Yontulmamis koca

Yazdıklarınızın hepsini okudum.
Maalesef erkeklerin çoğu bu kafaya sahip ev işi kadının dışarı işi erkeğin gibi bir algı var.
Geçmiş kuşak bu algiyla büyümüş.

Ama güzel yetiştirilmiş erkeklerimiz de var.
Siz ne güzel küçücük çocuğunuza sorumluluk veriyorsunuz
.
Hadi ev işi yapmayı sevmiyorsun da merhametin nerde be adam?
Böyle söylemiyorum da ben de bu konuda çekmiş biri olarak ama bir şeyler de başarmış biri olarak bir kaç şey söyleyeceğim inşallah işe yarar.

Benim eşim de tam sizin dediğiniz gibi erkek kral algısıyla büyütülmüş.
Ama üniversite ortamında ev temizliğini yemek yapmayı öğrenmiş mecbur.

Biz evlendik bu tabi ilk başlarda bana bilmediğim her konuda destek olsada bir zaman sonra kendini tamamen geri çekti.

Ev işi kadının görevi demeye başladı. Ben zaten dışarıda çalışıyorum sen bana dışarıda yardım ediyor musun?
Benim dinlenmem sana batıyor mu neden kendi evimde bana huzur vermiyorsun gibi gibi konuşmalar .

Ama bende biraz dominant karakterli biri olduğum için çok fazla susamadim.

Konuştum düşüncesinin yanlış olduğunu anlattım uzun uzun.
Ben de öyle bir ailede büyüdüm ki babam annemin gözünün içine bakar ne dese yardım etsem diye düşünür.
O da ben de afalladik farklı ailelerde yetişmiş biri olarak.
Benim ailemde gördükleri de biraz etkiledi.
Yavaş yavaş o sert kabuğundan çıkmaya başladı.

Sen de sabret mücadele et önce sen değiş ki o da değişir.
Gerçekten yapama bazi şeyleri görsün.
Rica etme ver çocuğu kucağına ihtiyaçlarını karsila.
Hic bir şey demek zorunda değilsin.

O tatil sadece onlara ait değil aynı zamanda bizim de tatilimiz bizim de dinlenmeye hakkımız olmalı değil mi işte bunu ona anlatın.

Yapmıyorsun değil yaparsın tarzi konuşun.
Yapman gerek benim su an başka isim var diyerek yapmasını sağlayın.

Bu tipler ricadan anlamaz malesef.

Bazen bizim de yumrugumuzu masaya vurmamiz gerek

Bir insan olarak yoruldum tahammülüm azaldi.
Bu adam düzelir diye çocuk yapmadım. Evlendigimde küçük tüm ve aynı böyle bir babanin yanında büyümüştüm. Büyüdüğüm yerde de erkeklerin yüzde 90 ı böyleydi.
Şimdi ne mi oldu. Bunun yanlış olduğunu öğrendim. Başta babam olmak üzere bir erkegin böyle olmamasi gerektigini öğrendim. Büyüdüm akillandim hata yaptığımı anladım. Yeter mi

O zaman önünüzde tek seçenek var, bu adam değişmeyeceğine göre...

Cuma Günü ellemedim deyince çocuğunuz yok sandım ilk başta.

2 çocuklu bir evde saatlerce kulağında kulaklık kendi aleminde yaşayan bir babayı hayal edemedim.

Eşiniz değişmez çünkü merhametsiz, ne size, ne çocuklarına gram merhamet duymuyor ve sorumsuz fazlasıyla.
Kızınız ders çalışması gerekirken kendi film izleyecek diye kardeşini baktiriyor zorla.

Ve bu merhametsiz eşleri sadece yetiştirme tarzına bağlamayı da yanlış buluyorum. Etkisi olabilir ama ailede görmeyip sonrasında eşine her konuda destek olanlar da var azımsanmayacak kadar.

Son düzenleme:
Eşiniz evlenmeden once veya ilk evlenince de boyle miydi?
Şöyle soyleyeyimilk başlarda ona ihtiyaç duyduğum işler daha az oluyordu. Yapıyordu ama yine söylenerek yapıyordu.
Ama şimdi ona ihtiyaç duyduğum zamanlar arttı. Ama sürekli söyleniyor. Yapsa da içime sindirmiyor sanki yemin etmiş bir işi yaparken söylenmeye. Sürekli mizildiyor.

