YoLcunun Dünyasina Hosgeldiniz :)

Gerçi ben de kara kara düşünüyorum sonuçta ben de tüm eşyayı Ankara'dan İstanbul'a götüreceğim. Çok meşakkatli işler. Bu kadar çeyizi iki ayda başarabilmen gerçekten süper Almak için almamışsın ki kaliteli şeyler ve modelleri de güzel. Ayrıca bazı şeyleri de evin belirlendiğinde alırsın ve tamamlarsın her şeyini.

Son düzenleme:

Evet senin icin de ayni zorluk söz konusu olacak. Allah yardimcin olsun :) Cok tesekkürler, evet evet bazi seyleride ancak en son ev hazirlandiginda aliriz o zaman hem eksik varsa daha iyi anlarim. Hayirlisiyla bu günleride atlatiriz insaAllah.

Arkadasim harika seyler almissin, ceyiz konusunda yolu yarilamissin..
Türkiyenin neresine gelin gideceksin ? Ve bunlari nasil tasiyorsun?
Ayni sorun bendede var..
:)

Arkadasim harika seyler almissin, ceyiz konusunda yolu yarilamissin..
Türkiyenin neresine gelin gideceksin ? Ve bunlari nasil tasiyorsun?
Ayni sorun bendede var..
:)

Cok teskekür ederim, yorucu yollardan geciyoruz hepimiz bunlari okumakta hepimize moral oluyor cok sagol :) Ben burdan aldiklarimi ucakla götürdüm. Ilk gittigimde 70kg götürdüm. Bu sefer de 80kg götürüyorum. Tabi kilo hakkimi yükseltiyorum bu durumda. Ama bileti alinca bunu yaparsan daha hesapli oluyor. Yazin da evde kalan 3-5 esyayi götürecegim. Yani en azindan türkiyeye ulasmis olacak ceyizlerim. Ilk götürdüklerim gebzede kaynanamin evinde canim. Gebzede yine ceyiz alis verisini yaptim mesela hisar ceyiz seti, nevresimler, mutfak icin gerekenler, vs. Bunlarin hepsi yine kaynanamin evinde :) Ama bu sefer ankaraya ablama gidiyorum ve 80kg ablamin evinde bekleyecek yaza kadar. Arti bu sefer ankaradan eksiklerimi tamamlayacagim insaAllah. Yazin da ablamlar dügün icin geldiklerinde benim esyalarimi mecburen bi sekilde getirecekler. Benim icim tabi biraz huzursuz yük olmak istemiyorum kimseye ama baska carem yok. Memlekette evimiz var ama orasi daha da uzak :) Eger imkanin varsa arabayla gönder gönderebildigin kadarini. Ucakla götüreceksende esyalarinin mümkün oldugunu camasirlara sarip valizlere yerlestir ki kirilmasinlar ve sabit dursunlar. Inanirmisin 3-4 saat valiz yerlestirdim ben iki kez yorucu bisey ama esyalarimin kiriksiz cikiksiz yerlerine ulastigini görünce sevindim tabi :) Kusura bakma bayagi bir uzun oldu

Ben tek kisi valiz hakkim olarak 30 kg götürebiliyorum, sen kisi basi 80 kg mi aldin biletini canim?
Var mi böyle bi imkan ? Ben 20 kglik oldugunda anca 30 kg cikarabiliyorum hakkimi.
Cok kafa yordum bunun icin..Allah'tan cok SIK gidip geliyorum türkiyeye, gittikce aliyorum yanima..
Birde sarma islemini bende uyguladim kirilacaklarda, ama en basiti ne biliyomusun
Kirilacak ürünleri koliye yerlestiriyorum, aynen oldugu gibi.. Ve valiz yerine degil de
kirilacaklar yerine teslim ediyorum koliyi.. Hic birsey olmuyor. Sende o sekil yapabilirsin..
3-4 saat valiz yerlestirdigine inanirim, birde özenle koyuyor insan.. Ah bu günleri de özlicez :)

Oradan alisveris yapmakla iyi etmissin, aynen dedigin gibi bende tencere ve yemek setlerimi
oradan aldim.. Türkiyede daha cok cesit var, hemde ceyiz namina fazla birsey bulunmuyor burda.
Gebzeye mi gelin gideceksin?

