Yontulmamis koca

O cocuklari tek basimiza yapmiyoruz. Ben iyi bir anneyim derken, karsidaki de iyi bir baba mi diye sorgulamak lazim. Sözüm konu sahibine degil genel olarak.

Zaten adamın babalığını ben de eleştirdim ama dürüst olalım eşim iyi baba mı çocuğu yapmadan bilmiyordum hatta ben şimdi iyi sanıyorum belki değildir belki ikinci olunca daha kötü olur

Ama çocuğu babası için yapmıyoruz tek çocuğu olanların sen iyi baba değilsin sana bir tane yeter dediğini düşünmüyorum

Cocugu kendi icin yapmissa baksin da bi zahmet o zaman..Adamdan bisey beklemesin! Surilerde kendileri icin yapiyor bebeleri degil mi? Toplum umurlarinda degil onlarinda.Cocuk sevirek biz diyorlar ve cocuklar yapiyorlar..Konu sahibi esinin sorumsuz bir ergen oldugunu pekala da biliyordu cocuktan once de ..Eee?? Bu sorumsuz adamdan cocuk yapip sonra neden ilgilenmiyor diye isyan ediyor..Tutarsiz bir davranis yani bana gore..

Zaten adamın babalığını ben de eleştirdim ama dürüst olalım eşim iyi baba mı çocuğu yapmadan bilmiyordum hatta ben şimdi iyi sanıyorum belki değildir belki ikinci olunca daha kötü olur

Ama çocuğu babası için yapmıyoruz tek çocuğu olanların sen iyi baba değilsin sana bir tane yeter dediğini düşünmüyorum

ama iste demek lazim,
sonra olan cocuga oluyor.
sen ne kadar mukemmel anne olursan ol, ayni evde yasadigin adamdan cocuklarin etkilenmemesi mumkun degil, hele de bu kisi baba ise.

ben konudaki cocuklara cidden uzuldum.

O telefonu alır......
Madem yokmuş gibi kendi hayatını yaşayacak, hiç muhatap olmayın, kendinize kurun sofranızı , yokmuş gibi davranın bakalım.
Pek var da sayılmaz zaten.

Buna benzer şeyleri bende yaşadım. Söylemek, söylenmek,onu yok saymak olmuyordu, tartışma kavga yine olmuyordu. Özünde iyi birisi olmasına rağmen kahveya veya telefondaki oyuna bağımlı olmasını kaldıramıyordum. Çocuklarla vakit geçirmeği sevmiyordu sabri yoktu, ben tüm sene ağır çalışıyorum biraz dinlenim gözüne mi geliyor derdi. Nasıl çözdüm inanin hatirlamiyorum ama galiba bosanmakla tehdit etmiştim.
Sadece " cocuklar ufak ve konusamiyorlar, daha agir bir travma geçirmelerini istemediğim icin sana katlaniyorum. Mecbur olduğumdan degil yani kendi kendine sevinme. Seninle onumut göremiyorum ve senden kurtulacagim günü iple cekiyorum. Senin cileni cekmeye gelmedim. İnsanlar kumar alkol aldatma yüzünden kavga eder bizde bunlarda yok ama en basit seylerde parlıyor ve çocuklarla vakit geciremiyorsun, babalik bu degil. Senin benim atalarimda belki cocuk bakimi kadin isidir diye yapmadilar ama atalarimizin hatasina biz devam etmek zorunda degiliz dedim. Noldu kadinlar tum islere yetişmeye çalışınca madalya mit aktilar, cogut hasta bedenen ruhen çöktüler cunku kimse herseye yetisemez. " Dedim. Esimde anlar gibi oldu sonra kivirip senin baban size cokmu bakiyordu diyince o an aklima su ornek geldi dedim ki"mekkeli musriklerde İslamiyet gelince içten ice dogru oldugunu bilip biz atalarimizin dininini putlari birakip sana mi inanicaz dediler" diye anlattim. İşte kibir, anlayissizlik böyle bişey, doğruluğunu bilip egon yüzünden yapmamak. Sende sana muhtac oldugumu sanip istedigin sekle sokmaya çalışıyorsun evlilik paylasimdir böyle ben oturayim sen yao degildir"dedim. Zor zamanlardi hemde nasil, görmezden geldim bide. Sonrasinda sakince gözünün icine bakarak ciddiyetimi fark etsin diye hep tekrar ettim

Bunun üstüne baya baya duzelmeler var diyebilirim. Aklimda kalan bunlar.
Şimdi telde oyun oynasada hemen geliyor cocuklara bakiyor, ben demeden bakiyorum oturmus kitap okuyor onlarla oynuyor, cocuklar odayi dagitinca hadi gelin toplayalim herkes dagittigini toplasin " filan diyor.

