıyor. Retina gözümüzün pek çok sinirden oluşan arka küresi.Kornea ise önyüzeyine yani gözbebeği ile beyazı kaplayan ince optik tabakaya deniyor Ikisi çok farklı şeyler .Bir de retina inceligi nasıl birşey???Ben bilmiyorum 9 yaşından beri miyopum üstelik yüksek miyopum Kaç tane doktora gittim böyle birşey duymadım

Lazer operasyonu için kornea ya bakılıyor retina ya değil Ikisi çok farklı şeyler Karıştırmayalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…