Yoksul sünepe gibi giyinmek

Şunu herkes iyi bilir ki kıyafetlere cok para harcamayan insan tutumlu bir insandır ev ekonomisi dengede tutabilen kişidir. Sen şimdi onun için parayı çal çaputa harcamıyorsun ya o sinirden köpürüyor çatlıyor.. Borcsuz rahat bir hayat yasaman ona batıyor.. Ona istedigini verme bence..bırak kudursun ekonomiden haberi yok arkadasın heralde saçma sapan gereksiz seylere para harcamaktansa cocuguna harcıyorsun bundan daha guzel birsey olabilir mi.. Onun sözlerini hiç umursama kendi bildigin dogruları yap

5 dairesi dükkanları olan gezer terlikle avm ye gldiyorsa başka ne denir? 50 tl ye bile ayakkabı var nette
Avm’ye istediği gibi gidebilir insanlar bence. Formal bir ortam değil çünkü. İnsanların mal varlıklarıyla da ilgilenmiyorum inanki.

Sohbet nasıl buraya geldi bilmiyorum valla araları takip edemedim.

Bunu niye yazdın sen ya 😂😂😂
Öksürükten geberdiğim gecelerde bile kalkıp o halimle şık giyinip acile gitmiş biriyim. Şık giyinecem diye babam “sen napıyonn yaavv öksürüyorsun giyinme derdindesin” dedi.
Kışın ortasında beyaz takımlar kürk… beyaz ince topuk bot yaptım.
Girdim boy boy genç acil tıp doktorları. Ağzımı açarım diye burnumuda iyi temizledim 🤣

1 hafta geçmeden yüksek alkol oranından geberip pijamalarımla kaldırılıyorum… gençler yine orda oturmuş serum bitinceye kadar “seni seviyorum” lar “sen çok yakışıklısın” demeler 🤣🤣🤣 babamın beni videoya alışı….

Gebersemde bir daha o acilin kapısından geçmedim🤣🤣 neyse biri ekledi instadan mesaj atmış diyo ki “pijamalarınla çok mu tatlısın ne🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
yorumunuzu gorunce gulumsedım :KK70: bır anım aklıma geldı

ben amelıyata gıderken kalem elbıse ve stıletto gıyınmıstım cunku benım ıcın normal bır gıyım bu gunluk hayatımda boyleyım
yenı evlıyım o zamanlar, kayınvalıdem sasırdı eşortmanın terlıgın yok mu rahat bırseyler gıyınsen keske dedı
yok kı ? gercekten yok... hıc ıhtıyac duymadım. ben evde ve dısarıda benzer gıyınırım... ayrıca ölecegımı bılsem de asla şıpıdık şıpıdık terlıkle gezemem oyle
pıjamayla markete gelenler var nasıl rahat edıyorlar bılmıyorum

7 yıllık evlıyım esım benı bir kere bıle pasaklı,dagınık,tuylu,karısık gormedı, amelıyat oldum ,dogum yaptım, kusmuklu bebemde vardı :KK70: yıne de bır kere bıle tanık olmadı buna
35 yasımdayım hayatımda ben bıle kendımı ozensız gormedım ruh halım buna elverıslı degıl neredeyse gece uyumaya gıderken incilerımı takıcam

akrabalar ıcınde bıle lakabım stiletto nisa :KK70:

yorumunuzu gorunce gulumsedım :KK70: bır anım aklıma geldı

ben amelıyata gıderken kalem elbıse ve stıletto gıyınmıstım cunku benım ıcın normal bır gıyım bu gunluk hayatımda boyleyım
yenı evlıyım o zamanlar, kayınvalıdem sasırdı eşortmanın terlıgın yok mu rahat bırseyler gıyınsen keske dedı
yok kı ? gercekten yok... hıc ıhtıyac duymadım. ben evde ve dısarıda benzer gıyınırım... ayrıca ölecegımı bılsem de asla şıpıdık şıpıdık terlıkle gezemem oyle
pıjamayla markete gelenler var nasıl rahat edıyorlar bılmıyorum