Söylediklerimden önce yapmayan adam baya değişti.

Eşiniz genel anlamda mi böyledir? Yoksa pandemiden dolayi mi ruhen sıkıldığı için böyle davraniyor? Bu arada siz iyi bile sabir etmissiniz benim cinlerim hemen tepeme geliyor, siz yine sakince idare edip yemege cagirmissiniz valla

konu sahibi ben yerinizde olsam cok ciddi kararlar alirim,
evet bu adami egitecek kisi ben degilim derim ama kabul etmek zorunda da degilim derim.

her seyden once onun islerini yapmam,
camarisini yikamam, utusunu yapmam.
sevdigi yemegi yapmam, sofrada ne varsa ister yesin ister yemesin.

sonra o televizyonu bozmak zor olmasa gerek,
hadi cep telefonuna ellemedim diyelim (ki cinnet aninda onu da kirabilirim, neyse o hos degil tabi ki, yapmamak daha guzel), televizyonun kablosunu saklarim, kumandanin pillerini cikaririm, ne bileyim bisey yaparim yani, en azindan bir ekran eksik olur.
ne bileyim ozel tv koltugu varsa, onu onun izin gununde temizlerim, ustune oturamasin falan...

cocuklari babalarinin ustune salarim, babaniz sizinle su oyunu oynayacakmis diye veririm gazi cocuklara.
adam markete giderken bir cocugu giydirim gonderirim hemen yaninda (pandemide bu mumkun degildir tabiki ama bir fikir olsun)