Bu adam baba olmak istemisti mi? Burdan bakilinca öyle gözükmüyor. Kendi rahat indan ödünc vermek istemiyor. Cocuklari kendine rakip de bellemis. Yani iki cocuklu kadina bosan demek kolay, ama.bu adam sizin verdiginiz rahata alismis. Bastan bu cizgiler net cekilmese devam eder. Biz ailelerden kalan olumsuzluklari önceden fark etmesek maalesef kendi hayatimizdada sürdürüyoruz. Sizdede böyle oldu sanirim. Böyle adam degisir mi? Zor ama insan istese kendine ceki düzen verir. Ama hersey önüne ve agzina kadar gelirse degismesine gerek olmaz onun gözünde. Ciddi karsiniza alip konusun. Sizi ezerek kendi yetersizliklerini örtbas etmeye calismasin

Ailesine soylerdim anne baba kim olursa artik kimo dinliyorsa azarlasinlar kulagini ceksinler ama birsey yapsinlar ...
Zaten onlar değil mi hatanin başı.
Onlara göre erkek eve para getiriyor ev işi çocuk kadının. Ogullari çok yoruluyor.
Benim hayatım gül gibi 2 çocukda ne varmış. Eskiden çamaşır elde yıkanır ekmek evde yapılırken onlar 7 8 tane çocuk büyütmüş.
Biz şimdiki nesil kadınlara rahatlık batiyormus

Ben o telefonu coktan duvara firlatmistim. Annesini de arayip ne bicik bi cocuk yetistirmissin boyle hala bebek gibi davraniyo rica ederim artik boyle davranma benim bir tane daha bebege ihtiyacim tok kocaya ihtoyacim var. Sen boyle yaptikca cocuklqrla kendini kiyasliyo babalik yapamiyon derdim

Ben o telefonu coktan duvara firlatmistim. Annesini de arayip ne bicik bi cocuk yetistirmissin boyle hala bebek gibi davraniyo rica ederim artik boyle davranma benim bir tane daha bebege ihtiyacim tok kocaya ihtoyacim var. Sen boyle yaptikca cocuklqrla kendini kiyasliyo babalik yapamiyon derdim
Yemin ederim bende kiracaktim ama çocukların yanında iş daha kötüye gitsin istemedim

Yemin ederim bende kiracaktim ama çocukların yanında iş daha kötüye gitsin istemedim
Cocuklari odaya yollar yine firlatirdim ben. Adam bu 2 cocugu isteyerek yapti diye farz ediyorum bakmak zorunda babalik yapmak zorunda yani annenizin evinden getirmediniz sonucta o cocuklari. Suan ilgilenmedigi o cocuklar ilerde nasil bi boslukla mucadele etmek zorunda kalacaklar yazik. Ama esiniz cocuklarinizi istemediyse bastan beri o zaman biraz hak verilebilir agir gelmistir sorumluluk

Cocuklari odaya yollar yine firlatirdim ben. Adam bu 2 cocugu isteyerek yapti diye farz ediyorum bakmak zorunda babalik yapmak zorunda yani annenizin evinden getirmediniz sonucta o cocuklari. Suan ilgilenmedigi o cocuklar ilerde nasil bi boslukla mucadele etmek zorunda kalacaklar yazik. Ama esiniz cocuklarinizi istemediyse bastan beri o zaman biraz hak verilebilir agir gelmistir sorumluluk
Ben ona demedim Yeter ki çocuğumuz olsun sen hiç birseyine karisma ben herşeyiyle ilgilenirim diye ben böyle bir vaadde bulunmadim. Allah'ın gücüne gitmesin.
Ona da söylüyorum ama ışin e gelmiyor

Biraz agir kacicak ama kusura bakma, ailesinden alamadigi terbiyeyi bu yastan sonra siz veremezsiniz.
Yapabileceginiz tek sey ya bu deveyi gudeceksin, ya bu diyardan gideceksin.
Degismez. Adamin ne sana saygisi var, ne evliligine, ne de cocuklarinin farkinda.
Kendisi hala cocuk, buyuyememis, bu saatten sonra da nasil buyur bilemedim.
Evlendirmesinler buyuyememis ergenleri ya... Elin kadinina yazik, dogan cocuklarina yazik...
Gercekten uzuldum sizin icin, Allah yardimciniz olsun.

Sürekli kayınvalidenize suç atmışsınız ama kocanız artık bir eş ve iki çocuk babası olmuş. Ne olması gerektiğinin elbet farkında ama işine gelmiyor. Çocukken maruz kaldığımız durumlar bizim sorumluluğumuz değil ama olmamız gerektiği insan olma yolunda atacağımız adımlar bizim sorumluluğumuz, o yüzden hep kaynanam yüzünden demeyin, suç eşinizde.

Bizim de annemiz elimizi sıcak sudan soğuk suya sokmadı, tatlı falan yapıyordum keyfi ama ilk yemeğimi evlenince yaptım, annemden görmedim deyip hiç yapmamamazlık yapmıyorum, sorumluluklarımın bilincindeyim çünkü. Koca kazık kocanız neden değil?
He ben canım istemeyince yapmam ama sizin 2 çocuğunuz var ve onlara göre yemek olması lazım evde, eşiniz ne hakla yemeyelim yapma o zaman diyor, çocuklarını düşünmeyecek kadar merhametsiz, sevgisiz, hatta karaktersiz demek ki. Böyle adamı kendime koca, çocuklarıma baba diye yanımda barındırmazdım.

