yeni evimiz ve k.valide psikolojisi

ARKADASS

kocasının bebeği
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
656
1
nerden nasıl başlıcam bilmiyorum cok sıkıldım 15 gün önce yeni bir ev aldık k.validemlerin üst katında oturuyoruz şu anda hala oturuyoruz k.validem bayram için memleketten evine geldi bizim ev alıcağımızı baktığımızı bütün detayları biliyordu ben kendisiyle memlekete giderken dargın ayrılmıştık geldiğinde de hala ben dargındım evi aldığımızda memleketteydi arayıp haber verdik sadece eşime bana değil hayırlı olsun dedi bana hiçbirşey sormuyor ya eşime yada kızına soruyor eşime soruyor o memleketteyken dişlerimden ameliyat olduğumda geçmiş olsun diye bile aramamıştı(dargınlığın sebebide kızının k.validelerine benim sözümde verdiğimiz bohçayı nasıl vitrinin üstüne anlatması bu yüzden soğuk davranıyorum)dedim boşver aramazsa aramasın nasılsa eşim yapılanları görüyor benim nasıl etkilendiğimi de görüyor diye düşünüyorum geldiğinden beri eşime ağlıyor herşeyi ona soruyor bana gene hayırlı olsun demek yok dün eşime ne zaman taşınacağız kurban bayramında evimizde olalım bizde kendi evimizde bayrama girelim dedim bana ne dedi kurban bayramında sonra gidelim şimdi gidersek annesi çok ağlarmış benim canım o ağlayınca cok sıkılırmış annesinin psikolojisi daha gitmemizi kaldıramazmış kurban bayramından sonra gidersek daha iyi olurmuş son kez bayramda namaza gidecekmiş evimizden gelir yine gidersin dedim ama annenin psikolojisi düzelsin benimki ne olsun 2,5 yıldır yasadıklarımız ortada daha doğrusu benim yaşadıklarım hani beni anlıyordun ne oldu dedim ben ev istemişim almış neymiş efendim son bayramıymış evde beni deli edecek bu adam yaa beni zerre kadar anlamamış hala onu düşünüyor onın ailesi yüzünden psikolojik tedavi görüyorum boşanmaya kadar gidiyorduk ama hala onu düşünüyor kafayı yicem artık bana yardım edin bende mi sorun arkadaşlar

haklısın canım
ama 2,5 sene dayanmıssın 2 ay daha sık dişini yerimseniben

ben niye bişey anlamadım yazdıklarından :uhm:
yani eşin anneme gitmeyelim mi diyo

sıkıcam da arkadaşım cok bunaldım artık herşeyimize karışıyor 2,5 yıldır kendi evim diyemedim dedittirmediler ki onların evinin parcasıydı benim avim ama artık evime evimi istiyorum yoruldum ağlamaktan yoruldummmm

bence de biraz daha dayan...umarim evi uzakta almissinizdir...eskisi kadar sIk sIk görüsmezsiniz....bence bunun üstünde düsüne düsüne kendini bunaltma.senin yerinde olsam oturur yeni evimde neler yapacagimin hayalini kurarim.o nu düsünüpte daralmaya firsatin olmaz en azindan..

Yüzdün yüzdün kiyisindami bogulacan az daha sabret be güzelim!!

Tabiki belki bize konusmasi kolay ama ne diyebilirizki??benneyaptımki

Bunca zaman esin yanindaydi yinede seni ezdirmedi birak birazda annesinin gönlünü yapsin zaten surda ne kaldiki

Bak gör hersey düzelecek canim sabrin sonu selameta.s

Buarada yeni evin hayirli olsun güle güle otur canima.s.

Canım benim gerçekten bu kadar dayanmşsın biraz daha sabret.Bence Türkis çok doğru söylüyor. ne hala düşünüpte kendini üzüyorsun. evinde geçireceğin güzel günlerin hayalini kur. çokta umursama yaaa. herşey senin için yeniden başlıyor. Eşinde kendi evine taşınınca düzelir.

cok saol canım allah herkese nasip etsin gör ki evde sanki cenaze var ya biz alıyoruz diye
sanki ev alınca bir daha kimse kimseyi görmeyecek

allah yardımcın olsun canım, abk en azından ev almışsın kurtuluyorsun 2 ay nedirki ya hiç oradan kurtulma şansın olmasaydı bunu düşün ve sabret allahım evinde huzurla mutlulukla oturmanı nasip etsin az daha sık dişini

cok saol canım allah herkese nasip etsin gör ki evde sanki cenaze var ya biz alıyoruz diye
sanki ev alınca bir daha kimse kimseyi görmeyecek

Gecer canim bunlarda gecer, ne yapican!!!:teselli:

Zoruna gidiyor Validenin oglunun gitmesi herhalde, oda alisacak esinde!:1closedeyes:

Herkez evini yurdunu asini bilsin

Takma kafana

Gecer canim bunlarda gecer, ne yapican!!!:teselli:

Zoruna gidiyor Validenin oglunun gitmesi herhalde, oda alisacak esinde!:1closedeyes:

Herkez evini yurdunu asini bilsin

Takma kafana

saol ablacım ama takmadan yapamıyorum 2,5 yıldır ağlamaktan kendi evimde misafir olmaktan herşeye karışmasından sıkıldım bıktım birde üzerine eşimde oyle söyleyince cok kotu oldum senağlamasenağlamasenağlama

Haklisin canim insaniz neticede bir yere kadar sabir edebiliyoruz bazen böyle patliyoruz iste!!

