Yeter Artık PKO Yüzünden Hayatım Zindan Oluyor!!!

Tekrar konu açmak istemedim ama bir sene savaşıp yine başa döndüm. Sizle burada konuştuktan sonra bir gazla tekrar kilo verdim. Düzenli spor beslenme yüzme herşeyi yaptım. Ağustosta abimin düğünü vardı. Gerçekten fit girdim o düğüne herkes şaşırdı.

Ama iki ay içerisinde kilom sabit olmasına rağmen yine ara kanamalar yine şişkinlikler. iki ayda on kilo almış gibi görünüyorum.

Artık kendimden nefret ediyorum. Gittiğim her doktor normal olur öyle deyip yolluyor. Kimse destek olmuyor, derdimi dinlemiyor. Çok sıkıldım çok bunaldım. Savaşmaktan yoruldum artık neredeyse 10 sene oldu. Bir gram düzelme yok

Su tutmaması için tuzu azaltsaniz. Su atıcı maydanoz felan kullansanız. Yada bitkisel tedavi yolları arasanız olur mu ki

Su tutmaması için tuzu azaltsaniz. Su atıcı maydanoz felan kullansanız. Yada bitkisel tedavi yolları arasanız olur mu ki

tuz şeker baharat hiç aram yoktur. günlük düzenli olarak tarçın çayı içen, günde en az 2,5 litre su tüketen ve sabah 20 akşam 20 dk yol yürüyen insanım ben. ekmek sıfıra yakın tüketiyorum, çikolata kola cips yok denecek kadar az. daha ben ne yapayım ne!.. kafayı yiyeceğim artık

Bende de var pko. İlaç kullanmıyorum. Doğum kontrol hapı kullan Dedi yazz isimli kullanmadım. Su içiyorum hergün 2 litre. 7 kilo verdim. Ama yavaş veriyorum. Göbek bölgemde yağlanma var. Bacaklarım incecik ama göbek bölgem var. Bunun nedeni de pko. Yine adet olamadım. 40 gün oldu! Artık bunalıyorum bende. Canan Karatay kitabı aldım. Okudum. Dediklerini yapıyorum. Önceden şeker krizine girerdim çok şükür şimdi o yok. Eve de asla şekerli bişeyler almıyorum. Portakal elma yiyorum arada nadir. Böyle işte. Psikolojim alt üst benimde

Pko oncesi ve sonrasi yapsam yuzyilin before - after i olur.O derece kilo aldim.Biraz haraketle 59 gun aralik olan reglimj 49 a dusurdum.2.kilo vereyim 2 gun birakmayla sanki 5 kati almis gibiyim.Pko tum dengemi alt ust ediyor benim de.

Günde uç litre suyu eksik etme bir litrelik suylada ödem atici sular yap kendine ödem sulari işte limon zencefil maydonoz tarcin elma portakal gibi ödeme iyi gelen sebze baharat meyve tarzi seyleri suya ilave et,haftanin belirli günleri ödem caylari yap kendine lahana maydonoz suyu çok iyi ödem aticidir,aksamlari altidan sonra birşey yeme,detoks yap;mesela haftada bir gün,bu dediklerimi yap bak gör şişkinliklerinde azalma nasil oluyor ayrica pkonun tibben bir çözümü yok ama soğan suyu en iyi ilacidir belirli dönemlerde kur olarak yap düzenli yapildiginda etkisi inanilmaz belki pkonu tamamen bitirmez ama mutlaka azaltir...

Canım insulin direncin var mi? Anti diyabetik kullanmayı denedin mi? Ben glucophage kullandığımda hemen hemen her ay düzenli adet görmeye başladım ve hic bir diyet yapmadan kendi kendime 3 kilo filan verdim. İnşallah sen de iyileşme vesileni en yakin zamanda bulursun kendini şartlama sonuçta düşünsene şundan birkaç sene önce veremden binlerce insan olurken simdi verem diye birsey kalmadı, grip gibi bir hastalık oldu. İnşallah bunun da çaresi bulunacak birgün

nerde yasiyorsunuz acaba?oturdugunuz sehirde homoöpati ile ilgilenen bir doktor var mi?belki homöopati size yardimci olabilir.

