Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

Ben salı günü rahim filmi cekilcem inşallah sorun yoktur canım dua edin bana . Eğer sorun yoksa Allah nasip ederse haziran düşünüyorum . Benim psikolojik olarak biraz daha rahatlamam lazım .

canım tüp bebekte rahim filmi gerek yok diyorlar bide çok acıyo bende önce yaptırmıştım sonra tüp bebek olcaksın boşuna yaptırmışşın dedi başka doktor. çektiğim açı kaldı yanıma

o ne demekmiş? ben rahim filmiyle rahmimde perde olduğunu öğrendim ve yücel hocada histeroskopim yapıldı tüp bebekten önce. benimde canım acımıştı ama sanırım ben çok kastığım için öyle oldu..

Bana ilk rehim filmi cekildi temiz cikti sonra esimde sorun oldugu icin tup bebek olmasi lazim dediler. Daha once rahim filmi cektirmistim baska hastanede dedim.doktorda bana bosuna cektirmissin tup bebekte gerek olmaz dedi. Ben bu doktorlari anlamiyorum neye inanacagimi sasirdim.demekki buda onemliymis

Canm bence o doktor ne dediğinin farkında degıl yada cok tecrubesiz..rahim filmi cok onemli tüp bebek oncesi..benmde rahımde perde oldugu fılmde ortaya cıktı ve ıkı defa perde ıcın histeroskopı oldum...dr un mantıgı su ama sacma bence tüpler ıcın soluodur onu yanı tüpler kapalıysa zaten tüplerle ısımız yok mantıgındadr o bıle dogru degıl tuplern kapalı olması bile tüp bebek başarısnı dusurur..canm bence sen başka bir dr la görüş

ben nevşehirdeyim kayseriye gidiyodum tedavi için iki başarısız deneme yaşadık. biraz toplanayım inşallah yücel bey ile devam edeceğim. ve bana bunu söyleyen kişi fakültede prof.

ben nevşehirdeyim kayseriye gidiyodum tedavi için iki başarısız deneme yaşadık. biraz toplanayım inşallah yücel bey ile devam edeceğim. ve bana bunu söyleyen kişi fakültede prof.
Tatlım geçmiş olsun. Dilerim sonraki ilk denemende pozitifi görür ve bebeğini sağlıkla kucaklarsın.
Bilgi tamamen doğru değil. Doktorun tüplerde ve rahimde hiçbir problem olmadığını ön görerek öyle demiş olabilir. Fakat o kadar para ve zaman kaybı bu tedavi, rahim ve tüplerin durumu bilinmeli. Almanya'dayım. Benim ilk randevumda rahim filmini sordu klinik.
Tüp bebekte tüpler ilk öncelik olmayabilir, ama kızların dediği gibi rahimde perde olabilir. Endometriosis olabilir. Tüplerde sıvı birikmesi, tüpün şişmesi, yapışması söz konusu olabilir. Tüm bunlar sağlığı ve başarıyı etkiler. Benim Ankara'da yapılmıştı rahim filmi, yapan asistan acemiydi ve çok acıdı. Fakat çok kısa sürdü ve ardından ağrı olmadı.

Amin insallah hepimiz en kisa surede meleklerimize kavusuruz cok zor bi surec

Bende o yuzden burayi takip ediyorum yeni bi tahlil bisey ogrenirim diye doktorlar deneme tahtasi gibi kullaniyo olmadi mi tmm su tahlili yapalim sunu yapalim ilk basta deneyip ugrasmiyolar. 2.denemeden sonra kan pihtilastirmasi oldugunu ogrendim belkide o tutmaya engel oldu bilmiyorum ki

O doktora bir daha gitme sacmalamis . Tüp bebekten önce kesinlikle çekilmesi gerekir . Bir sorun olsa ultrasonda görülmeyen boşuna tup bebek yaptirmis olacaksın h boşuna hormon hem negatif sonuç hem de maddi olarak yiprsnirsin .

