Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

bugün adet oldum.tayinim başka bir okula çıktığı için 14 temmuzda ilişik kesmek için çalıştığım yere gelmem gerekiyor.daha önce de tüp bebek yaptırdığımdan tarihlerini karşılaştırdım.14 temmuz transfer zamanına denk gelebilir.çok üzgünüm.yaz tatili gelsin diye sabırsızlıkla bekliyordum.tayinimin çıkmasına sevinemedim bile.hayırlısı böyleymiş naapalım.bu arada sevgili rudi.sizin problem nedir.sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim.daha önce anlatmamışsın sanırım.önceki sayfalarda bulamadım.

sevimli iyi dileklerin için saol...

Kıslar size iyi değilim diye yazmıştım, yine değilim ama iyi olacağım inşallah, sizlere güzel bi haberim var, hamileyim Allahın izniyle, ancak 5 haftalıktan itibaren kanamalarım başladı, öyle kahverengi leke falan da değil, olduğu zaman regl kanaması yanında hiç kalıyor, korkudan yerimden bile kıpırdayamıyorum, ama bebişler iyi rabbimin izniyle, anlayacağınız ikizlere hamileyim, şok üstüne şok yaşadım ama şu endişelerden bunu bile hakkıyla yaşayamadım..Şu an yaklaşık 10 haftalık olduk, sonu ne olacak bilemediğim için yazamadım hala da endişeliyim, dua edin bize olur mu? Sizi öpüyorum.

canım nasıl yanii tedavi olmadan mı şooookkkk yaniii benimde kanamam vardı pazar günü dediğn gibi şarıl şarıl hemde sabah çok erken olduğu için devlet hastanesine gittim usg makinalar eski lduğu için bebeğim gözükmedi azdaha kürtaja alacaklardı sabah 5de hüsamettin beyi aramak zorunda kaldım bişey yaptırmadan çıkın dedi tabi beni düşünün yaşayan ölü gibiydim ama çok şükür yücel hoca muayene etti ve bebekle alakası olmayan bi kanamaymış progestan iğne verdi şuan çok iyiyim inşallah

evet sevimli, tedavi olmadan, bunu 2. defadır yaşıyorum, inşallah sonu iyi biter, benim kanamaların da bebekle ilgisi yok, rahim bazen böyle kasılıp kanama yapabiliyormuş, benim kanamalar olduğu zaman pedi geçtim yatk çarşaf kalmıyor, o kadar yani ama can veren rabbim nasibi varsa yaşatıyor işte...sana da geçmiş olsun ben de progynex iğne oluyorum, inşallah sonu iyi olur ikimizn de.

inş canım benimde öye ped filan hak getire ama sadece1 gün oldu dediğin gibi kasılmayla oluyor birden 3 saat sürdü benim sonra bidaha olmadı dikkat et kendine canım inş herşey çok güzel olur bende arkandan geliyorum benimkide 7 haftalık oldu

ikimizin durumu birbirine benziyor, inşallah yata yata geçiricez bu dönemi, sen de kendine çok dikkat et, görüşürüz yine, öptüm.

Anjelic, hamile olmana çok sevindim gerçekten mucize bi haber oldu inşallah kanamaların geçer ve hamileliğin normal seyrini alır sağlıkla bebişlerini kucağına alırsın inşallah. Allah yardımcın olsun..

Sevim-li çok geçmiş olsun canım büyük bi tehlike atlatmışsın iyiki Hüsamettin Beyi aramadan işlem yaptırmamışsın malum ssk da araştırma yapmadan hemen sonuca gidiyolar allah bebeğini sana bağışlamış canım çok dikkat et kendine inşallah bidaha böle bişey yaşamazsın.. Hamile kalmak güzel ama tedaviyle olunca insan heran bişey olcak korkusuyla yaşıyor benim hala kasık ve adet ağrılarım devam ediyor ve tadıklarımıza müjdeli haberi vermek için usg ye girmeyi bekliyoruz 2 temmuzu iple çekiyorum..

