Yıllardır çalışmayan erkek

açıkçası ben de
çok romantk
elleriyle yemekler yapıyor, şiirler yazıyor/okuyor ya da hoş, incelikli sürprizler yapıyor. üzerin titriyor.

ya da yatakta çok iyi, demesini beklerdim.

sürprizi romantizmi fgeçtim adam kaprisli tripliymiş...
en azından bu 2 şekilden biriyle bir tatmin yaşamıyorsa bu kadın daha derdi ne acaba
20 li yaşlarda olsa hadi göremedi bazı şeyleri diyeceğim.Ama eğitimli 30 ların sonunda adamın hiç bir artsı yok (sizin de beklenti olarak yazdıklarınıza bayıldım....yemek şiir falan) bu adamla çekirdek yiyip parkta dolaşmanın ne tadı olacak hadi yaptın bir iki gün de ..bilemedim ben..

ya kadının evi var benim anladığım "Teyzem böyle olmayacak deyip kpss çalışıp atandı 4 sene önce, ev için gerekli bir çok şeyi aldı " demiş
ama şimdi bilemedim belki teyze de hala aileyle kalıyordur?

mesela şey hayal ettim, kadın işteyken onun evinde yemek yapar adam masa kurar, gibi.
Teyzem ailesiyle kalıyor ev eşyalarını aldı beyaz eşya mobilya vs.

Cozumu buldum: teyzenizin karsina acilen asik olacagi, normal olan yani calisan, birinin cikmasi icin dua edecegim. Sorun kokten cozulur 😁

Isin sakasi bir yana da, teyzeniz illa da evlenmek zorunda mi? Sart Mi ki? Iki sevgili olarak devam etseler, tatile filan gitseler olmuyor mu? Tabi tatil parasi da teyzeden cikacak, o ayri durum.

Yangindan mal kacirir gibi, akilda bunca soru isareti varken, sart Mi evlenmek ki?

Bunlar onu sevmesi için yeterli şeyler olmadı.Çok basit ve çok çocuksu ..Ben mesela çok kültürlü çok okuyor konuşmaya doyamıyorum çok dolu entellektüel vb gibi yorum bekliyordum inanın.Böyle biri olsaydı evde de rolleri de değişecekse olabilir diyecektim.Ama bu bomboş bir adam.Bu adamda ne buluyor da yanında.Ben de parkta kitap okuyum dolaşayım çok severim.Ama bu beni sadece tanımlamaz ki.Teyze aynı evde bu içi boş adamla inanın yapamaz.Yazık eder kendine....
Bunlar benim anlattıklarım teyzeme göre evet çok romantikmis çok aşıkmış. Tutkulu bir ilişkileri olduğunu söylüyor

Cozumu buldum: teyzenizin karsina acilen asik olacagi, normal olan yani calisan, birinin cikmasi icin dua edecegim. Sorun kokten cozulur 😁

Isin sakasi bir yana da, teyzeniz illa da evlenmek zorunda mi? Sart Mi ki? Iki sevgili olarak devam etseler, tatile filan gitseler olmuyor mu? Tabi tatil parasi da teyzeden cikacak, o ayri durum.

Yangindan mal kacirir gibi, akilda bunca soru isareti varken, sart Mi evlenmek ki?
Zaman harcamak istemiyor artık, bizim ailecek menopoz yaşımız erken gibi, 40 i çok geçmeden giriliyor genelde. Biyolojik saat artık teyzemi rahat bırakmıyor. Çocukları çok seviyor evlenip yuva kurmak istiyor. Görüşmek isteyen harika adamlar cikiyor karşısına mesleki anlamda. Hakimi kaymakamı profesörü. Bir süre sonra bekar adam kalmayacak çevrende heosi çocuklu boşanmış adamlar olacak diyorum...

Teyzem seviyor, merhametli biri diyor sadık diyor. Bazı şeylere o kadar alışmış ki laf arasında söylediği şeylere şok oluyorum ben ama teyzem bu durumu çok kaniksamis durumda. Mesela bana en garip gelen şeylerden biri evlenme teklifi ettiği yüzük altın bile değil gümüş. Liseli ergenler gibi gümüş mu aldı diyorum ama teyzeme göre niyetini belli etmesi yeterli gücü ona yettiyse daha ne yapsın adam.
Bu ve bunun gibi o kadar cok olay var ki misal önceleri yürüyorlarmis sadece teyzem bari çekirdek alıp parkta oturalım demiş o günden sonra park onların en keyifli aktiviteleri. Termos almış teyzem evden çay götürüp parkta piknikvari takılıyorlar. Ayda bir kere falan belki bir kafeye gidiyorlar bir tatlıyı paylaşıyorlar teyzeme göre çok normal zaten ikisi de çok tatlı yemiyormus.
En ufak bir şeye söylense alınganlık yapıyormuş devamlı.
Adamı bilmiyorum ama bence siz teyzenizi hiç tanımıyorsunuz veya bazı şeyleri eksik anlatıyorsunuz. Çünkü bu profilde bir kadın şu anlatılanları ıssız adada erkeksiz ölse bile kabul etmez.... Çok özür dilerim ama teyzeniz ya yüzüne bakilmayacak kadar çirkin, hiç talibi olmamış, ya sizin bilginiz dışında feleğin çemberinden fena geçmiş, bu adamın ezikligine kompleksine razı olacak hale gelmiş ya da zannettiginiz gibi varlıklı aile evinde mutlu varsıl özgür bir hayatı asla yaşamamış , hiç değer görmeden ana babadan kurtulacagi günün hayaliyle büyütülmüş... Başka oluru yok yani...

