Yoksul sünepe gibi giyinmek

Normalde bu yorumu yapmazdım, herkesin beğenisi ve bütçesi farklı, herkes şıkır şıkır giyinmek zorunda değil asla.

Lakin konu sahibesi ben de sizden paçoz havası alıyorum, madem paranız var neden adamakıllı bir şeyler alıp giymiyorsunuz? Fendi çanta takın demiyorum ama pazardan aldığınız tüniği de giymeyin. Hele ki akrabanın al bunu giy diyip kaban vermesi ve sizin de kabul etmeniz başlı başına olay🤦‍♀️

Küçükken fakirdik demişsiniz anahtar burda, fakir ailelerden gelenler para harcamayı bilmiyor alışık değiller. Siz de kendinizi alıştırın yavaştan. Hazır indirimler varken kazak, kot, ayakkabı alın mesela. Kendinize kota koyun her ay 3 parça alın mesela.

Ben de kuponla aldım şekerim. 200'e 60 vardı. :KK53:
Bugün de çanta aldım, oh canıma değsin. :dondurma:
Seviyorum ne yapayım ya? Giyinmek, kozmetik falan muhteşem bir dünya. :KK53: Kadın olduğum için şükrettiğim tek konu bu olabilir. :deli:
Ben eskiden çok alıyordum ya. Şimdi kg aldm, alasım yok😬

İnsanların ne giydigini renk uyumuna kadar inceleyecek vakti olan kişilere şaşıyorum...Hayir bas bas bagiran cinsten olsa o an degisik bir tarz diye düşünürüm unuturum gider. Parasi var yok alıyor almıyor haddim değil yahu! Benim aklımda kalmaz ki üstüne yoksul sünepe diye adlandiracagim imkansiz..

Böyle küçük beyinli insanlarla fazla muhattap olmamak lazım diye düşünüyorum.

Şık olmak için illa çok para harcamak gerekmiyor bu bir.

Birisi bana ne olursa olsun böyle söylese ağzının payını veririm bu iki

Kadının sizin şıklığınızı sorgulamaya hakkı olmadığı gibi sizin de onun parasını harcadığı yere kafa yormanızın bir mantığı yok bu da üç.

Kısaca herkesin hayatına kimse karışamaz.

Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. 😔 😞bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.
Yanlış yaptığınız bir şey var evet ama kiyafet konusunda değil. Arkadaş seçimi konusunda. Bence kimseye böyle hadsiz yorumlar yapacak cesareti vermeyin. Bu tarz yorumlar yapanlar buram buram aşağılık kompleksi kokuyo.

Tahmini olarak sizin kadar gelirimiz var. Gayet güzel giyiniyorum bence. Çok sayıda kıyafetim de var. Bu arada çocuğum içinde gerekli her şeyi alıyorum hatta koleje gidiyor. Kimseye borcumuzda yok. Bence siz parayı çok fazla gündeminizde tutup buna karşılık da harcamalarınızi yanlış yapıyorsunuz.
Hepimiz zorlukla büyüdük ama kazandığımı kendime harcayıp mutlu olduğum gibi giyinip gezemeyeceksem niye para biriktireyim ki. Doğru planlama yaparak gayet güzel yaşayabilirsiniz bence.

Normalde bu yorumu yapmazdım, herkesin beğenisi ve bütçesi farklı, herkes şıkır şıkır giyinmek zorunda değil asla.

Lakin konu sahibesi ben de sizden paçoz havası alıyorum, madem paranız var neden adamakıllı bir şeyler alıp giymiyorsunuz? Fendi çanta takın demiyorum ama pazardan aldığınız tüniği de giymeyin. Hele ki akrabanın al bunu giy diyip kaban vermesi ve sizin de kabul etmeniz başlı başına olay🤦‍♀️

Küçükken fakirdik demişsiniz anahtar burda, fakir ailelerden gelenler para harcamayı bilmiyor alışık değiller. Siz de kendinizi alıştırın yavaştan. Hazır indirimler varken kazak, kot, ayakkabı alın mesela. Kendinize kota koyun her ay 3 parça alın mesela.
Şimdi pazardan almıyorum modanisadan alıyorum genelde

Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. 😔 😞bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.
ama gerçekten saydıkların çok uyumsuz hep böyle giyiniyorsan kendi üslubunca uyarmıştır. ona neyse sana da ne onun yaşam tarzından? bir de senin para biritirme sevdanı bu sitenin gediklileri de bildiğinden şimdi çok da şaapamıyorum kusura bakma :KK70:

Arkadaşınızın söyleme şekli çok yanlış ama ona katıldığım noktalar var.

Öğretmensiniz, belli bir geliriniz var. Üstünüze başınıza çeki düzen vermelisiniz.

Her gün farklı farklı kombinler yapın, marka giyinin demiyorum ama özen gösterin. Birkaç parça yeni kıyafet alsanız aç kalmazsınız merak etmeyin.

Bu arada bahsettiğiniz renkleri bir arada canlandırmak bile istemiyorum:olamaz:

Sizin gelirle ilgili değil gelir yönetimi ile ilgili büyük problemlerinizi var 2021 başında altınlarım battı konusundan hatırlıyorum bir yerde eksik var
Biraz sakin olun eksiklerinizin farkında olun ve üstüne gidin. İlla çeşit çeşit olmasına gerek yok mutlu olacağınız sekilde uyumlu giyinebilirsiniz kimseyi bu şekilde konusturmayabilirsiniz veya ciddiye almamayı başarabilirsiniz.

Ama hayatım, gri spor ayakkabı diyor, siyah kumaş pantolon diyor. Çağla yeşili tunik diyor. :deli: Renklerle birlikte parçaların tarzı uyuşmuyor zannımca.
İşte bu kadar rengi kombinleyemezse papağan gibi olur millet de ona çekirdek uzatır jajajaj

Lulutaş senin çocuğun için 5-6 tane ayakkabısı var dediğin bir konunu hatırlıyorum.
2 yaşındaki çocuğa önüne geleni alacağına kendi üstüne başına birşeyler alabilirsin.
Gösteriş sevmemek başka, sosyal hayatın içinde özensiz giyinmek başka.

Yine de kimsenin seninle böyle konuşmasına müsade etmemen lazım. Arkadaşın hadsizlik etmiş. Uyarmak isteseyebilir yakınlık durumuna bağlı ama yolu yordamı çok yanlış.

X