Yorumlarınıza düşüncelerinize ihtiyacım var

Mavinin her tonunaa

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2023
840
-78
26
Şu ülkede yaşanan son olaylardan ciddi anlamda psikoloji denilen bi şeyimiz kalmadı. Gece uyuyamıyorum resmen çıldıracağım. Karamsar mutsuz düşünceli geleceğe dair umudu kalmayan birine dönüştüm resmen. Ve korkuyorum.

bu şekilde zaten morelim bozukken dünde yemek yapacağım ne yapayım dedim eşime. Hep ben mi söyleyeceğim bi kere de sen düşün dedi ciddi bi şekilde, umursamadım iyi dedim yaptım yemeklerimi.. sofraya oturduk oturur oturmaz lokmamı tam ağzıma aldım başladı söylenmeye, yemeği yüzüme doğru üfleme kaç kere söyleyeceğim dedi. Tamam dedim devam etmeye çalışıyorum uzatıyo da uzatıyoo. Bende son olaylardan dolayı ülkedeki erkeklerden nefret eder hale büründüğüm için cinnet geçirdim o an kaşığı fırlattım ya ye kendin beni delirtme artık gidiyorum ben dedim ve kalktım evden cıkıyordum kolumdan tuttu yapma böyle bak nereye gidiyorsun dedi. Sakinleştirmeye çalıştı beni falan ve sakinleştim. Neden üstüme geliyorsun diye sordum vs. uzunca sohbet ettik yemeklerimizi yiyemedik boğazımıza dizmişti çünkü.. boşanmak istediğimi söyledim yeniden.

uzun süredir eşimle tüm sorunlarımızı çözmüş çok mutlu bir evliliğimiz vardı bu arada belirtmek isterim. Ta ki dün akşama kadar.. eşimin bi kaç gündür moreli bozuk sürekli telefondan oyun oynuyor benle ilgilenmiyor. Dünde ailesiyle yani kaynanamla ve babasıyla yaşadığı sorunları anlattı. Sevgisiz ilgisiz hırpalanarak çalıştırarak paracı bir ailede büyümüş bir çocuk. 3 erkek kardeşler 3 ü de böyle büyümüş.. sohbet ederken tüm bunları da anlattı herşeylerine ben koşturuyorum evlat olarak elimden geleni yapıyorum yine de vicdansız davranıyorlar demediklerini bırakmıyorlar bana dedi. Ve gözyaşlarıyla ağladı onu ilk defa karşımda böyle çaresiz ve üzgün kırılmış gördüm. Çok üzüldüm vicdanım sızladı. Zaten boşanmak istiyorsun Kaç kurtar kendini bu evden benim ailemle anlaşmak mümkün değil bak mutlu olmaya bu hayatta dedi. Benim yaşama hevesimi aldı elimden benim ailem sen öyle değilsin mutlu ol dedi.

Onu sakinleştirmeye çalıştım üzme kendini onlar senin ailen seviyor ama bunu size gösteremiyor olabilirler gibi şeyler söyledim. Bilmiyorum yine kafam karıştı ve üzüldüm ona da gerçekten.. sorunsuz boşanır mı benle bilmiyorum çok medeni davranıyor ama erkekler güvenmek artık çok çok güç korkuyorum.

Adamın ne yaptığını bilmesek ah canım diye sırtını pışpışlariz.Anan baban leş ,sende onlara baka baka leş bir adam olmuşsun demeliydiniz.Bu durumda eşinde sende başka insanların günahına girmeyin beraber yaşayın gidin.Dalga geçmiyorum ciddi ciddi yazıyorum.

Kız sen hala boşanmadın mı? Allah'ım ben seni buralarda yoksun diye herhalde aklını başına topladı boşandı hayatını kurtardı sanıyordum.

Azcık ailesinin hıncını çıkarmaya kalkmış bakmış pabuç pahalı, duygusal yapmaya başlamış paçayı öyle kurtarmış. Telefonda ne oynuyor dikkat et, bi 10 yıl daha fırında bedava çalışma kumar borcu için. Adam senin damarını biliyo ne güzel oynamış oraya. Safım benim.

Bu üye kirazlı bir şey miydi?
Evet o :)
Çok korkuyormuş boşanmaktan.
Çünkülüm kocası onu rahat bırakmazmış.
Git kendini kurtar benden demiş kocişkosu ama Kiraz kızımız şokta şuvaaaan.
Nasıl git kendini kurtar dedi diye düşünüyor çünkü arkasına sığınacagı bahanesini de kociskosu almış elinden hhas.
Morali değil de Mor(E)li bozukmuş.
Çok bozukmuş hem de.
İrkeklere hiç güvenmiyormuş.
Ama aynı evde yaşamaya güveniyor işte ALLAH'ın işi, hayretül mucib.
Arada böyle kendi inandıgı şeylere bizi de ısrarla inandırmak için konu açıyor, inanmıyoruz yine geri gidiyor.
hshsh
Ha bir de kociskosu ''gözyaşları ile ağlıyormuş''
Çok ilginç..

Bütün kuralları çiğneyen trafik canavarı gibi bir evliliğiniz var ve yok yok yani. Bu kadar sorun yaratmak, başa çıkamamak vs. Bu evliliği sürdürme motivasyonunuz nedir?
Kocası onu rahat bırakmazmış zaren.
Oysaki yeryüzüne düşen ilk gamsız erkek tanesi kocası hshs

Konuları garip gelen üyeler bazen aklımda kalıyor, bu üyede aklımda kalmış

Kocan da o tiksindigin ve uykularını kaçıran erkeklerden hallice olduğu için telaslanmana gerek yok . Bırak da ozsaygisi, öz sevgisi ,değer gördüğü ilişkisi olan kadınlar korksun . Hiçbiri sende yok .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…