anlaşılan gerçek hayatta olduğu gibi çocuğu olan çocuğu olanla,hamile olan hamile olanla,tedavi gören ya da görecek olan da yine kendi dengiyle ilgileniyor.bilmem okudunuz mu ama en başta sizin bütün yazdıklarınızı tek tek okuduğumu söylemiştim.rudi dışında hiç kimse benimle ilgilenmedi.oysa tedavi ve iğneler aşamasında kimse kimseyi atlamıyordu.tüp bebek yaptırmak için daha çok sizin yazdıklarınızdan güç almıştım oysa.yanılmışım.siz de haklısınız tabii.her şeyi bir an önce unutup sağlıklı kadınlar gibi normal bir yaşam sürdürmek istiyorsunuz.allah hepinize gönlünüzde ne varsa onu versin.hoşçakalın.:a015:

cnm senin sprduğun soru kişide kişiye değişir o yüzden net bişey söylemek istememiştir hiçkimse. şimdi seni muayene edecekler sonra yumurta rezervine ve hormon durumuna göre iğnelere başlıcaklar hatta gerekirse öncesinde hap kullanacaksın.sonra düzenli kontrollere gidip yumurtalarına bakılacak ona göre iğnelerinin dozu ve kullanacağın gün sayısı değişecek. mesela ben 8 gün yumurta geliştirici iğne vuruldum adetimin 2.günü başladım vurulmaya. sona yumurtalarımdan bazıları fazla geliştiği için onların çatlamaması için bir iğne daha vuruldum. sonra çatlatma iğnesi vuruldum ve ertesi gün yumurtalarım toplandı.toplamda 10 gün iğne vuruldum. ama bunları kısas almamalısın bizde sorun eşimdeydi o yüden en kısa protokol uygulandı bana.ama bunun bir çok tedavi protokolü var dr.sana en uygun olanı seçip uyguluyor. burda herkes herkese yardımcı olmaya çalışıyor. ama dedimya bazı şeylere kesi şeyler söylenemiyor. rudi sana güzelce açıklamış zaten:)

Merhaba Canım ; Umarım tayinin daha iyi bir yere çıkmıştır. Bir sonraki ay başlarsın kafan daha rahat olacaksa...
Bizim Hikayemiz; bende ki problemler : Uzun aralıklarla adet görme, Bir tüp tıkalı,Prolaktin Hormonum yüksek ,diğerleri normal.bir de Yücel bey rahim şeklinin bebeği taşımayacak şekilde dar olduğunu söyledi. ve 1 ay önce Histereskopi oldum Yücel hoca da + Hormon takviyesi ile düzeldi. Histereskopi ameliyetın dan önce Anadolu Sağlık Merkezi/ Gebze de ki hastane de 1 tüp bebek denemem var idi. Sonuç Negatif. Bu arada 1.deneme Mart ayı, Histereskopi Mayıs ayı, 2 .deneme Haziran ayında peşpeşe yaptırdım. Ara vermek istemedim. Çünkü huyumdur bir ara verirsem geri dönüşüm çok geç olacak dı bir dahaki deneme için.
Eşim de ki problemler: Hareketli sperm düşüklüğü , morfoloji düşük. ( sigara çok kullanır kendisi)
1,5 yıllık evliyiz hiç korunmamamıza rağmen olmayınca doktor a başvurduk ve bu problemlerle karşılaştık aşılama denememizi istedi ilk doktorumuz ama onunda şans az olunca direkt tüp bebek denemek istedik.
Bizim durumumuz bundan ibaret

Tebrik ederim ANjelic. Ne güzel tedavisiz ikiz süper ya umarım kanamaların kısa zamanda durur, Hamileliğin keyfini çıkartırsın

Arkadaşlar dün yani transferimin 8.günü kan testi yaptırsım değerim 86,5 Pozitiff umarım katlanarak çoğalır.

Yasemin, inan bizler için böle düşünmene üzüldüm ben bütün yazdıklarını okumuştum fakat gerekli cevaplar için rudinin sana yazdığını da okuyunca aynı şeyleri yazmak istemedim açıkcası üstelik çalışıyorum ve her fırsatta burda paylaşımları okumaya çalışıyorum yazmak için pek fırsatım olmuyor. Ama bizlerde çok zor bir süreçten geçtik ve şuanda hamile olmuş olsak bile hep korku var içimizde nezaman ne olacağımız belli değil açıkcası gerçek hayatta bizi zaten anlayan kimseler yokki burda birbirimizi bizlerden başk a kimseler anlayamaz ve ayrdımcı olamaz. Tedavi süreçleride arkadaşlarında dediği gibi kişiden kişiye değişiyor mesela bizdede elimde sayı ve morfoloji sorunu vardı ve ben uzun protokolle mayıs ayında tedaviye başladım haziranın 10 a kadar sürdü tedavim. Bizler şuanda okadar horman yükülüyüz ki hem alıngan hem heyecanlı karmakarışık duygular içersindetyiz inan. Seninde başından olumsuzluklar geçmiş belli fakat ne olursa olsun ayakta durmamız lazım ve birbirimizi anlamamız gerekir umarım diğer arkaddaşlarda zaten başlarından olumsuzluk geçmiş olduğundan ( kanama vs. ) kendileri hakkında bilgi verip çıkmışlar diye düşünüyorum lütfen bizleri yanlış anlama ve kınama. Allah yar ve yardımcın olsun..

