Yorgan Ve Yastıkları Nereye Katacağım?

Ben hurclara koyup yatak odasındaki dolabın üzerine koyuyorum görüntüsü hoş olmasa da işimi hallediyo ben de sık taşınmak zorunda kalan birim
Bende yastıkları çarşafları oraya katarım sanırım. Ama döşeğe bir yer lazım şimdilik 🙈🤗

Benim de otur odasiyla mutfağın balkonu bir. Oturma odasının balkonunu da kendi oda kapısını da kapattım kilitledim, bu şekilde yüklük olarak kullaniyorum.

Eğer yatak odası musaitse bence oraya boydan boya gömme dolap yaptırın. Ben olsam dolabı oturma odasına yaptırır salonda da otururdum dediğim gibi.
Evet salonda oturmak daha mantıklı büyük olduğu için ama hava alan taraf oturma odasının yeri rüzgar ı da sabah güneşini de oturma odası alıyor. Şimdi oturduğum yerde salonu oturma odası olarak kullanıyorum bende ama bu evin düzeni biraz değişik. Kapıdan giriyorsun sağ oda hemen salon. Koridorun sonu oturma odası yanı mutfak. Bilemedim. Yatak odasında balkon olsa benim de düşüncem oraya kiler olarak kullanmaktı kapatıp 🤗

Benimde hiç işime yaramazlar.. ama evlenrken (1yl önce) hem işemen ailesi hem benim ailem dıldurdu yorganları yastıkları..😏😏 hem yatak odamda dolabn üstü hem küçük odamda vestiyern üstü yorgan yastk dolu.. hçte sevmiyordum dolaplarımın üstüne hurç koymayı.. 1 ylda birtek annem ve yengem kaldı bende... Babam ile gelince üst dairede kaldılar hiç işe yaramıyorlar öyle duruyorlar..😏😏😏 birdi bunları heryl açıp havalandırıp kaldrcan peehhhh

Çeyizlik dantelli hurclar oluyo ona vakumlayip gardolabinin üstüne koyabilirsin hem şık duruyo göze batmıyor hemde ortadan kalkar ama hepsini almaz herhalde...bazanin altına da koyabilirsin..vakumlamak ise yarıyor gerçekten ama yorganlar yastıklar yünse ise yaramaz elyaf fln güzel vakumlaniyor...yada dediğin gibi odaya dolap yaptırabilirsin tavana kadar olursa daha iyi olur senin için orta kısmını aynalı değilde camlı da iyi olur vitrin gibi şık durur camlı kısmına yemek takımıni fln ky altı ve üstünede kapaklı olur onlarida yüklük gibi kullanırsın..yada bez dolap al şimdilik ona koy..

Seni öyle iyi anlıyorum ki .. benim evimde de yük dolabı yok yatağı yorganı vakumlayip baza altina attım gel gör ki onlarin da vakumu açılmış sıfıra sıfır baza altı 1 tek şey koyacak yer yok ..

Evde kaç kişi yaşıyorsunuz?
Dolap ve bazanın altı hıncahınç dolu kıyafetlerinizde elemeye gidin derim.Büyük ihtimalle %80i kullanılmıyordur.
Salonda yatak dolabı olmaz.Hoş durmaz.
Vakumlu poşetler yer konusunda kolaylık sağlayacaktır.Koltuklarin altı ne durumda peki?
Çocukların bazaları varsa onların altı da olabilir

Kızlar merhaba. Ev taşıyacağız. Ve ben yeni evde yorganları, yastıkları ve döşekleri nereye katacağımı bilemedim. Yüklük dolabı yok bu evde. Yatak odası elbise dolabı ve yatağı anca alacak kadar büyük. Çocuk odası küçük. Oturma odası olmaz zaten. Salon desem abest durur. Ne yapsam bilemedim. 5 yorgan , 10 yastık, 1 döşek , battaniyeler, çarşaflar, pikeler , nevresimler .. daha bir sürü şey. Sizce nereye koymalıyım?? Koridor da dolap yaptıracak kadar yer de yok :KK43:
Bu saydığıniz yorgan, yastık, battaniyeye gerçekten ihtiyacınız var mı? Aynı anda kaç yatılı misafir ağırlıyorsunuz? Ya da kaç kişiyi yatılı misafir alabilirsiniz? Aileler ile aynı şehirde misiniz, farklı mi? Bunların cevabına göre birazını elden çıkarma imkanıniz olabilir mi