Öncelikle hepinize sağlıklı mutlu huzurlu yıllar diliyorum.
Konuyu çok uzatmadan derdimi anlatmaya çalışacağım.
Malum bu hafta 3gun tatil vardı. Eşim evdeydi. Cuma gunu kendisine hic birsey demedim. Aksama kadar kafasına göre takıldı. Yattı uyudu tv izledi yaklaşık 5 6 saat kulakligini takip telefondan film izledi. Tamam dinlensin dedim.
Ertesi gün saat 3 e kadar yine aynı. Telefonun sarji yokken tv ,sarj dolunca telefon başladı bu yine.
Ben 3 den sonra dedim ki sen çocuğa bak ben yemek yapayım. Bu arada kulaklık hala kulağında. Telefonu bıraktı tamam dedi. Kızıma da dedim ki sende bu arada ödevlerini yap bitir nasıl olsa kardeşinle baban ilgilenecek.
Bebek bu arada 21 aylık. Pıtı pıtı hiç durmuyor yerinde.
Ben odadan çıkana kadar oynuyormuş gibi yaptı. Ben odadan çıkar çıkmaz kızımı çağırdı gel Kardeşine bak diye.
Neyse dedim işimi hızli yaparım. Ben çocuğa bakarım kız da odevlerini yapar.
Mutfağa girince malum şunu da yapayım bunu da yapayım bir kaç yemek yaptım. Bu arada kızım geldi mutfağa. Babam uyuyor çocuk durmuyor diye.
Bende odaya gittim bu arada ufaklık da kucagimda.
Aynı anda kaç tane iş yapacağım. Bi yarım saatlik isim kaldı biraz idare et dedim. O da kıza bağırdı niye Kardeşine bakmiyirsun diye.
Içimden sabır diye diye gittim mutfağa. Işleri mi tamamladım. Bu arada ufaklık 50 kere geldi mutfağa bacağima yapışıyor. Durmuyor. Dedim ki burada kalın biraz burada oynat. Isim bitmek üzere.
Orada telefon izleyemeyecek ya yok illa ben salona götüreceğim.
Neyse öyle böyle yemeği yaptım.
Içeri geldim yine kulaklık kulağında kızım çocuğa bakıyor bu yine film izliyor.
Çocuk ne ödev yapmış ne kitap okumuş.
Işaret ediyorum. Yemek yiyecegiz gel mutfağa diye.
Neyse kulakligini çıkarttım dedim ki yemek yieylim. Benden ne istiyorsun dedi.
Çocuğu iki dakika tut sofrayı hazirlayayim dedim. Geldi bu mutfağa elinde telefon. Çocuk ziril ziril ağlıyor. Fırın açık ocakta yemek var. Kendini yakması an meselesi
Bende sinirlendim çektim elinden telefonu ve kulakligi yeter artık yemek yiyeceğiz sen hala telefonla uğraşıyorsun. Çocuk fırına gidiyor ocağa gidiyor kendini yaksa daha mı iyi. Yemekten sonra da izleyenilirsin. Niye bu kadar her şeyi abartiyorsun dedim.
Vay sen misin bunu diyen. Neymiş ben karsiliksiz iş yapmiyormusum. Bi yemek yaptım diye ondan iş bekliyormusum. Ben iş yapıyorum diye onun dinlenmesi zoruma gidiyirmus. Istiyormusum ki ben oturmayinca o da oturmasin dinlenmesin diye dusunuyormusum. Derken biz birbirimize girdük. Bu hakaret etti salak salak konuşma vs o ne soylediyse bende kendisine iade ettim.
Sofrayı hazırladım. Bu sadece kendine ayran doldurdu. Bende dedim ki işte sen böylesin. Senin onca yaptigina rağmen ben senin önüne yemek koyuyorum ama sen kinin yüzünden bir bardak ayran dolduramiyorsun. Aferin sana çok güzel öğretmişler dedim. Bu iyice zivanadan çıktı ayran bardağıni lavaboya firlatti neymiş ben onun ailesine laf ediyormusum ikide bir. Sana boyle mi ogrettiler deyinve yani aileisni suclamisim.Falan filan. Daha da senin pisirdigini yemem filan söylendi bağırdı çağırdı kapıları carpti gitti.
Tam gece 23.30 a kadar telefondan film izledi. Ve dün yine gece yarısına kadar kulakligini takip yine film izledi.
Bizle yemek yemedi.
Yemediği yemek umrumda bile değil zaten.
Ama bu kadar sorumsuz olması beni deli ediyor. Bir işe yardım et diyorum o kadar söyleniyor ki. Burnumdan getiryor.
Çocukla oynuyorum 2 3 saat biraz da sen oyna sana da ihtiyacı var diyorum oynama diyor.
Yemek yok diyorum yapma diyor. Ne yiyecegiz diyorum gerek yok bugunde yemeyelim diyor.
Çocuk odevini yapamamis diyorum eşşek kadar oldu bu konuyu daha bilmiyor mu diyor.
Ya artık gerçekten bıktım. Güzellik le konuşuyorum bak çocuklar sen onlarla olgilendigin zaman ne kadar mutlu oluyorlar anne sevgisi kadar babaya da ihtiyaçları var diyorum. Bir kulagindan giriyor diğerinden çıkıyor. Artık çok yoruldum. Çok bunaldım
Annesi 75 yaşında hala ayağına su getiriyor ağzına yemek sokuyor.
Bir kere olsun o öyle olmaz dememişler. Hiç bir yanlısıni uyarmamislar.
Bekliyor ki bende aynisini yapayım. Ben kendisine ben senin dadin degilim karinim diyorum. Çocuklarla kendini kiyasliyir neymiş onlara meyvesini soyuyormusum ona yapmiyorumuusm çünkü ben o kadar kiskaancmisim ki onun yedigini kiskaniuormuusm.
Özür dilerim karışık yazmış olabilirim.
Bana ne kadar odun ne kadar öküz olduğunu tekrar hatırlatmayın bunu gayet iyi biliyorum.
Bunun bir çözümü var mı lütfen bana onu söyleyin. O benim pes etmemi bekliyor sürekli söylenerek burnumdan getirerek. Şu güne kadar direndim ama artık savaşacak gücüm kalmadı.
Ben kendi şahsi yaptiklarini artık düzeltmek istemiyorum ama çocuklara örnek olacağı konular da en azından kendine çeki düzen verse.
Ama yapmıyor 1 gün yapıyor 3 gün burnumdan getiriyor.
Ben bir erkek annesi olarak 21 aylık oğluma bezini çöpe atmasını oyuncaklarini toplamasini çoraplarını kirlileri sepete atmayı sofra kurmayı ogretiyorum . Aynı şekilde kızıma da sorumluluk veriyorum. Çünkü asla kaynanam gibi bir anne olmak istemiyorum.
Ama bu yontulmamis adam için ne yapabilirim bilmiyorum.
Hep böyle susup susup patlar mısınız? Satırlarca yazının neredeyse tamamında o hata yaparken kendini yanlış yerde sakin kalmaya zorlamış sonra da yanlış yerde patlamış kadın görüyorum