7 yıllık evlıyım esım benı bir kere bıle pasaklı,dagınık,tuylu,karısık gormedı, amelıyat oldum ,dogum yaptım, kusmuklu bebemde vardı :KK70: yıne de bır kere bıle tanık olmadı buna
35 yasımdayım hayatımda ben bıle kendımı ozensız gormedım ruh halım buna elverıslı degıl neredeyse gece uyumaya gıderken incilerımı takıcam

akrabalar ıcınde bıle lakabım stiletto nisa :KK70:
Ya evet tarzınızı bende cok beğendim fiziginiz çok güzel tasıyor stiletto ve kalem eteği 😅
Gercekten stilettoyu herkes tasıyamaz ayrıca size cuuk oturuyor aynı annem gibisiniz bakkala gitse bile süslenip giyinip topukluyla iner dediğide su “dost var düşman var”
Böyle bi anadan cıkınca haliyle çöpe hazırlanıp çıkıyorum kedilere süsleniyoz 🤣

Kullandığı cümle çok yanlıs, onu da ilgilendiren bir durum değil, ama ne bulduysanız geçirmişsiniz üzerinize maşallah. Ben 3.rengi giyince abarttım mı acaba diye bakıyorum 🤣🤣uyum önemli.

valla eleştiriye daima açığım sitede.paçoz da kendi komşuma dedim haklıyımda.400 km uzakta oturan engelli kardeşinin üstüne sıfır evler arabalar alıp alıp duruyor 5 yılda bir.hem geliri benden iyi hem de haksız yere kul hakkıyla zenginleşiyor.bir de üstüne benim giyim kuşamımı eleştirirse üstüne de avm ye gezer terlikle giderse paçoz lafı az kalır böylesine.ama dar gelirli ya da 65 yaş üstü teyze gelirse gezer terlikle başımın üstünde taşırımm

Eşimin 15 tane filan siyah tişörtü var. 🙄 Arada 1-2 tane farkli renk almistim o da lacivert 😁
ben siyah beyaz gri renklerini çok severim.ucuz bulunca da stoklarım.20 tl idi de fectoda tişörtler mevsim sonu.hatta bazılarını netten 17 ye aldım .markalılardan çok daha güzeldi valla.20 ye yakın almışım hem kışın gömlek içi kazak içi hırka içine giyiyorum hem de yazın giyerim tek olarak.markayı ucuza bulursam markalı bulamazsam daha uygunlarından alır çıkarımm.marka takıntım da var pazardan da alırımm lcw den de hatta bere de örerim kafama giyerim.çoğu insan da benim gibidir sanırım

Konu sahibi ben de senin gibi fakir bir ailede büyüdüm ve ben de senin gibi harcama yapamıyorum. Param var cok şükür ama Aileden bu şekilde kodlandik malesef. Alışveriş yapmayı sevmem, boşa harcanan zaman gibi hissediyorum. Alacağım şeyi de nokta atışı hem güzel hem de kaziklanmadan almak istiyorum. borçlu olmak en çok korktuğum sey. İşte butun bu duygular düşünceler birleşip kombo oluyor ve alışveriş yapmak işkence haline geliyor:kızgın::KK48: ama yine de bunları asmak lazım. Ben söylenilenin aksine markalı, kaliteli ürün alınması taraftariyim. Hem daha dayanıklı hem de daha şık duruyorlar. Zırt pırt alışverişe cikmam gerekmiyor. Hem de karşidaki kişi alışveriş manyagiysa sizin üzerinizdeki kaliteli markayı görünce renk uyumsiuzlugunuza filan takılmıyor, sizi cimri olarak da tanimlayamiyor, basmisim parayı almışım sonucta:KK11::lülülü:. Para biriktirme mevzusuna gelince bı araba bı de eviniz varsa artık daha da para biriktirmeyin, illa kenara 3-5 atın, hayır hasenat yapin ama bu durum sizi kişisel bakiminizdan, ihtiyaçlarınİzdan alıkoymasin. Orta yolu bulmak lazım.
Arkadaşınız hadsİzlik yapmış ama bunu kendi lehinize çevirin.

Uzgunum benim tecrübelerim aynisini söylemiyor
Ye kurkum ye derken ki kastınız nedir onuda anlamış değilim...
Ayrica cidden doktor bir insanla yapabileceğimi sanmiyorum
Cunku o hastanenin içinde neler döndüğünü tip fakültesinde baş hemşirelik yapan yengemin annesinden ve danışmada duran yakin arkadaşımdan biliyorum 😅
Ayrica zaten kadinlar yardımcı oldu demedim farkındaysan hemcinslerimiz kıskanç oldukları için zaten aşağılar bakışla suzuyorlar 🤪
İstediğini düşünebilirsin
Benim hayalim esnaf bir adamla evlenmek 😅😂
Şu yaptığınız kulaktan dolma bilgilerle iftira atmaktır, insanları zan altında bırakmaktır.

