Yengeme bunu söylemelimiyim ne yapmam lazım kendimi kötü hissediyorum Bilmesi gerekir mi

Sen kendini düşünme şu mevzuda. Söylesen kızın bekaret geri mi gelecek sanki.
Güvenip seninle dertleşmiş boş bulunup. Kapat konuyu açma. Keşke sana da söylemese imiş. Sen kızdan ziyade beni de yakacak derdine gidip yumurtlama
Bir halalık yap sus. Baktın zıvanadan çıkıyor kız ona göre bakarsın. Kızın bir zararı yoksa kime ne cinsel hayatından

Ben zaten halalıgımı yapmaya çalışıyorum yigenim bana güvenip anlattı keşke anlatmasaydı diyorum bende ama öğrendim bu saaten sonra onun yanında olmaktan başka yapacak bir şeyim yok kendi hayatı

Teşekkür ederim canım ,Keşke maalesef çok kötü bir şey iletişimsizlik yani çocuk. Meydana getirip ilgilenmemek olmuyor herşeyde eskisi gibi değil artık

Yani kimsenin günahına girmek istemem ama böyle aileler bana hiç evlat acısı yaşıyormuş gibi gelmiyor. Evlattan daha çok elalemin ne dediğini önemsiyorlar çünkü. Ölünce de konu kapandı bitti diye düşünüyorlar gibi geliyor bana.

Siz bir şey söylemeyeceğim diye yazmışsınız bence yeğeninize söyleyin o da hiç bir şey söylemesin. Olan olmuş artık. İlerde evleneceği insana kendisi isterse açıklar. Şu an aile öğrense ne öğrenmese ne? Gereksiz bence.

Konuştuğu birini gördüklerinde bile verilen tepki hiç normal değil söylemeyin size düşmez zaten Allah korusun birşey yaparlar kıza. Sadece hastalık konusunda dikkatli olması konusunda uyarın birde herkese güvenmesin.

Kız reşitmiş. Söylemeyin. Siz de dahil kimseyi ilgilendirmez. Hala olarak tavsiye verirsiniz hayatına girecek kişileri düzgün seçmesine dair. En önemlisi korunmasına geleceğini mahvetmemesine dair. Ötesi sizi bağlamaz. Söylerseniz kız korkudan kendine bir şey yapsa ya da babası yapsa ne yapacaksınız?

Kız reşitmiş. Tecavüze de uğramamış, aklıma girdi diyormuş; isteyerek yaptım diyemediği için bence. Annesi öğrenince ne değişecek? Çağ çok değişti. Bunun artık bir önemi yok. Anlattığınıza göre abiniz vs tehlikeli insanlar. Kızın hayatı bile söz konusu olabilir. Hiç karışmayın, isterse kendi söylesin koca kız. Ben bu durumu çözemiyorum ayrıca ya. N'oluyor biriyle birlikte olunca? Bakire olmamak dünyanın sonu mu? Çağa ayak uydurun lütfen.

Telkin ederken bir tarafı (evlilik öncesi sevişenleri) ve konu sahibininin yeğenini gömmüşsünüz yalnız.

Muhafazakardır, yaşam tarzıdır, tercihidir vs. Bir genç kızın kendini koruması ama, evlenmeden cinsellik yaşadı diye kimse basitleşmez, bu daha çok kimi seçtiğinle alakalı bir durum.

Ona verebileceği en iyi akıl " Bedeninin kutsal olduğu, hakedecek insanla bunu yaşaması gerektiğini, iyice emin olmadan bunu yaşamamasını, erkeklerin doğasını ve cinsellik için yapacakları oyunları" anlatıp gözünü açmalı.

Hadi diyelim sizin telkin bile olsa ve kız yaşadı bir anlık gafletle, basit olduğunu düşünüp derin yara alacak.

Konu sahibi, olan olmus artık. Her genç kızın bu hatayı yapabileceğini (değmeyenle) ama tekrar etmezse, düzeltirse korkulacak bir şey olmadığını, kendini değersiz hissetmemesini, halen eskisi gibi olduğunu vs. Söyleyip yapıcı şekilde rehabilite edin.

Kendini değerli hissetsinki sonra karşısına çıkan kişiye kendini ezdirmesin.

