Yüksek Derece Miyop Gözlerim - Çok Üzgünüm

Ben seni cok iyi anlayabiliyorum canim.. bende gozlerim konusunda cok hassasim,
lazerle ameliyat olup gozluklerimi attim ben ama simdide gozume birsey olacakmi psikolojisindeyim..
ameliyattan sonra sinek ucusmalari olustu bende hala goruyorum bir zarari yok simdi INSALLAHta olmaz,
keske gozluklu kalsaydim diyorum simdide bu korku yuzunden..
Bak sen dogumdan bahsetmissin icime kurt dustu acaba benimde normal dogum yapmam risklimi diye :KK34:
psikolojini gayet iyi anliyorum ben ve sinek ucusmalarinada raziyim yeterki tamamen kaybetmiyeyim gozlerimi:KK31:

Ben seni cok iyi anlayabiliyorum canim.. bende gozlerim konusunda cok hassasim,
lazerle ameliyat olup gozluklerimi attim ben ama simdide gozume birsey olacakmi psikolojisindeyim..
ameliyattan sonra sinek ucusmalari olustu bende hala goruyorum bir zarari yok simdi INSALLAHta olmaz,
keske gozluklu kalsaydim diyorum simdide bu korku yuzunden..
Bak sen dogumdan bahsetmissin icime kurt dustu acaba benimde normal dogum yapmam risklimi diye :KK34:
psikolojini gayet iyi anliyorum ben ve sinek ucusmalarinada raziyim yeterki tamamen kaybetmiyeyim gozlerimi:KK31:

Sonradan ekleme: Arkadaşlar destekleriniz için çok teşekür ederim !!
Moralim yerine geldi hem de çerçevemi güzel bulanlar, bana yakıştıranlar oldu

Saçlarım belime kadar benim saçlarımı açtım iki yanıma attım ve ne olduuu
Küçülen gözlerim yüzünden arka tarafta duvar görüneceğine saçlarım görünüyor
ve saçlarım camımın kalınlığını bile yan taraflardan ört bas ediyor

yehuuu
saçım açık olduğumda çok sıkıntı olmayacak
iyi ki saçlarımı uzatmışım :KK16:

gerçekten teşekkür ederim moral verdiniz :KK16:

Meraba arkadaşlar gözlerim sol 13.75 derece miyop ve sağ 13.50 derece miyop :KK14:
Gözlüklerim şişe camı gibi tahmin edersiniz.. 2.300 lira verip en inceltilmiş camları yaptırsak bile yine şişe camı gibi.. :KK14:

Lens kullanıyorum 5 yıldır lens kurtarıcım oldu anca yüksek derecemiyoplular için lensler ömür boyu kullanılamıyor :KK14: şu an 21 yaşımdayım ve 35 li yaşlara geldiğimde lens kullanamayacağım :KK14: tam genç kadın olduğum yaşlarda :KK14: (retinama zarar veriyor gözüm çok bozuk olduğu için)

Aşağıdaki foto bana ait değildir ama bu kadar yüksek derece gözlük takınca nasıl çirkin görünüyor onu göstermek istedim
Gözler küçülüyor saçma sapan bir şey oluyor :KK14: Lütfen fotoya iyi bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız :KK14: Sağdan ve soldan insanın yüzü küçülüyor :KK14:

Eki Görüntüle 887378

Bu arada Lazer muayenesi de oldum ve lazer olmuyor bana imkansızmış :KK14:
Göze mercek de yerleştirilemiyor..

Kısacası çok üzgünüm arkadaşlar 5 yıl oldu ve lense 1-2 yıl ara vermem gerek artık.. bi 10 yıl sonra da lens kullanma ömrüm bitecek..
Çünkü 13.50-13.75 derece miyop gözün retinası da çok ince oluyor o yüzden lens zarar veriyor retinaya :KK14:

Çok üzgünüm.. Yeni gözlük aldım bugün ve iğrenç oldu yine :KK14: Teknoloji gelişti çok iyi olacak dediler ama yine çok kötü şişe camı gibi en inceltilmiş camlar :KK14:

Bu da 2.300 lira verip yeni aldığım camlarım.. En incesi dediler süper olacak dediler.. Sonuç bu.. Çok üzgünüm :KK14:
Cam inanın ki parmağım kadar kalın...

