Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

Bu konuda Brükselde kimse tecrübe etmedi mi?? Benim için çok önemli ..

enson brüksel e gittiğimde duvarda gazate haberleri vardı... haberlerden biri yapay rahimle bebek sahibi yaptıkları bir bayandan bahsediyordu.. brüksel böyle bir işlem yapmış gazetede de haber olmuş.. ama detay bilgi bilmiyorum hiç...

gözün aydın :) ben de çok zor ders anlatmıştım çok ama çok ağrım vardı, inşallah senin öyle olmaz...ondan sonraki adetimi de hiç hissetmedim, normalde az da olsa ağrı olurdu ama hiç olmadı, şuan bitmek üzre, bi dahaki adetimle tekrar hapları içmeye başlayacağım 4. deneme için, inşallah olur bu defa yaaa
peşpeşe deneyeceğiz desene . işallah bu sefer muradımıza ereriz:)

Doktorum, uzun yıllar süren mesleki eğitim ve çalışmalarımdan dolayı 40 yaşında evlendim, eşim de 49 yaşındaydı ve tabiki hemen çocuk sahibi olmak istedik. Danıştığım jinekolog arkadaşlarım yaşımdan dolayı 'zamanla yarıştığımı' bu nedenle gecikmeden tüp bebek uygulaması yaptırmamı önerdi. İstanbul Cerrahi Hastanesinde profesör olan bir jinekoloğa başvurdum. İlk deneme başarısız oldu, dondurulmuş embriyolardan yapılan ikinci denemede hamile kaldım ancak 6 haftalıkken düşük yaptım. Farklı bir uzmanlık alanında hekimlik yaptığım için tüp bebek konusunda hiç bir teorik bilgim yoktu. İnternetten çok fazla bilgiye ulaştım. Hekim olarak bir tedavi başarısızsa ilk yapacağımız şey nedenini araştırmak ve yeni yollar denemektir. Bu düşüncemi doktorumla paylaştım. Rahimimin bebeği taşımakta yetersiz olduğunu düşündüğümü söyleyip durdum. O da sürekli ileri yaşlarda olduğum için yumurtalarımın kalitesiz olduğunu söyledi. Ona göre sürekli denemeliydik, böylece sonunda tutturabilirdik. Halbuki her denemede vucuduma bir sürü hormon veriliyor ve bir sürü para gidiyor !.Üçüncü kez deneme yapıldı ve başarısız oldu. Sonuçta bir yıl kaybettim, çok sayıda ilaç kullandım ve maddi zarara uğradım. Bir arkadaşımın önerisiyle Brüksel Tüp Bebek Merkezine gittim ve Prof Dr Yücel Karaman'a yaşadıklarımı anlattım. İlk söylediği 'sebebini araştıralım' oldu. Bu bir hekimden duymak istediğim, bilimsel bir cevaptı. Histeroskopi önerdi. Histeroskopi sonucunda rahimimin T şeklinde olduğunu saptayıp aynı seansta düzeltme işlemi uyguladı. Bir süre hormon tedavisi aldıktan sonra 2009 Şubat ayında ilk denemeyi yaptı (IMSI metodunu da uyguladılar). Hamile kaldım. İlk 3 ay kanamam ve düşük riski oldu, Dr Hüsamettin Bey'in takibinde 50 gün progesteron iğnesi uygulandı ve istirahat ettim. Sonraki aylarda çalıştığım şehire döndüm ve kendi hastanemde takiplerim yapıldı. Altınca ayda erken doğum riski nedeniyle rahim ağzına dikiş atıldı (serklaj). Sonuçta 19 Ekim 2009'da 37 haftalık hamileyken 3 kg olarak oğlum doğdu.
Bunları özellikle yazmak istedim. Çünkü bence Dr. Yücel Bey araştırmacı ve çözümcü yaklaşımıyla defalarca denenmesine rağmen başarısız tüp bebek uygulamaları yaşamış kişilere çare olabilecek biridir. Merkezindeki tüm ekip çok ilgili ve çok insancıllar. Laparoskopik cerrahide çok başarılıdır. Hiç bir işlemi de salt para kazanmak için yapacak biri değil. Kendisine de 'İyiki Belçika'dan gelip bu merkezi kurdunuz, Türk hastaların da size ihtiyacı var' demiştim. Beni 42 yaşında, sağlıklı bir bebek sahibi yapıp, anne olmamı sağladığı için ona ne kadar çok teşekkür etsem azdır. İyiki onun gibi hekimler de bu ülkede var !

