Yoksul sünepe gibi giyinmek

İşte bu kadar rengi kombinleyemezs3 papağan gibi olur millet de ona çekirdek uzatır jajajaj
İşte, kombinlemek de bir sanat. Ben de çok mükemmel değilim ama bakıyorum, çok sıkışırsam hemen klasik güvenli bir kombin seçiyorum. Bazen ilham geliyor, farklı güzel şeyler ortaya çıkarabiliyorum. En son bir mom jean kombini yaptım, mom jean bana yakışıyormuş, ben kombinleyememişim bunca zaman dedim. Bir de aldığın kıyafet tadilat istiyor mu, onu tespit etmek lazım. Mesela bir pantolon aldım geçen gün, belden azıcık bol durdu, ama bacaklar tam. Gittim belden biraz pens attırdım, baktım paçaları da az daralttırsam fena olmaz, onu da yaptırdım. Pantolonun orijinalinden çok daha iyi oldu valla. Ve sadece 20 tl ödedim. :KK53:

kimsenin giyimi ve zevkleri hakkında hakaret etme hakkımız olamaz ancak anlattığınız kombin evet gözümde canlandırınca zevksiz ve alakasız bir kombin.
ha siz giyince içinde mutluysanız dert etmezdiniz zaten, muhtemelen siz de bu giyim şeklinden mutlu olmadığınız için yüzünüze söylenmesi rahatsız etmiş.
tekrar ediyorum bu edilen hakareti haklı çıkarmaz asla tabi ki.
fakat arkadaşların da yazdığı gibi geliri bir şeylere yeterli olup üstünü başını düşünmeyen insanları anlayamıyorum.
uyumlu ve şık olmak için illa marka almanıza gerek yok. ucuz ama şık bir sürü kıyafet bulmak mümkün.
herhalde çocukken yaşadığınız sıkıntılar yüzünden para harcamak size zor geliyor. ama para biriktirmek için hakkını vererek harcayıp hayattan keyif almak için kazanılır.

Bizim okulda da var bir tane aylık 20 binden fazla gelirleri var ama hafta 5 kadın 4 gün aynı kazağı giyiniyor. Kazak artık sündü birak beni diyor. İnsanları kılık kıyafeti ile yargılamak elbette doğru değil ama topluluk içinde bir iş yapıyorsanız dış görünüşünüze de özen göstermek zorundasınız. Valla kadını o kazakla görünce huylaniyorum artık 🙁

Hemen hemen nerdeyse tüm konularınız birikim ve para üzerine. Karsı tarafın söyledigi hos olmamıs ama sizinde karsı tarafın kazandıgı paralar konusunda ve borclarından söylenmeniz hic dogru olmamıs. Cocuguma harcayayım, ev alayım, birikim yapayım diyerek temelden gelen yetisme ve tarzınızı simdiki hayatınıza dökmek zorunda degilsiniz.

Yasam tarzınızda ufak tefek degisimler yapın. İlerde cocugunuz etkilenmesin “annem bana harcama yapmak icin kendisinden kısıyor” dedirtmeyin. Beraber cocugunuzla birlikte harcayın.

Yani ben hiç giyinmesini bilmeyen arkadaslarıma “güzel giyin, şunu bunu kombin et” diye uyarılarda bulunurum. Onlarda benim fikirlerimi alırlar. Bazen yeri gelir deliririm “bu ne ya ne bicim giyinmissin yanımda tasımam seni” derim. Sizinkisi biraz ayarı fazla kaçırmıs. Ama neticede tarzına uygun güzel giyinmek önemli dimi?

Biri size laf soyleyince yerine koymayi bilin ya sessiz kalip böyle beyinsizlerin egosuna yem olmayin Allah aşkına.
Üyenin parası var geliri iyi. 2 yaşındaki kızına tek seferde 7 çift ayakkabı aldı para yönetimi ve tarzı yok sadece

Çocuğun 7 çift ayakkabıya ihtiyacı olduğunu sanmıyorum ama desin tabi🙄
Konu sahibinin çocuğunun kaç ayakkabısı var bilmiyorum ama öyle bile olsa bu kimseye sünepe, yoksul deme hakkı vermez.

Ha durumum varsa ben giyerim en güzelinden ama giymek istemeyen ya da giymeyi bilmeyen bir kişiye de kimsenin hakaret etmeye hakkı yok bence

Konu sahibinin çocuğunun kaç ayakkabısı var bilmiyorum ama öyle bile olsa bu kimseye sünepe, yoksul deme hakkı vermez.

Ha durumum varsa ben giyerim en güzelinden ama giymek istemeyen ya da giymeyi bilmeyen bir kişiye de kimsenin hakaret etmeye hakkı yok bence
Tabi ki hakarete kimsenin hakkı yok, hepimiz en başta söyledik bunu zaten. Ama konu sahibi eli sıkılığı ile nam saldığı için foruma arkadaşına da çok yüklenemedik.

X