Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

sevimli inşallah hamilesin canım, sabah ilk idrarına tekrar yap bakalım ne çıkacak, bugün kaçıncı günündü?

bluegrenn canın sıkılmasın hüsamettin bey de çok tecrübeli, ilgili bir doktor, ekibe güven canım.

kızlar bu arada antalyada 2 mikromuzu da yaptırdığımız merkeze gittik ve çook şaşırtıcı şeyler duyduk doktordan!amacımız hem başarısızlığın nedenlerini tartışmak,hem de tedavi sonrası muayene olmaktı.negatif sonuçtan sonra sadece telefonla görüşmüştük çünkü.benim yumurta takibi ve geliştirme sürecini başka bi hastanedeki dr.yapmıştı.bu bölgede çok iyi bilinen bir doktor.şimdiki görüştüğümüz dr.ise tüp bebek merkezinin direktörü ve transferimi yapan kişi.öncelikle yumurta rezervim konusunu sordum.6 yıl önce endometriozis nedeniyle laparoskopi oldum ve tek yumurtalığımın bir kısmı alınmıştı.bu nedenle o yumurtalık yumurta üretmiyor.yumurta takibimi yapan dr.rezerviniz ve kalite azalıyor,acele edelim diyordu sürekli.bu dr.ise diğer yumurtalığınız sağlıklı ve böyle bir problem yok dedi.50li yaşlara kadar menopoz olmazsınız dedi.kaliteyle ilgili olarak da bu her ay değişebilir,yaşa bağlı yumurta kalitesizliğinden söz etmek için yaşınız genç dedi(34 yaşımdayım).sonra muayene oldum ve yumurta üremeyen yumurtalığıma bağlı tüpte hidrosalpenks(sıvı birikimi)olduğunu,bunu transfer öncesi muayene eden kendi dr.unun nasıl görmediğini söyledi.bu sıvı embriyoların tutunmasını engelliyormuş.sonuçta laparoskopi önerdi.sonrasında da hemen tüp bebeğe geçmeyelim 6 ay ile 1 yıl arası bekleyelim dedi.bu arada 2 yıl önce çektirdiğim hsg.de böyle birşey görünmemişti.ya yeni oldu,ya da hsg sırasında verilen tazyikli su açabilir ama sonra yeniden sıvı olur gibisinden açıklama yaptı.bir de 2.denemeden önce histeroskopi olmuştum ve yumurta takibi yapan dr.rahimde ufak bir eğiklik olduğunu,bunu düzelttiğini söylemişti.bu dr.ise hala rahimde ufak bir kalp şekli görüyorum,laparoskopi yapmışken histeroskopiyle ona da bakalım dedi.birkaç hafta içinde yücel karamana gidip fikrini almak istiyorum.
çok uzun yazdım ama öğrenmek istediğim yücel karaman laparoskopi,histeroskopi ya da bu türden hastalıklarla ilgili en iyisi mi?çünkü boşuna operasyonlar geçirmek istemiyorum.doğru kararlar almak istiyorum.yücel karamanın bu alanda teşhisleri doğru mu?araştırmalarınızı ve tecrubelerinizi öğrenmek istiyorum.ne dersiniz?

kesinlikle en iyilerden biri zaten bu işi iyi yapanlar parmak sayısını geçmez yücel hocanın uzmanlıkları histeroskopi ve laparoskopi konusu ve asla gerek görmüyorsa boşa bişeyse yapmıyor

Sevimliiikaydirigubbakcemile5
hamilesin canım, çok sevindim. :teytey:
ıkiz olduğu için erkenden çıktı sonucun. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

inşallah canım inş allahım hiçbirimizin kucağını boş bırakmasınnn sende hayırlısıyla bebeişlerine kavuşursun inşllah