Yahu neden her seferinde birileri daha kendini haklı görüyor anlayamıyorum, benim düşüncelerim size uymak zorunda değil ki? Bu benim fikrim ve yeğenim ile olan iletişimim bu şekilde. Elbette her önüne gelene dokunursan basitleşirsin. Herşeyin bi vakti var

Bakire olmamak hiç bir sorun degil gayet normal birşey. Çevre ve yaşantıyla alakalı bu baskı dinine düşkün bütün bir insanlar siz anlayın işte biz namusluyuz senin evleneceğin adam da namuslu diye baskı yapılıyor bir kadının degeri zar olarak gördükleri için böyle oluyor zar yoksa sende yoksun kafalarındalar ama erkek için bunun lafı bile olmaz. Ben yigenime kızmıyorum kızamam da genç kız onun da bir bedeni istekleri arzusu var sadece yanlış ailede yanlış şeyler olunca böyle sonuçlar oluyor kafaları böyle çalışıyor

23 yaşında bir bireyim sevgilimle birlikteliğim var hala anneme anlatmam ne münasabet? Ebeveyn olarak ailelerin yapacağı tek şey çocukları belli bir yaşa geldikten sonra bu konularda eğitici davranmaktır. Reşit ise karışmayın.

Ailesinin bilmesine gerek yok ne munasebet. Zaten baskici tiplermis belli ki kizi itip kakiyorlar da. Bunu ogrenirlerse o kizi parca pincik ederler. Sakin kiza ailene soyle diye baski yapmayin.
Bence size cok is dusuyor bu konuda. Lutfen yegenize bunun dunyanin sonu olmadigini, artik cagin degistigini, kendi kendinin ustune gitmemesini soyleyin. Bu sucluluk duygusu ile baska yanlis kararlar almasin.
Eger biri ile birlikte olmak istiyorsa bunu sirf karsi taraf istiyor diye degil, kendi istiyorsa yapmasini gerektigini bu konuda secici olmasi gerektigini ve hastalik vb. durumlardan kendisini korumasini onemini anlatin.

Tabikide söylemem. Güvenip bana anlatmış. Reşit sonuçta.

Deki ben duymadım sen doylemedin.
Eğer halam biliyor dersen ben kötü olurum.
O yüzden de direkt inkar ederim. Bana sevgilisi olduğunu söyledi ilidkiyi denedi derim dersin.
Anlatmasin bence.

Sakın söylemeyin size güvenmiş, evde yaşadığı şiddetten size sığınmış. Şimdi siz kaçtığı şeyin ortasına tekrar mı atacaksınız yeğeninizi? Bir de yaşadığı şeyde bir problem yok ki sizin anlatım dilinizden ortada istismar durumu var sandım ama kız 20 yaşındaymış. Bu bir felaket değil. Evet hala çocuk bana göre de, hepimiz isteriz kızlarımız tam olarak bilinçlendiklerinde ve doğru insanlarla bir şeyler yaşasınlar ama olan olmuş. Sakın bu kızı sorunlu ailesinin ortasına atmayın sakınnn. Mesaj görünce döven aile bunu duyarsa kim bilir ne yapar, sonuçlarını kaldıramazsınız

Elbette her önüne gelene dokunursan basitleşirsin.

İnsanlar eşya mı? Gerçekten cinsellik yaşayanları böyle kullanılmış eşya gibi görmek neyin nesidir. Senin gibilerin zihniyetinde olanlar yüzünden bu ülkede kadınlar cinsellik yaşadı diye erkeğin elinin kiri olarak görülüyor.

Yaşı küçük ama aklı artık cinselliğe erecek dönemdekilere cinsellikle ilgili böyle şeyler konuşulmaz. Cinsellikle ilgili vereceğin bilgi öncelikle reşit olması gerektiğini, korunmayı bilmeden öğrenmeden asla bunu yapmaması, bilmediği yerde/otel/günübirlik kiralanan yerlerde bir erkekle yalnız kalmaması gerektiği, birlikte olacağı kişiyi tanıması gerektiği, bunu alkollüyken yapmaması gerektiği üzerine olmalıydı.

İnsanları böyle cinsellik konusunda baskılıyorsunuz, kadınları erkeklerin açması gereken hediye paketi olarak ilk gecesine kadar bekletiyorsunuz, cinsellik yaşamak yanlış vs. Sonra toplum neden böyle, sonra neden bir sürü cinsel hastalık daha genç yaşta bulaşıyor.

Sen evlilik öncesi cinsellik öncesi birliktelik yaşamamış olabilirsin ama insanlara böyle cinsellik yaşadı diye kullanılmış eşya tavırlarına bürünemezsin. Bu satırlarıda daha önce cinsel birliktelik yaşamamış biri olarak yazıyorum.

Hiçbir erkek bir kadına ilk defa kendisiyle birliktelik yaşadı diye değer vermez, sevgi göstermez. Duygusal ilişkiler bu kadar basit değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…