Yoksul sünepe gibi giyinmek

Adamın zaten aksama kadar hasta görmekten beyni dönüyor bir de kafasını kaldırıp kombine bakacak 🤣
sırf şık olduğu için ekstra tahlil yapanı da ilk kez duydum. :bicak:
devletteysen hastalığın neyse ona göre tahlil istiyorlar özeldeysen de bir zahmet tahlil ücretlerini ödeyebilirsen yapıyorlar.çok şık giyinip porselen makyajlı ojeli gideyim haftaiçi hastaneye.belki bedava bakar doktorummmm :KK45: :KK53:

Evvet bak en guzel yatirim inan zarar etmiyosun 🤣🤣
yazın başında spor ayakkabı bot stokladımm.şimdilerde ne akıllıymışım diyorum.hepsi 3 katına çıktı.yaz sonu da tişörtlerimi stokladım seneye giyeceğimmm. :KK45: zengin olmayınca çözümler buluyorsunn.demokrasi de çareler tükenmez demişler :KK45:

yazın başında spor ayakkabı bot stokladımm.şimdilerde ne akıllıymışım diyorum.hepsi 3 katına çıktı.yaz sonu da tişörtlerimi stokladım seneye giyeceğimmm. :KK45: zengin olmayınca çözümler buluyorsunn.demokrasi de çareler tükenmez demişler :KK45:
Iste ferasettt :) ben buna vizyon der susarim.

Bende ayniyim kalite kalite marka marka dolabimiz, 🤣 indirim kovalamaca hayatim kisin yaz yazin kis sezonu almak.

Bir soz var halimiz itten beter keyfimiz paşada yok o benim mottom..😆

Bir gun parkta arkadasin cocugu nörf almis plastik mermi atan tabanca markadir kendisi,yanimdaki arkadas kolumu cimcirdi ay sus ayol cumadan topluyo hepsini 10ar liraya dedi.Iyi yapiyo dedim ne vericek 200 300 ona.

Bi gittim cumaya bende sansmı var giyilmis don bile var nörf yok.Arada bir bakiyorum halâ var mi diye :)

Konu sahibi durumunuza üzüldüm Allah yardımcınız olsun.
Trendyolda sürekli indirimler oluyor. Onları takip ederek uyguna kaliteli ve güzel giyinebilirsiniz. İlla çok paralar harcamanıza gerek yok. Ben cogu alisverisimi ordan yaparım cogu seyi yarı fiyatına getirdim bu sene. Tavsiye ederim.
Şu Trendyol dan bir şey ala mayan benim sanırım.nasil yapıyorsun

Ben pandemiden önce yapmıştım öyşe bir şey. Yazın bot kazak ne bulduysam topladım. Kışın da sandalet ayakkabı tunik buluz. 2 seneye yakındır hiçir şeye ihtiyaç duymuyorum. Bir tek çantam eskidi onu aldım

Bir gun parkta arkadasin cocugu nörf almis plastik mermi atan tabanca markadir kendisi,yanimdaki arkadas kolumu cimcirdi ay sus ayol cumadan topluyo hepsini 10ar liraya dedi.Iyi yapiyo dedim ne vericek 200 300 ona.

Bi gittim cumaya bende sansmı var giyilmis don bile var nörf yok.Arada bir bakiyorum halâ var mi diye :)
Plastik mermi atan tabanca almayın zaten çocuğunuza

devletteysen hastalığın neyse ona göre tahlil istiyorlar özeldeysen de bir zahmet tahlil ücretlerini ödeyebilirsen yapıyorlar.çok şık giyinip porselen makyajlı ojeli gideyim haftaiçi hastaneye.belki bedava bakar doktorummmm :KK45: :KK53:
Esra ceyhan dı galiba yanlış hatırlamıyorsam bir sunucu vardı ben çocukken. Dişçiye gittiğinde tanışmış eşiyle. Yani diş tedavsine gittiği kişi ile evlenmiş. Ya da en azından annem o şekilde biliyordu ve sürekli onu örnek verirdi 😅 ben ne zaman doktora dişçiye vs gitsem doktorun tipine yaşına fln bakardı acaba doktor koca bulur muyum diye 😂😂😂

Arkadaşınızın tabiri berbat, uzaklaşmadan önce ağzının payını verseydiniz bi güzel. Ama hayal edince benim de gözümde çok kötü bi tablo canlandı. Herkes giyinmekten, modadan anlamak zorunda değil, olmuyor tamam da o zaman düz renkler tercih edin. Siyah, beyaz, krem vs renkler alın. Dış giyiminizi, ayakkabınızı, çantanızı kaliteli alın zaten yıllarca kullanırsınız. Giyim zevkiniz yoksa bu kadar farklı renkler kullanmayın bence.

