Yoksul sünepe gibi giyinmek

Yeşil, mor, gri, krem rengi... Çok zorlama olmuş bence de. Yoksulluktan ziyade renk uyumundan anlamıyorsunuz zannımca.
En azından birbiriyle uyumlu iki renkte karar kılsaydınız daha iyi olurmuş. Ben görsem sizi ne bulduysa giymiş diye aklımdan geçirirdim. Ama sormadıkça fikrimi beyan etmem bu konularda.
Trendyol nispeten uyguna geliyor diye oradan alıyorum bazen. Düz siyah pantolon, beyaz bir gömlek, siyah topuklu bot ile sizinkinden daha şık görünen bir kombinim vardı cuma günü. Bu parçalardan ikisi o markaya aitti, ikisini toplasan 200 etmez. Ve ben de öğretmenim. Ben de çok pahalı markalardan almıyorum. Ama uyduruyorum bir şekilde işte.

Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. 😔 😞bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.
Sahi lulumuz vardı değil mi🙂 Ara ara gelip böyle şeyler yazıyorsun. Neyse gerçekmiş gibi davranayim.
Çocuğuna bilmem kac çift ayakkabı alıp ki okula bile gitmeyen bebek kendisi, gelip param yok diye ağlıyorsun. Biz sanalda bu durumdan bıkmışken sizinle bire bir yaşayanlar ne yapsın?

KudrAlobar KudrAlobar bana layık bi arkadaş ol ve birlikte gezek 🤘 Ulan beni hor görmee !!! Sevvv !!! Canımsın de !!! Anayım ben !!! Dışlamaaa :KK70:

Kız ben oliym mi senle arkadaş? Üçüz doğurmak uzereyim üstüme olucak ne bulursam onu giyiyorum, beni de böyle kabul edin 😭😭
Ama 1 sene sonra süfer giyincem söz 😅

Güzel giyinmeyi ben de severim açıkçası. Tarzım da bence güzeldir. Sizin giydiklerinizi giymem ama sizin yoksul sünepe gibi giydiğinizi de düşünmüyorum. Yoksul sünepe diye bir tamlama ilk defa duyuyorum zaten.

Sadece uyumsuz giyiniyor olabilirsiniz ama bazen tv de pembe deri bluz, turuncu kadife pantolon, kırmızı rugan ayakkabı kle kombin yapan ünlüleri görünce uyum vs bi tek ben takıyorum herkes bam bam giyiniyor diye düşünüyorum.

Benim bir arkadasim vardi. Inanilmaz uygunsuz giyinirdi. Hemen anlatıyorum. Mavi kareli gömlek. Görmekte mavinin her tonu var. Saks, buz, gök,lacivert,indigo...
Bordo çiçekli bej renk etek.
Kahverengi ayakkabı
Mor şal
Narçiçeği mont ve siyah çanta.

Hiç unutmam bu manzarayi. Ama beni de ilgilendirmez tabi.

Arkadaşınızın size " aslinda cok hos kadınsın ama giyinmeyi bilmiyorsun vs" dese amenna da.

Dediğinde haklı olsaydı bile bu üslupla hiçbir konuda haklı olamaz.

Güzel giyinmeyi ben de severim açıkçası. Tarzım da bence güzeldir. Sizin giydiklerinizi giymem ama sizin yoksul sünepe gibi giydiğinizi de düşünmüyorum. Yoksul sünepe diye bir tamlama ilk defa duyuyorum zaten.

Sadece uyumsuz giyiniyor olabilirsiniz ama bazen tv de pembe deri bluz, turuncu kadife pantolon, kırmızı rugan ayakkabı kle kombin yapan ünlüleri görünce uyum vs bi tek ben takıyorum herkes bam bam giyiniyor diye düşünüyorum.

Benim bir arkadasim vardi. Inanilmaz uygunsuz giyinirdi. Hemen anlatıyorum. Mavi kareli gömlek. Görmekte mavinin her tonu var. Saks, buz, gök,lacivert,indigo...
Bordo çiçekli bej renk etek.
Kahverengi ayakkabı
Mor şal
Narçiçeği mont ve siyah çanta.

Hiç unutmam bu manzarayi. Ama beni de ilgilendirmez tabi.

Arkadaşınızın size " aslinda cok hos kadınsın ama giyinmeyi bilmiyorsun vs" dese amenna da.

Dediğinde haklı olsaydı bile bu üslupla hiçbir konuda haklı olamaz.

Ayy ama resmen hayal ettim, beynim, gözüm kanadı 😭😭

Yeşil, mor, gri, krem rengi... Çok zorlama olmuş bence de. Yoksulluktan ziyade renk uyumundan anlamıyorsunuz zannımca.
En azından birbiriyle uyumlu iki renkte karar kılsaydınız daha iyi olurmuş. Ben görsem sizi ne bulduysa giymiş diye aklımdan geçirirdim. Ama sormadıkça fikrimi beyan etmem bu konularda.
Trendyol nispeten uyguna geliyor diye oradan alıyorum bazen. Düz siyah pantolon, beyaz bir gömlek, siyah topuklu bot ile sizinkinden daha şık görünen bir kombinim vardı cuma günü. Bu parçalardan ikisi o markaya aitti, ikisini toplasan 200 etmez. Ve ben de öğretmenim. Ben de çok pahalı markalardan almıyorum. Ama uyduruyorum bir şekilde işte.
İspanyol paça pantalon ve bir hırka aldım efsoo 🤘 Kimse giyim pahalı demesin yaw takip ettim. Kupon yaptım. İkisine 130 verdim.
Ama bence şalı tüylenmiştir. Çok cimri çünkü :KK70: konu sahibi şalı ipliklere ayırıp , yeniden doku :KK70:

Benim maddi durumum bu kadarına yetiyor arkadaşım ben ancak bu kadar giyinebiliyorum
Yoksulluğun sünepelik olduğunu da ilk defa senden duydum de

Zihniyet nereye gidiyor nasıl bir ahlak anlayışı var anlamıyorum
İnsanların artık evine arabasına giyimine kuşamına bakarak irtibata geçiliyor
Ve ben bu zamanlardan hiç olmadığı kadar tiksiniyorum
Bana gelenler dahi evimde şöyle bir göz taraması yapıp giriyor nerede ne eşyam var ezberleniyor 😹
Bu kafa yapısını anlamak mümkün değil
Çok hoşuma gitmedikçe kimsenin eşyasının görünüşünü aklıma kazıyamam
Öyle yaşamak gerçekten zor olmalı 😵
Aldırış etmeyin boşverin daha neleri var neleri

Ben bu renkleri bi kombinlerim bakan bir daha bakar. O kadar iddalıyım 😁

İspanyol paça pantalon ve bir hırka aldım efsoo 🤘 Kimse giyim pahalı demesin yaw takip ettim. Kupon yaptım. İkisine 130 verdim.
Ama bence şalı tüylenmiştir. Çok cimri çünkü :KK70: konu sahibi şalı ipliklere ayırıp , yeniden doku :KK70:
Ben de kuponla aldım şekerim. 200'e 60 vardı. :KK53:
Bugün de çanta aldım, oh canıma değsin. :dondurma:
Seviyorum ne yapayım ya? Giyinmek, kozmetik falan muhteşem bir dünya. :KK53: Kadın olduğum için şükrettiğim tek konu bu olabilir. :deli:

X