Hep böyle susup susup patlar mısınız? Satırlarca yazının neredeyse tamamında o hata yaparken kendini yanlış yerde sakin kalmaya zorlamış sonra da yanlış yerde patlamış kadın görüyorum
Hayır önce güzellikle söylerim soylemlerim arttıkça ses tonum artar kelimeler daha net ve keskin olur ve en sonunda da patlarim

a
Malum bu hafta 3gun tatil vardı. Eşim evdeydi. Cuma gunu kendisine hic birsey demedim. Aksama kadar kafasına göre takıldı. Yattı uyudu tv izledi yaklaşık 5 6 saat kulakligini takip telefondan film izledi. Tamam dinlensin dedim.
Ertesi gün saat 3 e kadar yine aynı. Telefonun sarji yokken tv ,sarj dolunca telefon başladı bu yine.
Ben 3 den sonra dedim ki sen çocuğa bak ben yemek yapayım. Bu arada kulaklık hala kulağında. Telefonu bıraktı tamam dedi. Kızıma da dedim ki sende bu arada ödevlerini yap bitir nasıl olsa kardeşinle baban ilgilenecek.
Ben odadan çıkana kadar oynuyormuş gibi yaptı. Ben odadan çıkar çıkmaz kızımı çağırdı gel Kardeşine bak diye.
Mutfağa girince malum şunu da yapayım bunu da yapayım bir kaç yemek yaptım. Bu arada kızım geldi mutfağa. Babam uyuyor çocuk durmuyor diye.
Aynı anda kaç tane iş yapacağım. Bi yarım saatlik isim kaldı biraz idare et dedim. O da kıza bağırdı niye Kardeşine bakmiyirsun diye.
Içimden sabır diye diye gittim mutfağa. Işleri mi tamamladım. Bu arada ufaklık 50 kere geldi mutfağa bacağima yapışıyor. Durmuyor. Dedim ki burada kalın biraz burada oynat. Isim bitmek üzere.
Çocuğu iki dakika tut sofrayı hazirlayayim dedim. Geldi bu mutfağa elinde telefon. Çocuk ziril ziril ağlıyor. Fırın açık ocakta yemek var. Kendini yakması an meselesi
Bende sinirlendim çektim elinden telefonu ve kulakligi yeter artık yemek yiyeceğiz sen hala telefonla uğraşıyorsun. Çocuk fırına gidiyor ocağa gidiyor kendini yaksa daha mı iyi. Yemekten sonra da izleyenilirsin. Niye bu kadar her şeyi abartiyorsun dedim.
Vay sen misin bunu diyen. Neymiş ben karsiliksiz iş yapmiyormusum. Bi yemek yaptım diye ondan iş bekliyormusum. Ben iş yapıyorum diye onun dinlenmesi zoruma gidiyirmus. Istiyormusum ki ben oturmayinca o da oturmasin dinlenmesin diye dusunuyormusum. Derken biz birbirimize girdük. Bu hakaret etti salak salak konuşma vs o ne soylediyse bende kendisine iade ettim.
Sofrayı hazırladım. Bu sadece kendine ayran doldurdu. Bende dedim ki işte sen böylesin. Senin onca yaptigina rağmen ben senin önüne yemek koyuyorum ama sen kinin yüzünden bir bardak ayran dolduramiyorsun. Aferin sana çok güzel öğretmişler dedim. Bu iyice zivanadan çıktı ayran bardağıni lavaboya firlatti neymiş ben onun ailesine laf ediyormusum ikide bir. Sana boyle mi ogrettiler deyinve yani aileisni suclamisim.Falan filan. Daha da senin pisirdigini yemem filan söylendi bağırdı çağırdı kapıları carpti gitti.
