Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

cnm bana rahmin t şeklinde ve de yapışıklık var dedi, histeroskopide düzelttim dedi, aslında histeroskopi sonrası hemen transfer yapmak benim de kafamı kurcalamıştı acaba içersi geçti mi diye, ama sonuçta koskoca profesör vardır bi bildiği diye onu dinledik...histeroskopinin neden gereksiz olduğunu düşündün senin rahimde sorun yok muydu ? sana boşuna mı yapılmış yani anlamadım cnm...adetin gecikmesini sorun etme benim de geç gelmişti
dur sana daha önce bu topikte yazdığım mesajı kopyalıyayım açıklamıştım

canım benim ben de rglimin 2. günü gittim laparoskopi olmaya geldim dedim. 2 cm çikolata kistim var dedim. oda yok o 4 cm altında gerek yok ama histereskopiyle bakabiliriz geçirdiğin kürtajdan dolayı bir yapışıklık olabilir dedi. bizde hemen reglimin 7. günü histereskopi olduk. ve çok çok hafif bir t ye eğilim varmış düzeltmiş. ve bana dediki hamile kalmana engel bir durum değil ama hamile kalırsan erken doğum olabilirdi dedi. peki dedik geldik. defalarca kontrol muayenesi istedim gerek yok dendi. eh ben de pilpirikliyim biraz. ayrıca yeniden tüp için merkez ararken dört ayrı merkeze gittim hepsi de ünlü pprof bunların ismini merak edersen sana özelden yazabilirim. ama ayıp olmasın şimdi onlar meslektaş.yani yuh dedi biri hatta rahim filmi ortada bu rahimde ne t var ne yapışıklık yeminle söylüyorum dört doktorun dördüde eleştirdi. biri de dedi meslektaşlarımı asla kötülemem ama buna seessiz kalamayacağım dedi bu rahim filmi üzerine histereskopi ihtiyacını nasıl duymuşta kesmiş dedi.
böyle işte. ben de yücel bey e büyük bir güvenle gittim reglimin 2. günü ve 7.günü histereskopi oldum.ben sadece yaşadıklarımı yazdım buna kim inanırsa inanır kim doğru bulur ya da bulmaz. kim katılırsa katılır kim katılmazsa katılmaz. sonuçta hepimiz bu klübün üyeleriyiz doğrular kadar eğrileri de gözden geçirmeliyiz değil mi?
bana göre tek doktor görüşüyle yola çıkmak her zaman hata getiriyor....
sevgiler...

bir ekleme daha yücel hoca beni kontol etmedi iyileştimi yara diye sadece reglinin 2. günü gel hem kontrol edelim hemde tüp e başlarız dedi. ve ben araştırdım. histereskopi sonrası rahimin iyileşip iyileşmediği en iyi 12. gün anlaşılıyormuş. regliyken kanama var zaten duvardaki kalınlık dökülürken yaranın iyileşip iyileşmediği belli olmuyormuş. ama yücel hoca histereskopi ve laporoskopi konusunda kendine çok güveniyor ve bende bu konuda uzmanlığına cidden katılıyorum. sorun olmayacağını düşünerek tüp e başlatıyor kontrol etmeden. ama ben emin olmadan yola çıkmak istemiyorum.
şunu da çok ciddiyetle söylemekten çekinmiyorum bana histereskopiyi boşuna yapmış. bunu yaptırdıktan sonra öğrenebildim maalesef. işallah kalıcı bir hasar olmamıştır. alalhım sen koru...

hım hatırladım cnm ya, yok bence de kalıcı bi hasar olmamıştır içini ferah tut,ben güveniyorum yücel hocaya beni burdaki doktorum göndermişti ona,çok tavsiye etmişti...ama dediğim gibi sadece histeroskopiden hemen sonra dondurulmuşlarla denemek beni de düşündürmüştü acaba rahim iyileşti mi diye çünkü beni kontrole bile çağırmadılar ve benim adetim aşırı ama çok aşırı ağrılı olmuştu...valla artık olan oldu umarım hakkımızda hayırlısı olur çünkü biz güvendik kendimizi emin ellere emanet ettik diye düşündük,gidebileceğimiz en iyi yere gittik diye düşünüyoruz, sonuçta özel profesöre gidiyoruz yani. Allah emeklerimizi boşa çıkarmaz inş. her şeyde bi hayır vardır...bakalım bundan sonrakinde tutacak mı inş. tutar..o zaman sen ne yapacaksın histeroskopi sonrası değil de bi dahaki aya mı başlayacaksın , bence de öyle yap madem 45 gün sürüyomuş geçmesi garanti olsun bari, biz yaptık tutmadı, hayırlısı olsun arkadasım ..