Ben kendim doktorum, ailemde başka doktorlar da mevcut. Hiç de öyle dediğiniz gibi şeyler olmuyor.

Kaynakçaya bak “ danışmadaki arkadaşım” :olamaz:

O arkadaşınız doktorlar dizisindeki Aylaya özeniyor sanırsam 😡

Doktorlar da sizinle evlenmek için kuyrukta bekliyorlardı zaten :süslü:

Bu kadar yüksekten uçmayın, zira çoğu meslektaşımın pek de umrumda olmazsınız muhtemelen 🤦🏻‍♀️

Hanımlar iyisiniz hoşsunuz, konu sahibesini eleştiriyor da olabilirsiniz ama kimseyi yerden yere vurmaya, eleştireceğim derken maddi imkanları olmadığından çarşı pazardan giyinen insanlara laf etmeye hakkınız yok, sizler başkalarını da kıracak şekilde yazınca durumu olmayanlar pazardan aldım demeye bile utanıyor.

Fakirlik ve pazardan giyinmek ayıp değildir, sanki buradan kimse 2. el uygulamalardan kullanılmış ürün almıyor, rica ediyorum elinizin dilinizin bir ayarı olsun.
Teşekkürler bu mesaj için.Eşimin maası düşük degil ve kirada degiliz mesela ama ben dolaptan bir bot aldım derimod markasının 90 liraya .Yepyeni kadın hamile kalinca ayağı büyümüş ve hiç giymemiş.O zaman bu durumda biz ezik oluyoruz.Çünkü benim saglık harcamalarım var çalışmıyorum gidip derimoddan 750 liraya bot alamam.

Şu yaptığınız kulaktan dolma bilgilerle iftira atmaktır, insanları zan altında bırakmaktır.

Ben kendim doktorum, ailemde başka doktorlar da mevcut. Hiç de öyle dediğiniz gibi şeyler olmuyor.

Kaynakçaya bak “ danışmadaki arkadaşım” :olamaz:

O arkadaşınız doktorlar dizisindeki Aylaya özeniyor sanırsam 😡

Doktorlar da sizinle evlenmek için kuyrukta bekliyorlardı zaten :süslü:

Bu kadar yüksekten uçmayın, zira çoğu meslektaşımın pek de umrumda olmazsınız muhtemelen 🤦🏻‍♀️
Doğru söyle hastanede bu aşk meşk olayları çok oluyor mu?

Neden laf cambazlığı ya ,hastaneler berbat ticarethane .
Zamanında çocuğunuz öldü diye bir sürü çocuklar başka ailelere verildi mi ,tv lere konu oldu mu ?oldu .
Şimdi bunlar sizin bildikleriniz .
İlaç mümessili ile hastane arasında ki ilişkiler ,mesela " ilaca ihtiyacınız yok ama yine de şu ilacı yazıyorum ,kullanınlar " neden ilaca ihtiyaç yoksa yazdınız ?.
Doktorlar ilaç firmaları ile çalışır o firmanın ne kadar ilacını yazarsa ona göre prim alır ,para,hediye ,tatil .Hastanede sıra beklerken içeri giren ilaç mümessili görmeyen yoktur,ilaç baronlarıyla yapılan anlaşmalar en büyük paraların döndüğü yer .
sırf doktor kendi marka ilacını yazsın diye doktorla ...... var .Babam evli bunu bilmeyen yok ,benim yanımda babama asılıp imam nikahı teklif eden hemşire vardı ve benim yaşımdaydı 😡😡😡,beni babamın sevgilisi sanıp dövmeye kalkanlar da oldu yani bunlar en ufak şeyler .
Hatta bizim kanlarımızı alıp yurt dışına satan kurum,savunduğunuz şeyi önce bir bilin .Ben küçükken doktor babuna mı ne vardı adama ülke genelinde kan toplandı o kanlar yurt dışına satıldı,neden onu da siz araştırın .
Bilmediğiniz şeyleri savunmayın .
Bir arkadaş hastanede kıyafeti güzel olana öncelik tanınıyor demiş yani tanınmış ,öyle birşey işte .Ben cevap yazdım ,biri bana ,ben ona derken böyle oldu 🙈 ama insanda bilmediği şeyi savunmasın ya da biliyor ve inanmıyor mu ?
Paran varsa ,giyimin kuşamın varsa önceliklisin bu kadar .
İş görüşmesine giderken ,eğitiminiz güzel olsa da paspal gidin bakalım alırlar mı?
Yani neyse ben 🤐

