Yontulmamis koca

Üzerinize gelmeyeceğim söz
Şimdi bu beyefendi(!) belli ki hiç aç kalmamış, ütüsü hep hazır olmuş, çaylar ayağına gelmiş.

Yokluk görmeyen kıymet bilmez.
İki gün anneme gidiyorum diyin, bıdıklarla başbaşa kalsın bakalım, büyük sizle gelsin hatta.

Siz evdeyken televizyona cebe gömülmek çok kolay, evde biri varken kendisi ilgilenmezse o birinin minikle ilgileneceğini iyi öğrenmiş. Bakalım kendisi ne yapacak?

Bunun deneyleri çok yapılmıştır.
Özetle baba perişan oluyor, ev dağılıyor, çocuk iki gün hazır birşeyler yese de bir sıkıntı olmuyor, süre oldukça kısa. Baba anneye karşı yeni saygı kazanıyor.

İkinci bir öneri, sizin yaş grubunuzda farklı çiftlerle tanıştırın. Evet yaşlı grup eline bezi daha az alıyor ama yemek yapma hobisi olan erkekler çok fazla bununla övünmeyi de severler. Millet onu yaparım bunu da yaparım dedikçe bir büzüşsün bakalım. Hobi olarak yaparsa çok iyi tabi.

Üçüncü yaklaşımda ise parayla üstünüzdeki yükü alın. Paraya sakın acımayın, kendisi kazanıyor ya, temizlikçi devamlı gelsin.

Son olarak çocuklara karşı acımasız olduğu için olur da boşanma noktasına gelirseniz şimdiden hazırlığınızı yapın. İsteğe bağlı sigortalar/BES/yatırım hesapları bulunuyor. İyi bir avukattan haklarınızı önceden soruşturun ve taktik alın.

Cocuklar cezalandirma mekanizmalara adet edilmez öyle veya böyle!

Henüz 2 yaşında bile olmayan çocuk anneden o kadar uzun süre ayrı bırakılmaz. Babaya değil çocuğa eziyet olur bu. Bir de böyle bir adama güvenip çocuk emanet edilmez.

İkinci öneriye gelince, ağzını masa örtüsüne silen bir adamı nasıl insan içine çıkarırsınız?

Agzini masa örtüsü ile mi siliyor

Konu sahibi kurtaj denen yasal bir hakkimiz var ,kadin olarak, biliyorsunuz degil mi?? Ikinci cocugu dr larin belirledigi sure icersinde aldirabilirdiniz.
Ama kurtaj denen yasal bir hakkiniz vardi.Bu adamdan baba olmaz demissiniz ne guzel iste.Ikinci çocuğu aldıracaktınız..Bu hakki bize yasalar veriyor ve tip dr lari da onay veriyor.Yani simdi daha mi iyi oldu o cocuk icin? Siz surekli kavga halindesiniz esinizle.Evde gergin bir ortam, muutsuz bir anne..Boyle iyi mi oldu? Cidden soruyorum??

Ahahahaha harikasınız

Yaşa göre ayarlanabilir tabi ki, 1 gün bakabilir. Buradaki annelerin yanlışı aman bakamaz diye babaya hiç görev vermiyor, baba da bunu tehdit olarak kullanıyor. Babanın biraz çırpınması lazım başka türlü anlaması çok zor. Büyük kalırsa ona baktıracak diye korkuyorum açıkçası.

İkinci önerimi biraz kasıtlı yazdım. Sonuçta bu adam müdürüyle yemeğe gittiğinde de mi örtüye ağzını siliyor? Hiç sanmam.

Burada amaç kendisinin ciddi kişiler görünce aklına gelen insan olma kurallarını arkadaş ortamında da uygulaması. Çevresindekiler de kendisine benzediği için güç alıyor, ne kadar yabancı ortamda büzüşürse kendini o kadar geliştirir. O ortamda ağzını silince gelen tepkiyi görünce bir kendisine gelsin bakalım.

Koca çok kötü adaplı, aman yok oraya gitmeyelim yok şuraya girmeyelim denirse eline oynamış oluruz adam bunu tehdit olarak kullanır.

Rezil olacaksa kendi rezil olacak hiç acımam yok.