inşallah canım ya inşallah...sen ne kadardır tedavi sürecindesin? ya 11. de -12 de tutan var,çok korkuyorum biz de öyle olursak diye :KK43:

canım bana tüp bebek önermiyorlar daha önce 3 gebelik yaşadım doğal yollarla, 3 ünüde kaybettim maalesef ... kaç doktora sorduysam sana tüp gerekmiyor bekle diyorlar, bakalım bekliyorum...

2 ay sonra ki denemende seninde tutacak inşallah... benim içime öyle doğuyor :ecrin_bebek:

hım hatırladım cnm ya, yok bence de kalıcı bi hasar olmamıştır içini ferah tut,ben güveniyorum yücel hocaya beni burdaki doktorum göndermişti ona,çok tavsiye etmişti...ama dediğim gibi sadece histeroskopiden hemen sonra dondurulmuşlarla denemek beni de düşündürmüştü acaba rahim iyileşti mi diye çünkü beni kontrole bile çağırmadılar ve benim adetim aşırı ama çok aşırı ağrılı olmuştu...valla artık olan oldu umarım hakkımızda hayırlısı olur çünkü biz güvendik kendimizi emin ellere emanet ettik diye düşündük,gidebileceğimiz en iyi yere gittik diye düşünüyoruz, sonuçta özel profesöre gidiyoruz yani. Allah emeklerimizi boşa çıkarmaz inş. her şeyde bi hayır vardır...bakalım bundan sonrakinde tutacak mı inş. tutar..o zaman sen ne yapacaksın histeroskopi sonrası değil de bi dahaki aya mı başlayacaksın , bence de öyle yap madem 45 gün sürüyomuş geçmesi garanti olsun bari, biz yaptık tutmadı, hayırlısı olsun arkadasım ..
evet canım bu reglimde başyacaktım ama ertelendi artık bir ay daha .normalde perşembe regli olmalıydım halen tık yok

canım bana tüp bebek önermiyorlar daha önce 3 gebelik yaşadım doğal yollarla, 3 ünüde kaybettim maalesef ... kaç doktora sorduysam sana tüp gerekmiyor bekle diyorlar, bakalım bekliyorum...

2 ay sonra ki denemende seninde tutacak inşallah... benim içime öyle doğuyor :ecrin_bebek:

ay canımmm ağzın bal yesin :) içine doğan gerçek olur inşallah...bak ne güzel sen en azından doğal yolla hamile kalabilirsin , ben doğal yolla 2 kez hamile kaldım ikisi de dış gebelik oldu ve tüplerimi kaybettim...şimdi sadece tüp bebekle evlat sahibi olabiliriz,bunda da vardır bir hayır..

evet canım bu reglimde başyacaktım ama ertelendi artık bir ay daha .normalde perşembe regli olmalıydım halen tık yok

hadi hayırlısı.. ikimiz de bi dahaki aya başlayacağız o zaman :) kısmet belki ikimiz de aynı anda hamiş oluruz :) Allah büyüktür...

hadi hayırlısı.. ikimiz de bi dahaki aya başlayacağız o zaman :) kısmet belki ikimiz de aynı anda hamiş oluruz :) Allah büyüktür...
işallah canım işallah çok karamsar uyandım bu sabah gene olmayacak dedim içimden...
yaşın kaç? gene brüksel de mi deneyeceksin?

işallah canım işallah çok karamsar uyandım bu sabah gene olmayacak dedim içimden...
yaşın kaç? gene brüksel de mi deneyeceksin?

