yılbaşında eşimin ailesi bize geliyorlar ,ama istemiyorum bi akıl verin nolur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
kim olacak, konu sahibiyle aynı fikirde olmayanlar, sen, ben ..:KK51:

nedense konu sahipleriyle aynı fikirde olmayanlar ortalık karıştırıcılar diye adlandırılıyor.. :KK19:
herkes aynı fikirde olmak zorunda değilki, o zaman forumun anlamı kalmaz bi kere

satırların nefretle dolu olduğu çok belli zaten..

konu sahibi başka bir konusunda hakettiği altınları eşinin ailesinin takmadığını yazmış..
bu gibi şeyler nasıl hak ediliyor acaba?kanun yasa mı var takılacak diye?

altınlarım altınlarım diye tutturmuş..bi de karşı tarafı dinlemek gerek..

Takı konusu ayrı bir Cumhuriyet zaten...

Almadılar vermediler falan filan... ya bırak adamların içinden geçerek sana bişeyler taksın... istemiyorsa, aklı kalıp takacaksa o takıdan hayır gelmez zaten... takıya göre mi evlenip evlenmiyeceğine karar veriyosun???? hadi onu geçtim belki durumu yok takamıyor, yada istemedi takmadı... evlenmedin mi?çocuğun olmadı mı? yuvan olmadı mı? kocan olmadı? mutlu değil misin???? neden bu kadar objelere takılıyorsunuz anlamış değilim....rahat bırakın biraz kendinizi, beyninizi... o insanlar öcü değil, çok sevdiğiniz kocanınızın anası babası...

İnsanlar ne sorunlar yaşıyor, yine de sizin gibi nefret etmiyor, eşlerinin ailesinden...

Lütfen biraz empati... eşinize de dikte etmişsiniz, "kalmayacaklar ona göre..." yazık üzüldüm adama... ne dicek anasına babasına gelmeyin mi dicek? yarın evladınız size gelmeyin dediğinde ne yapacaksınız, ne düşüneceksiniz, bu günlerinizi nasıl hatırlayacaksınız çok merak ediyorum...

Allah biraz şefkat, hoşgörü , merhamet versin yüreğinize...

yorumları okudum da hemen konu sahibini eleştirmişsiniz arkadaşlar yapmayın allah aşkına kadın yılbaşında eşiyle-çocuklarıyla yalnız kalmak istiyor kafa dinlemek istiyor ne var bunda, Konu sahibine gelince siz hiç araya girmeyin eşiniz arasın halletsin, doğruyu söylerse kırılırlar en iyisi bu yılbaşını arkadaşlarla geçirecez önceden verilmiş sözümüz var desin

insanlar ayda 1 kez geliyormuş, ki onlarda da kalmıyorlarmış..gelirkende soruyorlarmış buradan gelicek,istediğiniz bişey var mı diye, meyve sebze neyse..
istemeyen adam onu da sormaz..

sanki pederler valideler bizlerin kolunu boynunu altınla doldurdu..
çoğumuzun eşi ne yapabilirse, onu taktık canım..
hatta eşlerimiz aldı, ailesi taktı..
eee millet napsın böyle durumlarda, ortalığı birbirine katsın..
hakettiğim altınlar diye..:KK47::KK47:
..abesle iştigal..:KK51:

yahu herkes ne kaynana kayın peder meraklısıymıs ya. herkes ıstemek zornda degılkı. ayrıca baska gunler zaten ayda bır gelıyorlarmıs. oldukca sık bnce. ne ileri var sureklı kalıyolarmıs bıde. ogulları ıcınde gelmıolarmıs tabı otrcaklar zavallı kız hızmet etcek onlarda rahat etcek.yılbasındada ewlerınde otrsunlar.

yorumları okudum da hemen konu sahibini eleştirmişsiniz arkadaşlar yapmayın allah aşkına kadın yılbaşında eşiyle-çocuklarıyla yalnız kalmak istiyor kafa dinlemek istiyor ne var bunda, Konu sahibine gelince siz hiç araya girmeyin eşiniz arasın halletsin, doğruyu söylerse kırılırlar en iyisi bu yılbaşını arkadaşlarla geçirecez önceden verilmiş sözümüz var desin

tamam da,
aile de bu arkadaşın böyle düşündüğünü bilip te, kastii geliyor değil..
düğün sebebiyle geliyorlar,tesadüf belki yılbaşında orada olacaklar..