Ilk gittigimde ablamla gitmistim ama ben sirf 30kg yükselttim 20er kg hakkimiz vardi toplam 70 yapti. Bu sefer annemle gidiyorum ama bu sefer hem onun hem benim 20er kg yükselttim. Tek basina tabi daha zordur ama mesela biletini almadan önce arayip bi sorsan daha fazla yük hakki alamazmisin diye sebebini de anlatirdin belki daha fazla götürebilirdin. Ama sIk sIk gidebiliyorsan o zaman yine parca parca götürebilirsin. Benim o imkanim yok malesef. Annemlede gidisip cok aniden oldu annem istedi birden hadi kalk gidelim oldu :) Ay bak ben onu hic düsünmedim ya hepsini normal bagaja vermistim. Bu günler gecsinde özlemeye de raziyim ya :) Evet canim ben gebzeye geliyorum sen nereye geliceksin kismetse? Birde evet türkiyede bir sürü cesit var ama onlari gezip görmek icin zaman lazim. O zaman bende yoktu ama yine de elimizden geldigi kadar biseyler almaya calistik. Sükür yavas yavas ceyizi tamamliyorum sonra sira dügün hazirliklarinda insaAllah :)

Aman yarabbim ne çok şey alınmış Bi gün benim de listem böyle olucak maşallah maşallah allah bi ömür mutlu sağlıklı kullanmayı nasip etsin cnm hepsi çok güzellerrr

Eşyaların çok güzel güle güle kullan canım ayrıca listene bayıldım ne güzel hazırlamışsın sayende eksiklerimiz ortaya çıkıyor

Aman yarabbim ne çok şey alınmış Bi gün benim de listem böyle olucak maşallah maşallah allah bi ömür mutlu sağlıklı kullanmayı nasip etsin cnm hepsi çok güzellerrr

Canim dügüne yarim sene kaldi ama eksiklerim hala var :) Allah razi olsun canim cok tesekkür ederim. Amin canim. Tabi ki insaAllah tüm gelinlerin ceyizleri tas tamam olacak :)

Eşyaların çok güzel güle güle kullan canım ayrıca listene bayıldım ne güzel hazırlamışsın sayende eksiklerimiz ortaya çıkıyor

InsaAllah canim cok tesekkür ederim :) Listeyi hepiniz kullanabilirsiniz isinize yarayacaksa ne mutlu bana :) Eksikler hic bitmeyecek sanirim hic birimizde

Tencere & Tava

• Kapakli derin Tava (Mavi)

• Tavuk Kizartmasi icin derin Tava (buna benzer)

• Kek Kaliplari (Mavi)

Bardaklar

• 6 Kisilik Kahve Fincan Takimi (Fincanlar bu tarzda, ama desen olarak sade beyaz ortada lila cicekli serit geciyor)

• 6 Kisilik Nescafe Fincan Takimi (Nescafe Fincani, Fincan Altligi, Pasta Tabaklari ile birlikte, buna benzer bir takim rengi beyaz desen olarak sadece kenarlarinda cicekli cizgili bir desen var)

• 12 x Su Bardagi (bu sekilde desen olarak cicekleri var üzerinde)

• 12 x Cay Bardagi

• 6 x Kulplu Cay Bardagi

Servis Parcalari

• Tereyagi Kabi

• Kagit Havlu Tutacagi

• 3 x Borcam

• 12 x Cay Bardagi Altligi

• Cam Sürahi

• 2 x Cay Sekerligi

• 2 x Günlük Tuzluk ve Biberlik (azicik daha ufak ama daha genis ve cicekleri turuncu kirmizi sari karisimi)

• Sivi Yag Sisesi

• 3 x Kül Tablasi (gerci evimde sigara icilmesini istemiyorum ama herfimi ikna edemedim henüz)
    (iki tane beyaz, bi tane siyah)

Mutfak Esyalari (bulduklarimi ekliyorum)

• Saklama Kaplari (lila + beyaz takimlar) (yesil olandan 10tane pembesi var)

• Yumurta Fircasi (gri lila)

• Yumurta Kesici

• Firin Tutacagi (kahverengi ve desenli 2 x)

• 2 x Mutfak Önlügü (biri lilali desenli biri sade lila)

• Termos

• Sarimsak Sikacagi (plastik olaninin grisi var)