rudi canım hayırlı olsun umarım çoğalarak katlanır sorunsuz bi hamilelik geçirirsinn

canım böyle sitem etmen gerçekten üzdü bizi emin ol çoğu arkadaş sağlık sorunları yüzünden bende dahil bkuegrenin dediği gibi sadece durumumuzu bildirip çıkıyoruz istirahat etmek için neden sana cevap verilmesin öyle denk gelmiştir kastibişey olamaz kaldiki neden olsun burdan başka bizi anlayan kimse yok çünkü çevremizde tedavi içinde nezaman hazırım dersen ne zaman rahatsan ozman başla canım inş olumlu sonuçlar alırsın

çok özür dilerim arkadaşlar.çevremde birçok insan var ama bu konuyu artık kimseyle konuşamıyorum.eşimle dahi konuşasım gelmiyor çoğu zaman.kötü,uzak bir okulda üç yıldır çalışıyordum.merkeze tayinim çıktı.belki diğer bebeğimi de yolda çok sarsılmaktan kaybetmişimdir diye düşündüğüm için bu fırsatı kaçırmak istemiyorum.diğer aya yaptırmak en uygunu diye karar verdim.aslında tüp bebek olayına artık hiç girmek istemiyordum.ama sizin hikayelerinizi okuyunca ben neden mücadele etmeyeyim ki dedim.dört yıllık evliyim.29 yaşındayım.ilk bir yıl çocuk düşünmedik.düşündükten beş ay sonra kendiliğimden hamile kaldım.rahimde perde varmış.bebeğim gelişmedi.önce kürtaj oldum ardından ameliyatla perde alındı.artık sorun kalmadı ha bu ay ha diğer ay derken altı ay bekledik bebek falan yok.doktora gittim.rahim filmimden sonra sağ tüpümün tamamının sol tüpümün de çoğunun kapandığını öğrendin.burada bir prof e gittim laparoskopi şart dedi.hemen ameliyat olmayayım diye ankarada timur gürgan a gittim.oda aynı şeyleri söyledi.orada bir sürü tahlil ve neredeyse tüp bebek fiyatının yarısında fazla ödeme çıkardılar.oraya güvenemeyince gaziantep teki prof e laparoskopiyi yaptırdım.ameliyat sonrasına kadar kimse açılamayacağı ihtimalini söylemedi.bilsem hiç olur muydum?iki kez aşılama yapılmıştı laparoskopiden önce.en son da gaziantepte euro fertilde ilk tüp bebek denememi yaptırdım.üç embriyo transfer edildi.bir tanesi tuttu.ilk başta herşey yolunda gidiyordu.kalp atışlarını dinlemek için gideceğim gün kahverengi lekeler gelmeye başladı.bebeğimin gelişiminin durduğunu öğrendim.dünyam başıma yıkıldı.inanın yeni yeni toparlanmaya başladım.şimdi de acaba yine aynı şeyler olur mu kaygısını taşıyorum.yücel karaman a yaptımaya karar vermiştik.allah beni sizlerle karşılaştırdı.bana çok moral oldu yazdıklarınız. allah hepinizin bebeğini kucağınıza almayı nasip etsin.biraz uzun oldu.başınızı ağrıttığım için kusura bakmayın.

bebeğin hayırlı olsun rudi.inşallah değerlerinde güzel çıkar.kendine dikkat et.

canım hikayeni paylaştığın için teşekkürler. insan paylaştıkça rahatlıyor sende artık rahatla. yücel bey e gel muayenede bir baksın ondan sonrası Allah kerim. Bu konuda güvenilecek ve doğru yönlendirecek nadir doktorlardan biri. Hem bak artık merkezde bir okulda çalışacaksın. herşey çok güzel olur inşallah. teşekkürler cnım asıl test tarihim yarın daha kimseye söylemedim eşime bile.erken test yaptığım için yarın ki sonuca göre söyleyeceğim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…