Ne kadar antikaynana, antikayınpeder meraklısı varmış yaaa :)))

Tabiki en doğal hakkı eşiyle çocuğuyla geçirmesi de... adamlar aramış gelicez düğün var kalıcaz diye... yani epi topu tek bir sene eşinin ailesiyel kutlasa ne olur, ne kaybeder... ne kadar tahammülsüz bir millet olmuş çıkmışız...

o zaman önceden arayıp bi sorulması gerekirdi sonuçta herkesin kendine göre bi planı olabilir, ben konu sahibinin önceki konularını hiç okumadım sadece bu konusunu baştan sona okudum ve ona göre yorumumu yaptım karşı tarafın yaptıgı emri vaki gibi geldi bana, forumda herkez yılbaşıyla ilgili planlarını paylaşıyor kimisi arkadaşlarıyla kimiside eşiyle evde başbaşa geçirecek sonuçta konu sahibi bayanda kendince kafasında bi plan yapmış olabilir

Hayal kırıklığı yapmış olman normal sonuçta yılbaşı değil herhangi bir hafta sonu da olsa plan yapmışsanız bozulmuş olması insanı üzer. Ama empati yap sen sevmeyebilirsin sevmek zorunda da değilsin ama senin kocan onların evladı tabiki gelip evinde kalmak isteyecekler. Sende seve seve olmasa da idare edeceksin kocan hatırına. Sen aileni ne güzel sık sık görüyorsun ayda 1 kez de olsa aynı şey kocanın da hakkı. Evlilik böyle birşey değil mi yeri geldiğinde onu kendinden daha fazla düşünmek...

o zaman önceden arayıp bi sorulması gerekirdi sonuçta herkesin kendine göre bi planı olabilir, ben konu sahibinin önceki konularını hiç okumadım sadece bu konusunu baştan sona okudum ve ona göre yorumumu yaptım karşı tarafın yaptıgı emri vaki gibi geldi bana, forumda herkez yılbaşıyla ilgili planlarını paylaşıyor kimisi arkadaşlarıyla kimiside eşiyle evde başbaşa geçirecek sonuçta konu sahibi bayanda kendince kafasında bi plan yapmış olabilir
bazılarıda bu ıslerı bılerek yapar canm.

can sıkmak kulfet olmak ıcın .

rahatsızlık vermek ıcın.

madem gelıosnz nıe kalıosnz sızın carsafınızı yıkamak zorndamı bu kız.:KK37:
yada gunlerce aynı wc yı kullanmak:KK37:

Ne kadar antikaynana, antikayınpeder meraklısı varmış yaaa :)))

Tabiki en doğal hakkı eşiyle çocuğuyla geçirmesi de... adamlar aramış gelicez düğün var kalıcaz diye... yani epi topu tek bir sene eşinin ailesiyel kutlasa ne olur, ne kaybeder... ne kadar tahammülsüz bir millet olmuş çıkmışız...

kayınpeder kaynana merakı değil de, evine gelen kişiye,misafire saygı desek...

belki zaman bizi olgunlaştırmıştır, ondan böyle düşünüyoruz..
kimbilir bizim zamane gelinleri,damatları nice olacak..vay başım vayyyy..:KK76:

Diğer konunuza baktım da köyde oturma tekliflerini kabul etmediğiniz için eşinizin ailesi düğününüze gelmemiş galiba, şimdi ayda 1 gün size geldiklerine göre o zaman küslük oldu şimdi barıştınız, bu şekilde mi?

evlenmeden önce sana sergilenen tutum için halen buruksun. bu yüzden de için bir türlü onları sindiremiyor.

sen daha dört yıllık taze evlisin tabikide başbaşa ailenle geçirmek istemen kadar doğal bir şey olamaz. kaldıki maaşını kayınpederin 1 gün sonra çeksin. açlıktan ölmez ya.
birde 2 tane küçücük bebeğin var ne demek evde sigara içmek. kahveyemi geliyor öyle elinde sigara paketi rahatlıkla sigara içsin.