Arkadaşlar ii günler hepimizin kandili ve 23 Nisan'ı kutlu olsun yine ben ve size sormak istediğim sorular var 8 Nisan da Yücel hoca T shape uterus dan dolayı histerokopi yaptı ria takıldı bana merkezde ara kanamanız olur normal dendi ama benim ilk günden beri hem ağrım hiç kesilmedi hem kanama lekelenme şeklinde hep devam etti 2 gündür de kanamam bayağı yoğun bi şekilde arttı saatte bir ped değiştirmek zorunda kalıyorum bu şekilde olması çok normal değil sanki histerokopi olanlar da ne tür belirtiler oldu acaba merkeze ulaşamadım bana yardımcı olur musunuz?

Canim ben histeroskopi olmadım ama normal değil gibi ozkan beyi arasan o doktora söyler size ulasirlar

Canm ben aynı anda hem laparoskopı oldm hemde histeroskopi kanamam oldu bı hafta kadar sürdü..ama anormal degıldı..sen yarın mutlaka ara merkezi ihmal etme

Mutlaka doktoruna sor benim bu islem sonrasi 45 gun kanamam kesilmemisti ilac verdiler kanama dursun diye oda ise yaramamisti

Sevgili arkadaşlar, daha önce üye olmadan kadınlarkulübünde yazanları çok okudum, faydalandım şimdi ben de aranıza katılarak size faydası olması dileğiyle tecrübemi paylaşacağım. Geçen yaz bana endometriozis teşhisi konuldu, her iki yumurtalığımda da biri 4-5 cm civarında biri de 8'e yakın iki çikolata kisti mevcuttu ne yazık ki. Visanne diye bir ilaç önerdi doktor, 2 ay kadar kullandım. Ağır yan etkileri olan ve kistin küçülmesi amacıyla verilen bir ilaç. 2 ay sonraki muayenemde kistin küçülmediği ortaya çıktı. Doktor ilaca devam etmemi, en az 6 ay kullanmamı önerdi. Ben tamam dedim ama kullanmaya hiç niyetim yoktu. Çünkü hem faydası kanıtlanmamıştı, hem de bende rahim ağzında kanayan bir yaraya yol açtı. Bu arada yeni yeni bebek istemeye başlamıştık. Kiste rağmen hamile kalabilenleri düşünüp birkaç ay denemeye karar verdik. Ne yazık ki bebek olmadı. Bunun üzerine arkadaşımın tavsiyesi ile Prof. Dr. Yücel Karaman'ı araştırdım. Bir röportajında tüp bebeklerin çoğu gereksiz, ameliyat sonrası hastaları yüzde ellisi kendiliğinden hamile kalıyor, boş yere hastalar tüp bebeğe yönlendirilmemeli gibi beyanı vardı. Muayeneye gittim, kendisi endometriozis teşhisini tekrarladı ve kistler alınmadan kesinlikle tüp bebek önermedi. Yücel bey lazer laparoskopi yapıyor bu arada. Ameliyat lazer de olsa yumurta rezervlerine zarar verdiği için, otomatikman sizi ameliyata almıyor. Yumurta rezervinizin ameliyat için yeterli olup olmadığının tespiti için kanda hormonlarınızı ölçen testler, bir de tüplerin durumunu görmek için HCG istiyor. Bu tavrı bende müthiş güven uyandırdı, sırf bu nedenle içim iyice rahatlayarak ameliyata karar verdim.

Bu arada rezerv iyi çıktı, Hcg'de ise tüpler açık olmasına rağmen maddenin geçişi esnasında korkunç ağrılar çektim. Neredeyse yarım bıraktıracak kadar. Sonra Hcg'den sonra hamilelik şansı artıyor denmesine güvenerek, son bir şans denedik ama sonuç hüsran oldu. Böylece Şişli Memorial'da Yücel bey ameliyatımı gerçekleştirdi. Ameliyattan sonra birkaç ay bebek için deneme şansımız olduğunu, ama sonra tekrar etme riskine karşı doğum kontrol hapına başlamamı söyledi. Aranızda şu an bebek düşünmeyenler varsa lütfen hap almayı ihmal etmesin. 3 ay denedik bebek yoktu, artık 4. ayda ben ilaca başlasam mı derken, son bir kez daha deneyelim dedik. 0 4. ay öyle yoğun geçti ve eşimle o kadar az bir araya gelebildik ki, ben o ayı boş geçtiğimize emindim. Adetimin geleceği zamanı bile takvimde saymadım. Aylarca uğraşmışım, 10 gün önceden testler yapmışım, ovulasyonlara bakmışım olmamış, şimdi mi olacak dedim. Ama 21 Nisan sabahı sıfır inançla öylesine yaptığım testte pozitifi gördüm. İnanamadım ama bir mucize gerçekleşti. Başka testler, başka markalar, evet hamileyim.