beyaz rumuzlu arkadaşımızın yazdıklarını okuyunca dayanamadım. Ve dikkat ettim kimse yücel beyi ve merkezini savunmadı. Ben onların avukatı değilim fakat sayelerinde çocuk sahibi olmuş biriyim. eski yazılarımı okuyan arkadaşlar göreceklerdir. Şunu söylemek istiyorum meşhur hocalara defalarca gitmiş biri olarak hepsinden birbiri hakkında bir sürü laf dinledim , Yücel bey de ise kimse hakkında en ufak bir kötü söz dahi duymadım, bu ne demek biliyormusunuz insan yaptığı işe ve kendine güveniyorsa diğer meslektaşlarını kötüleyerek kendini övme yoluna gitmez çünkü buna ihtiyaç duymaz ve kendine yakıştırmaz ama malesef bu çok az doktorun sahip olduğu bir meziyet. Geçen sen bir arkadaşıma yücel beyi ve bruksel i tavsiye ettim kendisi 4 kez o meşhurrr hocalarda tüp bebek yaptırmış ve başarısızlıklar sonucunda bu işin yakasını bırakmıştı. Benim devamlı ısrarlarım sonucu Yücel beye gitti. t uterus teşhisi koymuş ve histeroskopik ameliyat oldu. sonra ne oldu biliyormusunz sevgili arkadaşlar 2 ay sonra kendi kendine gebe kaldı şu an kuzusuna sarılıyor. İnanmayanlara özelden mesaj atarlarsa arkadaşımın telefonunuda verebilirim. Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum ama lütfen yazarken dikkatli olalım kimseye haksızlık etmeyelim.

canım ben duymadım ama tecrübe eden vardır mutlaka, bu yapay rahim sadece embriyolarda gelişme problemi varsa mı yapılıyo ? benim 3 kez negatif denemem oldu, şuan geride 9 tane dondurulmuş 5. gün embriyosu var...3 kez negatif denemeden sonra herkese yapılmıyo mu acaba bu işlem ?

Canım bende bu olayı yeni araştırıyorum çünkü dr. bunu uygulamak istiyor.Araştırmalarıma göre daha önceden en az 2-3 başarısız tüp bebek denemesi olan , yaş faktörü büyük rol oynayan ve kötü gelişme gösteren embriyolar için uygulanan bir alternatif yöntemmiş.Benimde toplamda 3 başarısız tüp bebek , 1 tane başarılı tüp bebek ama 27 haftalık ölüm ile sonuçlanan ve her tedavimde farklı embrio gelişmeleri gösteren embriolarım vardı.2 merkez değiştirdim.Ve sonuç olarak benden çok fazla yumurta toplana biliniyor ama döllenme sonrası çok fazla kayıplarımın oluştuğundan ve bazı denemelerde kötü gelişme gösteren yavaşlayan durma noktasına gelen embriolarımın sonunda dr. bana yapay rahim co culture ile deniyelim diye önerdi.Ancak bu konuda uzman işinde gerçekten iyi olan özel bir bakıma ihtiyaç duyan embriologlar yapıyormuş bunun için labortuar ortamı müsayit olması gerekiyormuş.Onun için detaylı araştırıyorum..

enson brüksel e gittiğimde duvarda gazate haberleri vardı... haberlerden biri yapay rahimle bebek sahibi yaptıkları bir bayandan bahsediyordu.. brüksel böyle bir işlem yapmış gazetede de haber olmuş.. ama detay bilgi bilmiyorum hiç...