Kızlar merhaba. Ev taşıyacağız. Ve ben yeni evde yorganları, yastıkları ve döşekleri nereye katacağımı bilemedim. Yüklük dolabı yok bu evde. Yatak odası elbise dolabı ve yatağı anca alacak kadar büyük. Çocuk odası küçük. Oturma odası olmaz zaten. Salon desem abest durur. Ne yapsam bilemedim. 5 yorgan , 10 yastık, 1 döşek , battaniyeler, çarşaflar, pikeler , nevresimler .. daha bir sürü şey. Sizce nereye koymalıyım?? Koridor da dolap yaptıracak kadar yer de yok :KK43:
Bu yüzden hiç yorgan almadım. Yastıkları da vakumlu hurç alıp ona istifledim. Misafir gelirse çıkarıyorum. Ama sizin işiniz cidden zor. Balkonu kapattırıp balkona büyük bir dolap yaptırın derim

Allahım. Onların benim evimde olduğunu düşünsem kkafayı yerdim heralde. Alalh aşkına, neden misafir oturma odası gibi bir şey yapma gereksiniminde bulunuyorsun. O odaları bilirim. Bildiğinde mobilyacı gibi kokarlar, ne oturan olmuştur ne giren çıkan. Gerçekten boşuna, yastıkları yorganları da öyle anlattın ki sanki yüncü dükkanın var. Allah seni inandırsın, evimde kullandığım yorganım, iki pikem 2 tv battaniyem ve yatağımın üzerinde 4 yastığım dışında hiçbir şey bulamazsın... Kayınvalidem 2 döşek 1 uzun yastık 4 koca yastık 2 de yorgan yapmış bana ve bunların hepsi yün sen düşün. Ama almadım. Çünkü NE GEREK VAR. Zaten yakınım kendi ailemle de eşimin ailesiylede bana neden kalmaya gelsin insanlar evleri mi yok.?????

Bu saydığıniz yorgan, yastık, battaniyeye gerçekten ihtiyacınız var mı? Aynı anda kaç yatılı misafir ağırlıyorsunuz? Ya da kaç kişiyi yatılı misafir alabilirsiniz? Aileler ile aynı şehirde misiniz, farklı mi? Bunların cevabına göre birazını elden çıkarma imkanıniz olabilir mi
Şaka maka sanırım 8 yorgan ve 6 yastık da bende var. Bebek yorganı ve yastığını saymadım. 😂

Allahım. Onların benim evimde olduğunu düşünsem kkafayı yerdim heralde. Alalh aşkına, neden misafir oturma odası gibi bir şey yapma gereksiniminde bulunuyorsun. O odaları bilirim. Bildiğinde mobilyacı gibi kokarlar, ne oturan olmuştur ne giren çıkan. Gerçekten boşuna, yastıkları yorganları da öyle anlattın ki sanki yüncü dükkanın var. Allah seni inandırsın, evimde kullandığım yorganım, iki pikem 2 tv battaniyem ve yatağımın üzerinde 4 yastığım dışında hiçbir şey bulamazsın... Kayınvalidem 2 döşek 1 uzun yastık 4 koca yastık 2 de yorgan yapmış bana ve bunların hepsi yün sen düşün. Ama almadım. Çünkü NE GEREK VAR. Zaten yakınım kendi ailemle de eşimin ailesiylede bana neden kalmaya gelsin insanlar evleri mi yok.?????
Bu son cümle gerçekten soru niteliği mi taşıyor??

Baza altı ve koridor dolabı var bende. Oturma odasına dolap al oraya köy en iyisi. Fazlalari da at. Aynı anda on kişi yatıya mi geliyor sanki.

Bunların yeri baza altı veya ayrıca dolaptır. Salona ayrıca aynalı dolap bunlar için biraz fazla maliyetli olmaz mı? Başka yer yoksa tabi şık durur ama onu yapana kadar yatak odamın içinde bir çözüm bulmaya çalışırdım. Baza altı düzenlemek, dolap üstünü kullanmak gibi.
Ayrıca katmak kelimesinin bu şekilde kullanıldığını ben ilk kez görüyorum. Bizde koymak, kaldırmak denir de ilginç geldi.

Eviniz hayırlı uğurlu olsun ...Allah içinize sindirsin.Salona öyle bir yüklük inanın şık değil aksine garip olur..düşünsenize misafirleriniz salonda otururken siz birden ayağa kalkıp oradan yorgan ,döşek indirmeye başlıyorsunuz 😮Ama madem dolap yaptırmaya maddi gücünüz var yatak odanızdaki gardolabi elden çıkarın ,onun yerine tavandan yere boylu boyunca bir dolap yaptırın .Üst bölümü komple bu işler için kullanırsınız orta ve alt bölümu kıyafetleriniz için.Annem bu şekilde yaptırdı çok da kullanışlı oldu

X