Bu arada ameliyattan önce aylarca soğan kürü içtiğimi zerre faydasını görmediğimi belirteyim. Eşim bir ilaç kullandı şimdi adını hatırlamıyorum, o aylarda değil ama pharmaton içtiği bu ayda hamile kaldım. Bir arkadaşı da pharmaton içmişti, kısa sürede bebeği oldu aklınızda bulunsun. Diğer hapın adını da yazarım.

Bunların bana faydası oldu size olur mu, boşu boşuna ameliyat olduğunuzla mı kalırsınız bilmiyorum. Buradaki dayanışmaya minnet duyduğum için ben de yardımım dokunsun isterim. Sizleri tüm kalbimle anlıyorum ve ümidinizi yitirmeyin diyorum. Çünkü ben de bu başlıkları defalarca okuyup hiçbir zaman hamile kalamayacağıma inanıyordum. Daha birkaç gün önce. Sevgilerimle...

Hayırlı olsun Rabbim sağlıkla kucağına almayi nasip etsin inşallah. Bende de çikolata kisti vardı uzun araştırmalar sonucunda yucel beyle görüşmeye gittim ama ameliyat olma konusunda kararsizdim yucel beyle konuştuktan sonra ameliyat olacaksa burda olmalıyım dedim ve oldum . Biz sorunum bende olduğunu düşünüyorduk eşimin sperm sayisi hareketi iyiydi Yücel bey morfolojiye hiç bakılmamis dendi ben ameliyattayken eşim sperm örneği vermiş . Ameliyattan çıktım çok mutluydum hatta ilk gözümu açtığımda ameliyathanede artık bende anne olabilecek miyim dedim onlarda evet 9 ay sonra belki burda görürüz seni dediler . Sperm sonucu bir çıktı morfoloji % 1. Normalde yucel bey 1 yıl deneyin diyordu ama morfoloji % 1 olunca hemen tup bebek.

Canm mrb hosgeldın aramıza..bende aynı @Kumral-ada gibi yucel beye amelıyat oldm kasım ayında..benm bıbtarafta 4 cm bıtarafra 2 civarıydı..ikindene yaptk daha sonra ılkı kımyasal ıkıncısı negatıf oldu amelıyat oncekılerı saymıyorum bıle...anlmadgm sey sen dogum kontrol hapı kullanrken mı hamılenkaldın? Bu arafa bebegın hayrlı olsun canım allah saglıgıyla kucagına almayı nasip etsin

Canım ben de dcu gibi aynı anda laparoskopi ve histereskopi oldum, bir ay oluyor bugün. İlk iki gün hafif kanamalar dışında bir kanamam olmadı. Ama ameliyattan sonraki adette (geçen haftaydı) normalden fazla oldu kanamam. Merkezi aradın mı? Ne söylediler?

Cok tesekkur ederim. Tup bebek sonucu ne oldu bilmiyorum ama umarim en kisa surede dilegin gerceklesir bebegini kucagina alirsin canim.

Cok tesekkur ederim. Hayir ben tam artik hap kullanmaya baslayacaktim nedeni de yurtdisindayim ve 1 yil sonra donecegim, donene kadar tekrarlamasin ve gelince tup bebek yaptiralim diye. Ama deneme suresinin son ayinda cok sukur oldu. Gerci bilemiyorum henuz cok erken, insallah saglikla devam eder. Sen de ennn kisa zamanda saglikla anne olursun umarim.

Ben bu sabah yine yoğun kanamayla uyandım tuvalete yetişemedim bile merkezi aradım durumu anlattım dr lar ameliyatları var size öğleden sonra bilgi veririz dediler sonra hocaya sormuşlar normaldir demiş balon uygulanana kadar olur demiş halsizlik hissedersen kan ilacı al dediler kanamam da bu akşam biraz daha normale döndü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…