• Kepce Takimi

• El Rendesi (bi tane kutulu var su beyazina benziyor)

• Limon Sikacagi (alti gri üstü lila)

• Dondurma Kasigi (lila)

• Bulasik Fircasi (mavi + turuncu)

• Karistirma Kabi

• Sebze Soyacagi (iki sekilde var)

• Bulasik Süngeri (2 paket aldim)

• Bulasik Teli

• Makarna Süzgeci

• Pirinc Süzgeci (buna benzer)

• Cay Süzgeci

• Büyük Süzgec (buna benzer)

• Tezgah Kasik Koyacagi (resim bulamadim hehe)

• Kremsanti Siringasi (lila)

• Alüminyum Tepsi

• Tencere Altligi (benimkileri bulamadim hehe)

• Boy boy Legenler (resime gerek yok her boydan var hehe)

• Ayran icin Sürahi (mavi)

• 12 x Kahvalti Kaseleri (4 tane kare seklinde mavi kapakli, 4 tane yuvarlak kirmizi kapakli cicek desenli, 4 tane yuvarlak sari kapakli cicek desenli)

• 25 parca Kurabiye Kaliplari

Eklentiler

• $sakalam kabi 3.jpg
    16,2 KB · Görüntüleme: 97
  • $saklama kabi2.jpg
    47,8 KB · Görüntüleme: 107

Banyo Esyalari

• Yer Silme Seti (benim ki bu marka degil ama buna benzer bir setim var)

• Yedek Pas paslar (sade beyaz benimkiler)

• Tuvalet Mestebesi (foto bulamadim hehe pembe cicekli bisey)

• Banyo Seti (lilasi ayildim bayildim alirken hehe)

• Banyo Cöp Kovasi (buna benzer cok agir bisey almak istemedim banyo icin)

Diger

• Mandal (benimkiler mavi lila ve yesil 100 adet)

• Mandallik (foto yok cünkü hediye geldi el yapimi cok tatli bisey hehe)

• Posetleri kapatmak icin clipler (50 adet)

• Süpürge (acik mavi)
  • Faras (acik mavi)

• Askilar (16 adet bu sekilde aldim, 12 adet buna benzer aldim, 12 adet kafasi dönenlerden aldim)

• Kürdan (foto yok)

• Misafir Terligi Erkek & Bayan (5 cift bayan terligi, 3 cift erkek terligi aldim simdilik, bu sekilde kislik)

Hepsi çok güzelll
Allah iyi günlerde ağız tadı ile kullanmayı nasip etsin herkese...

Canımmm sen bitirmişssin yaa benim daha çooooooooooooooookkkkk eksiğimm var şimdi daha iyi anladım
Allah yuvanda güle güle kullanmayı naisp etsin inşallah ...

Hepsi çok güzelll
Allah iyi günlerde ağız tadı ile kullanmayı nasip etsin herkese...

Cok tesekkür ederim :) Amin insaAllah hepimiz agiz tadiyla aldiklarimizi eskitiriz :)

Canımmm sen bitirmişssin yaa benim daha çooooooooooooooookkkkk eksiğimm var şimdi daha iyi anladım
Allah yuvanda güle güle kullanmayı naisp etsin inşallah ...

Hehe canim benim :) benimde daha eksiklerim var ama tamamlayacam insaAllah. Daha güzelleri daha iyileri kisa zamanda senin olsun insaAllah :) Amin canim insaAllah o günleri görmek nasip olur.

güle güle kullan cnm mandalları bile unutmamışsın ne güzel..bende daha böyle ince detaylar yok artık burdan alsam yük istanbuldan alsam olur heralde ayarlıcam bakalım tarih belli olsunda..

güle güle kullan cnm mandalları bile unutmamışsın ne güzel..bende daha böyle ince detaylar yok artık burdan alsam yük istanbuldan alsam olur heralde ayarlıcam bakalım tarih belli olsunda..

Lavanta canim cok tesekkür ederim amin insaAllah. Sen benim listemi görecektin ablam benimle dalga geciyordu sivi sabunu deterjanlari bile yazmistim listeme :) Ama onlari almadim tabi ki henüz :) En dogrusunu yaparsin canim. Yük tasimak gercekten kolay degil. Alabildigini istanbuldan alirsin cok daha rahat olur senin icin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…