Ben düşüncemi yazdım siz de kendi düşüncenizi yazınca uzadı bunu da mı söyleyeyim .Hayat ye kürküm yeden ibaret yoksa özel hastaneler neden açıldı .
bildiğim şeyi savunayım o halde. binlerce hasta bakmışımdır,hiçbirinin de kıyafetini gözüm görmedi.

hiç o bahsettiğiniz ahlaksız ilişkilere,rüşvetlere şahit olmadım.

kendi yakınının iğrenerek baktığı hastanın yeri geldi altından bezini de aldım, pansumanını da yaptım, sondasını da taktım, göğüs tüpünü de temizledim.

-iğreneceklerden özür diliyorum- larenks ca olan hastanın balgamını da aspire ettim. yakınının iğrenip bakımını yapmadığı yaranın temizliğini de yaptım.

hastamın ellerinden tutup başını okşadım, yoğun bakıma kendim çıkardım.

kimse yanaşmazken kendi cep telefonumdan ailesini aradım ki konuşabilsin diye, çünkü yoğum bakıma hasta yakını giremiyor.

bizler böyle insanlarız. siz gördüğünüz veya oradan buradan duyduğunuz 1-2 kötü örnek yüzünden biz tüm doktor,hemşire,sağlık camiasını yaftalayamazsınız.

covid ülkeye yeni geldiğinde herkes ilk vakalardan kaçarken, bizler n95 bile edinemeden, normal cerrahi maskelerle izolasyon odalarına koştuk.

laflarınızı biraz ölçüp tartarak konuşun. canımızı yakıyorsunuz. biz bunu hak etmiyoruz.

Üyeyi bu denli tanıyan arkadaşlar da yorum yaparken bir zahmet konu sahibinin " görme engelli olduğunu" akıllarında tutsunlar ..neredeyse hınç çıkarırcasına yorumlar yapılıyor .Bu kız hayatı boyunca yok sayılmış, engeli ile dalga geçilmiş..tam olarak "engellenmiş " bir kız.Buna rağmen tırnakları ile kazımış üniversiteyi bitirmiş ve atanmış.Konu sahibi "korkuyor" ..tekrar eskisi gibi maddi olarak başkasına ihtiyaç duymaktan korkuyor ve kendisine para harcarken zorlanıyor ..öbür yandan renkleri tam göremediği için yaptığı kombinasyonlar da çok uyumlu olmuyor.Çok bu kızı düşünen arkadaş "gel birlikte alışverişe çıkalım ..sana almak istediğim bir hediye var " derdi bu kızı alışverişe götürürdü..kredi kartımı ödeyemediğimde para isteyebileceğim kadar yakın gördüğüm kişiye de bu jesti yapmak çok olmasa gerek
Yaaaa canım benim ,ne biçim zalim insanlar var be ,terbiyesiz insan kıza bunu diyen ona yazıklar olsun onun gönül gözü kapalıymış 😔😔😔

Konunun baş sayfalarını dün okumuştum. Şal ve tunik kombininden sonra yazılanları bugün okuyunca şok oldum😳 Fikir vermekten çok öteye gitmiş olay.

Konu sahibi hiç öyle arkadaşına alınacak biri değilmişsiniz gibi. Burada resmen dalgaya almış demediklerini bırakmamışlar çıtınız çıkmamış.

anladığım kadarıyla öğretmensiniz, arkadaşınız hadsizlik etmiş ama ben ilkokuldaki öğretmenlerimi bile hatrlarım. özellikle genç ve bakımlı olanları. gençliğe herşey yakışır, renk de yakışır ama siz çok karışık giyinmişsiniz.
favori rengim siyah beyaz ve jean. çalışırken de çok şık ceketlerle beyaz gömlek ve jean giyerdim. altına da stiletto. hatta 2015 senesinde buraya "bugün ne giydin çek görelim"e foto koymuşum. o zaman bile çok şıkmışım yahu. kendime bayıldım. ki hatırlıyorum üzerimdekileri pazardan almıştım. (bu aralar karşıma çıktı)
taşımak çok önemli, aksesuar, saç ayakkabı. kapalıysan başörtü. bu detaylar çok önemli.
mümkünce sade renk seç, renkleri karıştırma. sadelik her zaman şıktır.
gençken kumaşa çok önem vermezdim, şimdi alışverişte ilk önce kumaşa bakar oldum.

X