Yoksul sünepe gibi giyinmek

Ben aliyorum konu sahibi .Begendigim bir bot ,çizme olursa her sene illa bir kac tane olacak degil ama eskisin diye beklemiyorum . O kadar calısiyorum.Her bot,ayakkabi her kiyafetle gitmiyor.Kiyafet uyumuna önem veririm açıkcasi.Lisede calısiyorum ve ogrencilerin tepeden asagı incelediklerini hatta arkamizdan konustuklarıni biliyorum.Ben tüm yazılanlardan şu sonuca vardim.Sizin kaliteli bir iki parça kiyafete ihtiyaciniz var gibi .Alın adamakılli is gorecek bir kaç parça ,uygun ayakkabı, bot vs.Onlari kombinleyerek uzun zaman götürürsünüz.Mesela bir dahaki ay 300 tl yi kiyafete ayırın.Her ay kitap alınmaz nasilsa.Tamam arkadaşıniz hadsiz ama siz de kimsenin ağzına laf vermemis olursunuz.

kız bu sitede beni 250 300 e 400 e yurtdışından çanta getiriyor akraba arkadaşlarım bu sayede guess ck mk kullanabiliyorum dedim diye görgüsüzlükle suçladılar.3000 i duymasınlar linç ederler tey teyyyy :KK45: :KK53:
Ama markaların fıyatlarını ben belirlemiyorumki
Beni niye linçliyorlar
Bende isterdim 200e burberry çanta, 100 tommy çanta, 300 LV cüzdan alayım
Ama vermiyorlar
Kahrolsun kapitalizmm

Ikinizde hakli gibi geldiniz bana. Benim de is yerimde öyle çalışma arkadaşlarım var ki bazen lütfen şu üzerine düzgün bi kılıp kıyafet al da giy diyesim geliyorda tutuyorum kendimi..her zaman şık olmam belki ama kıyafetlerim kalite kokar yani öyle soyleyim..Çok guzel tesettur mağazaları var ve bir de ogretmenmissiniz, her ay şık bi takım alabilirsiniz yada 2 aya bir

Olsun olanlara güzel bakın, deri bakımı vs yapınca eskimiyorlar kolayına
Canım :KK70: kendimi öyle sarmam hahah :KK70: onları açıp bakıyorum :KK70: eşim nişan alışverişi yapmamız lazım dedi. Yoook dedim, yapıcaz dedi :KK70: ben 2 parça alırım ama batarsın dedim hxjdjdj KARTININ LİMİTİ BİTTİ DJDJJDJD

Evet. Şu an ekonomik durumum müsait değil ama parayı bulduğum an ben yine veririm :KK70: yıllar evvel yurt dışından bir çanta almıştım. Herkes 4 bin verdim diye keriz demişti. Şimdi 2. Eli 50.000:KK70:
iyiki siteye üye oldunnn.artık beni unutur sana sarar o üye.zaten senin yanında fasfakirim ayolll :KK45: :KK53:

Doğuştan renkleri ayırt edemiyorum. Bazı morları mavi gri sandığım oluyor. Laciverti siyah. Kahverengiyi bordo. Aldıpım kıyafetlerin renklerini ezbere biliyorum ama.
Niye konuna bunları yazmıyorsun ?
İlla böyle tepki alınca mı yazman lazım.
Bir de ben senin yerinde olsam gördüğüm kombini bütün olarak alırım.

Kıyafet kanununda açık ayakkabı giymek yasak🤷🏻‍♀️
Doğru kılık kıyafet yönetmeliğinde herşey açık açık yazılı. Ben mühendisim teknik sınıfa girdiğim için birde Antalya’ da yaşadığımdan biraz esnek. Tabi taytla yırtık pantolonlarla dekolteli kıyafetlerle eşofmanla şortla gidemeyiz. Birde sendikal olaylar var galiba öğretmenlerde erkekler sakallı uzun saçlı kot pantolonlu filan gidiliyor. Özellikle liselerde öğrenci öğretmen ayrımı yapmak güçleşiyor. Öğretmenlerin ağırlığı kayboluyor. O yüzden kıyafet önemli. Dışarda giydiğinin önemi yok.

Bazı insana çok geliyor. Ben asla acımam. Ondan belki elime para geçmiyor şu sıra :KK70:
Mesela bana😐😂😂 cunku gore gore bikiyorum..mesela su cok
Unlu marka(!) var ondan olsa
Guzel durur orjinali. Mesela gidip ted baker cantanin orjinalini alirim
Ama cok ucuk fiyatlari kazansamda vermem kazanmasamda😐😂

Bir botumu 3 sene önce diğerini de 2 sene önce almıştım hala giyiyorum. Ama birisi biraz eskidi yeni almayı düşünüyorum bir tane siz her sene eskimediği halde birkaç tane mi alıyorsunuz?
Ben alırım, lacivert giyindiysem ayakkabım da lacivert ya da uygun olmalı ya da bordo koyafete bordo ayakkabı. Dolaşırken indirimde bulursam, kullanışlı renkse alıyorum, çeşit çok olunca yıllarca giyiliyor.

X