Aileme gitmem sadece yol 1 gün sürüyor.
O yuzden onu yapamam.
Ama çarşıda isim olursa bırakıyorum.
Istediğim kadar kalamasamda 1 2 saat kaçıyorum.
Market yada kuaför e gidiyorum. Sıkıntı tam olarak şu benim ı kadar bunaldigim görmesine rağmen sen bi çik hava al demediği gibi ben çarşıya gidiyorum dedigimde hayırdır niye gidiyorsun. Markete gidiyorum dedigimde acil mi illa bugün mu alman lazım gibi saçma sapan tepkiler veriyor.
Bende acileyeti yok ama hava almak istiyorum insan olarak bir nefese ihtiyacım var diyorum.

Evet gergin bir ortamda büyümek bir çocuk için iyi değil ama şahsi olarak kirtajda benim tercihim değil.

Valla ben aynen dediginizi diyorum eşim iyi bir baba ama bana yardımcı olma konusunda sıkıntı yaşıyorum o yüzdende ikinciyi yapmıyorum bir tanesinin yükünü atamamışken bide ikinciyi yapamam sana bir tane yeter diyorum

Cocuklar cezalandirma mekanizmalara adet edilmez öyle veya böyle!

Yalnız boşanma olursa çocukların babayı ziyaret hakkı gelirse ne olacak? Bu adam küçüğü büyüğün başına atarsa olacak? Kaza çıksa ne olacak? Onları geçtim anne hastalanırsa ne olacak, biz iki güne hayır diyoruz çocuklar o zaman nasıl duracak?

Bir boşanma davasının riskine girmektense çocuk bakımı neden kıymetlidir bir ders alması gerekiyor acilen.

Cezalandırma ifadesini yanlış buluyorum, ceza suça karşı verilir. Bir babanın doğurmaktan sorumlu olduğu bir bebeğe imkanı dahilinde bakması ceza değildir, yapması gereken bir sorumluluktur. Evet anne yapı itibariyle çok daha dominant oluyor ama babalar acil durumda destek vermek zorunda.

Sofra beziyle siliyordu yer sofrasına serilen örtü ama cok sukur bıraktı onu
Farkeder mi? Sonuçta işlevi aynı.

Eğitmeye sofradan mı başlasanız acaba? Yerde değil masada yeseniz mesela? Böylece çocuklar da sofra adabı, çatal bıçak kullanmayı falan öğrenir babalarıyla birlikte.

Sabriniza hayran kaldım ben olsam ipleri kopma noktasına getirmiştim. Yetiştirme tarzınin elbette ki etkisi vardır ama bence bu adam annesinden hiç ayrı kalmamış her istediğine ulaşmış şimdide hayattan zevk alacak bişeyi yok. Vicdan merhamet konusunda kızlara da katılıyorum. Benimde eşim en küçük her istediği olmuş annesi sizin kayınvalideniz gibi yaşlı herşeyi ayağına getirir ama evde ben ona bu rahatlığı vermedigim için karantinada kalkıp benimle temizlik yapar lütfen sizde eşinizin mecbur olacağı şeyleri (geç kalmış da olsanız) yaptırın herşeyi ayağına getirmeyin bırakın acıkınca kendi yemeğini ısıtıp yesin hastayım diyip utusunu yapmayın çamaşırini yıkamayın yinede Allah yardımcıniz olsun

Bu adam destek vermez. Şimdiye kadar vermediyse böyle oyunlarla hiç vermez. Boşanırsa da ya çocukları görmez ya alıp annesine ablasına baktırır.

Tabiki de farketmez igreniyirdum zaten.
Işte bende onu hep söylüyorum hadi cocuklarim küçük onlara öğretmek mecburiyetindeyim ama sana neden neden diyorum.

Bu adam destek vermez. Şimdiye kadar vermediyse böyle oyunlarla hiç vermez. Boşanırsa da ya çocukları görmez ya alıp annesine ablasına baktırır.
Bu konuda size katılıyorum. Bisanirken cocuklarimda cocuklarim diye bir yerlerini yirtar velayeti aldığı dakika küçüğü buyugune büyüğünü ailesine atar ve hayatına devam eder. Olan cocuklara olur.

Tabiki de farketmez igreniyirdum zaten.
Işte bende onu hep söylüyorum hadi cocuklarim küçük onlara öğretmek mecburiyetindeyim ama sana neden neden diyorum.
Yani işte onun da kilit noktası bir insanı tanıyıp da evlenmek. Yanlış anlamayın her şey sizin hatanız demiyorum ama zorla evlendirilmediyseniz bu adamı eş olarak seçen, iki evlat sahibi olan, bu evliliği yılladır sürdüren de sizsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…