Birde böyle duygusal ve icli olunca dahada fazla yipraniyor insan, neden niye diye sorguluyor iste!!:çok üzgünüm:

Ama dedigim gibi cogu bitti azi kaldi yakinda feraha kavusacaksin insallah, birde bir ömür Kayinvalidesi ile gecirenler var onlar ne yapsin be gülüm!! 2,5 yil az bir zaman degil ama burda okuyoruz cevremizde görüyoruz 10 15 beraber kalanlar var!!:1no2:

Bunada sükür bak senin surda az bir zaman sonra kendi evine yerleseceksin!!a.s

Bu günler cok geride kalacak belki simdi agladigna kendini bu kadar yipratgina pisman bile olacaksin:teselli:

inşallah ablacım bunlarda gecer birdaha yasamam allah hepimizin yardımcısı olsun benim istediğim huzur ben eşimle evli olduğumu hissetmek istiyorum ben hiç yeni evli gibi olmadım ki evlendiğimden beri hep bunları düşündüm sıkıldım yeni evlenenleri gördükce içim sıkılıyor neden ben yasayamadım diye

evet canim bencede az daha sabret sen haline sukret bence onlarla ayni binada olsanda kendi katin ayriymis cikar evine yuzlerini gormezsin kendi basina pisirir kendi basina yersin ALLAH insallah bana ve benim gibi isteyen herkese ayri ev nasip etsin ev ev ustune olmuyo

erkekler herşeylerde mantıklı açıklama bulup duygusallıktan bu kadar uzak kalmayı başarabiliyorken nasıl oluyor da anneleri kızkardeşleri sözkonusu olunca dengeyi sağlayamıyorlar???

onlara gösterdikleri töleransı karılarına gösteremiyorlar???

canim son demleri artik,bende bi iki ayda esine tamam de.sonra zaten görmeyeceksin cok fazla,ohh mis gibi kapini cekersin,önünüzde nice bayramlar var:)
senin yerinde olsam bu iki ayda evimin hayallerini kurar,yavastan yavastan minik seyleri kolileyerek zamanin gecmesini saglardim..demesi kolay biliyorum bende yasadim ama unutmaki ipler öyle bir senin eline gececek ki ahh diceksin neden kendimi yipratmisim inan buna canim...
bu arada yeni evinizde hayirli ugurlu olsunn tatlim

öncelikle yeni eviniz de,sağlıklı,huzurlu ve mutlu olun inşallah...
erkekler böyledir işte,annelerine kıyamazlar,kötü bile olsa oda anne değil mi...
insanlar kendi değerini kendileri kazanırlar...
yaptıklarını,cahilliğine verin,yaşlılığına verin ve bu ev mevzusu yüzünden eşinizle aranızı bozmayın...
sonuçta çalışan bir bayansınız,yani akşamdan akşama karşılaşırsınız,bu zaman
zarfında da evinizin eksiklerini giderirsiniz...
siz iyi olun,canınızı sıkmayın,sonuçta kendi evinize geçmenize az bir zaman kalmış...
kalp kırmaya değmez...
sevgiler...

bu zamana kadar dayanmissin 2 ay hemen hemen 2,5 ay daha dayan sonunda nasilsa hersey güzel olacak diye düsün

Yapacak bisey yok su an dayan, aha da bayram gecti tasinirsin, belki tasindin bile???
bu gecirdigin günlere gülersin insallah...

ben olsam biraz daha sabrederim şurda kurban bayramına ne kaldiki ama bence evini yavaş yavaş döşemeye başla burdaki lazım olmayan eşyalarını yavaş yavaş taşıkı kurban bayramından sonrada eşin bidaki ramazan bayramını bekliyelim demesin
eşinin evden çıkmaya pek niyeti olmadığını düşünüyorum
yoksa ne namaza nerden gittiğinin ne önemi varki? ha çıkmış kendi evinden gitmiş ha aşağidan inmiş ne fark ediyorki?
annesi ozaman ağlamıcakmı? gene ağlicak sizlicak belkide eşini ikna edecek busefer hiç gidemiceksiniz duygu sömürüsü yapacak vs.
sen şimdiden biraz biraz taşirsan ve her firsata bayramdan sonra taşınacağini söylersen alışmış olur ağlasada sızlasada alışır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…