evet yine brükselde deneyeceğim 9 tane 5. gün embriyosu daha var dondurulmuş, onlarla şansımızı tekrar deneyeceğiz..sen farklı bi merkezde mi deneyeceksin, dondurulmuş varmıydı senin ?

evet yine brükselde deneyeceğim 9 tane 5. gün embriyosu daha var dondurulmuş, onlarla şansımızı tekrar deneyeceğiz..sen farklı bi merkezde mi deneyeceksin, dondurulmuş varmıydı senin ?
oo süper dondurulmuşlar hazır maşallah...
benim yok ben ataşehir memorial de denemeyi düşünüyorum. bakalım...

oo süper dondurulmuşlar hazır maşallah...
benim yok ben ataşehir memorial de denemeyi düşünüyorum. bakalım...

hayırlısı olsun, etkilemek istemem ama bizim bi akraba memorialden hiç memnun kalmamıştı,ama kısmet bu, ona iyi gelen bana iyi gelmez, bana iyi gelen ona iyi gelmez, sonuçta herkesin durumu farklı, aslında bunlar bahane Allah ne zaman verirse o zaman olacak

hayırlısı olsun, etkilemek istemem ama bizim bi akraba memorialden hiç memnun kalmamıştı,ama kısmet bu, ona iyi gelen bana iyi gelmez, bana iyi gelen ona iyi gelmez, sonuçta herkesin durumu farklı, aslında bunlar bahane Allah ne zaman verirse o zaman olacak
hangi memorial di akrabanın denediği ataşehir mi okmeydanı mı?

hangi memorial di akrabanın denediği ataşehir mi okmeydanı mı?

onu bilmiyorum canım yaa....uzun zaman oldu tam hatırlamıyorum ama labaratuvarda sorun oldu falan demişler ve düşüğün sebebini buna bağlamışlar, o da bu kadar büyük ve önemli bi hastanede nasıl böyle bişey olur diye ortalığı ayağa kaldırmış,sonra başka bi merkeze gitti ve şuan bi oğlu var ...

onu bilmiyorum canım yaa....uzun zaman oldu tam hatırlamıyorum ama labaratuvarda sorun oldu falan demişler ve düşüğün sebebini buna bağlamışlar, o da bu kadar büyük ve önemli bi hastanede nasıl böyle bişey olur diye ortalığı ayağa kaldırmış,sonra başka bi merkeze gitti ve şuan bi oğlu var ...
ben ilk denememi okmeydanı ataşehirde yaptım negatifti şimdi ataşehir i düşünüyorum. hayırlısı bakalım...

Merhaba Arkadaşlar..
Brüksel de Yücel Bey de Yapay rahim ile hamile kalan varmı?
Embrio gelişimi yavaş olan yada duran yada kötü gelişmeler gösteren ve bu nedenle yapay rahim ile tüp bebek deniyen arkadaşlar varmı??
Inernette araştırdığıma göre yapay rahim konusunda iyi olduğu söyleniliyor??

Bilgisi olan paylaşabilir mi?Kurban bayramından sonra yeni 5.tüp bebek denemesine gireceğiz..

Bu konuda Brükselde kimse tecrübe etmedi mi?? Benim için çok önemli ..

çok şükür regli oldum 31. günde geldi dediğin gibii benim de kasık bel sancım var. bugünde okul var nasıl duracam ayakta bilmiyorum...

gözün aydın :) ben de çok zor ders anlatmıştım çok ama çok ağrım vardı, inşallah senin öyle olmaz...ondan sonraki adetimi de hiç hissetmedim, normalde az da olsa ağrı olurdu ama hiç olmadı, şuan bitmek üzre, bi dahaki adetimle tekrar hapları içmeye başlayacağım 4. deneme için, inşallah olur bu defa yaaa

Bu konuda Brükselde kimse tecrübe etmedi mi?? Benim için çok önemli ..

canım ben duymadım ama tecrübe eden vardır mutlaka, bu yapay rahim sadece embriyolarda gelişme problemi varsa mı yapılıyo ? benim 3 kez negatif denemem oldu, şuan geride 9 tane dondurulmuş 5. gün embriyosu var...3 kez negatif denemeden sonra herkese yapılmıyo mu acaba bu işlem ?

X