çoçuklu olmasa bile yabancı bir eve misafirliğe gidiyor. oğlunun da evi olsa, o ev kendi evleri değil, ev sahibinden izin almadan nasıl sigara içebilir.
birde kaprisli, çok konuşan, dedikodu yapan, cimri olan erkekler hayatta hiç çekilmiyor. (düşman başına)

kaldı ki, benim için yılbaşı özel, senin için olmayabilr, buradan arkadaşlar yorum yapıyor,
yılbaşının ne özelliği var diye, arkadaşlar her kez için ayrı bir anlamı vardır. senin için yılbaşı, onun için evlilik yıldönümü, diğeri için başka birşey, yani bunu biz bilemeyiz.

hiç olmadı kırmızı don fantazisi var belki:)))) kime ne kim karışır. canım allah sabır versin sana amaaaaaa, eskilere takılır kalırsan daha çok çekersin unut gitsin

Kızlar konuyu okudum da,altın konusu dikkatimi çekti

Konu sahibi hakkım olan altınlarımı alamadım diyor, burdan benim anladığım, sanki konu sahibinin altınları bi şekilde alınmış kendisinden ve vericez diye söz verilmiş ama geri verilememiş gibi, yani düğünde takılmayan altınlar değil bence.

Diğer konuya gelince de, yapacak pek bişey yok gibi, en azından kendinizi o günü sizde geçireceklerine hazırlayın ve hayalleriniz daha fazla yıkılmasın, ya da bi bahane uydurma imkanınız varsa yapın.

kayınpeder kaynana merakı değil de, evine gelen kişiye,misafire saygı desek...

belki zaman bizi olgunlaştırmıştır, ondan böyle düşünüyoruz..
kimbilir bizim zamane gelinleri,damatları nice olacak..vay başım vayyyy..:KK76:

Şey derler artık..." ıyyyy sen mi geldin, tak şu galoşları ayağına, bir saat mi, iki saat mi oturuyosan otur, sonra defol evine, çekemicem seni, aynı tuvaleti kullanmak istemiyorum seninle":KK53::KK53::KK53:

Şey derler artık..." ıyyyy sen mi geldin, tak şu galoşları ayağına, bir saat mi, iki saat mi oturuyosan otur, sonra defol evine, çekemicem seni, aynı tuvaleti kullanmak istemiyorum seninle":KK53::KK53::KK53:
valla hıc bır akrabalık bagın olmayınca ınsan ıgrenıo
benım fıkrım bu
sızı bılmem ben yen ewlıyım ondandr belkı
yada annemın yasadıklarındandr
yada benım evlendgımden berı yedıgım ıgnelemelerdendır
hakkımda bısı bılmıosn dımı
yazdıklarımda dalga gecme bnce once dınle

ileride nasıl bir kaynanana olacağınız şimdiden belli ...sizin gelinizde böyle davranacak size antreman yapıyosunuz galiba şimdiden heheheee

az önce kaynanamı aradım bastım fırçayı
istanbulda kendisi şu anda, bi gece bizde kaldı sonra karşıya geçti kaynanasının yanına kaç gündür orda
nerelerdesin sen dedim, sesin çıkmıyor, bu haftasonu gel! dedim gülüyor, rahatsız etmek istemiyorum diyor, ii dedim, bi dahada gelme o zaman, sen bilirsin, arama sorma beni bi daha dedim, zaten sevmiyosun beni, sevsen gelirdin diyorum, oda sen çalışıyosun yorgunsudur diyor, tabi, tabi, bahane hazır.
haftasonu inş gelir yoksa fena yaparım onu

kimse büyüklerini atmasin tabi ki ama arkadas buraya simdi konu acmis ve baska demiyor ki illede gelmesinler!

basligta yaziyor yilbasinda gelmelerini istemiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X