Yılbaşında neler yapabiliriz ?

Baş başa yılbaşı kutlamak benlik değil yazmaya gelmiştim ki sevgili KudrAlobar KudrAlobar benden önce davranmış.

4 aydır neredeyse her akşam baş başa değil misiniz zaten? Romantik yemeğinizi o zamanlarda da yiyebilirsiniz. Yılbaşı bence kalabalık güzel. Şahsen ben kendi adıma dışarda kutlamayı da sevmem evde kalabalık kutlanan yılbaşıların hastasıyım. İlla aile değil arkadaşlarınızla da bir arada olabilirsiniz maksat eğlenmek. İlla kocanızla baş başa olmak istiyorsanız yemek yiyip film izlemekten başka bir aktivite gelmiyor aklıma. Film önerim de the holiday. İç ısıtan bir Noel filmi

Bebeğim kucağımda, kusmuklu bi pijamayla giricem. 2 senedir yıl başı mılbaşı kalmadı 😬 En sevdiğim şey ağaçtır. Süsleyin şöyle güzelce. Köpük kar falan da yağdırın.. of off.

pijaman kirmizi olsun,

ben kucukken bir kirmizi ic camasiri giyilir diye bir sey vardi sanki, birinden mi duymussam nedir, kalmis aklimda, hic yapmadim, icimde kalmissa demek ki.

Benim kader ortağım ,😂😂Çocukluğumdan beri dedemler ,annemler ,dayimlar.Biz de yılbaşı baya coşkulu kutlanirdi .Uzun masalar ,yemekler ,mezeler ,tombala ,ev süslenir sabahlara kadar dans,müzik ,eğlence ..🎉🎉🎉Benim eşim de istemiyor yaa.Hele ailesi beni afaroz ederler heralde .Ama bu sene ailem gelecek .Doğumum var diye .Yılbaşı ağacı falan gibi radikal kutlama nesneleri olmasa da bir şeyler hazırlayacağım.😂

yılbaşı kutlamayı istememek neden ki?

pijaman kirmizi olsun,

ben kucukken bir kirmizi ic camasiri giyilir diye bir sey vardi sanki, birinden mi duymussam nedir, kalmis aklimda, hic yapmadim, icimde kalmissa demek ki.
Kırmızı giyiorsun çünküü o gece yanmak için hzbsjxhhshshs :KK70: evliler özellikle bimden tanga falan alıyordu :KK70:
Kırmızı pijim yok hemen alıyım dur :KK70:

Aslında biz de öyle .Toplanmak ,birbirini görmek ,eğlenmek için bahane oluyor ama malesef böyle bedevi tiplerle bir şey yapamıyorum .Bir parti insanı olarak noeli de kutlamak isterdim 😂😂Ama gün bahane ne olursa olsun ,hazırlık yapmak ,eğlenmek sahaneee 😂😂
valla adınıza üzüldüm
biz daha aralık 1 den itibaren
noelde aşk
melekler ve noel
sürprüz noel baba
noelde aşk başkadır temalı filmleri izlemeye başladık yaaa :KK70:

Yılbaşında başbaşa olunmaz, kalabalık olunur diyerek çıkıntılık yapmaya geldim😂

Toplarsın eve 8-10-15 kişi. Yaparsın büssürü yemek, açılır büyükler ortaya, yersin içersin eğlenirsin. Sonra tombala senin, tabu benim oyun kısmına geçilir. En son sızanları tekmeleyip uyandırarak evden kovmakla geceye nokta konur 😂
Beni yılbaşına davet etsene
Tam aradığım ortam
10 kişi herkes beşer onar dk çocuk baksa bayağı zaman kazanırım 😂😂😂

2022 ekonomiye güle güle partisi adeta bu yılbası..

bizimde ilk evli yılbasımız hic hevesli değilim ayaklarım geri geri gidiyor yeni yıl diyince ıyyy ya :KK70:

Bebeğim kucağımda, kusmuklu bi pijamayla giricem. 2 senedir yıl başı mılbaşı kalmadı 😬 En sevdiğim şey ağaçtır. Süsleyin şöyle güzelce. Köpük kar falan da yağdırın.. of off.

biz de ağacı kuramıycaz sanırım çünkü daha kapalı halde dururken bile ağacı işaret edip bakıp "ah ah" diyor
manası "şunu elime bir verseniz nasıl yolardım ah nasıl yolardım"
kurup yere inmesi 5 sn falan olur :KK70:

biz yılbaşı kutlamiyoruuuuuuz "dediler

Ben de bir senesinde eltimleri ve kv demleri çağırmıştım.