Tşk ederim paylaşımınız için..araştırmalarım devam ediyor..Yaptıran birileri olsa daha net cevaplar alabileceğim.2 kişi vardı ama istanbulda yaptırmamışlar ama başarılı olmuşlar..Bende bu başarıyı istanbuldaki merkezlerden arıyorum..

evet kimseye haksızlık etmeyelim ancak kimse de bize haksızlık etmesin. benim daha önce yazdığım mesajları okuyup idrak etmiş olsaydınız böyle olmadığını anlardınız. şunu her zaman tartışmasız kabul ederim. yücel hoca histereskopi laporoskopi konusunda bir numara.bunu daha önce de söyledim. ama nedense insanlar ne anlamak istiyorsa onu anlıyor.bunu başka arkadaşlara, başka topiklerde ve özelde de belirttim.eğer histereskopi yaptıracaksanız yücel hoca diye...
sorun şu BENİM BİR RAHİM FİLMİM VARDI VE RAHİM FİLMİ HALEN DURUYOR VE RAHİM FİLİMİNDE RAHİMİN T OLUP OLMADIĞI YA DA YAPIŞIKLIK OLUP OLMADIĞI BELLİ OLUYORMUŞ.benim rahim filmimde asla ne t ne yapışıklık ile ilgili bir durum olmadığı halde yapışıklık olabilir dendi. histereskopi önerildi. yaptırdım ve yapışıklık yokmuş ama rahimde hafif t varmış dendi. rahim filmi neden çektirilir sizce herkes histereskopi ile mi anlıyor yapışıklığıi. aksine yapışıklık olduğunu rahim filmiyle anlarsınız sonra gider histereskopiyle düzelttirirsiniz. rahmin t olup olamdığı rahim filminde anlaşılır histereskopide düzeltilir. demek istediğim bu. ihtiyaç duyulan biri için cidden bir numara yücel bey ama BENİM İHTİYACIM YOKKEN YAPMIŞ . ben o zamanlar bu bilinçte olsaydım yaptırmazdım. ama değildim.demek istediklerimin doğru anlaşılması dileğiiyle...

Son düzenleme:
rahim filminde rahmin t şeklinde olduğu ve yapışıklık olduğu belli oluyomuymuş ?? benim 6 ay arayla çekilmiş 2 tane rahim filmim var, bulunduğum yerdeki doktorum çekmişti, ne o doktor ne de yücel bey o filme bakarak senin rahminde yapışıklık var demedi.. yücel hoca 2 kez negatif sonuçtan sonra herşey normal görünüyo niye tutmadı bi de histeroskopi yapalım dedi ve öyle yaptı histeroskopiyi ve sonra iyi ki yapmışız rahmin t şeklindeymiş ve de yapışıklık varmış , düzelttim dedi....ama 3. denemede yine tutmadı,ben de şimdi şunu araştırıyorum : brükselin tanıtım kataloğu gibi bi broşürü var ya,orda 3 kez negatif denemeden sonra yapay rahim uygulaması yapılır diyo...şimdi bana bunu yapacaklar mı acaba ? bi dahaki denemende şunu yapıcaz falan denmedi ama ben sorucam bu yapay rahimi ....ama ben merkeze güveniyorum,sadece bebişim çok nazlı daha gelme zamanı var demekki :)

rahim filminde rahmin t şeklinde olduğu ve yapışıklık olduğu belli oluyomuymuş ?? benim 6 ay arayla çekilmiş 2 tane rahim filmim var, bulunduğum yerdeki doktorum çekmişti, ne o doktor ne de yücel bey o filme bakarak senin rahminde yapışıklık var demedi.. yücel hoca 2 kez negatif sonuçtan sonra herşey normal görünüyo niye tutmadı bi de histeroskopi yapalım dedi ve öyle yaptı histeroskopiyi ve sonra iyi ki yapmışız rahmin t şeklindeymiş ve de yapışıklık varmış , düzelttim dedi....ama 3. denemede yine tutmadı,ben de şimdi şunu araştırıyorum : brükselin tanıtım kataloğu gibi bi broşürü var ya,orda 3 kez negatif denemeden sonra yapay rahim uygulaması yapılır diyo...şimdi bana bunu yapacaklar mı acaba ? bi dahaki denemende şunu yapıcaz falan denmedi ama ben sorucam bu yapay rahimi ....ama ben merkeze güveniyorum,sadece bebişim çok nazlı daha gelme zamanı var demekki :)