Benim 16 yıllık bir pko hastası olarak kendime bulduğum en iyi çözüm kafaya takmamak. Stress herşeyi olumsuz etkiler zaten. Bnm doktorum dinlen, mümkünse tatil yap, doğayla içiçe ol demişti. Hatta ilaçları da kestirdi bana. O ara hamile bile kaldım. Birşeyi kafaya taktığında konu ne olursa olsun bardağın boş tarafını görüyor insan.

Ben önceden şeker krizlerine giriyordum. Birkaç pop keki üst üste yiyordum. Yedikçe doymuyordum. Ama kilolu değildim yani. Sadece göbek bölgem vardı. Sonra doktora gittim. Bana sen daha eni kızsın göbek etrafında yağlanma var. Kendine dikkat etmelisin Dedi. Sonra ben düşündüm neden kendime bunu yapıyorum dedim. Yaşam tarzımda değişikliğe gittim. Mesela yürüyüşe başladım beyaz ekmek şeker kestim.günde çok su içtim. Pilav yemiyorum kaç aydır. Makarna da çok çok nadir yerim. 7-8 kilo verdim. Yavaş verdim ama kalıcı oldu. Hatta arkadaşlar hala diyor bırakmadın mı diyeti hala veriyorsun diyolar. Bırakmadım böyle yaşamak benim hayat felsefem haline geldi. Ama hala düzene binmedi. Stres yaptığım ay gecikiyor. Ahhh kızlar

Denedim herşeyi neredeyse İbrahim Saraçoğlunun soğan kürü beni mahvetti. İçtiğim günlerde sürekli kustum. Sonrasında da inanılmaz bir ara kanama yaptı. 25 gün durmadan kanamam vardı düşünsenize...

Metformin de kullandım insülin direncinden dolayı. O biraz göbek bölgemi eritti ama stres maalesef yaşamımızın bir parçası ve bunu engellemek neredeyse imkansız.

Kesinlikle birde benim işim çok stresli bir iş. Bazen kaldıramıyorum. Hayatın yükü. Stres üzerine stres yaşıyorum. Zaten herşeyi kafama takan bir yapım var. Bilemiyorum hayırlısı olsun herşeyin

Psikoloji çok önemli bu noktada çok kafana taktıkça rahatlayamıyorsun, vücudun bir türlü gevşemiyor. Az da akışına bırak bu kadar takma kafana pco dediğin neredeyse her kadında var şimdi .

Testere dişli aslan pençesini çok içtim ben. Doğum doktorum bile sabah ve akşam kilolarım arasındaki farka çok şaşırıyor bana çok mu yiyorsun dedi. halbuki alakası yok. sabah tartılıyorum 53.5 akşam yatmadan önce 58 kiloyum düşünün bütün metabolizma gece ben uyurken çalışıyor ve bu nedenle çok kaliteli bir uykum da yok. Mutlaka düzenli spora başlamak gerek.

PCO hayatımın kabusu... kafanı rahat tutacaksın, psikolojin düzgün olacak diye bişi yok. Gitmediğim doktor kalmadı bir kaç yıldır. Bekarken pek anlamıyor insan ama evlenince ve yaşı ilerlemeye başlayınca hayatınız kabusa dönüyor. Gayet olumlu düşünen, yediğine içtiğine dikkat eden, spor yapan biriydim ama yıllardır hiç bi faydasını görmedim. Soğan kürü denedim. Evet iyi hoş ama nereye kadar içeceksin. Miden altüst oluyor. Bir kaç ay zorluyorsun kendini sonrası kabus. Limonlu tarçınlı çaylar vs denemediğim kalmadı. Yasmin kullanırsam 33-34 günde bi adet olabiliyorum. Oda sadece iki gün sürüyor.Bırakınca yine olamıyorum. vücudum rahatlamıyor. Şimdi hayıt tohumu çayı içiyorum, yine midem altüst. Artık çocuk istiyorum dedim doktora geçenlerde maddiyattan dolayı bi süredir erteliyordum. Nereye kadar ertelicem dedim. Ama kilo alıyorum ne kadar dikkat etsemde, bacaklar zayıf göbek bölgesi yağlı. Sürekli vücut şiş. Günde litrelerce içtiğim suya rağmen. Tükettiğim onca maydonoza rağmen. Her gün saç yıkıyorum, o kadar yağlı ki nerdeyse günde iki kere yıkıcam. sürekli sivilce. ve normal sivilceler değil deri altından çıkan kocaman sivilceler. Tam cildim düzeliyor seviniyorum. 1 hafta sürüyor sevincim. Pkoluysan hayat kabussss

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…