Son düzenleme:
Teyzem seviyor, merhametli biri diyor sadık diyor. Bazı şeylere o kadar alışmış ki laf arasında söylediği şeylere şok oluyorum ben ama teyzem bu durumu çok kaniksamis durumda. Mesela bana en garip gelen şeylerden biri evlenme teklifi ettiği yüzük altın bile değil gümüş. Liseli ergenler gibi gümüş mu aldı diyorum ama teyzeme göre niyetini belli etmesi yeterli gücü ona yettiyse daha ne yapsın adam.
Bu ve bunun gibi o kadar cok olay var ki misal önceleri yürüyorlarmis sadece teyzem bari çekirdek alıp parkta oturalım demiş o günden sonra park onların en keyifli aktiviteleri. Termos almış teyzem evden çay götürüp parkta piknikvari takılıyorlar. Ayda bir kere falan belki bir kafeye gidiyorlar bir tatlıyı paylaşıyorlar teyzeme göre çok normal zaten ikisi de çok tatlı yemiyormus.
En ufak bir şeye söylense alınganlık yapıyormuş devamlı.
Mesaj tekrarı

Adamı bilmiyorum ama bence siz teyzenizi hiç tanımıyorsunuz veya bazı şeyleri eksik anlatıyorsunuz. Çünkü bu profilde bir kadın şu anlatılanları yaşamaz. Çok özür dilerim ama teyzeniz ya yüzüne bakilmayacak kadar çirkin, hiç talibi olmamış, ya sizin bilginiz dışında feleğin çemberinden fena geçmiş, bu adamın ezikligine kompleksine razı olacak hale gelmiş ya da zannettiginiz gibi varlıklı aile evinde mutlu varsıl bir hayatı asla yaşamamış , hiç değer görmeden büyütülmüş... Başka oluru yok yani...
Aksine çok güzeldir yaşını asla göstermez görenler 30 dan fazla söylemez. Aile evinde ise hiç yokluk görmemesine rağmen çok da rahat sayılmaz bu yaşında bile. Bir yere gitmesi gelmesi hep laf olur. Bugüne dek 2 sevgilisi oldu bundan önce, onlarda üniversite zamanı birkaç aylık ilişkilerdi. Benim fikrimi soracak olursanız bence de oluru yok ne yazık ki.

Aksine çok güzeldir yaşını asla göstermez görenler 30 dan fazla söylemez. Aile evinde ise hiç yokluk görmemesine rağmen çok da rahat sayılmaz bu yaşında bile. Bir yere gitmesi gelmesi hep laf olur. Bugüne dek 2 sevgilisi oldu bundan önce, onlarda üniversite zamanı birkaç aylık ilişkilerdi. Benim fikrimi soracak olursanız bence de oluru yok ne yazık ki.
ay gitsin kendine ev tutsun koysun eşyasını otursun
sonra da talibi kim varsa onunla görüşsün

bu adamın şeyinden bal mı damlıyor yavv.

Teşekkürler, teyzemin düşündüğü şey cidden mi bulamıyor yoksa cidden keyfinden mi çalışmıyor. Eğer bulamiyorsa acımasızlık olur diye düşünüyor
Tatlım çalışmaya gönlü olan gerekirse tuvalet temizler yine ailesine bakar. Adam bildiğin ultra tembel.

Merhaba, bu konuyu ailemden birinin sıkıntısı için açıyorum. Farklı bakış açılarına ihtiyacı olduğunu söyleyince buraya konu açmanın mantıklı olduğuna karar verdik, birlikte okuyacağız.