kızlar bu arada antalyada 2 mikromuzu da yaptırdığımız merkeze gittik ve çook şaşırtıcı şeyler duyduk doktordan!amacımız hem başarısızlığın nedenlerini tartışmak,hem de tedavi sonrası muayene olmaktı.negatif sonuçtan sonra sadece telefonla görüşmüştük çünkü.benim yumurta takibi ve geliştirme sürecini başka bi hastanedeki dr.yapmıştı.bu bölgede çok iyi bilinen bir doktor.şimdiki görüştüğümüz dr.ise tüp bebek merkezinin direktörü ve transferimi yapan kişi.öncelikle yumurta rezervim konusunu sordum.6 yıl önce endometriozis nedeniyle laparoskopi oldum ve tek yumurtalığımın bir kısmı alınmıştı.bu nedenle o yumurtalık yumurta üretmiyor.yumurta takibimi yapan dr.rezerviniz ve kalite azalıyor,acele edelim diyordu sürekli.bu dr.ise diğer yumurtalığınız sağlıklı ve böyle bir problem yok dedi.50li yaşlara kadar menopoz olmazsınız dedi.kaliteyle ilgili olarak da bu her ay değişebilir,yaşa bağlı yumurta kalitesizliğinden söz etmek için yaşınız genç dedi(34 yaşımdayım).sonra muayene oldum ve yumurta üremeyen yumurtalığıma bağlı tüpte hidrosalpenks(sıvı birikimi)olduğunu,bunu transfer öncesi muayene eden kendi dr.unun nasıl görmediğini söyledi.bu sıvı embriyoların tutunmasını engelliyormuş.sonuçta laparoskopi önerdi.sonrasında da hemen tüp bebeğe geçmeyelim 6 ay ile 1 yıl arası bekleyelim dedi.bu arada 2 yıl önce çektirdiğim hsg.de böyle birşey görünmemişti.ya yeni oldu,ya da hsg sırasında verilen tazyikli su açabilir ama sonra yeniden sıvı olur gibisinden açıklama yaptı.bir de 2.denemeden önce histeroskopi olmuştum ve yumurta takibi yapan dr.rahimde ufak bir eğiklik olduğunu,bunu düzelttiğini söylemişti.bu dr.ise hala rahimde ufak bir kalp şekli görüyorum,laparoskopi yapmışken histeroskopiyle ona da bakalım dedi.birkaç hafta içinde yücel karamana gidip fikrini almak istiyorum.
çok uzun yazdım ama öğrenmek istediğim yücel karaman laparoskopi,histeroskopi ya da bu türden hastalıklarla ilgili en iyisi mi?çünkü boşuna operasyonlar geçirmek istemiyorum.doğru kararlar almak istiyorum.yücel karamanın bu alanda teşhisleri doğru mu?araştırmalarınızı ve tecrubelerinizi öğrenmek istiyorum.ne dersiniz?
Merhaba ; ben de Yücel bey e Rahim filmi ve diğer testlerimi götürdüm bir de muayene etti ve benim tüp bebekten önce Rahmimi buna hazırlamak gerektiğini belirtti. Bu nedenle Histereskopi oldum ve kesinlikle en ehil el diyebilirim bu konuda. lütfen sen de en azından rahim filmini göster muayenede edince senin için en doğrusu hangisi ise söyleyecektir. Bu konuda güvenebilirsin.

inşallah canım inş allahım hiçbirimizin kucağını boş bırakmasınnn sende hayırlısıyla bebeişlerine kavuşursun inşllah

Sevim li tekrar tebrik ederim. Herhangi bir belirtin var mıydı birde kaçıncı denemen idi ?

çok kasık ağrısı vardı halaada var belim ağrıyor 3. denemem ilki düşük ikinci tutmadı buda 2.den kalan dondurulmuşlarım 2tane transfer ettiler

Sevimlicim dondurulmuşlarla transferin maliyeti sana ne oldu?
Süreç nasıl başlıyor? ığne ilaç kullandın mı? Bir de dondurulmuşlarının sadece iki tanesini mi çözdürdüler? Benim 7 tane dondurulmuşum var. Ama ikinci deneme olacağı için yine 1 tane transfer olacak. ıki tane mi çözdürüler acaba?

Sevimlicim dondurulmuşlarla transferin maliyeti sana ne oldu?
Süreç nasıl başlıyor? İğne ilaç kullandın mı? Bir de dondurulmuşlarının sadece iki tanesini mi çözdürdüler? Benim 7 tane dondurulmuşum var. Ama ikinci deneme olacağı için yine 1 tane transfer olacak. İki tane mi çözdürüler acaba?

canım 600 dolar transfer için ödedik okadar başka bişey vermedik ilaçda estrofem folbiol aspirin kullandım sonra antibiyotik ve dertakortil kullandım ve progestan kapsül ama sana belki genetik test isterler yapmadıysan bana ilk düşüğümden sonra yücel bey istedi 7 tane dondurumuşun kaçtane kataterin içindeyse sadece 1 katater çözüyolar ki senin sanıtım 3 katater vardır ama yine de sor kaç defalık embriyom var diye

Canım bana 7 embriyo 4 sefer kullanılabilir demişlerdi ama tekrar sorarım artık.Dondurulmuş transferinde bazı arkadaşlar lucrin iğne kullanmış, o yüzden sordum ilaçları sana. ığne olmamasına sevindim. Biz kürtajdan sonra bebeği teste gönderdik, ayrıca bizden de kan alındı. Genetiğe bakılacaktı. Sonuçlar çıkmadı. Onu bekliyorum. Sonuçlara göre tedaviye 2 ay sonra başlayacağım.

kesinlikle en iyilerden biri zaten bu işi iyi yapanlar parmak sayısını geçmez yücel hocanın uzmanlıkları histeroskopi ve laparoskopi konusu ve asla gerek görmüyorsa boşa bişeyse yapmıyor

teşekkür ederim canım.okullar kapanıyor fakat bizim seminerlerimiz var. bir hafta sonu gideceğim.bu arada senin için çok seviniyorum.resmen hamilesin:)darısı başımıza.kendine ve bebeğine iyi bak.