Eltimin kurduğu cümleyi aynen yazıyorum " Ağaç varsa gelmeyelim :)" Dedim ki ben de "aaa ben de diyordum ki x abla gelse de birlikte süslesek yılbaşı ağacını:) "

yılbaşı kutlamayı istememek neden ki?
"Yılbaşını hristiyanlar kutluyoooorr,sanki onlar kurban bayramini kutluyooor muuuu,yılbaşı bizim degilki ."tipleri işte .Sanki biz ayin yapıp o gece ,kutsal doğuşu ve Noel yortusunun ritüellerin yerine getiriyoruz ,haç takip geziyoruz evde.

Aşırı kapali bir ailede büyüdüğüm icin yılbaşı kutlayana dinsiz gözüyle bakilirdi. Çok heveslenirdim, televizyondaki geri sayımları bekler, uyurdum çocukken.

Sonra yılbaşı kutlamayi seven bir eşim oldu.🥰

Ekonomi bu kadar kotu degilken, geleceğe dair, yeni senelere dair umudumuz varken çok keyifle kutlardik.

Ama gecen sene de bu sene de hiç içimden gelmiyor yine de ufak bi kutlama olur herhalde.

Alkol ve meze sofrasi hazirlayabilirsiniz. Hindi ya da tavuk dolma yapip yine alkolle tuketebilirsiniz.

Gece boyu alkole devam etmek benim için okeydir ama herkes bunyesine gore hareket etsin.🤪

Bol sevismeli bir gece olacagini düşündüğüm icin yeni gecelikler alip sürpriz yapabilirsiniz.

Benim aklima gelenler bunlar.

Evde kalabalık kutlanınca anlaşılıyor yılbaşı olduğu.
Ya dışarı rezervasyon yapacaksınız canlı müzikli bi eğlence mekanına, restorana ya da eve arkadaşları, samimi akrabaları dolduracaksınız.

Yılbaşı denince aklıma gelen yiyecekler de kestane ve mandalina :)))

bizde ailecek kutlanırdı baya kalabalık olurduk ama evlenince koptuk haliyle farklı şehirler farklı meşgaleler bizde eşimle kutluyoruz aslında tam kutlama gibi değil ama özenirim o gün için aslında sadece o gün değil içimden gelen her zaman yaparım. Farklı yemekler her zaman yemediğimiz, bol atıştırmalıklar , eşim romantik film sevmez izlenebilecek olanları da izledik zaten güzel temposu düşmeyen film açarız insan mutlu olmak isterse her koşulda olabilir.

biz de ağacı kuramıycaz sanırım çünkü daha kapalı halde dururken bile ağacı işaret edip bakıp "ah ah" diyor
manası "şunu elime bir verseniz nasıl yolardım ah nasıl yolardım"
kurup yere inmesi 5 sn falan olur :KK70:

Bana cok sacma geliyor agaca kutlmaya bu kadar karsi olmak ve hirslanmak. 😁 Eşime de anlam veremiyorum. 🙄 Hoş istesem kurarim ama o da benim istemedigim şeyi yapacaktir muhtemelen. 😬 Hiç o kapişmaya girmiyorum.

yılbaşı kutlamayı sevmeyen insanlara bilale anlatır gibi noel ve christmas ile yılbaşının aynı şey olmadığını anlatmak isterdim ama ben eski ben değilim üşeniyorum artık.

neyse normalde hep kalabalık plan yapardık ya arkadaşlarla ya da aileyle büyük masalar rakı, meze, müzik hatta çiğ köfte parti:))

ama bu yıl yurtdışındayız eşimle baş başa olacağız. şimdiden camın önünü ışıl ışıl süsledim. güzel bi masa hazırlamayı düşünüyorum ama daha çok atıştırmalık alkol alacağımız için. ben böyle gecelerde kokteyller hazırlamayı severim değişik bişeyler denerim muhtemelen. bir de film açtık mı tamamdır. en sevdiğim yılbaşı filmi "love actually" izlemeyen varsa izleyin pişman olmazsınız.

"Yılbaşını hristiyanlar kutluyoooorr,sanki onlar kurban bayramini kutluyooor muuuu,yılbaşı bizim degilki ."tipleri işte .Sanki biz ayin yapıp o gece ,kutsal doğuşu ve Noel yortusunun ritüellerin yerine getiriyoruz ,haç takip geziyoruz evde.

ooofff offff allah sabır versin kardeş

X