Şöyleki yakınım dedigim kişi teyzem, teyzem 37 yaşında ögretmen olarak çalışıyor, iyi eğitimli kültürlü ve maddi olarak iyi bir durumda. Çalışmasa dahi aileden kalanlarla idare edecebilecek bir düzeyde.
Şimdi bir kaç yıl öncesine gidelim, teyzemin evlenmeye pek gönlu yoktu kendi deyimiyle gezip eğlenmek her zaman daha cazip geliyordu. Zevkine üniversite okuyor yüksek lisans yapıyordu ve çalışmıyordu bundan 8 yıl önce. O ara sosyal medyadan biriyle tanışıyor ve öylesine sohbet ederken bu adamın aslında uzaktan bir akraba olduğunu öğreniyor. Günler günleri kovalıyor ve bu adamla görüşme kararı alıyorlar. Her şey iyi hoş adam yakışıklı, kendi yaşıtı bir adam üniversite mezunu ama çalışmıyor.
Teyzem başlarda sorun etmemiş elbet çalışır demiş ama karşı taraftan boyle bir hamle hiç gelmemiş. O ara teyzem de çalışmıyor kira gelirleri var ama karşıdaki adamın hiçbir geliri yok. Ailesiyle kalıyor ama ailenin durumu da çok parlak değil maalesef. Hesabı teyzeme odetmiyor ama kendinde de olmadığı için sürekli parklarda, mesire alanlarında buluşuyorlar yemek yemeye çok nadir olarak gidiyorlar orda da tantuni, tavuk döner yiyorlar bir nevi liseli öğrenciler gibi.
Velhasıl kelam ilişkinin gidişini tahmin etmişsinizdir diye düşünüyorum. Teyzemin yaşı geldiği için çevreden devamlı ne zaman evleneceksin soruları geliyor teyzem de artık evlenmek istiyor ama mesele adamın işi yok.
Teyzem böyle olmayacak deyip kpss çalışıp atandı 4 sene önce, ev için gerekli bir çok şeyi aldı ama karşı taraf asla çalışmak istemiyor gönlüme göre iş bulamiyorum deyip kenara çekiliyor.
8 yılda 2 işe girmiş toplam 3 ay çalışıp istifa etmiş.
Bu zamanlar annemin diğer teyzemin haberi yok tabi, bir şekilde teyzem söyleyince bizimkilere işler karıştı.
Annem böyle olmayacagini ayrılması gerektiğini söylesede teyzem ayrılmak istemiyor. Bir kaç kere ciddi ciddi konuşup böyle devam etmeyecek ayrılalım demesine rağmen sevgilisi asla kılını kipirdatmiyor, ben basvuruyorum geri dönmüyorlar diyor.
Teyzem şimdi bir dönüm noktasında, geçen ay evlenme teklifi aldı, ya evlenecek ya ayrılacak.
Evlenmek istediğini söylese aileye hayatta kabul etmezler ciddi bir anlaşmazlık çıkacak, ailenin beklediği damat adayı en azından işi gücü evi arabası olan kendilerine yakın biri ama bizim adayımız araba için babasına yalvaran, kavga çıkaran babası harçlık vermediği için gece eve girip sabah çıkan birisi.
Teyzem sevdiğini söylüyor ama dayimlarla dedemle karşı karşıya gelirse nerden savunacagini bilmiyor.
Ayrılmak için yeterli mi bu sartlar onu da bilmiyorum diyor.

Ciddi yorumlarınızı bekliyoruz.
Sizi %100 haklı bulsamda teyzenizin yaşı, geçmişi, yaşadıkları onun artık neyin doğru neyin yanlış olduğunu gösteriyor. Yani oda farkındadır zorluk yaşayacağının muhtemelen masrafın çoğunun ona bineceğininde farkında. Aksi halde çoktna ayrılmış olurdu. Maaşı ondan az olur anlarım çalışıyor en azından dersin ama çalışmayan bir adamla bana göre ömür geçmez emekli amcalar zaten evde ne romantizm kalır ne sevgi huzurunu bozar bence. Aşk sevgide bi yere kadar sürekli evde görmek şahsen sevsemde beni bunaltır. Üstüne bu adam anacı biridir öyle sezdim nedense. Umarım teyzeniz için hakkında hayırlısı olur. Ben kim olursa olsun çok yanlış bulduysam yakınımın tutumunu bir kere söylerim sadece ikinciye konusunu bile açmam aklı yerinde az çok herkesin sonra seni suçluyorlar çünkü senin yüzünden olmadı vs. diyeceğine bırak yaşasın bence.

Teyzen gerçekten kaç yaşında insan burda çoğumuzdan büyüktür ve sahiden o adamın iş bulamadığına mı inanıyor?
En başlarda evet, adam hala ısrarlı bir şekilde başvurduğunu ama kimsenin aramadigini söylüyor. Anneme ve diğer teyzeme girip çıkıyor desek de bir kere bir markette çalışmış bir ay bir de fabrikaya girip 1 buçuk w ay kadar çalışmış o kadar. Emir alamam kimseden deyip çıkmış ikisinden de.

Zaman harcamak istemiyor artık, bizim ailecek menopoz yaşımız erken gibi, 40 i çok geçmeden giriliyor genelde. Biyolojik saat artık teyzemi rahat bırakmıyor. Çocukları çok seviyor evlenip yuva kurmak istiyor. Görüşmek isteyen harika adamlar cikiyor karşısına mesleki anlamda. Hakimi kaymakamı profesörü. Bir süre sonra bekar adam kalmayacak çevrende heosi çocuklu boşanmış adamlar olacak diyorum...
Ey madem karsisina cikan var, ne diye bu adama takili kaldi? Cok mu super sevisiyor, bilmedigimiz inanilmaz doga ustu yetenekleri Mi var?

Yahu Ben de sandim ki, karsisina baskasi cikmadi buna kaldi.

Ey sevgili teyze, hala mi dusunuyorsun?!?

X