Genç kızım ve bu gözlükle uzaylı gibi görünüyorum çok üzgünüm :KK14:

Eki Görüntüle 887383
Lens kullanma konusunda böyle bir limit süre yok. Ben de 12 derece miyopum ve 36 yıldır sorunsuz lens kullanıyorum .Evet lensler ömür boyu kullanılamıyor doğru ama böyle bir kesin süre de belirlenemiyor Ayrıca inceltilmiş camlar sayesinde gözlük takıp görebiliyoruz Ya hiç göremeseydik?Bana da çok odaklı lens ameliyatı önerdi doktor Ancak gözlük takmam gerekse de katarakt olana kadar ameliyat olmayı düşünmüyorum

benim biri 3 bucuk digeride 4 filandi herhalde :KK6:
iste lazerden sonra olustu ya bu sinekler bitanede noktacigim var.. retina yirtilmasi belirtileri olabiliyormus,
bayagi psikolojim bozuldu 2 kere doktora gittim farkli birsey cikmadi vitreus dejerasyonumu ne oyle bisey sanirim,
oylemi diyorsun icime kurt dusurdun valla ben simdi bunuda dert ederim.. bendede var sinekler bulutlara bakincada hizli hareket eden birseyler var sanki sendede var mi ? bir yandan korkuyorum bir yandanda birsey olsa simdiye kadar olurdu diyorum..
doktorum buyuk lekeler gorursen hemen bir doktora git dedi simdilik oyle bisey yok ALLAHA sukur.. bende alistimda bir nokta var sol gozumde ona bakip kaliyorum bazen zaten bi anlik gozlerini kirpinca gelip gidiyorlar.. :KK31:

haklisin galiba en iyisi alismak..

Bende goruyorum canim malesef.. :KK25:
Lazer ameliyatının retina ile ilgisi yok O operasyon kornea yi düzeltiyor ve bir miktar inceltiyor .yani retina si değil korneasi ince olanlar bu ameliyatı olamıyor. Retina gözümüzün pek çok sinirden oluşan arka küresi.Kornea ise önyüzeyine yani gözbebeği ile beyazı kaplayan ince optik tabakaya deniyor Ikisi çok farklı şeyler .Bir de retina inceligi nasıl birşey???Ben bilmiyorum 9 yaşından beri miyopum üstelik yüksek miyopum Kaç tane doktora gittim böyle birşey duymadım

aa senin gözlerin kaç dereceydi canım? retina yırtılması riski olsaydı sende lazer olamazdın, o yüzden sana normal doğum riskli değildir. bende de uçusan sinekler ve uçuşan solucanlar var üstelik sol gözümde tamamen sağ gözümde ise sadece altta var. yıllardır beraber yaşıyoruz alıştım ben :KK9:

ilk ortaya çıktıklarında çok ağlamıştım 5. sınıftaydım gözümü nereye çevirsem orada solucanlar oluyordu, alıştım artık
Lazer operasyonu için kornea ya bakılıyor retina ya değil Ikisi çok farklı şeyler Karıştırmayalım

Lazer ameliyatının retina ile ilgisi yok O operasyon kornea yi düzeltiyor ve bir miktar inceltiyor .yani retina si değil korneasi ince olanlar bu ameliyatı olamıyor. Retina gözümüzün pek çok sinirden oluşan arka küresi.Kornea ise önyüzeyine yani gözbebeği ile beyazı kaplayan ince optik tabakaya deniyor Ikisi çok farklı şeyler .Bir de retina inceligi nasıl birşey???Ben bilmiyorum 9 yaşından beri miyopum üstelik yüksek miyopum Kaç tane doktora gittim böyle birşey duymadım.Kontakt lens retina değil kornea yani gözün on yüzeyi üzerinde baskı yaratır Ancak kornea yi inceltme ancak göz kuruluğu oluşursa ve kullanim kurallarına dikkat edilmezse olur .Evde gözlük kullanıp dışarda lens takarak lens kullanım süresini azaltabilirsiniz

X