Yaaa arkadaşlar okuyorum da bu sayfayı, ne kadar çok kişide rahmin T şeklinde olması durumu çıkmış ! Bu kadar sık rastlanan birşey miymiş bu ?? 2 negatif denemem var, bana filme gerek yok diyor doktorlar, ama şimdi acaba rahmim T midir benim de diye düşünmüyor değilim :KK28: Yücel Bey'in epey hastasında var bu durum galiba :KK28:

Yaaa arkadaşlar okuyorum da bu sayfayı, ne kadar çok kişide rahmin T şeklinde olması durumu çıkmış ! Bu kadar sık rastlanan birşey miymiş bu ?? 2 negatif denemem var, bana filme gerek yok diyor doktorlar, ama şimdi acaba rahmim T midir benim de diye düşünmüyor değilim :KK28: Yücel Bey'in epey hastasında var bu durum galiba :KK28:
evet diğer doktorlarla ilgili topiklerde pek yok yoğun olarak bu topikte var bu T durumu:)

evet canım yapışıklık belli oluyormuş filmden ben histereskopiden önce doktorlar hep yapışıklık yok sende dedilersede inanmamıştım:)

valla edacım daha kaç kişide var bilmiyorum ama benim aklımın ucundan geçmezdi t şekli yada yapışıklık ama oldu, neyseki hisreroskopide düzelttim dedi yücel hoca ama sonraki denemede de tutmayınca çok üzüldüm ve şuan çok korkuyorum acaba hiç mi olmayacak diye :KK43:

:KK22:
evet canım yapışıklık belli oluyormuş filmden ben histereskopiden önce doktorlar hep yapışıklık yok sende dedilersede inanmamıştım:)

ya madem belli oluyomuşta bana niye söylemediler, ilk iki denemem boşa gitmezdi, söylenseydi taa en baştan yaptırırdım histeroskopiyi, sorun en baştan halledilirdi...ama yücel hoca iki rahim filmime de baktı hiç öyle bişey demedi, görse ya da görülse kesin derdi heralde koskoca prof sonuçta diye düşünüyorum

valla edacım daha kaç kişide var bilmiyorum ama benim aklımın ucundan geçmezdi t şekli yada yapışıklık ama oldu, neyseki hisreroskopide düzelttim dedi yücel hoca ama sonraki denemede de tutmayınca çok üzüldüm ve şuan çok korkuyorum acaba hiç mi olmayacak diye :KK43:

Off canım yaaa, o korku hepimizde var :KK36: Diliyorum daha fazla beklemeyiz ... Olana kadar denemekten başka şansımız yok galiba :26:

Yok canım, ben tanımıyorum bu merkezi, bu sitede okuduklarımdan duydum... Ama bu T rahim meselesi gerçekten bu topikte çok geçiyor, dikkatimi çekti .. Benim birisi Yeditepe, diğeri Umut'ta oldu, üçüncüyü de Umut'ta yaptıracağım galiba...

Senin kaçıncı deneme ? Hep burada mı denedin ? Off ne zor yaa, karar vermek :KK36: Yok hangi merkez, yok hangi tedavi, hangi ilaç, yok hangi embriyolog , uğraş dur :KK37:

Yok canım, ben tanımıyorum bu merkezi, bu sitede okuduklarımdan duydum... Ama bu T rahim meselesi gerçekten bu topikte çok geçiyor, dikkatimi çekti .. Benim birisi Yeditepe, diğeri Umut'ta oldu, üçüncüyü de Umut'ta yaptıracağım galiba...