Tam gece 23.30 a kadar telefondan film izledi. Ve dün yine gece yarısına kadar kulakligini takip yine film izledi.
Bizle yemek yemedi.
Ama bu kadar sorumsuz olması beni deli ediyor. Bir işe yardım et diyorum o kadar söyleniyor ki. Burnumdan getiryor.
Çocukla oynuyorum 2 3 saat biraz da sen oyna sana da ihtiyacı var diyorum oynama diyor.
Yemek yok diyorum yapma diyor. Ne yiyecegiz diyorum gerek yok bugunde yemeyelim diyor.
Çocuk odevini yapamamis diyorum eşşek kadar oldu bu konuyu daha bilmiyor mu diyor.
Ya artık gerçekten bıktım. Güzellik le konuşuyorum bak çocuklar sen onlarla olgilendigin zaman ne kadar mutlu oluyorlar anne sevgisi kadar babaya da ihtiyaçları var diyorum. Bir kulagindan giriyor diğerinden çıkıyor. Artık çok yoruldum. Çok bunaldım
Bekliyor ki bende aynisini yapayım. Ben kendisine ben senin dadin degilim karinim diyorum. Çocuklarla kendini kiyasliyir neymiş onlara meyvesini soyuyormusum ona yapmiyorumuusm çünkü ben o kadar kiskaancmisim ki onun yedigini kiskaniuormuusm.
Bana ne kadar odun ne kadar öküz olduğunu tekrar hatırlatmayın bunu gayet iyi biliyorum.
Bunun bir çözümü var mı lütfen bana onu söyleyin. O benim pes etmemi bekliyor sürekli söylenerek burnumdan getirerek. Şu güne kadar direndim ama artık savaşacak gücüm kalmadı.
Ben kendi şahsi yaptiklarini artık düzeltmek istemiyorum ama çocuklara örnek olacağı konular da en azından kendine çeki düzen verse.
Ben bir erkek annesi olarak 21 aylık oğluma bezini çöpe atmasını oyuncaklarini toplamasini çoraplarını kirlileri sepete atmayı sofra kurmayı ogretiyorum . Aynı şekilde kızıma da sorumluluk veriyorum. Çünkü asla kaynanam gibi bir anne olmak istemiyorum.
ailem arkadaşlarım çok Sakin olduğumu söyler ama bu adamı duvara carpa çarpa dövmek istedim. zikKim yesin ona sofra kuracagim diye ugrasmayin çocukları mutfakta doyurun sizde yiyip kaldırın. O niye yemek yemedik derse yetiştiremedim deyin yemegide kendinize kadar yapın o da mal gibi film le doysun. Aslında bunlar hep yetistirenin kabahati de. Engelli gibi yetiştirmeyi marifet sayan kuşağın ürünleri

Böyle koca ya ikinci çocuğu neden yaptın diyen üyelere istinaden yazıyorum. Alintilayamadim çünkü o kadar vaktim yok.
Kızımla oglumun arasında 8 yaş var. 8 sene keyfi beklemedim. Çünkü birinci oldu ve ben bu adamın nasıl baba oldugunu gördüm. Ve dedim ki 1 çocuk bana yeter çünkü benim gücüm ancak bu çocuğa yeter. 2. Dedikce ben bunu hatırlattım. Ben tek başıma ancak bir çocuk bakabilirim diye. Ve 8 senenin ardından hiç beklenmedik bir şekilde hamile kaldım.
Ve böyle kocaya ödül olarak 2. Çocuğu da verdim .
Şimdi bu adamın bütün yüzünü gördüm ve ceza olarak çocukları yurda götürüyorum kabul etmezlerse bi cami avlusuna filan bırakırım artık ne yapayım.
Zaten çocuklar kadının erkeğe bahsettiği bir ödül ve ceza ya....
O sebepten.