Merhaba ; ben de Yücel bey e Rahim filmi ve diğer testlerimi götürdüm bir de muayene etti ve benim tüp bebekten önce Rahmimi buna hazırlamak gerektiğini belirtti. Bu nedenle Histereskopi oldum ve kesinlikle en ehil el diyebilirim bu konuda. lütfen sen de en azından rahim filmini göster muayenede edince senin için en doğrusu hangisi ise söyleyecektir. Bu konuda güvenebilirsin.

yorumun için teşekkür ederim canım.peki histeroskopi ve laparoskopi fiyatlarını biliyor musun?en azından histeroskopi sana kaça mal oldu?sanırım neredeyse bir mikro paramızı buna bağlıyacağız ama sağlık söz konusu olunca en iyisi olmalı diye düşünüyorum.histeroskopiden sonra ne oldu,tedaviye başladınız mı?

bizim paramızı tüp bebek için ayarlamıştık ama histereskopi öncelikli olduğu için ayırdığımız paranın yarısını bu işleme verdik. 3 000 tl histereskopi. tüp bebek ise 4 200 tl + ilaçlar. ilaçlar vücudumuzun tepkisine göre farklı kullanıldığından ortalama 1 400 ile 1 800 tl arası gibi.yani herkesin kullanacağı ilaç miktarı farklı.
histereskopi yi nisan 20 de oldum.mayıs 20 de takılan spirali çıkarıp balon denen işlemi yaptılar tekrar rahimde çöküklük olmasın diye. bu arada eş zamanlı olarak 40 gün boyunca östrojen hormonu için hap kullandım.
31 mayıs da haplarım bitti. 03 haziran da adet oldum ve 2.günü adetimin yücel bey e muayeneye gittim rahimi kontrol etti. ve tüp bebek tedavisine başladım. iğneler de 6. günüm. yarın tekrar kontrolüm var. Yücel bey histereskopiden hemen sonraki ayın tedaviy başlanması başarı sansını arttırır dedi.bizde hemen başladık. hayırlısı bakalım.

bizim paramızı tüp bebek için ayarlamıştık ama histereskopi öncelikli olduğu için ayırdığımız paranın yarısını bu işleme verdik. 3 000 tl histereskopi. tüp bebek ise 4 200 tl + ilaçlar. ilaçlar vücudumuzun tepkisine göre farklı kullanıldığından ortalama 1 400 ile 1 800 tl arası gibi.yani herkesin kullanacağı ilaç miktarı farklı.
histereskopi yi nisan 20 de oldum.mayıs 20 de takılan spirali çıkarıp balon denen işlemi yaptılar tekrar rahimde çöküklük olmasın diye. bu arada eş zamanlı olarak 40 gün boyunca östrojen hormonu için hap kullandım.
31 mayıs da haplarım bitti. 03 haziran da adet oldum ve 2.günü adetimin yücel bey e muayeneye gittim rahimi kontrol etti. ve tüp bebek tedavisine başladım. iğneler de 6. günüm. yarın tekrar kontrolüm var. Yücel bey histereskopiden hemen sonraki ayın tedaviy başlanması başarı sansını arttırır dedi.bizde hemen başladık. hayırlısı bakalım.

hayırlısı canım.sana tedavinde bol şans diliyorum.güzel haberi alınca bizi de haberdar etmeyi unutma.

tabi ki haberdar ederim.bu kez çok olumlu düşünüyorum umarım mutlu haberi buradan duyuracağım. kendine iyi bak bir an önce sen de görüş bence doktorumuzla. iyi geceler

günaydın kızlar bugün tekrar idrar test yaptım düne göre daha belirgindi ve hemen çıkmaya başladı yarın asıl test günün inş herşey çok güzel olur bide 2 gündür sabah mide bulantılarıyla kalkıyorum bukadar erken olurmu ya :))

Sagol arkadasim.Size de IMCI denilen sperm secme yontemi mi uyggulandimi .Co kultur uygulandi mi.Konaklama icin bir duzenleri var mi.Verdigin bilgiler icin tesekkur ederim.Bana burayi Izmir de bir kadin dogumcu onerdi.Embryoalrimda fragmantasyon var.Kulupte buranin hic adini duymadim.Arastiriyorum.Cunku Istanbul oldukca pahali mikroda.Dogru yeri bulmaya calisiyorum.Insallah hayirlisi olur.Siz tekrar deneyecekmisiniz.Hepimize bol sans
merhaba hülya35 epeydir bu konuda ve sayfadasın heralde.. bende epeydir bu sayfaları takip ediyorum.yücel bey hakkında yorumları okuyodum.hatta kist ameliyatımı yaptı kendisi çok memnun kaldım.uzun zamandır sizlerle konuşmak istiyodum.şimdi tüpbebek aşamasındayım .fakat eşimle neresi olacağına karar veremiyoruz.ben yücel beyi istiyorum tecrübesinden ve ımsi den dolayı ama eşimi ikna edemiyorum.

X