Senin kaçıncı deneme ? Hep burada mı denedin ? Off ne zor yaa, karar vermek :KK36: Yok hangi merkez, yok hangi tedavi, hangi ilaç, yok hangi embriyolog , uğraş dur :KK37:

ben 3 defa denedim olmadı..hepsi brükseldeydi, ilki tüp diğer ikisi dondurulmuş embriyolarla denendi kısmet değilmiş..önümüzdeki ay 4. yü deneyeceğiz yine dondurulmuşlarla inşallah bu defa olur ..doğru diyosun merkeze karar vermek zor, ben de buraya tavsiye üzerine gitmiştim memnun kaldım ilgililerdi ama kısmet değilmiş olmadı, biz elimizden geleni yaptık gerisini Allah'a bıraktık...ben de işte bu 3 negatif denemeden sonra yapay rahim konusunu araştıryorum,çünkü brükselin kitapçığında 3 negatif denemeden sonra yapay rahim uygulanır falan diyo..bakalım sorucam merkeze ne diyecekler..sen üçüncüyü ne zaman denemeyi düşünüyosun ? dondurulmuş var mı canım ?

Yok canım ya, nerde dondurulmuş, biz transfer edileceği zor buluyoruz :KK24: Benim sorunum yumurta yetmezliği, o yüzden az sayıda ve kalitesiz yumurtam oluyor :KK36: Her seferinde o kadar iğneyi yiyip ancak 1 ya da 2 transfer edileceği zor buluyoruz, o da tutmuyor... Artık hayırlısı diyorum... Şimdilik Aralık gibi niyetleniyorum 3. için...

Sende yumurta sorunu yok anladığım kadarıyla, tutunmada mı sorun, ne diyorlar ?

Yok canım ya, nerde dondurulmuş, biz transfer edileceği zor buluyoruz :KK24: Benim sorunum yumurta yetmezliği, o yüzden az sayıda ve kalitesiz yumurtam oluyor :KK36: Her seferinde o kadar iğneyi yiyip ancak 1 ya da 2 transfer edileceği zor buluyoruz, o da tutmuyor... Artık hayırlısı diyorum... Şimdilik Aralık gibi niyetleniyorum 3. için...

Sende yumurta sorunu yok anladığım kadarıyla, tutunmada mı sorun, ne diyorlar ?

evet yumurta ve spermde sorun yok ama rahim t şeklindeymiş ve yapışıklık varmış, ilk 2 denemede o yüzden tutmamış... daha sonra dediğim gibi histeroskopi yapıldı ve düzeltildi ama üçüncü de gene tutmadı, hayırlısı artık

kızlar herkes nerde :) topiğimiz çok yalnız kalmış...bir dahaki adetimle yine dondurulmuşlarla deneyeceğiz,yapışıklık tekrar olursa diye çok ara vermek istemiyorum...nolur olsun artık yaa bu dördüncü olacak :KK43:

kızlar herkes nerde :) topiğimiz çok yalnız kalmış...bir dahaki adetimle yine dondurulmuşlarla deneyeceğiz,yapışıklık tekrar olursa diye çok ara vermek istemiyorum...nolur olsun artık yaa bu dördüncü olacak :KK43:

canım siteye hep giriyorum ama yazacak bişi bulamadığımdan yazmadan çıkıyorum... bende bu ay yine hamile kalamadım kasım ayı yine ne olacak bakalım... ama ilk hamileliğimi kaybettikten sonra stresten bacağımda bir yara çıktı.. ve 2,5 yıldır geçmiyor, cildiye sedef olduğunu söylüyor, bu bebek işleri beni sedef yaptı , doktor kafana takma rahat ol diyor ama olamıyorum... şimdi cildiye doktoru 2 ilaç verdi hamile kalsan bile kullanabilirsin diyor .... ama korkuyorum acaba bu ay ara mı versem bu ilaçlar bişi yapar mı? ÜREDERM Emollient ve ADVANTAN Pomat. Acaba bebeğe yan etki edermi hamile kalırsam??? bir fikri olan var mı? ama kullanmak zorundayım bacağımdaki yara büyüdü :KK43: nasıl sıkıntı yapmam nasıl kafam rahat olur ? :18:

X