Eşin demek istemiyorum belli ki eş değil, evinizin ergen çocuğu. Maalesef yetişkin olmayı başaramamış. Çünkü yetişkinlik beraberinde sorumluluk getirir ve eşinde bu yok. Tabi ki güle oynaya gönüllü olarak çocuğuyla oynamak isteyen bir grup erkek var ama çoğunluğu nedense çocuklar sadece kadınların dünyaya getirdiği canlılarmış gibi davranıyor. Ne yapmalı belki evlilik terapisi alabilirsiniz. Şahsen ben bazen eşim işlerin içinden sıyrılmak istediğinde düşünüyorum acaba sınırlarımı yeterince çizemiyor muyum ? Ben yeterince yetişkin gibi davranamıyor muyum ki bu adam benden anasından beklediklerini bekliyor diyorum. Genel anlamda bir iş bölümümüz vardır ama hep bir üşengeçlik çünkü

a
ailem arkadaşlarım çok Sakin olduğumu söyler ama bu adamı duvara carpa çarpa dövmek istedim. zikKim yesin ona sofra kuracagim diye ugrasmayin çocukları mutfakta doyurun sizde yiyip kaldırın. O niye yemek yemedik derse yetiştiremedim deyin yemegide kendinize kadar yapın o da mal gibi film le doysun. Aslında bunlar hep yetistirenin kabahati de. Engelli gibi yetiştirmeyi marifet sayan kuşağın ürünleri
Yok öyle değilmiş o. Ben ve benim gibi le yetiştirene kabahat bularak buradaki üyelerin sinirlerini ziplatiyirmusuz anca.
Dün öyle yaptım zaten kalktım kahvaltı ve akşam yemeği cocuklarla yedim kaldırdım. Kendi de ayakta birşeyler atistirdi.
Umrumda da değil açıkçası onun ne yedigi

Böyle koca ya ikinci çocuğu neden yaptın diyen üyelere istinaden yazıyorum. Alintilayamadim çünkü o kadar vaktim yok.
Kızımla oglumun arasında 8 yaş var. 8 sene keyfi beklemedim. Çünkü birinci oldu ve ben bu adamın nasıl baba oldugunu gördüm. Ve dedim ki 1 çocuk bana yeter çünkü benim gücüm ancak bu çocuğa yeter. 2. Dedikce ben bunu hatırlattım. Ben tek başıma ancak bir çocuk bakabilirim diye. Ve 8 senenin ardından hiç beklenmedik bir şekilde hamile kaldım.
Ve böyle kocaya ödül olarak 2. Çocuğu da verdim .
Şimdi bu adamın bütün yüzünü gördüm ve ceza olarak çocukları yurda götürüyorum kabul etmezlerse bi cami avlusuna filan bırakırım artık ne yapayım.
Zaten çocuklar kadının erkeğe bahsettiği bir ödül ve ceza ya....
O sebepten.
Kızınıza en büyük iyiliği yapmışsınız bu hayatta bir insanın kardeşi olmalı. boş verin negatif yorumları. Bence siz o adami terbiye edersiniz. Bir süre muhatap olmayın. O yok gibi davranın biraz insan sa anlayacaktır.

Yorgunluk ve yipranmislik hayatimin özeti.
Boyle kalmayacak. Elbette buyuyecekler insallah. Siz de rahata ereceksiniz. Bu surecte sinirinizi cocuklariniza yansitmamaya calisin. Sizin yerinizde olsam "es" sifatiyla evde bulunan ancak bana hayat arkadasligi yapmayan birine ben de hayat arkadasi olmam. Sadece evlatlarima sevgi dolu bir anne olmaya calisirim. Bir de yanlis anlamazsaniz, 2. Cocuk planli bir sekilde mi oldu? Ilk cocukta esinizin tavirlari boyle degil miydi?