Türk erkeklerinin yüzde doksanının baba olmayı haketmediğini, kadınların bunu bilerek sırf kişisel tatminleri için çocuk sahibi olduğunu, sonra da yetişemeyip kendini paraladığını, canları çıktığını, çoğunun psikolojisinin bozulduğunu görüp onlar adına üzülüyorum. ama bir yandan da görünen köy uzakta değil ki yahu bu adamların böyle olacağı belliydi zaten. Neden yani bunları koca ve baba yapmadaki ısrar? Bakın şimdi o kavgalardan, bağrışmalardan, sevgisizlikten, ilgisizlikten en çok o masum çocuklar etkileniyor.

Sürekli kayınvalidenize suç atmışsınız ama kocanız artık bir eş ve iki çocuk babası olmuş. Ne olması gerektiğinin elbet farkında ama işine gelmiyor. Çocukken maruz kaldığımız durumlar bizim sorumluluğumuz değil ama olmamız gerektiği insan olma yolunda atacağımız adımlar bizim sorumluluğumuz, o yüzden hep kaynanam yüzünden demeyin, suç eşinizde.

Bizim de annemiz elimizi sıcak sudan soğuk suya sokmadı, tatlı falan yapıyordum keyfi ama ilk yemeğimi evlenince yaptım, annemden görmedim deyip hiç yapmamamazlık yapmıyorum, sorumluluklarımın bilincindeyim çünkü. Koca kazık kocanız neden değil?
He ben canım istemeyince yapmam ama sizin 2 çocuğunuz var ve onlara göre yemek olması lazım evde, eşiniz ne hakla yemeyelim yapma o zaman diyor, çocuklarını düşünmeyecek kadar merhametsiz, sevgisiz, hatta karaktersiz demek ki. Böyle adamı kendime koca, çocuklarıma baba diye yanımda barındırmazdım.

Türk erkeklerinin yüzde doksanının baba olmayı haketmediğini, kadınların bunu bilerek sırf kişisel tatminleri için çocuk sahibi olduğunu, sonra da yetişemeyip kendini paraladığını, canları çıktığını, çoğunun psikolojisinin bozulduğunu görüp onlar adına üzülüyorum. ama bir yandan da görünen köy uzakta değil ki yahu bu adamların böyle olacağı belliydi zaten. Neden yani bunları koca ve baba yapmadaki ısrar? Bakın şimdi o kavgalardan, bağrışmalardan, sevgisizlikten, ilgisizlikten en çok o masum çocuklar etkileniyor.
Ailesini eleştirdiğim konular misal ayakta yemek yemesi tencerenin icine kaşık sokarak yemegin tadına bakması yemek yedikten sonra yer sofrasi bezi ile ağzını silmesi. Çünkü bunları ailesinde yapıyorlar. Orada da kimse acsan bir tabak dolduralim oğlum ayakta yeme yada peceteyle ağzını sil dememis.
Belki örneklerle açıklayan adım ama çocukken ogretilecek şeyler de ogrrtilmemeis

Yasağın ilk günü hadi izlesin dinlensin demeyecektiniz. Hatta daha yasak başlamadan “3 gün evdeyim diye yan gelip yatacağını sanma bu evde iki çocuk var unutma “ diye bayrağı açacaktınız. Yaptıysanız ve sonuç alamadıysanız üzgünüm geleceğiniz karanlık. Yapmadıysanız bundan sonra öyle yapın. Adam kafasına göre izlenecek filmler dinlenecek şarkılar listesi hazırlamasın tatillerde

Eşşek kadar adamın kendi aklı var, artık kvden çıkmış o iş yani. Siz kızınızı çağırdığında niçin müdahale etmediniz? Çocuk dersini bile yapamamış yani. Eşiniz nereden tutsak elde kalır ama böyle adama ben asla ama asla rahat vermem yani. Ne münasebet. Böyle adamları çenenizle bunaltacaksınız. O pes edecek siz etmeyeceksiniz. İstemeye istemeye yapacak boşanmaya niyetiniz yoksa.

Yasağın ilk günü hadi izlesin dinlensin demeyecektiniz. Hatta daha yasak başlamadan “3 gün evdeyim diye yan gelip yatacağını sanma bu evde iki çocuk var unutma “ diye bayrağı açacaktınız. Yaptıysanız ve sonuç alamadıysanız üzgünüm geleceğiniz karanlık. Yapmadıysanız bundan sonra öyle yapın. Adam kafasına göre izlenecek filmler dinlenecek şarkılar listesi hazırlamasın tatillerde
Ya öyle bir insan ki 3 gün önceden başladığım da oldu. Ama sürekli kendince elimden geleni yapıyorum modunda.
Asla hatasini ve eksigini kabul etmiyor. Ona gore 4 4luk bir eş ve baba

X