Şu Trendyol dan bir şey ala mayan benim sanırım.nasil yapıyorsun
Senenin bazi aylarinda yüzde 50, 60 indirim oluyor. Beğendiğim bildiğim markalardan seçip alıyorum üstüme uymayanlari iade ediyorum parayı hemen iade ediyorlar o konuda güvenilir. Bazen de mağazada bana pahalı gelen ürünü trendyoldan daha uyguna aldığım oluyor.
Alışveriş yaptıkça da kupon geliyor. Girip baktıkça alışırsınız.

Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. 😔 😞bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.
Hayatınızdaki böyle densizlere hadlerini bildirip lütfen hayatınızdan çıkartın..şimdi bu denli konuşan ilerde daha da ileriye gidip canınızı daha çok sıkacaktır

Esra ceyhan dı galiba yanlış hatırlamıyorsam bir sunucu vardı ben çocukken. Dişçiye gittiğinde tanışmış eşiyle. Yani diş tedavsine gittiği kişi ile evlenmiş. Ya da en azından annem o şekilde biliyordu ve sürekli onu örnek verirdi 😅 ben ne zaman doktora dişçiye vs gitsem doktorun tipine yaşına fln bakardı acaba doktor koca bulur muyum diye 😂😂😂
boşandı kendisi.ayrıca çocuğunun kıyafetlerini kendi kıyafetlerini ev eşyalarını do...p uygulamasında satıyor.sıfır ince bir kazak beğenmiştim kendinden tam 3 ay uğraştım da inmedi kadın.en sonunda da satmış yazıklar olsunn :işsiz: :işsiz: :KK45:

Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. 😔 😞bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.
Ne güzel canım seninki idare etmek ayağını yorganına göre uzatmak.yol ver gitsin o arkadaşa.seni eziklemesine müsade etme.hem hayatının hemde psikolojinin içine eder çünkü.

Ula konu daha demin açılmış, ne ara 36 sayfa oldu???
Valla güzel giyinmek , yakiştirmak mesai gerektiren iş. İnternette bol bol kombin gezmek, kıyafeti yakistiranlara bakmak, vitrin incelemek lazım ki bir fikir oluşsun, hangi renk neye gider, hangi parçaya hangi tarz ayakkabı yakışır öğrenmiş olasın.
Bazı insanlar böyle böyle öğrenirler güzel giyinmeyi,bazıları terazi doğmuştur- içlerinden gelir.
Bende mesela estetik zevk denen şey hiç yok:)))
Alakalı olsun olmasın giyerim yani, onemsemem.
Mesela bugün tüylü beyaz kazak artı düz kot pantalon giyindim, altına da yağmur var diye kocaman kıpkırmızı kar botumu taktım. Şık mı? O kıyafetin altına kocaman kar botu ne alaka? Ama giydim yani,ne var?
Hatta Story de attım, ateş edenim bol oldu 😂
Genelde kot üstü kazak giyiyorum. Düz,yormayan. Oldu bitti yani, bir de buna mesai mi harcayayim?
Yazın bazen elbise giyiyorum, altına sandalet,koluma da Asya'dan hedaaye bambu çantam...ne kolye, ne küpe, ne saç aksesuarı. Düz yani:)
Ama bence güzel biriyim yaa, ne giysem yakışıyor.
Ya da ben öyle olduğuna inanıyorum:)
Yakismiyorsa da yakışmıyor , ne yapiim öliim mi?
Bu konuda öneri verecek son kişi olabilirim üst paragrafta yazdıklarımdan dolayı,ama kendimde uyguladığım bir şey var,onu onerebilirim.
Kapsül gardolap.
Yani dolabında çok temel(siyah-beyaz-camel-yuzune çok yakışan) renklerde guzel parçalar olsun, her şeye uyacak.
Ve kombinlenmesi zor hiç bir şey olmasin.
Çiçekli eteklere, alacalı bluzlara, pembe eşarplara ve dolabının yarısına veda edebilirsin -onlari kıyafet kutusuna atabilirsin ya da ilk etapta bazanin altına kaldirabilirsin çoğu giysini
Mesela tesettürlü olduğunu soyledin, örnek için şu arkadaşin linkini paylaşıyorum.
Hatta bak,bu da guzelmis.
Bir sürü kiyafetin olmasın da bir önemi yok. Öyle kiyafetler olsun ki birini biriyle giysen ciksan bile uyumlu duracak . Birbiriyle kolayca kombinlenecek... dolabını sadece böyle seylerle doldurursan fazla vakit ve para harcamadan en azından rüküş sayılmayacak şekilde dışarı cikabilirsin

X