Hayır önce güzellikle söylerim soylemlerim arttıkça ses tonum artar kelimeler daha net ve keskin olur ve en sonunda da patlarim
Ama yazınıda bu yok. Mesela
"Tamam dinlensin dedim.",
"Neyse dedim işimi hızli yaparım.",
"Içimden sabır diye diye gittim mutfağa".

Bakın bunlar hep pasif agresif tepkiler. Belli ki eşinizin ilk rahatlığı değil bu, ve tahminin böyle idare şeklinize hoşuna gitmese de alışmış.

Bu halinizi bıçak gibi kesin lütfen.
İyilik yapıp yapıp patlamaktansa sadece çocuklarınıza ve kendinize göre yapın bi çok şeyi.

Ben böyle kurtuldum bu durumdan, normal zamanda sakince dedim, baktım hep dememi bekliyo. Ben de bıraktım ona göre sofra kurmayı. Çocuğun yediği bi kap zaten ona göre bi çeşit bişi yapıp kendimizi doyurdum. İncelediği yerden kopsun dedim. Şimdi değil kendi karnını doyurmak, bana da yemek yapıyo.

Böyle siz yorulursunuz, ancak emek verdiği zaman alsın karşılığını, yoksa tek sofra kuran tek çocuk bakan olursanız üzerinize yapışır.

Yokmus gibi davranın olmadı bosanin eger yapabiliyorsaniz..kaybetme korkusu olunca degisiyorlar..emin ol bu sorun bir cok ailede var.bende de oldu bazen ara sira yine oluyor.cocuklarin odevini vs esime yukledim ikimizde ogretmeniz ama ben matematikten anlamiyorum dedim misal.sen daha iyi ogretiyorsun benim ogrencilerim ortaokul grubu esiminki ilkokul..cocuklar okula gitmeden once de esim ailesine guvenirdi ablalari kv vs yardim ediyor zannederdi oysa 1 yardim 10 laf ederlerdi.irtibati kestim uzun sure küslük oldu hatta ayrilma noktasina geldi ayrilmaya son bir darbe kalmisti ki artik isin ciddiyetini goren esim u dönüsü yapti resmen bana ve cocuklarina daha bir düskün oldu ki ben bunlari yasadigim zamanlarda atanamamistim iki cocukla baba evibe gitmekde cok zordu kucuk bir kasabada yasiyorduk..kisacasi belki benim esim kaybetme korkusunu tam yasadigi icin duzeldi..ve erkekler yaş aldıkca yalniz olduklarinin farkina varip gercek ailesinin esi ve cocuklari oldugunu biraz gecte olsa anliyorlar.
Simdi de yardim etmezse yemek yapmiyorum.cocuklara mecbur bakacak yoksa sevdigi hicbirseyi yapmam.ev isinde cok beklentim yok zaten yapsada begenmiyorum..ömrünüzü heba etmeyin cocuguna mecbur bakacak babalik yapamiyorsa ergen gibi yasamiba devam etsin.baskasinin simarik cocugunu akillandirmak icin bu hayata gelmediniz.

Çünkü normal şartlarda bir çocuğa babalık yapmayan, evine bakmayan, malak gibi yatan adamdan ikinci çocuğu yapmak yerine kapının önüne konulur o adam.

Adamın potansiyeli belli, mağara adamı kıvamında bir şey. Ne eve faydası var, ne çocuklara babalık yapıyor, kadına kocalık yapıyor mu orası meçhul... E bu adamdan ikinci çocuğu yapmak demek ben bu hayattan memnunum kocamın cariyesi, çocuklarımın anası, evimin kadını olurum demek. Bunu kabullenmek demek. Yok kabullenemiyorsan o çocuğu yapmayacaktın ya da madem tek başına başa çıkamayacaktın neden yaptın denilir damdan. Adamın kumaşı belli çünkü.

Bizle yemek yemedi.
Allah sabır versin o kadar üzüldüm ki o küçük yavrucaklara kavga sırasında içlerinde kopan fırtınalar resmen gözümün önüne geldi o çocuklar çok ama çok etkileniyor kavgadan en ufağından bile bence ona göre bir karar verin artık ya huzur sağlayın birlikte ya da yolları ayırın

X